Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Loudness vojna pri kraju?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 01, 2013 21:55    Naslov sporočila: Loudness vojna pri kraju? Odgovori s citatom

Renomirani Bob Katz pravi, da se loudness vojna končuje in prihajajo boljši časi:

http://www.ultrahighendreview.com/bob-katz-declares-the-loudness-wars-have-been-won/

Velik všeček za prizadevanje. Besede mu se pozlatile! Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 02, 2013 09:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pač preskočiš postaje ki se zasičeno zariplo derejo. Njihov problem, naj se kultivirajo!

Podobno je s tv postajami - na anteno jih dobim že blizu 300! Večina so smeti - tako vsebinsko kot tehnično. Nekateri tako nabijajo jakost glasu, da že pri minimalni nastavitvi volumna na tv prebija vgrajeni ojačevalček.

Tudi nekatere radijske privat UKV postaje še niso prebolele sindroma loudnessa - bom pač kričal da me opazijo, itak kot postaja nimam kaj kvalitetnega ponuditi. Tri so take (ena strankarska kjer samo čvekajo, ena z narodnjaki emilije-romagne in ena lokalna tržaška) ki jih lovim.
Veliko radio privatnjakov, čeprav standardne jakosti, ima ekvaliziran zvok, posebej radi nabijajo base.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 02, 2013 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glasba je izključno področje čustev.
Negativno in razdiralno čustvo je bes, jeza. Temu čustvu odgovarja razgrajanje, nabijanje brez mere.

Se ne spomnim avtorja tega: ... chi parla con la voce grossa non puo esprimere pensieri sottili ... približno to pomeni da kdor govori z velikim glasom - ne more izražati subtilnih misli.

Hi-Fi služi glasbi, glasba pa služi zadovoljevanju naših čustev ali čustvenem življenju posameznika.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 02, 2013 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Chi parla con la voce grossa non può esprimere pensieri sottili" (F.NIETZSCHE)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Simon Limon



Pridružen/-a: Sre Apr 2013 16:08
Prispevkov: 58
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 02, 2013 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

EBU dela na tem že nekaj let in če sem bil prav obveščen, se bo začelo izvajati sredi prihodnjega leta. Tako na radio kot TV mreži.
...in ne glede na en ...iTunes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 12:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še nekaj me je zbodlo pri loudness war - nove LongPlay plošče.
Povečuje se ponudba novih LP plošč, ki so ponovne izdaje starih uspešnic. Do tu je vse ok. A večina jih je digitalno remasterizirana (slovensko od digital remasteringa, hahaha). Kaj ostane od slavnega analognega zvoka, ko se to 'pretlači' dvakrat skozi konverterje (A/D in nato D/A) po možnosti s samplingom nižjim od 192kHz?

Kdo nam garantira, da niso uporabili dodatne kompresije zvoka? Ta kompresija vnaša degradacije: kot prvo zmanjša globino scene, izgublja detajle, zveni glasnejše (odtod loudness war), bistveno zmanjša dinamiko.

Ne vem kako vi, a meni je eden od nepogrešljivih užitkov pri poslušanju - dinamika.

Svež primer: pred novim letom sem za eno znanko presnel iz LP na CD nekatere njene pesmi. Ok, moj snemalnik je čisto navadna komponenta, nič posebnega. Potem sem primerjal posnetek z originalom. Haa, adijo odprtost visokih tonov, dobrodošla kompresija zvoka in tanka timbrika. Če se omejim samo na tisto kar slišiš po petih sekundah. Razumem nekatere učinke, a zakaj komprimira, mi ni jasno. Tudi zvoki in šum, ki so znatno tišji napram glasbi, na posnetku pridejo veliko glasnejši napram glasbi. Še sem priključil phono stage direkt na CDP, preskočil ojačevalec in s tem dodatne kable, konektorje, selektorje..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador, glede tvojega svežega primera:
"Nyquist-Shannon sampling theorem" , "anti-aliasing filter" , "analog-to-digital conversion". To so iskalni parametri za Google iskalnik.
Potem pa še kaj o jitterju, clockih, A/D konverterjih in Delta-Sigma modulaciji.
Ko se boš prebil skozi to solato in smiselno povezal v celoto, se boš čudil, kako se lahko 16/44.1k CD sploh sliši tako dobro Very Happy
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj približno se mi sanja kako to gre. Tudi analogno z žebljem v brazdi ni neka premija.
A zakaj komprimira, itak gre samo za konverzijo? Če digitalno presnemava, ni tega slišat. To je logično. Tudi če bi te kompresije bilo malo, bi razumel.
Da ni tisti gumb za nastavljanje jakosti snemanja - morda v resnici gumb za kompresijo?
Piškec, bi moral narediti poskuse na različnih jakostih posnetka.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Saj približno se mi sanja kako to gre. Tudi analogno z žebljem v brazdi ni neka premija.
A zakaj komprimira, itak gre samo za konverzijo? Če digitalno presnemava, ni tega slišat. To je logično. Tudi če bi te kompresije bilo malo, bi razumel.
Da ni tisti gumb za nastavljanje jakosti snemanja - morda v resnici gumb za kompresijo?
Piškec, bi moral narediti poskuse na različnih jakostih posnetka.


Beri navodila od snemalnika. Ce je signal previsok gre najbrz v softclip, ta pa je programsko nastavljen na neko casovno bazo. Te stvari morajo biti vgrajene, saj bi nasprotno pri visoki jakosti posnel enosmerno komponento.

Probaj posneti pri nizji jakosti, da se to ne bo vzigalo za vsak udarc.
Meni so posnetki iz plosc na CD kar uspeli. Uporabil sem gramofon, riaa pre in audio kartico FP10. Vhodno ojacanje na kartici sem nastavil pod mejo clipp-a in se cisto vredu slisi.

lp, Andrej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja sveda, saj je čisto simpl. Če imaš CD recorder, potem moraš jakost vhodnega signala nastaviti na tak nivo, da ne zahaja na VUmetru v rdeče polje. Če gre v rdeče, potem je posnetek komprimiran in popačen.

Res pa je, da bolj ko nižaš jakost vhodnega signala, toliko več posnameš šuma. Za kompromis in balans se moraš odločiti sam.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej je cisto vseeno. Po najboljsi varjanti je razmerje signal sum za RIAA ojacevalnik kaksnih 75db. Do 96db CD-ja ostane par decibelov. Mirno lahko spustis signal za faktor 2 ali 3 pa se vedno ne bos nic posebnega izgubil.

Malo prevrti plato na tockah kjer so amplitude visoke in se prepricaj, da signal ni prevelik za CD recorder, pa bo vse OK.

Druga zgodba je, da so CD rekorderji outdated glede na kvaliteto ADC pretvornikov. Morda se ti splaca poskusiti z racunalnikom in zunanjo kartico.
Brezplacnih programov za snemanje se res ne manjka. Recimo audicity.



LP, A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 14:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:

Probaj posneti pri nizji jakosti, da se to ne bo vzigalo za vsak udarc.
Meni so posnetki iz plosc na CD kar uspeli... lp, Andrej.


Saj posnetki so zelo uspeli, le pri primerjavi z originalom je izgubilo nekatere kvalitete. Snemal sem na minus 10dB peak, zelo daleč od rdečih led-ov.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 15:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa dobro, ne mores tega pocet zato, da vedno znova ugotovis, da pride do izgube kvalitete.
Vsaka stvar, ki jo vkljucis v verigo ne more izboljsat stvari, lahko le poslablsa.

Uprasanje kaksen rezultat bi dobil cez PC in kaksno bolj moderno audio kartico.

LP, A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Pa dobro, ne mores tega pocet zato, da vedno znova ugotovis, da pride do izgube kvalitete.
Vsaka stvar, ki jo vkljucis v verigo ne more izboljsat stvari, lahko le poslablsa.

Uprasanje kaksen rezultat bi dobil cez PC in kaksno bolj moderno audio kartico.

LP, A.


Po dolgih letih kar sem nekaj za hčerko snemal, me je znanka vprašala če bi bilo možno presneti njen LP na CD. Ker sem še najbolj sam sebi podoben - sem malo bolj pozorno opazoval kaj se dogaja. To sem navedel v povezavi z riedicijami starih plošč, ki so digitalno re-masterirane in se sprašujem kaj nam prodajajo na LP-ju - ali je kaj podobnosti z mojo izkušnjo? Tudi če to počnejo na super opremi. (baje da so 'Kind of blue' zašuštrali do kraja)

Stvar je zelo povezana z loudness war. Zasledil sem, da so tudi riedicije CD-jev naknadno dodatno komprimirane napram originalu. Zato, da zvenijo glasneje, prodorneje. Seveda s tem gre dinamika v rit, pa še marsikaj zraven.
Pa se sprašujem ali imajo to prakso samo za CD ali jih prsti srbijo tudi na LP-jih? In, predvsem, kako je s fajli - Fljackoti?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 02, 2014 16:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včasih je kakšen cd posnet tako da VU meter ves čas stoji na 0 Db .
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe