Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Glava Shure M 97 xE
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ury



Pridružen/-a: Pon Nov 2012 17:46
Prispevkov: 26
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 15:37    Naslov sporočila: Glava Shure M 97 xE Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Po nakupu Thorens-a TD 160 se spet vraĆØam, ker rabim vaÅ”e predloge.

Na roĆØici TP 16 imam trenutno glavo Ortofon OMB 5E(Spherical). Zasledil sem, da se za rabljene ploÅ”ĆØe uporabljajo predvsem Elliptical glave, me zanima, kaj svetujete.

V mislih sem imel Shure M 97 xE. Mora pa biti kompatibilna z mojo roĆØico seveda.

Hvala za pomoĆØ

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 16:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stanton 681 je moj predlog.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

težko boŔ dobil Stanton...Shure je prva liga...pa Ŕe pol cenejŔa...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker že imaŔ OM body kupi kako boljŔo iglo zanjo in pozabi na ostalo, recimo om 20 pa si reŔil problem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiourbis



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 20:34
Prispevkov: 122
Kraj: OBALA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam shure pa sem prezadovoljen... Kupljeno na Amazon UK
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri roĆØki TP16 sem omenjeno glavo uporabil "z metlico" pri roĆØki TP-16 MkII pa jo uporabljam brez.

Sicer je za roĆØko TP 16 - ĆØe se prav spomnim - izven meja optimalne kompatibilnosti, ampak ta problem reÅ”i "metlica" ki pripomore k stabilizaciji.

Nekaj o funkciji "metlice" , objava #7 in #8 -

http://www.audiokarma.org/forums/showthread.php?t=120466

Pri objavi #7 imaÅ” tudi povezavo na cartridgedb...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
ury



Pridružen/-a: Pon Nov 2012 17:46
Prispevkov: 26
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 22:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za predloge.

ƈe nabavim super OM 20, koliko ĆØasa pa drži ta igla? Koliko ur predvajanja ?
Ima kdo kakŔen pameten link, za nakup te igle ?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Igla bo držala odvisno od nastavitve in kvalitete roĆØke, koliko pa tudi proizvajalec ne ve toĆØno, ker ni meje, obraba se zaĆØne takoj, optimalno igra recimo od 50 ure pa do vsaj 500-1000 ur potem pa je poĆØasi za razmiÅ”ljat o menjavi, sploh pri manj ĆØistih in kvalitetnih ploÅ”ĆØah

Zastopnik pri nas je INTEK, ĆØe imaÅ” dobre živce jih obiÅ”ĆØi, drugaĆØe pa PhonoPhono.de, WilliamThakker, in tisoĆØ drugih ponudnikov, pazi na original in nadomestke, drugaĆØe gre na ortofona tudi njihova cenejÅ”a serija mislim da je digitrac, praktiĆØno enaka po karakteristikah za precej manj denarja, mislim pa da je sedaj med om 10 in 20 tudi om 15 tudi cena je nekje tu vmes...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shure Evanston Illionois je klasika za konzumne glave. Žal ni nobena pela kot bi bilo treba, ne Å”tartna M71, ne M75, nekaj boljÅ”e M91 in M95 pa V15 III ali kaj je že bla. Vsaj eliptiĆØna morabit, ker je odjem s pol manjÅ”o povrÅ”ino. EliptiĆØna pomeni, da je bruÅ”ena v elipso poĆØez, da ĆØim bolj sledi brazdi na vinilu. Potrebno je dosti znanja za delo s protraktorjem in zrcalom, nato z Ortofonovo vago za nastavljanje teže. Prelahko nastavljena Å”e bolj pokvari ploÅ”ĆØe!! NajboljÅ”i za svojo ceno je Linn, ĆØe se Å”e kje dobi, recimo K9, potem kakÅ”en Ortofon MCone, MC10 ali Audiotecnica, vrhunske pa meni se zdi VanDenHull pa Monster. Je bil enkrat en mojster v SLO, SaÅ”o Govekar, ki je te glave iz Å vice dobavljal, tudi vgrajeval igle in jih centriral, nekaj so jih Å”ponali, pa take. Pa saj Francl vse to ve, vpraÅ”ajte ga. HiFi scena je bila v SLO vĆØasih tahuda, sestanki so bili v Cankarju, na Vodnikovi domaĆØiji, v JakÅ”iĆØ centru itd. Potem so zaĆØeli pa bluziti o kablih pa OFC pa opasnih interkonektih, dol padeÅ”, ljudje brez kanĆØka stroke in teorije.

Nazadnje urejal/a joztom Pon Jan 07, 2013 18:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaztom

lepo da si se oglasil ampak kar piÅ”eÅ” pa je že drugo, Linn K9 se dolgo dolgo ne dobi veĆØ, sicer je to custom Audio Technica, Govekar je Å”e živ, glav pa ni ravno Å”vercal Å”lo pa je za glave Benz Micro , vpraÅ”anje je ali je dobival ugodno odpad ali je res izbiral taboljÅ”e iz proizvodnje, tudi Monster Å”e kable komaj da dela- glav že dolgo ne, tudi jih sam ni nikoli ampak je prodajal po svoji specifikaciji narejene na japonskem..

da mora glava biti optimalno nastavljena pa velja za vse glave na tem svetu in tudi marsikaj drugega,Shure pa je imel res Å”iroko paleto bolj ali manj dobrih glav, ene veĆØ druge manj muske za denar...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za pojasnila, se zdaj vsega spomnim. No vidiÅ”, ti se že bolj zastopiÅ”, jaz teh pretirano dragih glav nisem ĆØislal, se ni dalo ob otrocih tega doseĆØi, to je bilo za samske zanesenjake in obrtnike. SaÅ”o je bil mojster, s ĆØem se zdaj ukvarja žal ne vem. Kakorkoli, vinil je zaÅ”el in ni smisla za pretiran vložek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja SaÅ”o je bil res majster. VĆØasih sva skupaj delala v Intersparu. Takrat se Å”e nisem zanimal za vinil in se ne spomnim ali je hotel patentirat glavo ali roĆØko. Vem, da se je nekaj dogovarjal z japonci.

Joztom: Kaj misliŔ s tem, da je vinil zaŔel?

Kaj pa shibata igle?
_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

shibata igle so poĆØasi zgodovina, to je bila paĆØ ena prvih bolj kompleksnih geometrij, pa že takrat so imeli proizvajalci tudi svoje kompleksnejÅ”e profile-Grado twintip, Stanton Pickering Stereohedron, Ortofon superfine line, danes je tega ogromno, ĆØeprav je profilov veliko pa je proizvajalcev le teh malo saj skoraj vsi kupujejo nosilce z iglami od vsega nekaj proizvajalcev iz katerih potem delajo svoje igle oz kompletne glave
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor vem, je Shibata patentirana oblika bruÅ”enja konic, ki je bila zelo uspeÅ”na. Vinil je sicer izreden, ĆØe imaÅ” staro zbirko 1000 ECM ploÅ”ĆØ ali Å”e kaj boljÅ”ega, angleÅ”ka ali ameriÅ”ka produkcija jazza, ĆØe ti sistem to popolnoma podpira, dandanes pa za vinil ni veĆØ izvira. Ti moraÅ” vedeti, da je binauralni posnetek na trak preneÅ”en ali celo directCut naĆØin ĆØisto nekaj zveznega, ne pa digitalni remasteriran posnetek iz samih toĆØk, katere interpolirajo v rezanje v vinil. To je paĆØ PVC zvok, vÅ”eĆØen za izmamiti denar iz žepa kupca. Vse premalo se ljudje spraÅ”ujejo, kaj bi radi sliÅ”ali, kako zveni vokal, kako zamolkla je violina in kako nepredstavljivo poje klavir iz cele flehe, ne pa toĆØkasti cigumigu po nemÅ”ki Å”oli. VeĆØ jih tudi rado ceni, koliko kaj stane, pa ni korelacije, verjemi. V digitalnem zvoku pa poje edina Yamaha CD ali SACD, oni delajo tudi instrumente za Å”pilat, pa majo pojma. Žal imam jaz samo Denon 3910 SACD, transmission line basove, Linkwitzove satelite in konĆØno stonjo lastne konstrukcije in izdelave, ki igra že 25 let v Current Feedback tehniki. Za VU meter imam legendarnega PhaseLinear 400 series II s po 400W na kanal, ga je imel Mick Jagger za petje. To mi je za spomin. Vsi so imeli Linn gramofone, meni se zdi LP12 sondek ali pa Kuzmo Stabi Stogi, ki je zares dober par. Pa pri starih ploÅ”ĆØah ni toliko slabÅ”i tudi moj Dual 1229, res pa poje na moji lastni RIAA konstrukciji. Toliko o vinilu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.ebay.de/itm/200871229199?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe