Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Konec CD dobe - zares?
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 08:42    Naslov sporočila: Konec CD dobe - zares? Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 08:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, zakaj je izpadel link in besedilo?!

http://www.side-line.com/news_comments.php?id=46980_0_2_0_C
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 09:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da konec CD-ja kot nosilca zvoka kljub napovedim ne bo tako hipen in dramatičen, kot se to napoveduje v prispevku. Je pa to, o koncu CD-ja, neizogibno dejstvo. Slej ali prej. Vinilke pa se bodo lepo počasi vrtele še naprej. Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CD doba ima pri meni samo še en trzljaj, preden dokončno izdihne: EAC mora poflacati celotno zbirko cedejev, preden grejo od hiše..

Very Happy

nima smisla.. ravno ta teden sem se po dooolgem času zakopal v zbirko cedejev in jih malo predvajal.. kaj hitro sem začel pogrešati ves komfort zaslonskega izbiranja komadov.. pač moje mnenje, jaz sem nepovratno padel v flac zgodbo.. vinil je druga zgodba.. nimam gramofona, mi je pa ves ritual blizu in vem, da bom slej ko prej to nabavil (ne nabavil, Špil si mora to sam naredit Smile).. za dušo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

HD in druge "komercialne izmišljenke" so nastale zgolj iz komercialnih vzgibov, kvaliteta je v drugem planu ... Prodaja CDjev je upadla, gusarjev in piratstva je bilo preveč, je bilo potreba nekaj izmislit ...
Dober star analogni posnetek je dober in tu je konec. Izboljšat,ga ne moremo, ga lahko pokvarimo ali polepšamo ... Novodobni dobri posnetki nastajajo v "koncertni dvorani" in "dobro filozofijo snemalca". Tukaj se med profijimi in audiofili bije večni boj, kaj je dober posnetek... Najboljši rezultati pridejo ven kadar je snemalec tudi audiofil, ki tudi posluša glasbo. Veliko profijev sploh ne posluša glasbe, tehnika je njim v prvem planu, da se ni potrebno trudit. Slab posnetek v HDju je še vedno slab posnetek ...
Se pa je v zadnjem času prodaja CDjev bistveno izboljšala zaradi nižjih cen. Seveda ne pri nas, ki smo ko "muhe na drek" ko gra za modne smernice, ko pametnih stvari še niti nismo osvojili ... ...
CD je še vedno najboljši medij, če gledamo ceno - kvaliteto, torej CD plošček in CD predvajalnik. LP je boljši ampak tudi najdražji ... ... ... Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Špil; daj povej preden bodo tvoji cd-ji dokončno šli od hiše.
Morda se bo kateri v moji poslušalnici zelo dobro počutil.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:

CD je še vedno najboljši medij, če gledamo ceno - kvaliteto, torej CD plošček in CD predvajalnik. LP je boljši ampak tudi najdražji ... ... ... Wink


Se popolnoma strinjam s tvojo tezo Ajka. CD kot medij za množično uporabo je v korelaciji s kvaliteto in posledično ceno še vedno bila najboljša investicija.

S stališča današnjega časa je relativno neenakovredno primerjati izdelavo LP-ja in Cd-ja ker je količina LP-jev na tržišču praktično zanemarljiva. Upam da audiofili sedaj ne bodo zaradi te teze užaljeni, ampak LP je v današnjih časih v domeni prestiža. Gledano globalno se bo kot medij zagotovo obdržal, vendar zaradi cene samih vinilov, ki definitivno ne padajo, in vsesplošne euforije uporabe digitalnih medijev ni večje perspektive za množični revival.

Tržno gledano je v bistvu CD produkcijo uničila tehnologija mp3. Prvi nož v hrbet so klasičnem CD-ju zarinili izumitelji CD-R-ov ki so tržišču legalno ponudili kopiranje originalov. Tudi v času LP-jev si sicer lahko naredil kopijo na kaseto ali magnetofonski trak, vendar zgodba ni enaka. Kopija LP-jev na 1'4 " magnetofonskem traku zaradi visoke cene magnetnega nosilca in predvajalnika ( magnetofona ) ni bila konkurenčna, kvaliteta kopije na kaseti pa časovno ni bila primerljiva z originalom.

Drugi udarec audio CD-ju je naredil internet in računalniška tehnologija, ki je tržišču ponudila relativno kvaliteten mp3 surogat praktično zastonj. Pustimo sedaj ob strani nelegalno kopiranje in avtorske pravice ki so na pravnem področju relativno definirana kategorija, v praksi pa roko na srce to nikoli ni zaživelo. Tudi lobi glasbene industrije ni bilo dovolj močan da bi pravno in kazensko zrušil sisteme nelegalnega kopiranja in distribucije glasbenih posnetkov.

Podobna zgodba je seveda tudi na področju filmske industrije. Kvaliteta kompresiranih video posnetkov je dandanes že na tako visoki kvaliteti, da prekaša klasično distribucijo preko kabelskih omrežij, razen če odštejemo trenutno HD produkcijo.

Zadeva seveda ni tako kritična. Se spomnite recimo predpostavk pred 10 leti, da bodo praktično vsi tiskani mediji izginili iz tržišča. Toliko revij in časopisov kot je sedaj na policah kioskov ni bilo še nikoli. Knjiga kot tiskani medij ima še vedno dominatno vlogo pred elektronskimi knjigami. Kljub vsem prednostim elektronskih medijev je prijetno vzeti v roke časopis ali knjigo/revijo in jo prečitati/prelistati na tisti staromoden način.

Tudi s CD-ji bo podobna zgodba, čeprav se tehnologije hitro menjajo. Edino zaskrbljujpče je dejstvo, da si take količine glasbe in filmov kot je bilo to možno v obdobju mp3/Divix zastonj ne bo več možno nabrati. Mogoče se motim Wink Upam no.

Lp

Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse je na pašniku, prav vse, samo vedeti moraš kje iskati.
Pa še to. Naj se j****o založniki in njihova produkcija. Pogoltneži so, enako kot bankirji.
Naj živi svoboden internet!

Edit:


_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj je stvar, ki je prenešena z interneta, lahko kvalitetna... Ampak velika večina je šrot, Šrot z veliko začetnico... Koliko pa je JAZZZ-ov, ki bi jim to bilo pomembno... Zelo malo, zelo malo...
Vseeno pa je zame CD tisto, kar primeš v roko, je oblikovano, ima morebiti dodana besedila, slikovni material in še kaj... To nikakor ne more biti isto, kot je download z mreže...
Res pa je, da smo tisti čedalje redkejši kupci CD-jev plačevali tudi izgubo te industrije, ki se ni znala bolje organizirati... Če samo pogledam nekaj starih CD-jev, ki imajo ceno 14 DEM, kak albumi so segli tudi do 28 ali 32 DEM... A današnja cena je ista, le da je enota EUR... Razmerje med DEM in EUR pa ni 1:1, žal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
suntrace1



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:52
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnjič sem v Big Bangu kupil LP Dark Side of the Moon, poleg pa dobil link do dolvleke albuma v mp3 obliki s 320kbps. To mi je bilo všeč. CD pa je ravno nekaj vmes in ga nimam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jolbe



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 14:37
Prispevkov: 46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

HD in druge "komercialne izmišljenke" so nastale zgolj iz komercialnih vzgibov, kvaliteta je v drugem planu ...

CD je še vedno najboljši medij, če gledamo ceno - kvaliteto, torej CD plošček in CD predvajalnik. LP je boljši ampak tudi najdražji ... ... ... Wink


Glede na to, da sem newbie, bo verjetno tole ignorirano...ampak vseeno:

Zgornji dve trditvi sta neumnost.
Glede prve:
Zakaj je HD format nastal sicer ni pomembno, ampak presežek v kvaliteti ni sporen. Nenazadnje še v HD upsamplan CD zveni bolje kot izvorni CD. Resno me čudi, da na vaših sistemih tega ne morete zaznati. Ponudba studijskih masterjev v HD ltudi epo raste vsak dan...

Glede druge:
Solidni CD predvajalniki stanejo jurja in več. Kombinacija kateregakoli digitalnega predvajalnika (i-karkoli, mediaplejerji, pa tudi pC...) in poceni DAC-a (katerega karakter si za drobiž prilagodiš svojemu okusu primerno - z menjavo opampov, kondijev, napajanja...) pa trikrat manj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Vseeno pa je zame CD tisto, kar primeš v roko, je oblikovano, ima morebiti dodana besedila, slikovni material in še kaj... To nikakor ne more biti isto, kot je download z mreže...


Res je, tudi to je en aspekt celostne podobe nekega glasbenega izdelka. In če se navežem na trenutno zelo aktualno temo o albumu skupine Pink Floyd "The dark side of the Moon": LP-ju je priloženo pol ducata plakatov, posterjev, na zelo kvalitetnem papirju. In poleg samoumevne opremljenosti albuma z besedili pesmi, je za nameček tu še nekaj kar velikih nalepk! Tega CD ne doseže, brez da bi presegel okvirje formata škatlice v kateri je shranjen disk. "Elektronski" albumi pa so spet lahko opremljeni z neomejeno količino podatkov o albumu, izvajalcih, o nastanku albuma in podobno, a nič oprijemljivega, kar bi lahko vzel v roke. Vsaka oblika izdaje albuma pač ima svoje specifične posebnosti.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

suntrace1 je napisal/a:
Zadnjič sem v Big Bangu kupil LP Dark Side of the Moon, poleg pa dobil link do dolvleke albuma v mp3 obliki s 320kbps. To mi je bilo všeč. CD pa je ravno nekaj vmes in ga nimam.


To je zelo dobra domislica, ki se bo, upam, prijela in o kateri sem pred kratkim pisal v temi "Kaj trenutno poslušate". Šlo je za album Amy Winehouse "Frank".
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj če vam link za mp3? Pa še to imate za presežek. Samo kost za glodanje so vam dali in nič drugega. Prej ga doma izripam kot pa po njihovo dolpotegnem. Naj si ga nekam vtaknejo ...
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekršku je napisal/a:
Kaj če vam link za mp3? Pa še to imate za presežek. Samo kost za glodanje so vam dali in nič drugega. Prej ga doma izripam kot pa po njihovo dolpotegnem. Naj si ga nekam vtaknejo ...


Morda se ti bo zdelo smešno, a na ta način vsaj vem, da je album snet legalno. Tako za v avto, "nek' se nađe"... doma pa itak poslušam LP-jko. Sicer pa ga ne bi iskal na netu. Če pa dobiš na razpolago "bližnjico", paš snameš. Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 1 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe