Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri visokotonec izbrati?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2013 13:57    Naslov sporočila: Kateri visokotonec izbrati? Odgovori s citatom

Pojavila se je potreba po visokotoncu (svilnata membrana) z veliko občutlivostjo nad 94db, ker je srednjetonec 94db.

Odločam se med tema dvema:

http://www.parts-express.com/pe/showdetl.cfm?partnumber=264-1020

http://www.monacor.de/produktdetailseite/?artikelid=3574

Katerega bi vi izbrali, mogoče še kakšen drug predlog.
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 01:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupi oboje, izdelaj par variant kretnice in testiraj...

Tako brez poslušanja je čisti blef. Podatki so samo za to, da če iščeš riž ne vzameš fižol.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mislil, če ima mogoče kdo s katerim izmed teh dveh visokotoncev kašne izkušnje Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 10:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Surprised
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upasovanje visokotoncev je zelo zahtevno delo. Kretnico in rezno frekvenco še najdeš, to je računsko. Če pa je preglasen, se to že totalno zaplete, ker se z upori za utišanje menja odziv rezne frekvence. Če pa je prepotihem, pa se lahko nasadiš na palico, pa ne rata zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 00:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tišanje visokotonca je še najlažje opravilo bolj je problem najti optimalno rezno frekvenco. Za tišanje se ponavadi uporabi L-pad torej en upor zaporedno in en vzporedno z visokotoncem in s tem filtrom se rezna frekvenca ne spreminja. Je pa res, da je to zahtevno delo za nekoga ki s tem nima izkušenj in nima vsaj osnovnega merilnega sistema. Tako nekaj na uho štelat kretnico nima smisla, ker nikoli ne vemo kaj ven pride, to se dela le v primeru če nam v bistvu zvok ni pomemben in je važno le to da nam visokega ne odpihne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jernejx, če misliš tele tviterčke kombinirat z tistimi velikimi Eminensi mislim da to ni dobra ideja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2013 22:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vam vsem za odgovore, visokotonec potrebujem, da jih skombiniram srednjetoncem, ki ima 93db občutljivost. To je A&D R 1020. Pasivne kretnice mi bo delal Miro, tako da ne bit v skrbeh za kretnice :wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 14:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hudi je ta A&D. Mislim da jih ne boš izkoristil z temi tweeterčki. No za doma OK pri kakšnih večjih obremenitvah pa bodo šli po gobe. Vem iz izkušenj Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne poslušam muzike ful ekstra naglas, imam pa rad naglas. Trenutno imam doma tweeterje, ki imajo samo 20W rms pa jih še nisem odnesel pa sem jih poslušal že zelo naglas po mojih merilih Smile

Doma sem imel nekaj časa B&C DE 250 in sem jih poslušal malo brez horna, to se je pri parih vatih tako drlo, da mi je skoraj bobniče odneslo Smile Zato sem jih prodal. Imam pa doma trenutno 15" wufer a&d R 1524, ki igra zelo definirano pod 300hz in pa eminence beta 12lta, ki je čudovita od 250hz pa do 10.000hz. Problem je samo v tem, ker ne dobim nikjer dome tweeterja z občutljivostjo 98db (beta), ker ga ni Very Happy Zato bom eminece po vsej verjetnosti dal malo na polico ali pa celo prodal.

Nekoč bom imel celoten 3-way gnan aktivno, trenutna situacija je pa taka, da imam samo dva dvokanalca in ni financ še za tretjega, tako da moram zgornji spekter rešiti pasivno in tukaj mi pri beti nastane problem z visokotoncem, ker hočem dome.

Zato iščem dome tweeter z visokim izkoristkom da mi gre skupaj z 12" ali 10" srednjetoncem. Na manjše srednjetonce sploh več ne grem, saj ko enkrat slišiš kitaro, saksofon, klavir ali pa čelo na 12" srednjetoncu ti vse ostalo igra bedno Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To ti govoriš o PA sistemu, ki nima veze s HiFi ali HighEnd širjenjem zvoka. Če računsko pogledava, da je naprimer gornja rezna frekvenca srednjetonca 2,5KhZ, je največji še dovoljen premer membrane 13,2cm, kako naj ti saksafon lepo igra v celem prostoru, ne razumem. Torej za zagotavljanje ustrezne polarne karakteristike v obliki podolgovatega balona in ne jate repov, ki se vsakih 30 cm izrazito spreminjajo, je sledeči predpis: (330m/sek):(2500Hz)=13,2cm max premer mid zvočnika. Enako 10˝ bas zvočnik lahko poganjaš le do 1500Hz, kjer pa so rezne frekvence običajno prepovedane, ker je to na sredi vokalista in večine godal. Za izdelavo dobrega zvočnika je kar nekaj za prebrat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se pa tiče vrhunskega PA zvoka, je pa nenadkriljiv že desetletja VOX AC30, z doplačilom za Altec driverje. Mogoče nekje ta veliki Fender za kakšno Martin kitaro z magneti še malo zraven pride. Zaradi nostalgije sem si kupil Fender Stratocaster (Vintage Red) z original Fender ojačevalcem za občasno okušanje klasike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 16:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz govorim o tem kar meni paše in meni paše velik srednjetonec v openbaffle Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda te zadovolji tale Audax.

http://www.audax-speaker.de/index.php?module=shop_articles&index[shop_articles][action]=details&index[shop_articles][category]=8&index[shop_articles][data][shop_articles_id]=31
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 25, 2013 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za idejo, bom raziskal Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe