Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

2. stereo hi-fi galerija
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mr.Zigy je napisal/a:

Sledila je soba z Opera Grand Mezza zvoĆØniki na Unico 100 integrirec-u ter Unico Primo CD. Sam zvok je bil naĆØeloma mehak in ok vendar je bil zvok nekoliko v ozadju in "zaprt" in pogreÅ”al sem detajle ter soba ni bila ravno najboljÅ”a za ta sistem.





A je to kdo posluÅ”al na gramofonu? V soboto pozno zveĆØer ni manjkalo detajlov, ko je igral gramofon Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 22:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mr.Zigy je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj Razz !
.......

hahahahaaa lahko bi malo manj oĆØitno copy-pasteov moj post, no comment...
Zgleda morajo eni pisat samo zato da piŔejo in da opozarjajo nase, kr nekii
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj Razz !
.......

hahahahaaa lahko bi malo manj oĆØitno copy-pasteov moj post, no comment...
Zgleda morajo eni pisat samo zato da piŔejo in da opozarjajo nase, kr nekii

Oprosti vendar tvojega post-a sploh nisem niti prebiral... drugaĆØe ko sem pa sedaj pogledal tvoj post je zelo malo skupnih "toĆØk" ĆØe tako reĆØm ...
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitko je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:

Sledila je soba z Opera Grand Mezza zvoĆØniki na Unico 100 integrirec-u ter Unico Primo CD. Sam zvok je bil naĆØeloma mehak in ok vendar je bil zvok nekoliko v ozadju in "zaprt" in pogreÅ”al sem detajle ter soba ni bila ravno najboljÅ”a za ta sistem.





A je to kdo posluÅ”al na gramofonu? V soboto pozno zveĆØer ni manjkalo detajlov, ko je igral gramofon Rolling Eyes


PosluÅ”al obe varianti in po mojem mnenju ter po mnenju vseh kateri smo bili takrat v sobi obĆØutno bolje z veliko prednostjo analogiji.

Michell engineering Orbe SE

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
mitko je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:

Sledila je soba z Opera Grand Mezza zvoĆØniki na Unico 100 integrirec-u ter Unico Primo CD. Sam zvok je bil naĆØeloma mehak in ok vendar je bil zvok nekoliko v ozadju in "zaprt" in pogreÅ”al sem detajle ter soba ni bila ravno najboljÅ”a za ta sistem.





A je to kdo posluÅ”al na gramofonu? V soboto pozno zveĆØer ni manjkalo detajlov, ko je igral gramofon Rolling Eyes


PosluÅ”al obe varianti in po mojem mnenju ter po mnenju vseh kateri smo bili takrat v sobi obĆØutno bolje z veliko prednostjo analogiji.

Michell engineering Orbe SE

Mitko: ko je igral gramofon je bilo vredi ....ko pa sva s g. Mario-tom posluŔala CD-je pa so detajli primankovali Wink
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mr.Zigy je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj Razz !
.......

hahahahaaa lahko bi malo manj oĆØitno copy-pasteov moj post, no comment...
Zgleda morajo eni pisat samo zato da piŔejo in da opozarjajo nase, kr nekii

Oprosti vendar tvojega post-a sploh nisem niti prebiral... drugaĆØe ko sem pa sedaj pogledal tvoj post je zelo malo skupnih "toĆØk" ĆØe tako reĆØm ...

A greva res po toĆØkah? Kako lahko reĆØeÅ” da nisi prebiral, itak da si tako ali tako. DrugaĆØe pa samo prvi stavek prebereÅ” itd.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj Razz !
.......

hahahahaaa lahko bi malo manj oĆØitno copy-pasteov moj post, no comment...
Zgleda morajo eni pisat samo zato da piŔejo in da opozarjajo nase, kr nekii

Oprosti vendar tvojega post-a sploh nisem niti prebiral... drugaĆØe ko sem pa sedaj pogledal tvoj post je zelo malo skupnih "toĆØk" ĆØe tako reĆØm ...

A greva res po toĆØkah? Kako lahko reĆØeÅ” da nisi prebiral, itak da si tako ali tako. DrugaĆØe pa samo prvi stavek prebereÅ” itd.

Joj joj zaradi prvega stavka ki je pomensko pdoben .....me prav zanima v % koliko % je ujemanja med tvojim in mojim postom Wink
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mr.Zigy je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
Lep pozdrav vsem skupaj Razz !
.......

hahahahaaa lahko bi malo manj oĆØitno copy-pasteov moj post, no comment...
Zgleda morajo eni pisat samo zato da piŔejo in da opozarjajo nase, kr nekii

Oprosti vendar tvojega post-a sploh nisem niti prebiral... drugaĆØe ko sem pa sedaj pogledal tvoj post je zelo malo skupnih "toĆØk" ĆØe tako reĆØm ...

A greva res po toĆØkah? Kako lahko reĆØeÅ” da nisi prebiral, itak da si tako ali tako. DrugaĆØe pa samo prvi stavek prebereÅ” itd.

Joj joj zaradi prvega stavka ki je pomensko pdoben .....me prav zanima v % koliko % je ujemanja med tvojim in mojim postom Wink

Mr.Zigy je napisal/a:
Postavljeni so bili razliĆØnimi sistemi v 4-ih sobah -> 3 x Soul Audio / Audio Galerija in 1 x PearAudio

habo66 je napisal/a:
Sistemi so bili postavljeni v 4-ih sobah - 3 x Soul Audio / Audio Galerija in 1 x PearAudio

Do ĆØrke velike/male toĆØno, lahko grem dalje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 23:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Habo66 saj je vsem nam jasno da je poba do potankosti skopiral tvoj post Rolling Eyes . Mr. zigy priporoĆØam ti da se raje posvetiÅ” temu kar res dobro obvladaÅ” - fotkam - in vsi te bomo imeli radi Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mitko, gramofon je bil zelo, zelo dober. Zame je bil to najboljÅ”i sistem. Bil sem v soboto popoldne. Najprej je igrala muzika z raĆØunalnika preko CD predvajalnika ( dac-a ) in je bilo slabo. Gramofon pa z zelo lepim stage-om, Å”irina in globina odliĆØna, brez sikanja in donenja. Pozitivno!
V sobi 2 je bil najmanjŔi sistem, a kljub temu je presenetil. Idealno za Ŕtudijski kabinet. Za kakŔno bolj kompleksno muziko so malo prekratki, kak trio ali kvartet bi pa komot zmogli. Vokal dobro prezentiran, prostorska slika prav tako.
Croft z Larsen ozvoĆØenjem je razoĆØaral. Na pop ala San Remo , Å”ankĆ°ez ( da ne reĆØem pica muziĆØari ) ali kakÅ”en demo komad, ki je sam sebi namen, sistem nekako prežveĆØi, na klasiki in to ne na kakem Mahlerju, je bilo pa slabo, zame kar katastrofalno slabo. Stage ni obstajal. Dinamike nobene. Nekako vse linearno, brez življenja. Zame zgreÅ”en koncept zvoĆØnika.
V sobi 4 je igral iPhone. Pomislite, iPhone na sistemu, ki ima potencial, da se izkaže. Kup nekih napajalnikov, zvok pa kot da bi igralo v Ŕkatli. Na orglah se je pa itak vse sesulo. Evo, ta je bil pa najmanj po mojem okusu.

Opažam, da se demonstratorji hudo bojijo priviti plin, najbrž že vedo zakaj. Bilo je vse bolj tako, polikano. Mah, ko pade kak veĆØji orkester ali big bang ali veĆØji zbor se Å”ele pokaže koga je kaj v hlaĆØah. DandanaÅ”nji tega skoraj ni moĆØ sliÅ”ati na sejmu.
Evo, da ne bo zamere, bilo je prijetno, a ne nevtralno. Hvala za trud in organizacijo.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 00:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
kaj pa za rumeni tisk-kaj je bilo z tem straŔnim incidentom nekega prodajalca...

no dajmo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Mitko, gramofon je bil zelo, zelo dober. Zame je bil to najboljÅ”i sistem. Bil sem v soboto popoldne. Najprej je igrala muzika z raĆØunalnika preko CD predvajalnika ( dac-a ) in je bilo slabo. Gramofon pa z zelo lepim stage-om, Å”irina in globina odliĆØna, brez sikanja in donenja. Pozitivno!


Se strinjam, tudi meni je bil zvok tu najbolj domaĆØ. Vedno mi sedejo zvoĆØniki, ki imajo manjÅ”e membrane in veĆØje Å”tevilo driverjev. Ne verjamem pa, da bom kdaj lahko posluÅ”al LP-jke pri vsem tem Å”umu in Å”kripanju Sad
Veliki zvoĆØniki v sosednji sobi so imeli Å”katlast prizvok, ki me je zmotil ob prvem posluÅ”anju. Žal ni bilo ĆØasa za daljÅ”e posluÅ”anje in so tole bolj hitri vtisi.
ducar je napisal/a:
Opažam, da se demonstratorji hudo bojijo priviti plin, najbrž že vedo zakaj. Bilo je vse bolj tako, polikano.


Tu verjetno govoriÅ” o konceptu postavljenih sistemov, pa vendar: ko je DuÅ”an navil glasnost, zvok ni bil prav niĆØ naporen. Tu ni bilo nobenega skrivanja Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 00:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

diyfreak je napisal/a:
Habo66 saj je vsem nam jasno da je poba do potankosti skopiral tvoj post Rolling Eyes . Mr. zigy priporoĆØam ti da se raje posvetiÅ” temu kar res dobro obvladaÅ” - fotkam - in vsi te bomo imeli radi Wink


No evo @Mr.Zigy pa so te le pohvalili. Pa tudi pozo imaÅ” ĆØisto pravo fotoreportersko. Wink

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Mitko, gramofon je bil zelo, zelo dober. Zame je bil to najboljÅ”i sistem. Bil sem v soboto popoldne. Najprej je igrala muzika z raĆØunalnika preko CD predvajalnika ( dac-a ) in je bilo slabo. Gramofon pa z zelo lepim stage-om, Å”irina in globina odliĆØna, brez sikanja in donenja. Pozitivno!
V sobi 2 je bil najmanjŔi sistem, a kljub temu je presenetil. Idealno za Ŕtudijski kabinet. Za kakŔno bolj kompleksno muziko so malo prekratki, kak trio ali kvartet bi pa komot zmogli. Vokal dobro prezentiran, prostorska slika prav tako.
Croft z Larsen ozvoĆØenjem je razoĆØaral. Na pop ala San Remo , Å”ankĆ°ez ( da ne reĆØem pica muziĆØari ) ali kakÅ”en demo komad, ki je sam sebi namen, sistem nekako prežveĆØi, na klasiki in to ne na kakem Mahlerju, je bilo pa slabo, zame kar katastrofalno slabo. Stage ni obstajal. Dinamike nobene. Nekako vse linearno, brez življenja. Zame zgreÅ”en koncept zvoĆØnika.
V sobi 4 je igral iPhone. Pomislite, iPhone na sistemu, ki ima potencial, da se izkaže. Kup nekih napajalnikov, zvok pa kot da bi igralo v Ŕkatli. Na orglah se je pa itak vse sesulo. Evo, ta je bil pa najmanj po mojem okusu.

Opažam, da se demonstratorji hudo bojijo priviti plin, najbrž že vedo zakaj. Bilo je vse bolj tako, polikano. Mah, ko pade kak veĆØji orkester ali big bang ali veĆØji zbor se Å”ele pokaže koga je kaj v hlaĆØah. DandanaÅ”nji tega skoraj ni moĆØ sliÅ”ati na sejmu.
Evo, da ne bo zamere, bilo je prijetno, a ne nevtralno. Hvala za trud in organizacijo.

Ravno v sobi 4 je bil "plin" namenoma privit krepko ĆØez nivo glasnosti v ostali sobah, zato sem Mareta pol ure pred koncem v nedeljo, ko je veĆØina že Å”la domov, prosil ĆØe ga lahko zmanjÅ”a na nivo ostalih sob(ko smo delali en hitri test hardwara), ker je bila soba premajhna za toliko presežka glasnosti in so visoki toni Nuova Second zaradi tega bolj izstopali kot ne..

"Big bangom" se reĆØe tranzijetni odziv in ravno tranzijentni odziv, ĆØe kaj, imajo Nuove Seconde v veĆØji sobi- studiju fenomenelen in to pri veliki jakosti signala(žal je bila soba zanje premajhna) in to, tudi, na Dock stationu.

Lahko pokliĆØeÅ” 031 660 587, Mare, ĆØe si fan bliskovitih tranzijentov in malo veĆØje glasnosti in se dogovoriÅ” in se prepriĆØaÅ” v primerno velikem prostoru studia, da tako velik in dober zvoĆØnik rabi primeren prostor, da pokaže koliko ga je v hlaĆØah.

"Tisti napajalniki" delujejo v A razredu, ki je, recimo temu, trenutno najboljŔe možno kar lahko imaŔ za napajanje v komponenti ali ob njej.
Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mestn, demonstrator je na mojo željo poviÅ”al glasnost, ko se je zvok zaĆØel sesuvati po dolgem in poĆØez je med samim predvajanjem zmanjÅ”eval glasnost toliko ĆØasa, da se je sistem postavil na noge. ƈe bi imel jaz daljinca v roki........
V prvi vrsti me pa sploh ne zanima ĆØigava je komponenta. ƈe se sliÅ”i vsaj malce zanimivo, se pozanimam kateri proizvod je.
Od prej zapisanega ne odstopam, celo premilo sem vse skupaj opisal. Sobe so bile kakrÅ”ne so bile, postavitve so bile prilagojene ali paĆØ ne, sliÅ”alo se je pa verjetno od ure do ure razliĆØno. NiĆØ hudega in nenavadnega. Verjamem, ti na besedo, da je bilo v ĆØasu tvojega obiska drugaĆØe. Se zgodi.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe