Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Bitcoin spet raste
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo


Ja trenutno je to puscava iz katere neves kaj bo. Mogoce bo nek dan obstajal tudi internetni denar. Nic manj verdostojen ne bo od tega, ki se tiska brez konca in kraja.

Se spomnem leto 1996 ko sem fotra izprosil naj kupi modem za racunalnik. Pri tem sem zamolcal, da bo poraste racun za telefon. Ko smo to imeli sem mu kazal kako bo izgledal svet. In to je bil internet. Pa me je vprasal ce resno mislim, da bo nekaj komaj razlocnih slikic in nekaj malega teksta povozilo kvalitetno izdelane kataloge. Ipak:"Nedvomno!". Malo manj je bil skepticen glede email-a. To se mu je zdelo bolj zanimivo, vedar tega ni jemal resno. Naj se dodam, da je najbrz na gimnaziji v Novi Gorici se vedno na izposojo email address book. Yes, takrat je bilo tako malo email naslovov (po celem svetu), da so natisnili neke sorte imenik in eden je najbrz se vedno tam. Zacela se je prodaja domen in sem mu rekel, da se splaca investirati v domene. Pa me je spet gledal debelo. Ce pravo uganes, se vse poplaca in preplaca.

Nauk zgodbe. Svet bo vedno isti, le ena in ista stvar bo prenesena na novo tehnologijo. Je v muziki kaj boljse? Niti ne, CD je sel, evo streamer. Vmes pa bussines, one goes down, the next goes up.


LP, Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 20:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Minuto ali dve nazaj je presegel psihološko mejo 200$!
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

: ) Da ne ratas odvisen od iger na sreco.

Vec kot vas bo dalo dnar noter bo rastel, potem pa kolaps nekje. Pa se upostevaj, da Japonci sedaj spijo, mi gremo proti pocitku, Americani so pa aktivni.

Torej izgleda, da ameriska masa ustvarja gibanje. Nekako bi se moralo videti iz ure v uro.

Kaj se je zogdilo 9 aprila 2013?

LP, a.


Nazadnje urejal/a AndrejS Sre Okt 23, 2013 20:22; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS

....čakaj...niso bili analogni modemi prej? Kolikor se jaz spomnim, sem 1996 že imel ISDN in s hčerko na kolenih iskal slikice po internetu in jih tiskal na igličnega Epsona. Kasneje smo skupaj barvali natiskano Very Happy
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe, našel sliko iz tistih časov. Letnica na koledarju se še malo vidi, pa tudi lasje na glavi so še bili takrat Very Happy




_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?


Nazadnje urejal/a stormsonic Sre Okt 23, 2013 20:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojih opažanjih zadnje čase je vzhod najbolj aktiven (izvzemši današnji dan). V raznih člankih in forumih po svetu lahko zasledimo enkrat naval kitajcev, potem naval Indijcev...
Kar praviš o zasvojenosti...človeka še kako hitro zamika, še prelahko ga pogubi.
Kdor ima namen začeti, naj upošteva nasvet, ki je neštetokrat objavljen na netu...na trgovalni račun si naloži toliko denarja, kot ga lahko pogrešiš. Toliko, da ti nikakor ne more zamajat osebnega proračuna.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,


1996 pomoje, 1995 so predstavili WIN95. Na WIN3.1 ne pomnim modem dostopa. Spomin pa tak...
Vem, da sem mucil tole masino:

486DX5@100MHz, 4MB Ram-a, 100MB diska, Epson LQ570ESC P2 printer.
Modem pa nek USrobotics interni, 19200bit/s?. Ker je pri eksternih vedno zajebaval com port. Pa dostop preko Arnes-a, v gorici je bilo 10 dostopnih linij. Zvecer je bil boj, da si prisel online. Vcasih si sel k sosedu, se po telentu povezal na streznik na soli, in sesu koga iz neta, da se je sprostila linija... Ups. morda o tem nebi smel prevec...

Drgac smo pa cez noc laufali BBS za presnet podatke namesto, da smo nosili diskete v solo. V 6 urah se je presnel wolfenstein. Cena za telefon v nocnem casu je bila prakticno nic.

What a wired time. Kot bi sel z pletno cez ocean.


Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
: )
Kaj se je zogdilo 9 aprila 2013?

LP, a.


Sem že v prvem postu omenil novico o nakupu poršeja z zaslužkom z bitcoinom. Tip je na začetku kupil bitcoine, jih v danem trenutku prodal z dobičkom okoli faktor 29, kar je zneslo za nakup 6 let starega poršeja 911.
Verjetno se je ta članek časovno poklopil še s čim drugim, kar je močno povečalo število uporabnikov bitcoina po svetu in ceno pognalo v nebo. Ne vem...odprtje novih trgov?
Graf vedno kaže dnevno začetno oz končno ceno, najvišje dnevne pa ne vidiš. Tisti dan je bila najvičja vrednost enega bitcoina 266$, zaključila pa se je z 229$, kot je razvidno iz grafa.
Tudi, če je bila novica fake, to ne spremeni teže. Če je bitcoin imun na krize, ceno nafte in zlata, svetovno monetarno politiko, očitno ni imun na razne novice. Tudi zadržan promet tekom sredine leta je posledica ne najboljših napovedi v medijih in poskusov kriminalnih združb, da bi prek bitcoina prale denar.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2013 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

Ja ok, sej ti integral dnevne aktivnosti pove koliko denarja je v skladu. In tega je sedaj ze kar nekaj, bistveno vec kot integral do Porseja. Ko bo pocilo, bodo eni pobrali drugi pa ne. Dolgorocni odvod kaze na to, da se pocasi siri po svetu, ceprav nihce neve kaj bi z tem pocel. Ce bi mel bolj detaljno nihanje cez dan bi lahko ugibal kdo mece denar noter.
Predvsem je vprasanje ali bo pok kontroliran na datum. In ce bo, me zanima kdaj : )

LP, A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2013 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj je bila najnižja vrednost bitcoina okoli 156$, kar pa iz grafa ni razvidno. Malo previsoko sem postavil nakupno ceno, sem pač zgolj drobiž zaslužil.
Me je pa tako včeraj kot danes že nekajkrat zmotil napis" oops sorry, bitstamp is currently unavailable" in podobno.
Dva dni prometa okoli 40-50 tisoč bitcoinov/24h pa jim server ne potegne.
Kaka panika pri ljudeh, ko vidijo padajoče vrednosti. Se naenkrat obesijo na gumb "sell". Na srečo pa določena masa klientov to zna izkoristit, začnejo kupovat in trend padanja se nekje ustavi.
Je pa zanimivo gledat padajoče številke. So hitrejše od onih na bencinskem servisu, ko tankaš, pa številke kar letijo. Navzgor.
Se nadejam kakega takega letenja tudi na bitstampu.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2013 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:

Vem, da sem mucil tole masino:

486DX5@100MHz, 4MB Ram-a, 100MB diska, Epson LQ570ESC P2 printer.

Andrej

Še danes ne moremo brez :

Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2013 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ga slisim skozi sliko. Wink

Naj vam se dolgo sluzi.

LP, A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2013 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bo šel danes bitcoin prek 250$ ?
Glede na to, da je vrednost vseh bitcoinov v obtoku (v tem trenutku) malo manj kot 3 milijarde $, je to za marsikoga lahko vprašanje za milijon dolarjev.
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 05, 2013 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo trenutek nazaj...250$
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 18, 2013 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

580$ Exclamation Very Happy
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe