Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

The Machine - Gramofon
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 10, 2013 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zakaj ne probat, to pa je druga zgodba

na vsak naĆØin kdor ima voljo in mo to nekaj pomeni, mogoĆØe je vseeno za zaĆØetek vzet kako DD osnovo, to ima npr Dual mislim da 714 ali nekaj takega fine, boljÅ”e kot vsi poÅ”evnooki za malo denarja, zgornja ploÅ”ĆØa v nulo, japonĆØkoi imajo ponavadi motor kar na vezju brez pametnih pritrditev...ali pa sam motor kar v skodelici in Å”e pet malih vezij na tisoĆØ Å¾icah da jih potem teden dni samo odstranjujeÅ” kaj ostane brez nepotrebnih avtomatik in nastavitev..

da pa boto takoj tako dobro ali boljÅ”e kot Kuzma, na to pa bomo mogli vseeno malo poĆØakati
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2013 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V starih cajtih pa niso tako dlakocepili...Smile



Western Electric gramofon.
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 15, 2013 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma kar veselo na delo...

Se spomnim ko je Kuzma naredil prvega Stabija, je bilo kar precej "znalcev" ki so znali povedat da to "en norec iz hlodov gramofone skupaj zbija..."

Še dobro da jih ni posluŔal/sliŔal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2013 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kuzma je že v Å”tartu postregel z nekaj preprostimi a uĆØinkovitimi reÅ”itvami. Zato je lahko imel dovolj nizko ceno in dovolj dobro kakovost da je uspel. Ves trik je tu, kadar je serijska proizvodnja po sredi. Ok, malo je pomagala poceni jugo valuta.
Krožnik je toliko dobro reÅ”il, da je to ostalo praktiĆØno nespremenjeno do danes za vstopni model. Ležaj je namesto dragih reÅ”itev z upasovanjem naredil iz tekstolita in poleg nizke cene dosegel Å”e nekaj kontroliranega trenja (dlake tekstolita se napijejo z oljem) in s tem omilil jo-jo efekt jermena (bias s trenjem) in hkrati dosegel tih ležaj.
Pa motor je prilepil na tiste tri gumijaste paliĆØice in tako poceni pritrdil in izoliral motor, pa poleg tega kontroliral flutter.
Kako je lukavo skril super poceni vzmetenje in njegovo regulacijo pa ve vsak, ki je imel opravka s prvim Stabijem. Namesto plastike je ponudil hrastov les in dimljeno steklo. (ker ĆØe bi moral delati klasiĆØni pokrov iz pleksija, bi ga komaj nadrsal, hahaha).

Velika poanta je najti poceni dobre reŔitve in da Ŕe dobro izgleda.
Kuzma, mislim da je ĆØas da bi naredil jubilejno repliko prvega modela - v limitirani seriji. Seveda malo redizajniran da izgleda s kanĆØkom elegance veĆØ. 30 let je že mimo, ali se motim?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2013 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Niti v sanjah ni Ŕlo za kakŔne poceni reŔitve pri Stabiju 1. Nasprotno.
Franc je podrl dokaj gramofonov in preuĆØil njihovo gradnjo. Seveda tudi top Thorense in Linn Sondek(ta je UK kopija Thorensa 160)...K njemu je v ta namen romal tudi bratov Walker gramofon. Zato je bila ena od morebitnih opcij pred Stabijem 1 tudi krožnik iz pertinaksa, a la takratni Walker..
Vsi v Klubu ljubiteljev glasbe smo ga zafrkavali, da samo pesek za Savo nabira, ker je bila ena od opcij z peskom dampiran krožnik.
In žrli pivo, ki ga je varil sam in ga zafrkavali, da bo pivovar ali pa bo delal gramofone.
ƈe bi delal boljÅ”i pir kot gramofone, ne bi bilo Stabijev, bi pa bilo Kuzma pivo, ha, ha....

Ležajev se ni dalo uvažat, "naŔel je inovativno reŔitev"(joke, Franc ve kaj mislim) in jih uvozil.
Tudi z obrtniki so bili problemi, zato je vsak kos, ki so ga izdelali na zaĆØetku dodeloval sam. Grafitna roĆØka-kako in kje takrat dobiti kvalitetno lepilo za grafit za pritrditev shella?

Skratka. Stabi 1 bi bil dosti bolj dodelan, ĆØe bi Franc imel danaÅ”nje možnosti.
Hkrati pa združuje praktiĆØno najboljÅ”e reÅ”itve tedanjih naj gramofonov.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2013 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni kopija poznejŔega modela 160 ampak predhodnega 150!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2013 09:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
Ni kopija poznejŔega modela 160 ampak predhodnega 150!!!
Whatever. Stvar debate.
Dejstvo je, da golo kopiranje ne prinaÅ”a niĆØ, predznanje lahko nabereÅ” samo z preuĆØevanjem dobrih reÅ”itev.

Med menjavanjem gramofonov z lesenenimi ohiÅ”ji sem naredil kapitalno napako, ko sem prodal plastiĆØnega Onkya, ki v resnici sploh ni bil "plastiĆØar".

MaÅ”inca je bila navaden masiven blok betona z masivnim krožnikom, vse to obleĆØeno v plastiko in z zelo precizno in lahko roĆØko iz ogljikovih vlaken, idealno za low mass glave in nanjo sem nataknil za moj okus najboljÅ”o MM low mass glavo vseh ĆØasov, Ortofon VMS30MK2.

Medtem, ko so vsi testerji ohali in ahali nad VMS20MK2, ki je za moj okus malce vreÅ”ĆØala v srednjih in visokih, je ne toliko dražja in na testih nikoli preizkuÅ”ena VMS30MK2, ponujala boljÅ”e bruÅ”enje vrha igle kot 20ka in zvok je bil zaradi boljÅ”ega naleganja v brazdo izjemno "neortofonski".

Mehak, sladek, luciden, laid back in srhljivo hiter hkrati, basi globoki in artikulirani"do magme" in way boljŔa superanalitika VMS30, ki so jo testerji tako slavili pri VMS20, se je integrirala v ta prelep zvok.
Tako zvoĆØno uravnotežene in muzikaliĆØne celote, tedaj ni premogla nobena od MC Ortofon glav, ne glede na ceno.
VMS serija je prednica OM serije.

Žal je 30ka izginila s tržiÅ”ĆØa po hitrem postopku, tudi igle kot rezervni del, saj so potroÅ”niÅ”ko napumpane ovce masovno kupovale supereklamirano 20ko, ki jo dobiÅ” Å”e danes kot rezervni del.


http://www.ortofon.com/products/historical-products/vms-cartridges-technical-data

Na superlahki grafitni roĆØki je VMS30 navkljub tovarniÅ”kim podatkom najbolje delovala pri fenomenalnih samo 0,8g obtežitve, za VMS20 pa je bil optimum nekje pri 1,2g, pa Å”e takrat je bila ortofonsko preostra.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2013 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naslov teme je "The machine - gramofon".
Za sploÅ”no nakladanje o vsem ostalem "analognem pa je temu namenjena tema "gramofon - roĆØka - odjemna doya - phono ojaĆØevalec".

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 19, 2013 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Naslov teme je "The machine - gramofon".
Za sploÅ”no nakladanje o vsem ostalem "analognem pa je temu namenjena tema "gramofon - roĆØka - odjemna doya - phono ojaĆØevalec".

Lp,
Miran
Pa pejmo premo na temo.
Na prvem od SLO Diy sreĆØanj, ki sem jih kot prvi v SLO organiziral v DMŽ, sem prijateljsko namenil eno od sob predstavitvi in medsebojni konzultaciji akterjem takrat že nekaj ĆØasa delujoĆØega The Machine projekta.
Moram priznati, da zato, ker sem verjel v DIY The Machine skupino, da bo projekt speljala do realizacije, z Bojanom ali brez njega.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 24, 2013 18:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Pa pejmo premo na temo.
Na prvem od SLO Diy sreĆØanj, ki sem jih kot prvi v SLO organiziral v DMŽ, sem prijateljsko namenil eno od sob predstavitvi in medsebojni konzultaciji akterjem takrat že nekaj ĆØasa delujoĆØega The Machine projekta.
Moram priznati, da zato, ker sem verjel v DIY The Machine skupino, da bo projekt speljala do realizacije, z Bojanom ali brez njega.

ToĆØno tako Wink Tega se Å”e dobro spomnim ....Ti si zrihtal plac jst sm pa takrat naredu spletno stran na kateri je bilo opisano kje, kdaj kako in zakaj oz kaj bo predstavljeno ... Very Happy
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2013 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mr.Zigy je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Pa pejmo premo na temo.
Na prvem od SLO Diy sreĆØanj, ki sem jih kot prvi v SLO organiziral v DMŽ, sem prijateljsko namenil eno od sob predstavitvi in medsebojni konzultaciji akterjem takrat že nekaj ĆØasa delujoĆØega The Machine projekta.
Moram priznati, da zato, ker sem verjel v DIY The Machine skupino, da bo projekt speljala do realizacije, z Bojanom ali brez njega.

ToĆØno tako Wink Tega se Å”e dobro spomnim ....Ti si zrihtal plac jst sm pa takrat naredu spletno stran na kateri je bilo opisano kje, kdaj kako in zakaj oz kaj bo predstavljeno ... Very Happy
Hvala. Bil si edini, ki je 100% pomagal.
Bi znalo bit, da imam Å”e kje shranjene slike tiste predstavitve napredka The Machine projekta, ĆØeprav se mi zdi, da si jih ti imel veĆØ, ker sem imel bolj malo ĆØasa za fotat, ker sem letal naokoli. Laughing
Zanima me kateri kosi so že izdelani in kaj je Ŕe potrebno razviti.
Verjetno je na forumu toliko znalcev, da bi morda the Machine realizirali.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2013 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A je mogoĆØe to to:

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2013 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ToĆØno. Machine fantom sem namenil dvorano, ostali smo se stiskali v 2 veĆØjih in 2 manjÅ”ih sobah.
K Matjaž je prilifral enega prvih T ampov in Lowtherje, nekdo iz DMŽ pa samo en dan prej narejenega najÅ”ibkejÅ”ega Gainclona in GC je T ampa pohrustal na Lowtherjih za malo malico, tako muzikaliĆØen in laid back je bil.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2013 12:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
ToĆØno. Machine fantom sem namenil dvorano, ostali smo se stiskali v 2 veĆØjih in 2 manjÅ”ih sobah.
K Matjaž je prilifral enega prvih T ampov in Lowtherje, nekdo iz DMŽ pa samo en dan prej narejenega najÅ”ibkejÅ”ega Gainclona in GC je T ampa pohrustal na Lowtherjih za malo malico, tako muzikaliĆØen in laid back je bil.


Tisto prvo sreĆØanje je bilo kar luÅ”tno, predvsem smo lahko sliÅ”ali takratne AvaKlone.
Moj Trends 10.1 je bil kljub velikemu izkoristku Lowtherjev preŔvoh za relativno veliko sobo, zanimiva kombinacija pa je bila Trends + moji mali Caterham monitorji (to imam trenutno priklopljeno na PC), seveda do dovoljene meje.

Ampak to je že ponovno off-topic.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 25, 2013 15:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj veĆØ o prvem sreĆØanju!

http://www.czm-domzale.si/?p=635
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe