Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DIY zvoĆØniki
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
felixxx



Pridružen/-a: Čet Sep 2013 22:31
Prispevkov: 13
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2013 22:44    Naslov sporočila: DIY zvoĆØniki Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem na forumu.

OdloĆØam se za samogradnjo zvoĆØnikov. Imam reciver Yamaha RX-V371. ZvoĆØnike sem sicer že izdeloval ampak samo za avto, tako da mi je to popolnoma novo. Rad bi izdelal soliden sistem stereo zvoĆØnikov z dobrim zvokom in ni potrebe, da so preglasni (dovolj že morejo bit moĆØni da se ne bojo drli Smile ).
Pri Conradu sem zasledil zvoĆØnike, ki so v kompletu za samogradnjo:
tehniĆØni podatki: FrekvenĆØni odziv: 28ā€“20-000 Hz, ZvoĆØni tlak (db) 89 dB, Obremenitev (rms/maks.) 200/250 W, Impedanca8 Ohm (POVEZAVA)
Zanima me, ĆØe je kdo to že izdelal in kako se odnesejo. Bil bi pa tudi zelo vesel kakega predloga kaj bi bilo boljÅ”e od tega kompleta.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2013 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vse drugo.Moj nasvet je da bo bolje ĆØe si kupiÅ” kakÅ”ne rabljene zvoĆØnike in si prihraniÅ” ĆØas in denar.
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
felixxx



Pridružen/-a: Čet Sep 2013 22:31
Prispevkov: 13
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2013 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In kaj spada pod vse drugo? Kje se pri nas sploh da kaj kupit?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2013 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

poglej na bolho ,ali pa kakŔna trgovina z glasbeno opremo..
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
felixxx



Pridružen/-a: Čet Sep 2013 22:31
Prispevkov: 13
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2013 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe bi želel imet samo zvoĆØnike bi stopo v prvo trgovino in jih kupil. ZvoĆØnike želim izdelat sam in ne kupit konĆØane. Zato bi proso za kako informacijo kje kupiti zvoĆØnike in kaj bi blo ok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2013 23:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

www.rmsound.si/kontakt

www.audioexpert.si

www.audiodiy.org
_________________
vintage , Diy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 08:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.keno.si/
http://www.terna.si/
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A se tudi vam www.audiodiy.org odpira samo v angleÅ”ĆØini?

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Kanuc



Pridružen/-a: Sre Feb 2010 16:17
Prispevkov: 69
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.commonsenseaudio.com/

Customer Projects

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +38641604796
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

kraljmatjaz je napisal/a:
A se tudi vam www.audiodiy.org odpira samo v angleÅ”ĆØini?

Lp,
Miran
Laughing

ƈe se prijaviÅ” ne Laughing


LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 14:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Felixxx glede omenjenega kit kompleta bi samo Ŕe ponovil - roke vstran -
Dva 12" basa z qts-om 1.4 v tako malem volumnu je katastrofa , samo velik Å”pic na doloĆØeni frekvenci. Tudi br cev je preozka. Kretnica 6 db po oktavi, sicer za mene najboljÅ”e ampak ne pri takih low cost driverjih, velika verjetnost da kaj skuriÅ” pa Å”e ne verjamem da je kretnica izraĆØunana na prav te driverje. Torej upam da smo te odvrnili od omenjenega kita . kolikor je videti nekega pravega buĆ°eta za tvoĆØnike ni ( po omenjenemu kitu sodeĆØ ) kaj pa sedaj ?
Moj predlog - 10 - 12" bass, 5-6,5" srednjetonec in kalotni visokotonec, vse skupaj za par ti nanese od cca 150 eurov dalje plus material za kretnico. Seveda ĆØe boÅ” Å”el v celoten projekt po lastni zamisli ti bo moral nekdo ki obvlada zadevo Å”e razviti kretnico . Modelov zvoĆØnikov namenoma ne omenjam ker ne vem ali bi si to nekdo razlagal kot reklamo, ĆØe pa nima nihĆØe niĆØ proti pa lahko podam tudi modele saj sem veĆØino zadev ki se trenudno dajo dobiti pri nas tudi sprobal.
LP Dani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 19:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe kateri od teh kit kompletov:
http://www.lautsprechershop.de/index_hifi_en.htm?hifi/kkits_en.htm

MogoĆØe bo tu kaj uporabnega zate, ĆØe imaÅ” kaj DIY želje:
http://www.humblehomemadehifi.com/history.html
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
felixxx



Pridružen/-a: Čet Sep 2013 22:31
Prispevkov: 13
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za vse informacije.

@diyfreak buĆ°et ni tolko pomemben, da nebi mogo dat kakih 100 veĆØ, ker pa reciver ni bogvekaj je tudi brezpredmetno kupit kake hude zvoĆØnike. Prosim ĆØe mi na PM poÅ”ljeÅ” te zvoĆØnike, ki jih omenjaÅ”. Point je v tem, da se mi je komplet zdel kr soliden in me je zanimalo, ĆØe ga kdo mogoĆØe ima. Super, da sem dobil info, da to ni to.
Glede kretnice ni pene, ker sem elektronik, ki se na zadeve nekaj spozna.
NajveĆØji problem je v tem, da se zadeve ne znam lotit pravilno, ker sem bol doma v avtoakustiki in tudi pri tej me ne zanima kaki Pioner, Alpine, Sony in podobne komercialne jajce Smile
Pa da grem nazaj na temo. Zamislil sem si, da bi bila zadeva nekako tako:
ozke kiŔte, ki so dokaj visoke cca. 1-1,3m, malo globje zaradi dizajna. V eni kiŔti bil bil vgrajen aktivni sub v spodnjem delu. Zgornji del pa rezerviran za visoke in srednje. Ne vem Ŕe ali bi raje trosistemce brez wooferja ali pa dvosistemce z aktivnim wooferom. Hmmmm...niam Ŕe pojma Smile
Nizkotonce bom v vsakem primeru dal mehko vpete (mi majo bolÅ”i zvok). Srednjetonce bi pa res rad vgradil te, ki imajo ven namesto bunke kot eno Å”pico ali kak se temu reĆØe Smile
Se vidi, da nimam pojma, ker sem vedno mel konĆØane in me vse to ni zanimalo.
Tak, da bi bil fuuul happy za kake predloge, kaj kupit, kje kupit, kako sestavit...
Mislim pa, da ĆØe kdo kaj napiÅ”e o kakih zvoĆØnikih to nebi smelo bit smatrano kot spamanje, ker se itak vidi kdo sodeluje na forumu in kdo meĆØe spame.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
felixxx



Pridružen/-a: Čet Sep 2013 22:31
Prispevkov: 13
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dodajam slike Smile
ZvoĆØniki v tam stilu kot na sliki - tower
In pa tiste Å”pice namesto bunk. to je seveda odvisno od cene takih zvoĆØnikov.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dober zvok ni kar tako, nekje je paĆØ treba zaĆØeti, recimo zvoĆØniki. UpoÅ”tevaj nekaj pravil, basovec ne sme pod 10Ā½ premera in ne goni ga ĆØez 100Hz, ĆØe ne to nikoli ne bo igralo. Srednjetonec je najbolj kritiĆØen, ker ne sme ĆØez 110-120mm, ker ga potem zmatra polarna karakteristika Å”irjenja zvoka, mora pa nadaljevati basovec od 100Hz naprej do 3kHz brez kakÅ”ne luknje ali peaka, ĆØe ne bo naporen zvok. Visokotonec mora biti ene 25mm, ne veĆØ in ne manj in mora iti linearno od 3kHz navzgor, da sploh lahko zaĆØneÅ”. Na netu najdi tak komplet, ki ima priporoĆØeno ali pripasano kretnico. V SLO ta pravih orlov za izdelavo namenske kretnice Å”e nimamo ali jih pa jaz Å”e nisem sliÅ”al. Seveda si pa moraÅ” želeti dober zvok. MogoĆØe je prav, da zaĆØneÅ” pri zvoĆØnikih, ki seveda 100x presegajo sposobnost tvoje TV Yamahe, ki je izkljuĆØno za gledanje filmov tipa Rambo IV, ne pa za kaj bolj zahtevnega. Pa brez zamere. Pozneje si pribavi Å”e kakÅ”en soliden ojaĆØevalec, ali ga sam naredi, na netu je modulov od kitajcev po noro nizkih cenah na tone. Pa presenetljivo pojejo in posekajo kar kaj, kar velja za ta hudo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 1 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe