Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Arcam-rDAC in novo napajanje.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 11, 2012 22:35    Naslov sporočila: Arcam-rDAC in novo napajanje. Odgovori s citatom

Danes sem priklopil na Arcam-rDAC (rDAC ima zunanji usmernik) napajanje od Buffalo III DAC-a. Bil sem zaprepaden nad tem kaksna razlika na zvoku je med originalnim napajanjem in novim napajanjem. To pisem zato, ker je na ta naĆØin relativno enostavno za DAC-e, ki imajo zunanje napajanje napraviti boljse napajanje.


LP Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

En forumas mi je povedal, da na forumu ze obstajajo podobne teme, ki pa so z razliko od moje plod domacega znanja.


http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=1822

Prosil pa me je tudi, da predstavim nekaj slik moje variante. Jaz sem uporabil kit modul

http://www.twistedpearaudio.com/power/placid.aspx

pri tem modulu lahko napetost in tok nastavis glede na potrebe. Jaz sem ju nastavil na 6V in max 6mA zato pa sem povecal visino hladilnikov na 5 cm.
Transformator je DolinŔkov 9V 15VA. Narocil sem se en modul, ki ga bom uporabil za napajanje Beresford TC 7520 DAC, ki pa potrebuje 12 V in minimalno 500mA. Na ta DAC imam prikljucene slusalke. (Mini MAC, Air Express ozicena mreza, TC 7520 DAC). Transformator pa ze imam in sicer 15V in 15VA. (Transformator je dejansko 2 x 15V 30VA, ki mi je tudi ostal od Buffalo III.

Modul Placid HD, z vsemi elementi zelo lepo razporejenimi po vreckah in oznaceni stane 55EUR.

Ostalo pa mislim, da je droben material.

Skatla je zmanjsana skatla od Buffalo III modula. Zadnjo steno so mi napravili na reskarju ostala nosilna konstrukcija pa je iz Al profilov nazaganih na roko. V prvo steno, ki je debela 10mm mi bodo tudi vrezkali moj logotip in jo bom prvijacil na celo. Obe stranski stranici in zgornja stranica bo napravljena iz 10mm debelega MDF in furnirana. Na tej omarici imam vse naprave v tem izgledu.

Od Buffalo III mi je ostal se en modul Placid HD bipolar. S tem modulom bi napajal eno od dveh aktivnih kretnic. Da bi to izvedel bi moral pri Dolinsku nabaviti se dva transformatorja 2 x 18V in 30VA (mislim, da bi bilo to dovolj) in se en Placid HD bipolar. Ta projekt ni v prvem planu tako, da bom z njim se pocakal. Bi pa prosil za nasvet ali ima to sploh smisel. Kretnico bom zato malo podrobneje predstavil pri projektu

http://www.twistedpearaudio.com/power/placid.aspx

3 sistemski OB, U in H frame.

Sedaj pa se dve fotografiji napravice.





lp Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
.......

Prosil pa me je tudi, da predstavim nekaj slik moje variante. Jaz sem uporabil kit modul

http://www.twistedpearaudio.com/power/placid.aspx

pri tem modulu lahko napetost in tok nastavis glede na potrebe. Jaz sem ju nastavil na 6V in max 6mA zato pa sem povecal visino hladilnikov na 5 cm.
Transformator je DolinŔkov 9V 15VA. ...............
lp Matjaz

Kits
Placid HD Power Supply Kit $60.00 USD Out of stock(Sold Out) PCBs
Placid HD Single Power Supply Board $16.50 USD Out of stock(Sold Out)
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 20:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsake toliko casa se jim zaloga sprazni. Meni so ga poslali 13. 11. 2012 tako, da se je to moralo dogoditi med tem. Oba Placida sta napajalna modula za Buffalo DAC tako, da jih bodo kmalu imeli spet na zalogi.

Lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mravlcax



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 17:06
Prispevkov: 84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2012 00:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å koda, da nisi prej vpraÅ”al v shunt temi. Za manj kot 60USD bi dobil vse razen ohiÅ”ja in konektorjev. Ta placid je sicer vredu nima pa CCS, kar se obĆØutno pozna pri napajanju naprav.

Lp,
AleÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2012 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja res skoda. V prvi varianti sem vse narocil skupaj s Buffalom, za drugi nakup sem se pa res prehitro odlocil. Vidim, da teme, ki so ze bile obravnavane slabo poznam.

Lp Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piaggioitaly



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 6:13
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2012 20:35    Naslov sporočila: do it yourself Odgovori s citatom

Zivjo, audiofill na mail sem ti poslal dve zadevici,ce lahko sam mal pogledas in ce poznas, kolko se splaca.



L.p.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 14, 2012 00:10    Naslov sporočila: Re: arcamdac Odgovori s citatom

V prejsnem stoletju so se nekateri bistri ljudje zaceli sprasevati koliko je dolga angleska obala. Preprosto vprasanje nima enostavnega odgovora. Ce vzames kot merilo 1m dolgo palico, bo dolzina drugacna, kot ce vzames recimo kot merilo 1cm dolgo palico. To je privedlo v spoznanje, da se moramo, ko nekaj merimo, zavedati metrike s katero to delamo. Stvari niso absolutne temvec so odvisne od metrike s katero jih merimo.

ƈe to prevedemo na HiFi. Jaz nimam dovolj kvalitetnih in raznovrstih instrumentov, tudi znanja mi primankuje, da bi s pomocjo neoporecnih meritev izmeril, da je nek sistem boljsi kot drugi. Meritev mora biti tudi z enakimi rezultati ponovljiva od neke druge osebe. Na teh predpostavkah gradi celotna zahodna znanost, kultura...

Pri HiFi se zato opiramo na sluŔni test. Pa smo pri metriki .....

Meni je bilo dovolj, da sem napisal, da je novo napajanje boljse že to, da se je tako meni zdelo in tudi prijatelj je tako presodil. Z njim sem napravil slepi test.

Nikogar ne silim, da mi verjame. Svoje opazanje sem napisal bolj kot zanimivost.

Že pred casom sem dal vse skupaj v skatlo in ima ze koncni izgled. Jutri bom napravil fotko in jo prilimam. Zelo uživam, ko neko napravo koncam, jo priklopim v sistem, potavim na policko in poslusam glasbo.

Ja metrika je pomembna. Težko je slepcu opisat kako izgledajo barve.

lp Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 20, 2012 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se kako vse skupaj izgleda v skatlah:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 12, 2013 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vseskozi se mi je dozdevalo, da je konektor na fotki, ki je priklopjen na DAC sibka tocka resitve novega napajanja. Danes sem si vzel cas, za boljso resitev. Na strani DACa sem napajalne kable enostavo prilotal na tiskanino. Na strani napajalnika pa so tkao ze bili. Obe napravi sem enostavno spojil z vrsticno sponko.

Mislim, da sem ogromno pridobil. Zvok se je zbistril in basi so postali izrazitejsi. Me zanima kaksnega mnenja bodo forumasi, ki so slisali tudi prejsni sistem.



lp Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 12, 2013 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pridobil bi, ĆØe bi namesto EI trafota dal not ene 20W toroid, ki manj seva v okolico. Tako pa je to bolj sugestija. Vsekakor pa vedno pomaga utrditi spoje na vezjih v normalno stanje, ne pa na pol.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 13, 2013 04:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Pridobil bi, ĆØe bi namesto EI trafota dal not ene 20W toroid, ki manj seva v okolico. Tako pa je to bolj sugestija. Vsekakor pa vedno pomaga utrditi spoje na vezjih v normalno stanje, ne pa na pol.


Pri enotah, kjer pri transformatorjih ni velikih VA vsi dobri proizvajalci vedno uporabljajo klasicne trafote. Dolinsek naj bi bil tudi nas najboljsi izdelovslec transformatorjev.

Drugi stavek ne razumem dobro. Povdaril pa bi, da sem jaz najprej uporabil taksen konektor, kot ga je v originalnem napajanju Arcam, ki pa se ni izkazal kot dobra resitev.

Lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe