Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

modificiranje zvoĆØnikov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: Ŕtajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 15:06    Naslov sporočila: modificiranje zvoĆØnikov Odgovori s citatom

Zanima me, kaj menite o zamenjavah kablovja v samem zvoĆØniku (od konektorja do kretnice in od kretnice do driverja). NamreĆØ, od ojaĆØevalca do zvoĆØnika ima veĆØina napeljane dobre kable, v samem zvoĆØniku so pa od kretnice do driverjev napeljani (na videz!) zelo poceni in tanki kabli. A bi bilo smiselno razdreti zvoĆØnik in zamenjati te kable za malo boljÅ”e? Ali pa naj zaupam(o) proizvajalcu, da je za izdelavo uporabil dovolj dobro kablovje?

VaŔe mnenje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 16:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BoljÅ”i zvoĆØniki imajo kar hude kable.
trancedeejay mi je pravil, da imajo system audio viŔji modeli celo Nordost.
ƈe zvoĆØnikov nimaÅ” v garanciji te niĆØ ne stane odpret jih, ter zamenjat Smile

V podpisu vidiÅ” da imaÅ” JBL-e. Jaz sem v mojih zamenjal notaernje ožiĆØenje z VDH Clearwater, ki je karakterno ĆØisto nasprotje navadnega bakrenega kabla, pa skorajda ni bilo razlike. Gre pa za nek manjÅ”i in cenejÅ”i model(200ā‚¬). Ko sem odprl neke System Audio doma, sem notri naÅ”el.. spet navaden kabel. Pa se nisem lotil menjave ker.. Enostavno, zvoĆØniki igrajo tako da si ĆØlovek ne bi želel kaj spreminjat.

Upam da ti moja izkuŔnja kaj pomagal.

lp, matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2008 19:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko misliŔ, da imaŔ vse ostalo "poŔlihtano", se vsekakor lahko spustiŔ tudi v ta tweaking.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2008 09:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem zamenjal kable pri vseh zvoĆØnikih,ki sem jih imel. Se je vedno obrestovalo. Hkrati sem tudi zamenjal kondenzator na kretnici za visoke,ker so pogosto slabe kvlitete. Ponavadi uporabim Mundorf Supreme ali boljÅ”e.

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 14:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem danes zamenjal notranje ožiĆØenje. Sicer samo na visokih.
Za 20ā‚¬ vsekakor vredno. Se splaĆØa, glede na to potrebujeÅ” samo kake pol metra ali meter kabla, kar ni nek finanĆØen zalogaj v primerjavi z ostalimi nekaj metri od ojaĆØevalca do omaric.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Jaz sem danes zamenjal notranje ožiĆØenje. Sicer samo na visokih.
Za 20ā‚¬ vsekakor vredno. Se splaĆØa, glede na to potrebujeÅ” samo kake pol metra ali meter kabla, kar ni nek finanĆØen zalogaj v primerjavi z ostalimi nekaj metri od ojaĆØevalca do omaric.


Torej lahko priĆØakujemo tudi, da boÅ” v kratkem poroĆØal kaj opažaÅ” glede zvoka Question Exclamation
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Pestilence. je napisal/a:
Jaz sem danes zamenjal notranje ožiĆØenje. Sicer samo na visokih.
Za 20ā‚¬ vsekakor vredno. Se splaĆØa, glede na to potrebujeÅ” samo kake pol metra ali meter kabla, kar ni nek finanĆØen zalogaj v primerjavi z ostalimi nekaj metri od ojaĆØevalca do omaric.


Torej lahko priĆØakujemo tudi, da boÅ” v kratkem poroĆØal kaj opažaÅ” glede zvoka Question Exclamation

Lahko.
ZvoĆØniki pa niso najbolj transparentna stvar kar se je da dobit(budget), ampak se vseeno nekaj pozna.
Bom ĆØez dan posluÅ”al, pa jutri napiÅ”em:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: Ŕtajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na kerih zvoĆØnikih si se lotil tega podviga?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Goran_82 je napisal/a:
Na kerih zvoĆØnikih si se lotil tega podviga?

Mission M71. Mislim da tebi kar dobro poznan zvoĆØnik Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 18:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporabljam isto firmo solid srebrnih core kablov razliĆØnih premerov za zunanje in notranje povezave v komponentah na liniji signala in seveda kot notranje ožiĆØenje v zvoĆØnikih in se mi lepo obrestuje..

Avtor kablov, prekaljen, svetovno priznan pisec ĆØlankov o audiu, mi je vedno na voljo z nasveti...
Kabli so izdelani po njegovih specifikacijah pri srebrarju, stalno izpoplnjevani na State of the art opremi in v veĆØ kot 15 letih, avtor beleži samo en primer, da mu jih je nekdo poslal nazaj.

Mundorf Supreme..
OdliĆØen kondenzator, ki na tweetwrju Å”e lepÅ”e "zadiha" v kombinaciji z Jantzen Superiorji na liniji signala v komponenti(bypass kondenzator za tweeter je seveda obvezen, Mundorf supreme upori pa so odliĆØen partner Mundorf kondiju), seveda pa je Mundorf Silver Oil "tisti" kondenzator, ki premore Å”e malce veĆØjo mero fluidnosti in glasbenega Å”arma kot Supreme.

Je pa Jantzen Superior Z verjetno skoraj edini kondenzator, ki posluÅ”alca ne trpinĆØi z stotinami ur ulafavanja(tu so Mundorfi velik pain in the ass, saj lep ĆØas zvenijo obupno), preden se zapeĆØe..

Superior Z je že kar prvi dan prijeten za posluŔanje, takoj naslednji dan pa navduŔi, ko že pokaže kaj zmore....
Visoki toni so zraĆØni in se razprostirajo Å”e kanĆØek viÅ”je kot pri Mundorfih in tudi za spodnje obmoĆØje velja enako..

Proizvajalec navaja, da jim je bil cilj izdelati kondenzator, ki ga posluÅ”alec sploh ne bo zaznal in dejansko jim je to veĆØ kot odliĆØno uspelo.. Laughing

Jantzen je na tržiÅ”ĆØu Å”ele slabi dve leti in se Å”e ni uspel uveljavit, mislim da predvsem po zaslugi izredno velike popularnosti Mundorfa.

ZvoĆØno se Superior Z lahko brez problema kosa z Mundorf kondiji, saj je, ko primerjaÅ” zvok enih in drugih, skoraj nemogoĆØe reĆØi, kateri bolj navduÅ”uje..

Se pa potem, ko sem si že nabral malce izkuŔenj z Mundorf Supreme in Silver oil in Jantzen Superior Z, kar strinjam z Tommyem Geejem,

http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

da so Superior Z, po razponu in prezenci in karakterju bližje Mundorf Silver Oil, kot pa Mundorf Supreme.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejS



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 13:07
Prispevkov: 115
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naboljsi kondenzator je tisti, ki ga ni (beri brez kretnice oz. DC coupled design).
Vsekakor pa dam pet zvezdic Mundorf Silver Oil kondenzatorju (sem ga uporabljal v svojih projektih z lampami) in ga priporocam.

Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2009 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matejS je napisal/a:
Naboljsi kondenzator je tisti, ki ga ni (beri brez kretnice oz. DC coupled design).
Vsekakor pa dam pet zvezdic Mundorf Silver Oil kondenzatorju (sem ga uporabljal v svojih projektih z lampami) in ga priporocam.

Matej


Recimo, da je aktivna kretnica najboljŔa reŔitev, ko pa je govora o pasivni, so dobri kondenzatorji bistveni in Superior Z dejansko zveni blizu "ga ni" trditvi njegovega proizvajalca..
Pri lampaÅ”kih predojaĆØevalcih je bistvena kvaliteta link kondenzatorjev in tudi MKP kondenzatorjev na napajalnih kondenzatorjih in zame tu Silver oil in Supreme Z predstavljata daleĆØ najboljÅ”o reÅ”itev..

Ravno tu je razlika najbolj sliŔna in zaradi majhnih vrednosti link kondijev, tudi malce dražji kondenzator ne stane veliko..

ƈim ga zalotamo in tovarniÅ”ki MKP iz predojaĆØevalca odroma v pozabo, nam je že ob prvih tonih kristalno jasno, da je tistih nekaj deset EU kolikor stanejo ti Mundorfi ali Jantzni, dejansko daleĆØ najboljÅ”a investicija v setup..
Žal je treba pri Silver oil Å”e lep ĆØas potrpet, da se zapeĆØe, kar ti zelo greha vredni kondiji seveda nagradijo z zvokom, ki ga njihovi ljubitelji cenimo in nas stalno navduÅ”uje..

In enako se je težko upret zvoku Superior Zjev, ki se v vsem lahko kosajo z Silver oil, le da namesto neogotskega karakterja SO, SZ ponujajo kanĆØek veĆØ zraĆØne frivolnosti in, kot da dihajo nekakÅ”en joie de vivre, kot ga premorejo Opera mini monitorji(modela se žal ne spomnim) ..

Kot, da Superior Z ne bi zasnovali Danci.. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anton



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 13:09
Prispevkov: 77
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2009 15:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matejS je napisal/a:
Naboljsi kondenzator je tisti, ki ga ni (beri brez kretnice oz. DC coupled design).
Vsekakor pa dam pet zvezdic Mundorf Silver Oil kondenzatorju (sem ga uporabljal v svojih projektih z lampami) in ga priporocam.

M
at ej


PriporaĆØam ti ,da poskusiÅ” enkrat ruske vojaÅ”ke PIO kondelce...ki verjetno deklasirajo drago bižuterijo....lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031-246-212
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 17:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, sklepna misel.
IzboljÅ”ava je podobna kot pri menjavi vseh ostalih kablov. PaĆØ, karakter kabla se Å”e bolj opazi(oz. izniĆØi ĆØe je kabel transparenten).
ƈe se nekomu da igrat se mi zdi da ni take Å”kode zapravit Å”e tistih nekaj ā‚¬ za notranje ožiĆØenje. Je pa res da mam trenutno samo na visokih nove kable.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anton je napisal/a:
matejS je napisal/a:
Naboljsi kondenzator je tisti, ki ga ni (beri brez kretnice oz. DC coupled design).
Vsekakor pa dam pet zvezdic Mundorf Silver Oil kondenzatorju (sem ga uporabljal v svojih projektih z lampami) in ga priporocam.

M
at ej


PriporaĆØam ti ,da poskusiÅ” enkrat ruske vojaÅ”ke PIO kondelce...ki verjetno deklasirajo drago bižuterijo....lp

Par nizov ruskih PIO K-42Y-2 imam v predalu in vsekakor bodo Ŕe dobili priložnost, ko bom vse kretnice preselil ven in jih zlotal point to point....

Jantzni in Mundorfi pa mi že igrajo in zvoĆØno dokazujejo, da konstrukcija dveh kondijev v enem, deklasira vse klasiĆØne MKPje.

Ravnokar lotam prva dva od 12 novih superior Z, ki sem jih dobil par dni nazaj, danes pa me je poklical prijatelj, ki je v lampaÅ”a zalotal in preizkusil svoje prve Superior Z je in ves navduÅ”en skaĆØe po hiÅ”i..
DrugaĆØe uporablja v DACu in zvoĆØnikih Mundorf Silver oil in Superiorji gredo odliĆØno skupaj z njimi..

O ruskih PIO je tule nekaj...
Za moj okus, eden boljŔih testov kondlcev..

http://www.head-fi.org/forums/f21/orgy-capacitors-cap-thread-284863/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe