Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Streamerji prevladujejo - gre CD v pozabo?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
oilpower



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 2:13
Prispevkov: 133
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 02:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se moram Ŕe jaz vklopiti v tale rahel off topic.


Zuluf je napisal/a:
Jaz sem iz cd generacije in imam obĆØutek, da bom bistveno lažje pozabil cd, kot "vinilĆØki" plate, pa Å”e priÅ”paral bom.


Tudi jaz sem iz CD generacije ĆØeprav sem, kot otrok posluÅ”al vglavnem vinilke, ki smo jih imeli doma ampak, ko sem resno zaĆØel posluÅ”ati glasbo po svoji izbiri in tudi s svojim denarjem kupovati albume je bil CD ravno na zaĆØetku svojega pohoda. Tam nekje leta 1989-90 sem kupil prvi CD in v naslednjih dobrih dvajsetih letih zbral cca 1000 originalnih CDjev. Dolga leta sem bil absolutni zagovornik CDja in na vinilke dolgo tudi pomislil nisem saj so v zaĆØetku devedesetih praktiĆØno ĆØez noĆØ popolnoma izginile. KakÅ”nih deset let nazaj sem prviĆØ malo pomislil na vinilke in jih tudi nekaj kupil ĆØeprav nisem imel gramofona ampak sem si rekel, da ga bom že enkrat nabavil. Potem sem sem se pa dobro leto nazaj konĆØno odloĆØil, da si nabavim gramofon in to tudi storil. Danes sem popolnoma obseden z vinilkami. Gramofon vsakodnevno dela in kupujem samo Å”e vinilke. Ne znam razložiti ampak zvok iz ploÅ”ĆØ je zame nekaj posebnega, boljÅ”ega, ĆØarobnega... Potem je tu Å”e sama tehnika, gramofon mi je paĆØ ena res zanimiva naprava in mi že samo pogled na vrteĆØo se ploÅ”ĆØo polepÅ”a dan. CD je tako brzvezen in zvok, zvok mi ni veĆØ vÅ”eĆØ. PreveĆØ hladen brez žmohta...V glavnem jaz sem nazaj na igli in verjetno bom tu tudi ostal. Sem tudi D.J. in sem vsa leta vrtel s CDjev, zdaj se pa že pripravljam, da bom konĆØno pravi D.J. in vrtel iz "singelc". Opažam tudi trend, da je vse veĆØ privržencev vinila, ki bo oĆØitno preživel CD. Vse veĆØ glasbenikov se odloĆØa za izdajo albuma tudi na vinilu ali pa celo samo na vinilu in sem prepriĆØan, da se bo ta medij Å”e zelo dolgo obdržal.
Kar se pa tiĆØe Streamerjev pa sploh ne vem kaj hudiĆØa je to Laughing . No kolikor razumem je to downloud kar je zame totalno nesprejemljivo in nezanimivo.




audiofrik je napisal/a:

pa ne nakladati o pokanju in prasketanju taki ki gramofona Å”e od blizu niste videli - ali pa samo takega ki je praskal ploÅ”ĆØe iz smetiÅ”ĆØa..oƦiÅ”ĆØena ohranjena ploÅ”ĆØa in glava z novo iglo za 100-200 eur pa si v igri brez pokanja in prasketanja


To tudi meni ni jasno od kje folku, da vinilke presketajo in pokajo?!? Pri mojih ploÅ”ĆØah ni nobenega presketanja in je zvok zelo lep in ĆØist.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Sedaj se vse bolj jasno prikazuje daljnovidnost firme Linn, ki je pred približno 5 leti ukinila proizvodnjo (dobrih) CD playerjev in se povsem posvetila streamerjem.

LpM.


Ja res je. Ampak jim zna tale seksi zadeva dat fejst tinte pit:

http://www.6moons.com/audioreviews/lumin/1.html

In short, this DSD streamer outclassed anything I've heard at home or beyond. Whilst I dislike such expressions, it proved to be a keen Linn killer. About 10 listeners who heard my loaner sold off their Linn streamers to buy the new kid in town.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo

Brez zamere.

Zakaj se vsi strimerji trudijo vgraditi 4 colski ekran nizke kvalitete? Danes pa na izbiro ekranov kar hoces...

Zakaj streamer nima se blu-ray in dol podpore?

Zakaj navaden blue-ray z DNLA podporo (streamer u resnici brez ekrancka prikljucen na zunanji ekran) nima radija?

Kej se to pravi?!


Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

galop je napisal/a:
Kolega bo izdal novo ploÅ”ĆØo na vinilu in na netu v mp3 obliki.Na cd-ju jo ne bo ker pravi da ga itak ne bo skoraj noben kupil..SporoĆØim ko bo izdana.Vinile kupujem že cca 24 let, cca 2 -3 na mesec in mi niti na pamet ne pride da bi jih dal stran zaradi neke nove tehnologije.Kar se pa tiĆØe strimerjev me zanima koliko vas dejansko kupi glasbo ki jo strimate in koliko jo potegnete s torrentov,je pa trend zabavne in hifi industrije Å”el v to smer da je v komponentah vedno manj vrteĆØih in mehanskih delov..Komu bi se sploh Å”e splaĆØalo recimo izdelovati magnetofon glede na to da vsi stremijo samo Å”e k zmanjÅ”evanju stroÅ”kov...


Javi, ko bo. Samo v Sloveniji nobeden ne izdeluje veĆØ vinila, niti v celi bivÅ”i Jugi ne. Tako da bo ploÅ”ĆØa verjetno narejena v Italiji, ki je poceni, nemÅ”ki in ĆØeÅ”ki izdelovalci so dosti dražji. Je pa to trend, da izvajalci izdajajo gramofonske ploÅ”ĆØe z dostopom do mp3 datotek, CDjev pa rajÅ”i na izdajajo veĆØ.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill @ tale Lumina je pa direkt napad na Klimaxa. Zadnja stran z nadstreÅ”kom je ĆØista kopija. ƈe bo Å”e igral tako dobro in to za 1/3 cene, potem je to to.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Zivjo

Brez zamere.

Zakaj se vsi strimerji trudijo vgraditi 4 colski ekran nizke kvalitete? Danes pa na izbiro ekranov kar hoces...

Zakaj streamer nima se blu-ray in dol podpore?

Zakaj navaden blue-ray z DNLA podporo (streamer u resnici brez ekrancka prikljucen na zunanji ekran) nima radija?

Kej se to pravi?!


Andrej


Novodobni streamer po moje ne rabi velikega ali nevem kakega super duper ekrana, ker se itak upravlja brezžiĆØno preko telefona, tablice, laptopa,... tako da ĆØe ekran je ali pa ni ista figa. Oziroma ekran le toliko, da se da nastavljat režim delovanja streamerja, za to pa se ne rabi niĆØ ekstra.

MogoĆØe pa minimalistiĆØni brezekranski streamer z Anagramovo tehnologijo:

http://www.abc-pcb.com/?page_id=192

Verjamem, da mora tole z dobrim napajanjem gate trgat, ker se dobro ve kam spada Anagram. Evo ideja za diy streamer, po želji se naredi zraven v isti Ŕkatli Ŕe dac. Smile

Sony je tudi zaĆØel migat v tem segmentu in lansiral novo HRA serijo (kao hi-resolution audio serija vse od streamerjev do zvoĆØnikov), ki ji je namenil svojo lastno spletno stran. Andrej, evo ima fensi ekran Smile :

http://www.youtube.com/watch?v=QFbJhTyxcYk

Sicer Å”tiri, pet let prepozno, drugi to že delajo lep ĆØas. ƈe bi bili pametni in že zdavnaj usmerili svoj zelo Å”irok nabor znanja in vpliv (telefoni, raĆØunalniki, hifi, snemalna tehnika, založbe,...) bi z enormnim potencialom lahko naredili agadir, take hude zadevÅ”ne za razumen denar da mozag peĆØe, tole prikazano zgoraj je le bleda senca tega kar bi se lahko drugaĆØe dobilo za denar, bi zavladali kot je to svoj ĆØas squeezebox, le da na dosti viÅ”jem nivoju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred nekaj leti sem, v celem 3 leta, živel z Anagramovim standalone dacom Orpheus One. Še danes se ga z veseljem spominjam.

ƈe bi zgoraj omenjeni streamer res kombinirali z njihovim sodobnim 24/192 dacom, bi to znalo biti zelo hudo.

No DIYerji, da vidimo, pardon sliŔimo.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Pred nekaj leti sem, v celem 3 leta, živel z Anagramovim standalone dacom Orpheus One. Še danes se ga z veseljem spominjam.

ƈe bi zgoraj omenjeni streamer res kombinirali z njihovim sodobnim 24/192 dacom, bi to znalo biti zelo hudo.

No DIYerji, da vidimo, pardon sliŔimo.

LpM.


Jaz pa se Å”pilĆØkal z veĆØ verzijami njihovih D/A boardov v diy izvedbah. Ena v lasersko graviranem pleksi ohiÅ”ju s pridodanimi njufors kondiĆØi:





Kot izvor zvoka zraven seksi streamer Transporter:





Ni Anagram zastonj na takem glasu, obvladajo oni dobro svoj foh. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo audiofill @ NaÅ” sotrudnik ProJet ima tudi prav takega že kar nekaj ĆØasa.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 18:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,


Ne mi zameriti. Audiofil, kje ti vidis DIY logiko kupit skatlo in dat v skatlo?
To je kot, da bi kupil komponente od priznanega proizvajalca in jih stlacil v svojo skatlo ker ti originalna ni lepa. Ponavadi se pri takem pocetju odpoves garanciji za minimalen prihranek, ce sploh.
Pointless, a ni?

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ampak saj te plate prodajajo zato, da jih nato daŔ v kakŔno Ŕkatlo, a ne ?

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa garancija za to tudi niĆØ ne trpi.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Zivjo,


Ne mi zameriti. Audiofil, kje ti vidis DIY logiko kupit skatlo in dat v skatlo?
Pointless, a ni?

Andrej


Pravim recimo kupit modul (Anagramov network renderer), narediti dobro napajanje in vse skupaj dati v Ŕkatlo. Ker pa rabiŔ seveda Ŕe zunanji dac, saj ta modul nima daca, lahko narediŔ Ŕe dac in ga rukneŔ zraven v to isto Ŕkatlo in imaŔ komplet zadevŔno. To pa je potem že lep diy projekt. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 18:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
AndrejS je napisal/a:
Zivjo,


Ne mi zameriti. Audiofil, kje ti vidis DIY logiko kupit skatlo in dat v skatlo?
Pointless, a ni?

Andrej


Pravim recimo kupit modul (Anagramov network renderer), narediti dobro napajanje in vse skupaj dati v Ŕkatlo. Ker pa rabiŔ seveda Ŕe zunanji dac, saj ta modul nima daca, lahko narediŔ Ŕe dac in ga rukneŔ zraven v to isto Ŕkatlo in imaŔ komplet zadevŔno. To pa je potem že lep diy projekt. Wink


Pa ajde, ce se lih nekaj malega potrudis naj bo DIY projekt. Wink
Brez brivido (strahu) ni DIY.

To so drugace po vecini razvojne plosce, ki jih firme kupujejo za evaluacijo cipovja. Povrh dobijo se vse nacrte in potem to rezljajo v lastne izdelke.

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 31, 2013 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
audiofill @ tale Lumina je pa direkt napad na Klimaxa. Zadnja stran z nadstreÅ”kom je ĆØista kopija. ƈe bo Å”e igral tako dobro in to za 1/3 cene, potem je to to.

LpM.



LP

Tale Lumina fletna igraĆØka, sam za take dnarĆØke si veĆØini Å”e zvoĆØnikov ali ampa ne upa zamislit, kamoli CDpredvajalnika ali DACa. Da si omisliÅ” maÅ”ino, ki samo "dol vleĆØe" in ima bog vedi kakÅ”en DAC not, ma niti pod razno. Za ta dnar dobiÅ” hudo dober CD z vsemi oh in sploh funkcijami. Linnov Klimax adijo pamet, za deset jurĆØkov npr. dobiÅ” že hud SACD in vse kar pride zraven...
Pa poglejte za kok se dobijo CD in SACD ploÅ”ĆØki danes, nikoli niso bli tolk poceni. Kolk pa stanejo nove LP ali dol vleĆØeni HDji ali DSDji, ma je logiĆØno zalogo napravt. Ko bo ĆØas za to in cene primerne bo logiĆØno, da bomo pol vsi Å”e imeli "glasbo na zahtevo", sam pocenit se bo morala Wink




vs tole za iste dnarĆØke


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 8 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe