Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

pc zvoèna kartica

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mardoc1



Pridružen/-a: Pon Sep 2012 13:11
Prispevkov: 44
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2013 11:04    Naslov sporočila: pc zvoèna kartica Odgovori s citatom

iskal sem po forumu ampak nisem dobil veliko odgovorov...

zanima me ali se pozna razlika? ne poznam nobenega, ki bi jo imel...

torej vprašanje je...katero zvoèno kartico za namizni (kišta) pc kupit?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2013 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da pozna se razlika. Navadna zvocna kartica ima na moji plati totalno kovinsko mehanicni zvok. Da se razlika slisi in ali se splaca je odvisno tudi od celotne verige sistema, to je od zvocnikov, ojacevalca, kablov. Sam uporabljam ze 3 leta Asus Xonar Essence STX (glej moj post iz 28.05.2010) na HTPC in sem zelo zadovoljen, tako da ostaja in ne razmisljam o drugih napravah.

Sicer pa so alternativa tudi zunanje npr. Asus Xonar Essence One ali pa najrazlicnejsi DACi. Mislim, da bo kar nekaj predlogov tukaj.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 30, 2013 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz lastnih izkušenj:

Kar nekaj let nazaj sem kupil 5.1 zvoènike za PC in to v lesenih ohišjih. Ko sem doma zadevo prikljuèil na "SuperDuper" 7.1 integrirano zvoèno kartico, pa je bilo prisotno samo razoèaranje Crying or Very sad
Zvoènike je vzel prijatelj, kateri pa je imel Creative Live zvoèno na PCI vodilu. Ko sem slišal zvok pri njem sem Shocked Shocked Shocked . Od tedaj naprej imam v vseh namiznih PC-jih zvoène posebej.

Se pa pozna razlika tudi med Audigy in Audigy 2 (seveda na bolje), kaj veè pa ne uporabljam, ker mi je zvok iz PC-ja bolj za background zvok ali pa kakšno techno seanso ob delu.
_________________
Nikoli se ne prepiraj z idiotom,
ker te bo potegnil na svoj nivo
in te premagal s svojimi izkušnjami.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Surfer



Pridružen/-a: Čet Nov 2009 20:46
Prispevkov: 178
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 31, 2013 00:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen mardoc1 Wink

Namesto zvoène kartice si za predvajanje umisli DAC, filmski zvok pa ti preko koaksialca itak dekodira AV receiver...

LP; Aleš
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +386 41 536 109
mardoc1



Pridružen/-a: Pon Sep 2012 13:11
Prispevkov: 44
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 31, 2013 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dac bo prišel v vsakem primeru... Wink

ampak vsaka malenkost šteje a ne? zaènimo s tem in potem ko bo vse na mestu pride še dac...

gledal sem to...

http://sound-cards-review.toptenreviews.com/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jenej



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 16:02
Prispevkov: 14
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 31, 2013 12:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam si lastim Creative Xfi na PCiExpres vodilu. Zadovoljen.

Lp,
Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe