Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Obnova zvočnikov

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
snoopy



Pridružen/-a: Ned Maj 2011 22:36
Prispevkov: 30
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 18, 2012 22:45    Naslov sporočila: Obnova zvočnikov Odgovori s citatom

Zaradi prerazporeditve sobe je bilo potrebno malo predelati zvočnike. Nekako velike črne škatle ne pašejo v prostor. Tudi sicer so se jim že kar poznala leta na zunanjosti.



In se je začelo...



Zvočniki so Coral vintage ( takšnih ne delajo več Wink )





Furnir sem samo grdo pogledal pa ga ni bilo več. Na koncu še malo brušenja...



Sedaj pride na vrsto še kitanje, brušenje, furniranje itd...

Če ima kdo od mojstrov še kakšen predlog, kar z besedo na dan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snoopy



Pridružen/-a: Ned Maj 2011 22:36
Prispevkov: 30
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 28, 2012 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo updata. Furniranje in lakiranje uspelo. Sledi še montaža konektorjev in zvočnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piaggioitaly



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 6:13
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2013 02:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

daj pokaži slikce o novih zvočnikih, glede na videno morajo biti zelo lepi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2013 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

te zvočnike //Coral/ je kolega za cca 100.000 lir kupil pri Radio Trieste v Trstu. kot kit verzijo,že takrat so bili bolj en razglašeni jajc, dvomim da je trud vložen v obnovo upravičen. bolj na nivoju današnjih Conrad proizvodov-
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snoopy



Pridružen/-a: Ned Maj 2011 22:36
Prispevkov: 30
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2013 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik, ne vem katere zvočnike si ti poslušal, ampak te očitno ne. Wink

piaggioitaly, skoraj končani produkt.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piaggioitaly



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 6:13
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2013 19:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo lepo ni kaj, enote si obdrzal a je kaj novega noter? Glede na velikost basovca se mi zdi da bi bili zelo lepi v barvi cesnje ali oreha,ampak to je samo moje mnenje brez zemere. Ko bos koncal obvezno slike gor vazi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2013 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

koliko me spomin še ne zapušča prav take, ker sem jih imel celo namen kupiti pa so mi delovali preveč .........pa še poslušat jih je bilo nemogoče ker je bila edino verzija za sestavljat na voljo, je pa bilo to takrat lahko za pripeljat čez mejo, , kupil sem takrat raje veliko dražje JBL L 19 in mi ni bilo žal sploh ko sem poslušal to Coral čudo sestavljeno, zato ti pravim da dvomim da je to kaj vredno obnove., tudi sam sem ljubitelj takratnih zvočnikov, ampak takih ki še po 30 letih kot je minilo od takrat lahko parirajo dobrim sedanjim, ti pa so že takrat bili..... sedaj pa še toliko bolj, sicer pa že pogled marsikaj pove.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snoopy



Pridružen/-a: Ned Maj 2011 22:36
Prispevkov: 30
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2013 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam za primerjat b&w, višji cenovni rang. Možno da si poslušal kak slab kos (če govorimo za isti model zvočnika), ali pa kak drug model. Coral je izdeloval veliko zvočnikov v tistih letih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piaggioitaly



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 6:13
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2013 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imata izkusnje z Lenco LS6 zvocniki?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 11, 2013 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Merkejte se jajc, danes je toliko dobre robe na voljo. Če že investiraš, vzemi kaj priznanega. To je tako kot kakšni predpotopni ITT za samogradnjo, so vsaj peli. Tisti, ki nimate denarja za kakšen Tannoy iz Ebaya (http://www.ebay.de/itm/TANNOY-Mercury-M20-Mk2-Gold-Lautsprecher-Vintage-Legende-sehr-guter-Zustand-/110996834600?pt=DE_Lautsprecher_Martin&hash=item19d7ed4928), si kupite plastične JBL Control 1 v BigBang in en aktivni subwoofer, boste 100X ceneje skozi kot neproduktivna obnova.
[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe