Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Streamerji prevladujejo - gre CD v pozabo?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Kar oklepajte se preteklosti, cd je že skoraj mrtev, tako kot ostali nosilci v materialni obliki.......

No pa saj bodo vsi formati preživeli, glih toliko ĆØasa, da jih bo kdo uploadal, pol pa...


Zuluf, tvoj komentar me je spomnil na ljudsko slovstvo, ki vsebuje ĆØarobna Å”tevila, ponavljanja ter pretiravanja, v delih pa rada nastopajo pravljiĆØna bitja.

Izjave, kot so: "CD je že skoraj mrtev, vinila je samo za vzorec..." so le pretiravanje in zavajanje, t.i. gostilniŔka debata...z dejanskim stanjem pa imajo bore malo.

Je pa res, da vsaj pri trendu prodaje CDjev nisi zgreŔil. BTW, iz spodnjih podatkov boŔ lahko razbral tudi absolutno vrednost prodanih vinilk v ZDA, do Q3, ki pa je le manjŔi delež globalne prodaje, ki vztrajno raste ravno med mladimi.

Po Billboardu so podatki prodaje za zadnje tromeseĆØje t.l. v ZDA nasledji:

US digital track sales declined by nearly 6% year-on-year in Q3 2013 according to Nielsen SoundScan.

In Q3 2012, digital unit sales topped 311 million compared to 292.4 million during the same period this year.

The formatā€™s decline appears to be getting steeper with the latest drop following a 3.3% slip in the second quarter of the year and 1.3% decline in Q1.

Despite digital albums still being up 2.6% to 87.7 million year-to-date, a slow in growth in Q2 turned into a decline in the third by nearly 5% year-on-year to 26.9 million compared to 28.3 million in 2012.

Meanwhile, overall album sales are down 6.1% (to 205.2 million) in the first nine months of the year Stateside. CD albums dropped 12.8% to 113.1 million but vinyl albums are up almost 30% to 4.1 million units.
Vir: Billboard
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eh ĆØlovek, pa vpraÅ”i kolk je blo prometa na What cd al pa piratbeju.... A kej upada? Muzika je v Å”tacunah predraga, tudi apple feni, si že prbijejo kakega samsunga al pa wd predvajalnik.... Kupovat v itunes trgovini enostavno ni tako luÅ”tno kot zastonj dol vleĆØt. Nikoli nisem rekel, da bo prodaja digitalnih formatov v trgovinah eksplodirala, prej obratno, ĆØe ne bojo drastiĆØno znižali cen. Free mptri je zaenkrat zmagal. Jebi ga. Sploh ne bom veĆØ komentiral tega ker je predaleĆØ od teme pa stokrat že prežveĆØeno.

Z vsakim letom bomo videli veĆØ digitalnih predvajalnikov to pa je zato, ker cd nima nobenih prednosti pred njimi, ima pa veliko slabosti. To da prodajaÅ” sistem za 200k in vstajaÅ” in menjaÅ” cd-je ni kul. Hkrat Å”e cdp slabÅ”e igra od streamer-dac kombinacije kar je pa že hud mimohod pri teh dnarjih.


Nazadnje urejal/a Zuluf Sre Okt 23, 2013 14:32; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cac



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 16:44
Prispevkov: 21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na letoÅ”njem sejmu je bilo veliko strimerjev, ni da ni. Ampak je pa bilo veliko skupnega na teh prezentiranih sistemih. VeĆØinoma so vsi sistemi, kjer so bili v uporabi veselo stružili, rezkali, razjedali, piskali, sikali in Å”pricali. Ne reĆØem morda je bil zgolj sluĆØaj in tudi nimam niĆØ proti strimerjem, ga imam doma tudi sam. Å e vedno mi je bila najbolj vÅ”eĆØ analogija in pa en CD predvajalnik, ki je bil na lampah. Opažanje se tiĆØe sejma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf-ova zgodba me spominja na prehod analogne v digitalno fotografijo. Kaj je danes rezultat, ni potrebno posebej izpostavljati....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 17:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf
ne vem zakaj imaÅ” proti cd-ju toliko. PaĆØ ti ni nikoli igral kvalitetno in ne moreÅ” ocenit tega.
Jaz uporabljam razen cd-ja tudi hd in razne naĆØine iz pc-ja, seveda preko kvalitetnega dac-a. Zvok je res "DRUGAƈEN" od cd-ja. Bolj je sterilen itd..
VĆØasih sem pa zbiral lp-je in sem bil prav tako zadovoljen.

Vsak medij lahko igra kvalitetno. Od posameznika pa je odvisno kaj bo zbiral. Nekateri smo paĆØ Å”e navajeni te nostalgije, ko saÅ” nosilec v komponento in uživaÅ”. Pa magari je ta za nekatere "mrtev" cd!

Z dosti veĆØjim užitkom vklopim vrhunsko komponento, kot pa raĆØunalnik.

lp
Bojc


Nazadnje urejal/a bojc08 Sre Okt 23, 2013 19:47; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Elkoss
prosim brez zamere ĆØe se mi tvoj sistem ni dopadel.
Zvok je res bil zamegljen.


ƈe že omenjam opažanja z sejma, potem omenim to sobo, kjer je bil prijeten zvok in zanimiv koncept.


lp
Bojc


Nazadnje urejal/a bojc08 Sre Okt 23, 2013 19:45; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bojc08 je napisal/a:

Z diosti veĆØjim užitkom vklopim vrhunsko komponento, kot pa raĆØunalnik.

lp
Bojc


+1
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 19:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam zadnje ĆØase iÅ”ĆØem neko tako komponento, kot jo ima elkos. Koncept mi je zanimiv: streamer, dac in pramp v eni Å”katli. Sam Å”e konĆØno poleg, in eto ti komplet. No, potem pa Å”e ostalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bojc08 je napisal/a:
Zuluf
ne vem zakaj imaÅ” proti cd-ju toliko. PaĆØ ti ni nikoli igral kvalitetno in ne moreÅ” ocenit tega.
Jaz uporabljam razen cd-ja tudi hd in razne naĆØine iz pc-ja, seveda preko kvalitetnega dac-a. Zvok je res "DRUGAƈEN" od cd-ja. Bolj je sterilen itd..
VĆØasih sem pa zbiral lp-je in sem bil prav tako zadovoljen.

Vsak medij lahko igra kvalitetno. Od posameznika pa je odvisno kaj bo zbiral. Nekateri smo paĆØ Å”e navajeni te nostalgije, ko saÅ” nosilec v komponento in uživaÅ”. Pa magari je ta za nekatere "mrtev" cd!

Z diosti veĆØjim užitkom vklopim vrhunsko komponento, kot pa raĆØunalnik.

lp
Bojc


Se strinjam, z raĆØunalnika ne bi nikoli hotel predvajati. Me že ventilator nervira... ampak z diska na streamerju, strežnika, nasa... z daljincem, tablico ali telefonom pa sploh ni Å”voh. ƈe upoÅ”tevaÅ” Å”e, da lahko glasbo predvajaÅ” na razliĆØnih lokacijah iz iste zbirke, majka. Sej men se tudi dolgo ni dalo ripat, pa so audiofill & co že dolgo nazaj trobili kako je fino. ƈe posluÅ”aÅ” samo v enem prostoru niti ni tako težko vstat in zamenjat cd-ja. Ampak, ga ni ĆØez kamot Very Happy.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta komoditeta je zakon. Veliko je ploÅ”ĆØ, s katerih bi posluÅ”al komad ali dva, veĆØ pa ne. No, in se mi enostavno ne ljubi vstavljat CDja vsake 3 minute. Å e bolj pa mrzim pospravljannje vseh Å”katel. Pa vse police zasedene. Pa....

To je tako kot v avtu. Danes nikomur veĆØ ne pride na misel, da bi se vsakodnevno vozil brez servo volana in zavor, pa brez klime, pa brez navigacije, pa....!

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051
ne samo da se ti ne da menjat cd-ja zaradi dveh komadov, niti kupit se ga ne splaĆØa.

Jaz posluŔam komplet albume, ki so kot knjiga. Tudi v knjigi ne prebereŔ samo zadnih dveh strani. Pa Ŕe dosti placa zavzamejo.

lp
Bojc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bojc @ na NASu in strimerju sem toĆØno 4 leta in ni poti nazaj. Tudi ĆØe bi mi kaj težkega na glavo padlo, ne veĆØ.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CD je out pa kakorkoli se nekateri trudili ga obdržati pri življenju ali prikazati obratno. Svet gre paĆØ naprej. Odkar je audiofilska scena pogruntala, da lahko celo glasbeno kolekcijo spraviÅ” v brezizgubnem formatu na en mali disk, kakrÅ”en je recimo vgrajen v eni taki mali fukiÅ” zadevi in z njo nadomestiÅ” cd player je cd mrtev format. Vse bo prej ali slej Å”lo na streamanje, tudi takÅ”ni, ki danes to na vse kriplje in pretege odklanjajo in se z vsemi Å”tirimi nostalgiĆØno oklepajo fiziĆØnih nosilcev bodo jutri na hard diskih in veselo streamali. Okej eni nikoli, ampak teh bo kapljica v morje. ƈe je Å”e tak vnet kontraÅ” hard diska/streamanja kot je bil naÅ” Zuluf zdaj preÅ”altal, potem ne bom niĆØ Å”kiksnil, ĆØe reĆØem, da smo na pragu streaming revolucije, ĆØe ne že kar sredi nje. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe ti je iz enega CD-ja samo ena do dve pesmici užitnih - potem je tudi CD nepraktiĆØen medij, logiĆØno. Poleg tega nemehanski ĆØitalci bolje delujejo od optiĆØnih. Pa Å”e napredovanje v boljÅ”e formate je omogoĆØeno. Jasno da gre v to smer.

Po drugi strani bo CD vedno bolj zanimiv, ker se bodo razprodajali CD-ji in playerji. Tako prideÅ” do poceni velike koliĆØine glasbe (ki jo magari pretoĆØiÅ” na hard disk) in prodaÅ” kolekcijo s playerjem naprej. ƈe ti uspe prodati za isto ceno, si profitiral nakup glasbe.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sigurno je zanimivo streamanje, ĆØe imaÅ” zastojn glasbo na netu.
VeĆØina veĆØ ne kopuje lp-jev, cd-jev ali dvd-a.
Da bodo propadli nekateri formati je kriva piratizacija in ĆØisto niĆØ druga!
Seveda gre napredek naprej, pa kljub temu nas je dosti, ki bomo Ŕe zmeraj uporabljali zastarele formate in smo z tem zadovoljni.
Pa tudi ĆØe je 99.99% ljudi na pc-ju ali streamanju me ne moti.

lp
Bojc

ps
ĆØe bodo rasprodaje cd-jev, mi naj kdo sporoĆØi prosim. Super. Å e veĆØ glasbe bom nabral.
Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 1 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe