Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

7.1 na 12m2 - a bo OK?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: Ŕtajerska

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 27, 2008 23:48    Naslov sporočila: 7.1 na 12m2 - a bo OK? Odgovori s citatom

Torej, zadeva je takÅ”na, da bi rad v sobi, veliki dobre 12 m2 uredil 7.1 hiÅ”ni kino. Prostora je res malo, zvoĆØniki so (pre)veliki - pa Å”e soba ni pravilne oblike.
Na hitro sem zrisal eno skico, kako pribl. si predstavljam postavitev - zdaj me pa zanima vaÅ”e mnenje. ĆØe je predlagana postavitev OK? Front zvoĆØniki in Surroundi so floorstand varianta, Surround Back pa so bookshelvsi. Z roza barvo je oznaĆØeno mesto posluÅ”anja/gledanja.

Najbolj se bojim, da so Surround zvoĆØniki postavljeni preveĆØ naprej. Za surround zvoĆØnike sem zmeraj mislil, da morajo biti postavljeni ZA gledalcem. Ampak moje mesto gledanje se pa komot prestavi Å”e za pol metra nazaj...ampak ne najdem pametne reÅ”itve, kam postavit surrounde. A bo kljub temu OK taka postavitev zvoĆØnikov? Tudi za Surr. Back zvoĆØnike nimam pojma ĆØe so vsaj pribl. OK postavljeni.

Å e slikca:


DobrodoŔlo je vsako mnenje, predlog, kritika...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 28, 2008 08:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnji zvoĆØniki ne vem ĆØe bodo OK tako. Zakaj pa ne 5.1 sistem, kavĆØ premakneÅ” naprej, zadnje zvoĆØnike pa tja, kjer so zdaj srednji surround(ali pa malo bolj nazaj). Tudi nizkotonec je malenkost preveĆØ v kotu, sploh ĆØe bo bassreflex.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: Ŕtajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 28, 2008 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

7.1 bi imel zato, ker imam 7 dobrih zvoĆØnikov doma za ponucat Very Happy Opcija, da bi kavĆØ pomikal naprej odpade, ker že sedaj gledam TV iz cca 2 metrov, kar mi je že skoraj preblizu. Prav tako pa srednjih Surround zvoĆØnikov ne morem prestavit Å”e bolj nazaj, ker so na levi strani vrata in že pri tej postavitvi zvoĆØnikov se vrata minimalno odpirajo. Woofer pa ni problem premikat, ga lahko postavim tudi na desno med center in front R zvoĆØnik.

OĆØitno bo treba sobo zamenjat... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisto, kar imaÅ” kot back surround, ti naj postane normalni surround, pa bo približno OK.To, da imaÅ” kake zvoĆØnike odveĆØ, ni pri stvari pomembno.Tudi jaz jih imam(celo 2 para), pa to ni razlog, da bi jih brez veze tlaĆØil v sobo.V ogromnem % sluĆØajev ti 7.1 sistem ne igra nobene vloge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A takole (oz. zasukano za 180 stopinj) pa ne bi Ŕlo.
Tudi sam sem mnenja da 7.1 tu ni nujno potreben.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marantz



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:18
Prispevkov: 122
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen!
5.1 sistem je tukaj vsekakor ustreznejŔi, glede na velikost in razporeditev prostorov.
Predpostavljam, da gre za dnevno sobo in jedilnico v stanovanju.
Sam imam podobno situacijo (stereo sistem), le da je centimetrov nekaj veĆØ. Trenutno imam zasukano postavitev, kot ti jo predlaga hi_musica in se pri stereo sistemu obnese slabo ā€“ del zvoĆØne slike se paĆØ ne odbije od sten in se porazgubi v drugi prostor, pa Å”e v jedilnici (manjÅ”i prostor) se sliÅ”i slabÅ”e kot bi se lahko.
Dokler tega ne reÅ”im zadovoljivo si tudi ne bom privoÅ”ĆØil hiÅ”nega kina.
Po moje sta opciji dve:
- prodaÅ” oba para dobrih floorstanderjev in si kupiÅ” en par Å”e boljÅ”ih za Front, Surround back pa montiraÅ” nad vrata, tako bodo bolj za kavĆØem;
- ob upoÅ”tevanju zgornje reÅ”itve lahko (odvisno od vrste receiverja), en par zvoĆØnikov, verjetno bi bili spet primernejÅ”i bookshelfsi (obeÅ”eni za stereo naĆØin posluÅ”anja glasbe), obesiÅ” Å”e v manjÅ”i prostor.
No, seveda, opcija je tudi za menjati sobo.
_________________
lp
Tomislav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: Ŕtajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlog uporabnika hi_musica je dober, vendar ima eno veliko pomanjkljivost - ni možno gledat TVja iz rumeno obarvanega dela sobe (postelja Laughing ). Žal je tako, da bi cel sistem rad imel v tej sobi (v dnevni je dovolj prostora za 11.2 sistem Twisted Evil )
Menjava zvoĆØnikov ne pride v poÅ”tev, ker sem jih komaj nabavil in so ĆØisto po mojem okusu.

Kaj pa pravite na tole opcijo, tokrat za 5.1 sistem? Ponucam vse floorstanderje, bookshelvse pa pospravim v Å”katlo za nekaj ĆØasa...



Bo bolje kot moja prva opcija?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 20:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PosluÅ”aj. Postavi si obe kombinaciji in se odloĆØi za kombinacijo ki ti je najbližja:D
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preprosto ne gre tako, da bi surround zvoĆØnika imel celo malce pred sabo!Tako ti mora priti do totalnega popaĆØenja zvoĆØne slike.To je dejstvo, ne stvar okusa!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: Ŕtajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej pri opciji 2 (5.1 sistem) bi bili surroundi cca 0.5 metra za glavo. Ko pa gledam iz postelje, pa surround ni važen...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 29, 2008 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naredi takole:
Pante od vrat daj na zunanjo stran sobe, potem pa zvocnike takole postavi in to je to:



Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2008 14:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Strinjam se z postavitvijo Trancedeejay-a .
Bookshelve daj nekam pod strop(nad vrata,drugega pa zrcalno),
edino woofer bi dal jaz pod posteljo(Za sediÅ”ĆØem,
a le, ĆØe imaÅ” odprt prostor spodaj).
Surround floorstanderji ne bodo priÅ”li do izraza v prostoru, ki ga imaÅ” na voljo. ƈe imaÅ” preveĆØ zvoĆØnikov, raje postavi dober front, ali pa kupi switch za zvoĆØnike in si naredi vsaj 2.1 sistem za posteljo(woofer je že spodaj). LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe