Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cd ali gramofon
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
piaggioitaly



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 6:13
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 01:16    Naslov sporočila: Cd ali gramofon Odgovori s citatom

Živjo uživaĆØi muzike, v glavi si nekako ne morem odgovoriti na vpraÅ”anje, kateri predvajalnik kupiti.Nekateri pravijo kupi SACD, nekateri gramofon, nekateri pravijo samo gramofon in tuner...Rad bi bil samo zvokovno globoko poteÅ”en v svoji zbegani duÅ”i(kar se zvoka tiĆØe).Nimam ne gramofona, ne SACD playerja, kar pa imam je Marantz ojaĆØ. iz leta 1977, Denonov tuner TU260 in zvoĆØnike Dynaudio audience 60.Ko zavrtiÅ” ĆØas nazaj,se spomniÅ” kako si na dober kasetar posluÅ”al boljÅ”i zvok od cd predvajalnika,zato sem tudi nekako zbegan glede tega SACD...
Mi lahko nekdo poÅ”teno pove a je res to to? Prosim ne me zdaj popljuvat na Å”iroko in poĆØez, ĆØeÅ” ta pa pojma nima, ni to samo vse je komplicirano ratalo...

Hvala lepa za odgovor

l.p.


Razz[list][/list][list=][/list][img][/img][url][/url][quote][/quote][u][/u][i][/i][b][/b]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 07:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz tvojege posta ni razvidno kaksne nosilce zvoka posedujes, ali bos moral zaceti nabavljat od nule.Kaksno vrsto glasbe poslusas ali mislis poslusat,ce si bolj na rokerski strani na SACD jih ne bos nase bogvekaj.
Ce mislis da kasetar spila boljse od CD playerja potem zal se nisi slisal dobrega CD playerja.
Pa pozabi da so nekateri nosilci zvoka superiorni nad drugimi .Zvok bo samo toliko dober koliko je dober posnetek ,pa naj bo to plosca,CD,SACD,tekoca muzika.....
in pa seveda boljsi player boljsi zvok,gramofon ali pa CD player za 500 ā‚¬ seveda ne bo igral isto kot tisti za 5000 ā‚¬ .
Daj se kaksen info kaj te se bega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odgovor je preprost - CD (SACD) je prava reŔitev zate!

Obrazložitev:
- iz napisanega sklepam da nimaÅ” long playk, torej bi moral vse nabaviti.
- iz izbora aparatur na domu tudi sklepam da ti bo CD najbolj po godu (vpraÅ”anje ĆØe bi v zadostni meri sploh uspel prikazati razliko med CD in LP)
- iz zgornjega je tudi razvidno da budget ni dovolj velik da bi prenesel konsistentne izdatke, ki jih LP potegne za seboj: ker govriÅ” kaj je bolje - pomeni, da mora LP bolje igrati od CD-ja - kar je v kar nekaj aspektih res - a samo ĆØe izbereÅ” viÅ”jo klaso.

Torej: dileme ni!

PS: poleg tega CD daleĆØ presega zahteve za novejÅ”e glasbene zvrsti..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.
Gledano na nekoliko daljÅ”i rok, sta CD in LP obsoletni zadevi. Trend razvoja gre v strimanje glasbe, zaenkrat iz domaĆØih shramb (hard disk, raĆØunalnik, kljuĆØki, NAS itd), pa tudi že iz oddaljenih skladiÅ”ĆØ (cloud-i). Strimanje tudi omogoĆØa posluÅ”anje glasbe shranjene v visoki resoluciji.
Brez zamere, ampak v tvojem sistemu zelo velike razlike v formatih ne boŔ sliŔal.
V prvi fazi, ĆØe že posedujeÅ” doloĆØeno koliĆØino CDjev, imaÅ” lahko player do 100 ali 200 evrov. Sicer pa lahko za ta denar že kupiÅ” npr. USB dac (npr.HRT za 150 e.) in predvajaÅ” iz raĆØunalnika.
ƈe se odloĆØiÅ” za "smer bodoĆØnost", si naložiÅ” na PC rip program (npr.EAC) in pospraviÅ” cd-je na podstreho. Novo glasbo pa lahko tudi nalagaÅ” z interneta.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.-.

Nazadnje urejal/a Janko1 Sre Jul 24, 2013 11:03; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozabil.
Krasen rip program je itunes, z vrhunskim uporabniÅ”kim vmesnikom, imaÅ” ga lahko na PC ali Applu. Zaenkrat je nekoliko omjen le kar se hi-res formatov tiĆØe in pa flacov ne predvaja.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glede na Marantz ojaĆØevalnik iz leta77 ki ima tudi phono vhod bi predlagal kak cenejÅ”i gramofon z solidno glavo , ĆØe najdeÅ” Å”e za spodobno ceno kako zbirko vinilov je to že nekaj za zaĆØetek. verjami da ti ne bo žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako,dobil si predloge za tri varijante,Cd,tekoco muziko in gramofon,
zdaj se moras pa samo se odlocit Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko se boÅ” odloĆØil in v praksi preskusil - boÅ” videl kdo od nas te je peljal na pravo pot. Pa javi kaj.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V razmislek:

Avtomobili na bencin so teoretiĆØno gledano ravno tako obsoletni glede na elektro avtomobile..

Ena stvar ki me muĆØi: v zadnjih 20 letih sem imel 5 raĆØunalnikov. ƈe odÅ”tejem aktualnega, je trem od Å”tirih crknil hard disk.
Pa se vpraÅ”am: investiran nekaj jurjev in ogromno ĆØasa da si zgradim datoteko...in puff...nekega dne gre v maloro vse skup.
Saj, morda, ĆØe pogosto menjavaÅ” raĆØunalnike se problem niti ne pojavi. Ker pa sem delal tudi po firmah, vem, da to ni nobena redkost, ĆØak Å”toviÅ”e..
Hard disk je hard disk, daj ga kamor hoĆØeÅ”, nekega dne je konec z njim.

Obstaja tu nekak izhod ?
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Nov 26, 2012 13:17; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

paĆØ imam veĆØ kontaktov z lastniki gramofonov, je pa tako ko si na igli težko menjaÅ” oz greÅ” dol, za lastnike digitalij pa vem da skozi nekaj menjavajo in veĆØ menjajo manj so zadovoljni,
za lastnike gramofonov se pa ne spomnim da bi kdo rekel dosti imam, prodam vsa ta j***a pa grem samo na flace dace in ostale digidage....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah, saj to ni debata kaj je absolutno boljŔe. Gre za konkreten primer.

LP je moja ljubezen, toĆØno vem zakaj (in to ni brisanje prahu, vtikanje ploÅ”ĆØe v najlonĆØke, obraĆØanje strani vsakih 20 minut in Å”e tisoĆØ drugih nadležnosti, ker to ni niĆØ drugega kot ena velika nadloga!).

Ko sem kupil ta zadnjo Audio revijo, so imeli zraven prilepljen CD-jĆØek. Gor pa razni posnetki: ko je pel kantavtor s spremljavo sem prav pomislil: ĆØe bi to bila moja zvrst glasbe, gladko odpiÅ”em LP. NiĆØ mi ni manjkalo.

Ko je priŔel na vrsto Wagner pa sem zavzdihnil: to moram dobit na LP-ju..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
V razmislek:

Avtomobili na bencin so teoretiĆØno gledano ravno tako obsoletni glede na elektro avtomobile..

Ena stvar ki me muĆØi: v zadnjih 20 letih sem imel 5 raĆØunalnikov. ƈe odÅ”tejem aktualnega, je trem od Å”tirih crknil hard disk.
Pa se vpraÅ”am: investiran nekaj jurjev in ogromno ĆØasa da si zgradim datoteko...in puff...nekega dne gre v maloro vse skup.
Saj, morda, ĆØe pogosto menjavaÅ” raĆØunalnike se problem niti ne pojavi. Ker pa sem delal tudi po firmah, vem, da to ni nobena redkost, ĆØak Å”toviÅ”e..
Hard disk je hard disk, daj ga kamor hoĆØeÅ”, nekega dne je konec z njim.

Obstaja tu nekak izhod ?


Kreh,kreh...
Kar sem mislil sporoĆØit je to, da se bo naÅ” SonĆØek malo odkaÅ”ljal in adijo vse "Å”ibke" informacije.. Zgodoli se je pred sto+ let, takrat se je podrlo tel. omrežje, zgodi se lahko jutri...
_________________
-1/3oct.REar


Nazadnje urejal/a orc.perc Pon Nov 26, 2012 15:06; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
paĆØ imam veĆØ kontaktov z lastniki gramofonov, je pa tako ko si na igli težko menjaÅ” oz greÅ” dol, za lastnike digitalij pa vem da skozi nekaj menjavajo in veĆØ menjajo manj so zadovoljni,
za lastnike gramofonov se pa ne spomnim da bi kdo rekel dosti imam, prodam vsa ta j***a pa grem samo na flace dace in ostale digidage....


LogiĆØno, saj se ti digitalist ne upa niti približati, kaj Å”ele da bi ti povedal svojo izpoved...

Osebno jih poznam kar nekaj ki so opustili LP in Å”li na CD. Ker sem zelo razumevajoĆØ ĆØlovek, so mi tudi zaupali, da jim za njihovo glasbo CD popolnoma ustreza. Ne morem se bolj strinjati s tako izbiro.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
V razmislek:

Hard disk je hard disk, daj ga kamor hoĆØeÅ”, nekega dne je konec z njim.

Obstaja tu nekak izhod ?


0. ShraniÅ” CDje v na varno lokacijo.

1. lahko si narediÅ” disk server z razliĆØnimi RAID konfiguracijami, ki zagotavljaja, da bodo tvoje datoteke istoĆØasno zapisane na dveh ali veĆØ diskih

2. kupiÅ” poceni USB diskovne enote in jih uporabljaÅ” za backup. Verjetnost, da bodo crknili vsi naenkrat je zelooo majhna in Å”e manjÅ”a, ĆØe enega izmed teh hraniÅ” na drugi lokaciji

3. Datoteke shraniÅ” v oblaku t.j. pri ponudnikih prostih diskovnih kapacitet.
Za veĆØ info si poglej: http://www.windowsitpro.com/article/cloud-computing2/top-ten-free-cloud-services
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe