Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Full range zvoĆØniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Zanimive projekte je projektiral tudi g.Nelson (Pass) predvsem za Lowther driverje evo primer, kjer Lowtherju "pomaga" sub za nizke frekvence:

http://www.enjoythemusic.com/diy/0911/slot_loaded_open_baffle_speaker.htm

Å e en ĆØlanek :

http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/1204/firstwattf1.htm


Lp,
Miran


.....These are the open baffles that have enough bass to push my JBL L300's off center stage.....

Genialen projekt. Tako je 'polovil skoraj vse kokoÅ”i' s preprostimi tehnikami. Velikost je res - velika, hahaha. Mislim da se da narediti tudi malo manjÅ”e panele. Sploh za manjÅ”e prostore praktiĆØno ni neke izgube.
Evo, odliĆØna iztoĆØnica za diy.
Lahko bi slot z wooferji imel montiran fullrange na vrhu Å”katle na panelĆØku (itak basi tresejo pravokotno na smer fullranga) - panel bi pa imel izrez in bi se montiral naknadno. Tako je praktiĆØno za premikanje ali prevoz.
Panel bi tudi lahko iz pleksija da ni vizuelno tako imponentno in da ni potreben neki finiÅ” panelov.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Okt 22, 2013 10:21; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
kraljmatjaz je napisal/a:
Zanimive projekte je projektiral tudi g.Nelson (Pass) predvsem za Lowther driverje evo primer, kjer Lowtherju "pomaga" sub za nizke frekvence:

http://www.enjoythemusic.com/diy/0911/slot_loaded_open_baffle_speaker.htm

Å e en ĆØlanek :

http://www.enjoythemusic.com/magazine/equipment/1204/firstwattf1.htm


Lp,
Miran




.....These are the open baffles that have enough bass to push my JBL L300's off center stage.....

Genialen projekt. Tako je 'polovil skoraj vse kokoÅ”i' s preprostimi tehnikami. Velikost je res - velika, hahaha. Mislim da se da narediti tudi malo manjÅ”e panele. Sploh za manjÅ”e prostore praktiĆØno ni neke izgube.
Evo, odliĆØna iztoĆØnica za diy.



Ja, "papa" Nelson ni od muh...Smile
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 22, 2013 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi je dal misliti tudi tisti prototip bas Å”katle narejen za Heilov tweeter (AMT) - opisan na zaĆØetku ĆØlanka Nelson Passa.
Hm, to bi se splaĆØalo probat...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 19:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SplaĆØalo bi se vpraÅ”ati troels gravesena, ĆØe kaj veĆØ ve o tem, v ĆØem bi ribboni najbolj priÅ”li do efekta, ker gredo dol do 800Hz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2013 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že blizu dvajset let se ukvarjam z fullrange zvoĆØniki.
Preiskusil sem marsikaj.
In ĆØe pogledam malo nazaj, bi rekel tako nekako.
Po dolgih letih ekspirimentiranja z izvorom, ki sem ga takrat posluÅ”al preko raznih ojaĆØevalcov na TL (90dB/1w/1m), sem nekak dobil željo po SE konĆØni stopnji, ki bi bila nek vrhunec glede moĆØnostnega ojaĆØevalca.
PreiskuÅ”al sem FET-e, ki so zelo linearni. Lahko celo nastaviÅ” delovno toĆØko tako, da ti dajo zelo moĆØen 2nd harmonik in skoraj niĆØ lihih.
Nato sem poskusil razne SE konfiguracije lamp in konĆØal pri 45, 2A3 in 300B.
Ko sem konĆØal z tem sem se odloĆØil za fullrange zvoĆØnik z visokim izkoristkom. Bili so razni. Vsak pa zahteva njemu prilagojeno "ohiÅ”je".
Ponavadi je horn, ker so enote tako konstruirane (akustiĆØni transformator).

Po moje se zmeraj gradi sistem tako, da se paralelno odloĆØiÅ” za zvoĆØnik in ojaĆØevalec hkrati. Izvor pa po želji.

before
ĆØe se odloĆØiÅ” za fullrange, ti za sabo potegne menjavo celotnega sistema.
ZvoĆØnoki ranga Lowther ali boljÅ”i ti prikažejo vse slabosti sistema.
Nekateri reĆØejo da je neki xx fullrange zaniĆØ.
Moj odgovor je zaradi sistema, a ne zaradi zvoĆØnika.
"OhiŔja" za moje so delana na CNC-ju in so zelo masivna.
Pri takŔnih izkoristkih, ti vsaka minimalna vibracija kvari celoto.
Še to, kakŔno ali kako boŔ vpel enoto je pomembno, da se ne prenaŔajo minimalne vibracije nazaj na enoto. Jaz imam celo ozemljene enote, ker lepŔe igrajo. Celo take minimalne razlike so opazne.
Pri izvedbi moraÅ” biti zelo pazljiv.
Ki so Å”e akustiĆØne impendance in ostali nezaželjeni uĆØinki.
Na netu je velika koliĆØina slabih reÅ”itev. Le redki so dobri!

Zanima me pa ĆØe si že kaj testiral, ali celo nabavil.

lp
Bojc

ps
ajka
"...Voxativ, ki izdeluje ene najboljŔih enot na planetu ..."
Ne, to sploh ni res. Ta firma spada med tiste ki kopirajo Lowther.
Vse razen vpetja je kopija!
Testi pa so napihnjeni in verjetno kupljeni.
Oni beli Voxativ basshorn je pa zelo cenena in slaba izvedba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 02, 2013 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda poznaÅ” to stran. Brine je precej znan pri DIY v Ameriki. Vsi njegovi zvoĆØniki so FR. ImaÅ” tudi za Lowther:

http://brinesacoustics.com/Pages/M18-DX3/Main.html

ƈe te pa zanima ML TQWT z FF165WK ti lahko poÅ”ljem naĆØrt.

http://brinesacoustics.com/Pages/M12-F165/Main.html

Me je zanimalo kako izgleda notri pa sem ga kupil. Kako izgleda notri ne boÅ” nikoli sam naĆØrtal, je kar komplicirano in je potrebno veliko znanja.

Zelo zanimiv zvoĆØnik se mi zdi bipolarni Metronom z FF165wk. V tem primeru, ĆØe sem prav razumel, ti ni potrebno izvest baffle step compensation in poganjaÅ” ga tudi z malo vati. Simulira se ga tako, da ga simuliraÅ” kot enojni Metronom, potem pa pri podnu in pri stropu za eno stranico vzameÅ” dvojno razdaljo. Tudi cev mora imeti dvojni radij.

Lahko pa za Metronom tudi vzameÅ” Saes 8inc FR driver, ki ga jaz prodajam. Simulacijo sem naredil in je super:



LP matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 10, 2016 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo kolegi,
a ima kdo morda Audia Nirvana Super 10" / 12" in da bi me povabil na obisk? Smile
Tenks, GaŔper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe