Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Digitalni sistem, DIY realnost ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 08, 2013 19:16    Naslov sporočila: Digitalni sistem, DIY realnost ? Odgovori s citatom

Že nekaj ĆØasa me pri uporabi MiniDSP na mestu digitalne kretnice moti, da imaÅ” najprej AD koverzijo, potem v digitalnem prostoru procesiraÅ” in potem zopet DA konverzijo.

Ko nastavljam MiniDSP na mestu digitalne kretnice in ko izvajam meritve vidim, da pravzaprav z nastavitvijo kretnice popravljam tudi anomalije prostora.

Ko sem videl prispevek @Befora o DSPeaker-ju sem si narisal kako bi izgledal sistem, kjer bi digitalni signal pripeljal ĆØisto do konĆØnih ojaĆØevalcev. Tako bi se izognil eni AD koverziji. Tudi problemski domeni, popravljanje prostora in digitalne kretnice bi loĆØil in ju reÅ”eval z njima primerno programsko opremo.

Lahko z minimalnim vložkom (2xminiDigi) celotni sistem postavil in testiral (med tem sem tudi naŔel naŔega zastopnika za DSPeaker).

Celoten sistem se da tudi izvest z MiniDSP vendar moraÅ” obvladati kar veliko znanj. Ne vem, ĆØe imam dovolj energije za ta tip izvedbe.

Prilagam blok shemo sistema:



Zanima ali Ŕe kdo razmiŔlja v tej smeri ?

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 08, 2013 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz definitivno razmiŔljam v tej smeri.

Isto pc kot vir zvoka in že obdelan (kretnice in popravljene anomalije zaradi prostora) digitalen signal pripeljat do daca.
ƈe vzamem za primer 4-way sistem in na vsakem digitalnem kanalu dac, to pomeni, da bo vsak dac imel manj dela s procesiranjem, ker ne bo dobil celotnega zvoĆØnega spektra in bo imel man dela, bi lahko predvideval, da bo dac zato opravil svoje delo bolje.
Potem pa seveda digitalni signal v konĆØne stopnje.

To je samo moje predvidevanje, nisem pa Å”e tega probal pa tudi ne vem ĆØe bom, ker ni poceni Very Happy
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 08, 2013 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejx je napisal/a:

Potem pa seveda digitalni signal v konĆØne stopnje.

Very Happy


Jernej analogni signal v konĆØne stopnje. Se ti je verjetno zatipkalo.

ƈe spustiÅ” popravljanje prostora, in z MiniDSP reÅ”iÅ” kretnice je ceneje kot pa ĆØe kupujeÅ” analogen predojaĆØevalec in optika je tudi cenejÅ”a kot analogni kabli.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 08, 2013 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zatipkal ja Very Happy , hvala za popravek Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 13, 2013 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem dobil MiniDigi ploÅ”ĆØici, ki omogoĆØijo miniDSP preko toslinka (optike) povezati z okolico.

Postavil sem sistem kot sem ga narisal, razen da sem opustil spliter. Kot izvor signala preko optike sem vzel Applov AirPort Export, ki je dobival preko mreže signal iz MiniMaca. Potem je Å”la optika v 1. kombinacijo (levi kanal) miniDisc - MiniDSP na katera sta prikljuĆØena dva Pass F5 in potem trisistemski OB. Iz 1. kombinacijo (levi kanal) miniDisc - MiniDSP sem uporabil možnost vezave v marjetico, to je, da ima ta kobinacija optiĆØni izhod za desni kanal. Tam pa zopet kombinacija MiniDisc - MiniDSP na katera sta prikljuĆØena dva Pass F5 in potem trisistemski OB. Tako sem dobil popolnoma digitalen sistem vse do ojaĆØevalcev in zvoĆØnikov.

Kako se sliÅ”i. Glede na to, da sem uporabil kar nastavitve analognega sistema o nekih konĆØnih rezulaltih ne morem govorit. Sistem je veliko bolj resulativen kot je bil prej. Tudi basov je veĆØ. VeĆØja dinamika, muzikaliĆØnost, skratka drug sistem.

Bom v naslednjih dneh pri temi 3 sistemski OB, U in H narisal blok shemo sistema. In Ŕe o nadaljnih možnostih razvoja sistema.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 14, 2013 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo, super ugotovitev in hkrati potrditev Wink

Super Cool
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe