Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HDD music sistem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
classicaudio



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2012 20:01    Naslov sporočila: HDD music sistem Odgovori s citatom

Že dlje ĆØasa sem razmiÅ”ljal o nakupu Squeezeboxa, zdaj pa vidim da gre zadeva ven. Doma imam DLink ohiÅ”je za mrežni disk, tabliĆØni raĆØunalnik in soliden stereo sistem. Zdaj bi si rad omislil nekakÅ”en HTPC, ki bi bil namenjen za predvajanje FLACOV in filmov iz mrežnega diska, lahko je stereo, ne rabim 5.1, izhod HDMI za filme in coax digital za zunanji DAC. Vse skupaj pa bi upravljal s tabliĆØnim raĆØunalnikom. Prosim za nasvet vse znalce, da me pouĆØijo kakÅ”ne so variante. Hvala. lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2012 20:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na HTPC si inÅ”taliraÅ” Foobar2000, ali JRIVER ( placljiv), in ga povežež z tablico preko aplikacije- ipad deluje, ne vem za android. In to deluje odliĆØno.
Muziko si shraniÅ” na omrežni disk, ali htpc, tega povežeÅ” na ojaĆØevalec.
Tisto zgoraj je za muziko.


Za filme imam jaz inŔtaliran XBMC.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2012 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jriver aplikacija: Jremote
Foobar2000: Monkeymote

To je za iPad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
classicaudio



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Prispevkov: 71
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2012 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Jriver aplikacija: Jremote
Foobar2000: Monkeymote

To je za iPad


Hvala za nasvet, vendar sem Android pristaÅ”, tako da bom iskal tam.
Me pa malo bolj zanima hardverski del HTPCja? Kaj je trenutno tisto kar je treba gledati pri nakupu komponent? Kje nabavljate? lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 25, 2012 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Android
http://wiki.jriver.com/index.php/Media_Network#Gizmo_--_Remote_Control_and_Remote_Streaming_for_Android

Hardware: ĆØim tiÅ”ji sistem, torej veĆØji in poĆØasnejÅ”i ventilatorji, intel i5 procesor, kak ATI Hd grafika, ali nvidia istega razreda, SSD disk....

Odvisno od denarja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mardoc1



Pridružen/-a: Pon Sep 2012 13:11
Prispevkov: 44
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2012 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

foobar ima ravno tako remote za android...na android market aka trgovina play samo napiÅ”ite foobar...jih je ker ene par na izbiro...jst Å”e testiram ĆØe dela vse ok....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2012 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mam na frishno Asus Nexus 7 z androidom 4.2.1.in pravkar testiram foobarCon in je odlicna remote zadeva za kontroliranje Foobar2000 na HTPC. Drugace pa sem overall nad Nexusom 7 navdusen. Super uporabna in enostavna rec.



Na HTPC je potrebno poleg Foobarja 2000 instalirati se foobarCon server
Na android tablico pa: foobarCon remote


Nazadnje urejal/a delfinus Sre Dec 26, 2012 19:00; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2012 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

classicaudio je napisal/a:
Hvala za nasvet, vendar sem Android pristaÅ”, tako da bom iskal tam. Me pa malo bolj zanima hardverski del HTPCja? Kaj je trenutno tisto kar je treba gledati pri nakupu komponent? Kje nabavljate? lp


Pri komponentah je potrebno gledati, da niso ultra zmogljive in da so energijsko varcne in hkrati tihe. Nekaj je tako ze napisal dr.sah. Torej priporocen je CPU z nizko porabo in se vedno dovolj zmogljiv. Sam sem si ze pred dvema letoma sestavil HTPC in je optimalen na moje potrebe. Najvec gledam filme, potem sledi streaming RadioParadise net postaje, ostala glasba, internet, tu pa tam se kak spilcek, a redko. Obstajajo majhna licna ohisja, in majhne maticne plosce. Tu moras potem pazit, da so tudi se vedno dovolj velika in pametna, da ne bo prevec zademfano, ko bos v njih imel vse kar si zelis. Toploto mora HTPC zmetat ven, v nasprotnem primeru so problemi. Sam imam malce vecje ohisje (Silverstone LC17) in pa tudi vente v njem, ki pa so zelo kvalitetni in tihi in mi ne povzrocajo motnje. Vse je na uporih in regulaciji vrtljajev. Temperaturo v ohisju imam skozi vse leto 35C. Ce si pa pri financah pa si lahko umislis se SSD disk in imas prakticno popolno tisino. Pri meni je HDD najglasnejsi element, ampak tudi to ni kriticno, ker imam vse filme in glasbo na delovni masini v drugi sobi. Le ta je potem preko LAN povezana s HTPC in tako ni nobenega hrustanja.

Potrebujes se dobro zvocno kartico ali pa zunanji dac in imas muzicki HTPC.

Sam sem HTPC komponente nabavil pri Sestavi.si, ker so bili ugodni (se vedno so) in so mi poiskali tudi kompnente, ki jih niso imeli in sem jih potreboval.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prodaja se zappiti za manj kot 300 eurov vse skupaj

predvaja vse, ima vse izhode, je tih, naloženi so serverji za dosopt do muzike kjerkoli in upravljaje preko tablice...

ne vem pa kako je z audiofilsko kvaliteto predvajanja zapisov visoke kvalitete (za mp3 ali kakŔne rokovske slabo procesirane cd-je je cisto ok). moj popcorn ga tukaj serje in po mojem bo tukaj zgodba ista.
ĆØe ima kdo info glede tega pa kar na plano.

ĆØe nisi zahteven avdiofil pa bo po mojem ok


Nazadnje urejal/a gash Sre Jan 09, 2013 10:34; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
strumf666



Pridružen/-a: Sob Feb 2011 3:14
Prispevkov: 217
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HTPC je Ŕe najbolj fleksibilna varianta, pri vseh namenskih stvareh slej kot prej naletiŔ na omejitve.
Kar se glasbe tiĆØe se moraÅ” odloĆØit na kak naĆØin boÅ” zvok prenaÅ”al, ĆØe bo digitalno imajo praktiĆØno vse matiĆØne ploÅ”ĆØe optiĆØni in/ali coax izhod, kjer po mojem mnenju ni neke potrebe po dodatni zvoĆØni - isto velja za hdmi. ƈe boÅ” zvok prenaÅ”al analogno je pa razlika ogromna in rabiÅ” dobro zvoĆØno kartico.
Za predvajanje HD filmov ne rabiÅ” pretirano moĆØnega raĆØunalnika, zadostuje npr. že AMD e-450 sistem, ĆØe nisi zahteven, pa Å”e porabo in gretje ima minimalno. ƈe si malo bolj zahteven je od AMD-ja recimo a6 ali a8 sistem boljÅ”a izbira, ker ima moĆØnejÅ”i procesor in integrirano grafiko (na kateri se da tudi kaj odigrat), je pa seveda viÅ”ja poraba in gretje. Lahko se pa odloĆØiÅ” za intel, ki je dražji, hitrejÅ”i in bolj uĆØinkovit kot primerljiv AMD jev procesor. Zadostuje že i3 3225.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 27, 2012 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa usb izhod za muziko, to uporabljam jaz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jenej



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 16:02
Prispevkov: 14
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ni izhod iz usb-ja maksimalno 44/48 pri 16bit ?
Kar je veĆØ mora biti optika ali coax.
VpraŔanje, lahko, da se motim.

lp
jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
nope, so tudi 24/192. Tu je ena lista:

http://www.audiostream.com/content/24192-usb-dacs-list

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe