Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

NAS - Mrežna diskovna polja - obvezen element audiofila?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2013 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem šel na NAS bolj iz firbca, čeprav seem bil proti, predvsem zaradi cene kot kompleta. No danes ne grem več dol, enostavno sem se na NAS tako navadil, da ga moram imeti. Sicer ga moram prestaviti v drug prostor, a to so sladki problemi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2013 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@kraljmatjaz

Ja če hočeš 4 ogromne diske v nasu pol je strošek ustrezno višji. Men se zdi bolj smiselno imet backupe na neki drugi lokaciji, lepo ugasnjene...
Je tudi razlika al na polno dol vlečeš glasbo ali sam ripaš. Prva varianta je bistveno hitrejša, zato tudi bolj prostorsko potratna, par tera ručno zaripat, hehe zna trajat...
Direkt z nas se predvaja z lahkoto, meni je bilo ravno to pomembno, da ne poslušam pc-ja in njegovih ventilatorjev. Tisti, ki mu je odzivnost prva prioriteta in šalta 100 komadov na minuto, mu je pc verjetno edina prava opcija. Za špilat musko po albumih al playlsitah pa ni panike.

@Mitko
Transmission je vedno delal u nulo. Samo bolj špartanska reč je to. Netgear zame dela super. Najprej sem že čisto obupal glede skviza, ker ni delal preko usb-ja, računalnika pa nisem hotel laufat, z nasom je pa to čisto druga muzika. Sej sem gledal synology, ki je boljši, hitrejši.... sam netgear je imel podporo za skviz in se mi jezdelo bolj ziher in še cena cena je bila nižja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 27, 2013 23:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za ceno NAS-a dobiš lahko že tudi precej dober silent PC, ki se ga nič ne sliši. Npr. kakega Streacoma-a. Za tiste, ki jim pa moti hrup ventilatorjev pa preprosta rešitev... PC daš v drug prostor, do njega lahko kamot dostopaš preko team viewer-ja, v zagon si nastaviš Foobar, XBMC... vse skupaj povežeš z Nuforce wireless DAC-om. Tudi v PC lahko daš diske v miroring. Prednost NAS-a jaz vidim predvsem v tem, da lahko dostopaš do podatkov z bilo kake lokacije preko FTP-ja. To pride prav podjetjem, ki imajo podatke na X lokaciji in jim je praktično nemogoče ukrast podatke. Če pa že NAS potem vsekakor Synology, ki se ga da najlažje upravljat.
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 179
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 28, 2013 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cenovno zelo ugodna rešitev je nabava kakega pasivno hlajenega atoma in pa mini ITX ohišje z zunanjim brick pasivnim napajalnikom. Potrebuješ še cca 1-2gb rama in 1gb usb ključek za sistem. Vse skupaj stane dobrih 100€. Na usb ključek dodaš sistem=Nas4free in dodaš disk za podatke in si na konju.
Ta sistem uporabljam že cca 3 leta in sem zelo zadovoljen. Je povsem tih sistem, edini zvok je zvok diska, pa še ta večino časa miruje. Občasno preko rsync naredim še backup na zunanje diske.
Na serverju poganjam Sambo, Squeezebox server, SSH in pa občasno Transmission.
Vsa administracija je zelo enostavna in se opravi preko web vmesnika.
Poraba v mirovanju je cca 1W, v delovanju z diskom (npr. SB server) pa cca 20-22w.
Malo pogooglajte, zelo priporočam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 12:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Readynas ultra2 duo te pride 125e. Nobenih kljuckov, napajnikov,...nastavis, postavis in dela Smile Ce se prvic s tem ukvarjas je pa dobro, ce se kaksnega dr. (sah) poznas Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fuego je napisal/a:
Za ceno NAS-a dobiš lahko že tudi precej dober silent PC, ki se ga nič ne sliši. Npr. kakega Streacoma-a. Za tiste, ki jim pa moti hrup ventilatorjev pa preprosta rešitev... PC daš v drug prostor, do njega lahko kamot dostopaš preko team viewer-ja, v zagon si nastaviš Foobar, XBMC... vse skupaj povežeš z Nuforce wireless DAC-om. Tudi v PC lahko daš diske v miroring. Prednost NAS-a jaz vidim predvsem v tem, da lahko dostopaš do podatkov z bilo kake lokacije preko FTP-ja. To pride prav podjetjem, ki imajo podatke na X lokaciji in jim je praktično nemogoče ukrast podatke. Če pa že NAS potem vsekakor Synology, ki se ga da najlažje upravljat.
Tiho PC mašino dobiš, če vzameš matično ploščo, ki ima vse onboard in brez ventilatorjev, kupiš zanjo procesor, ki se ne greje toliko, da bi vklapljal ventilator za vsako malenkost, razen za procesorsko požrešne aplikacije(AMD silent) in plato opremiš z SSDji.
Tudi ventilator za proc se da zamenjat z Papst Super silent ventom, ki je koncipiran tako, da veliko zraka premeša pri malo obratih in je opremljen z top shit ležaji.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 179
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 13:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitko je napisal/a:
Readynas ultra2 duo te pride 125e. Nobenih kljuckov, napajnikov,...nastavis, postavis in dela Smile Ce se prvic s tem ukvarjas je pa dobro, ce se kaksnega dr. (sah) poznas Laughing


Par vprašanj glese Ready nas?:
- kako hitri so prenosi?
- kako glasni so ventilatorji (z leti znajo postati malo glasnejši)?
- se da na Readynas namestit Squeezebox server?
- kako je s third party aplikacijami?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidim, da je veliko govora o tihih NAS enotah. Nima nihče komunikacijske omarice ali pa neko sobo, ki ima mrežno povezavo, ki ni vaša delovna soba?
Tiste v stanovanjskih blokih zastopim (sem bil 21 let v bloku), kaj pa ostali?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JanezBlond je napisal/a:
mitko je napisal/a:
Readynas ultra2 duo te pride 125e. Nobenih kljuckov, napajnikov,...nastavis, postavis in dela Smile Ce se prvic s tem ukvarjas je pa dobro, ce se kaksnega dr. (sah) poznas Laughing


Par vprašanj glese Ready nas?:
- kako hitri so prenosi?
- kako glasni so ventilatorji (z leti znajo postati malo glasnejši)?
- se da na Readynas namestit Squeezebox server?
- kako je s third party aplikacijami?


Zuluf ga dlje casa uporablja, bo imel boljse informacije. Ventilator zna biti precej glasen, a ne vem kdaj deluje na polno. Pri meni v bistvu samo ob vklopu. Jaz lahko recem samo, da sb server tece gladko brez zatikanja. Na synology se menda zatika. Third party je sedaj torrent odjemalec. Vcasih je bil gor ze ob nakupu, sedaj si nalozis transsmision. Jaz ga upravljam v firefoxu. Minimalisticen odjemalec...Sem imel pa tezave z namestitvijo, medtem ko pri Zulufu teh tezav ni bilo. Drugih stvari ne uporabljam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 179
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 15:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitko je napisal/a:
JanezBlond je napisal/a:
mitko je napisal/a:
Readynas ultra2 duo te pride 125e. Nobenih kljuckov, napajnikov,...nastavis, postavis in dela Smile Ce se prvic s tem ukvarjas je pa dobro, ce se kaksnega dr. (sah) poznas Laughing


Par vprašanj glese Ready nas?:
- kako hitri so prenosi?
- kako glasni so ventilatorji (z leti znajo postati malo glasnejši)?
- se da na Readynas namestit Squeezebox server?
- kako je s third party aplikacijami?


Zuluf ga dlje casa uporablja, bo imel boljse informacije. Ventilator zna biti precej glasen, a ne vem kdaj deluje na polno. Pri meni v bistvu samo ob vklopu. Jaz lahko recem samo, da sb server tece gladko brez zatikanja. Na synology se menda zatika. Third party je sedaj torrent odjemalec. Vcasih je bil gor ze ob nakupu, sedaj si nalozis transsmision. Jaz ga upravljam v firefoxu. Minimalisticen odjemalec...Sem imel pa tezave z namestitvijo, medtem ko pri Zulufu teh tezav ni bilo. Drugih stvari ne uporabljam.


OK! Vidim, da je to malo starejša zadeva na bazi Atoma, tako da zana biti kar hitra zadeva . Kje se ga pa da dobiti za to ceno (125€)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobis ga v podjetju Zvonim. Pred casom so jih prodajali na bolhi. Na zs ti bom poslal kontak in se zmeni. Jaz sem placal po predracunu in sel iskat sam v skladisce. Sicer so grosisti in se z maloprodajo ne ukvarjajo. Tole jim je ostalo na lagerju. Dobis racun in garancijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 179
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je kar v redu cena. Najbrž je treba še DDV dodat? Jaz ga zaenkrat sicer ne rabim, bi ga pa mogoče kolega vzel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 29, 2013 22:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nope, cena je z vkljucenim ddv Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 30, 2013 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JanezBlond je napisal/a:
mitko je napisal/a:
Readynas ultra2 duo te pride 125e. Nobenih kljuckov, napajnikov,...nastavis, postavis in dela Smile Ce se prvic s tem ukvarjas je pa dobro, ce se kaksnega dr. (sah) poznas Laughing


Par vprašanj glese Ready nas?:
- kako hitri so prenosi?
- kako glasni so ventilatorji (z leti znajo postati malo glasnejši)?
- se da na Readynas namestit Squeezebox server?
- kako je s third party aplikacijami?


Glede ventialtorja ti lahko povem, da je glasen samo ob restartu, takrat gre na polne obrate. Jaz ga restartam samo, če kaj novega instaliram, sicer gori non stop. Če je prižgan, potem ga ne boš opazil. Hitrosti nisem testiral, mislim pa da so na netu neki testi. Synology je bil verjetno hitrejši... Aplikacije od tretjih maš na readynas community in si lahko pogledaš, če te zadovoljijo. Jaz nisem nek silno zahteven uporabnik in mi je povsem dober. Za 125 majka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 03, 2013 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No včeraj sem se prav am vzel kako hitro tole šalta komade... verjetno bi bil marskidno, ki da veliko na odzivnost razočaran. Če daš neko muziko špilat in poslušaš je ok, če želiš pa polna šaltat, potem je zmoglivejši računalnik nujen.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 3 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe