Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Predstavitev monoblokov NC400
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
audiofill & A ti to resno, da naj bi Å”katla stala 4 jurje, notranjost (ojaĆØevalec) pa 1 jurja, skupaj torej 5 ???

A je to meni neznana raĆØunica, ali se temu reĆØe pohlep ?

Da o zvoku tokrat sploh ne bi.

LpM.


Meni je glede na tržne zakonitosti v audio branži 5 jurĆØkov za spedenan NC400 ojaĆØevalec logiĆØno.

Izdelovalec bo Hypexu za stereo komplet z napajanjem s popustom odcalal kaj jaz vem 800 eur (1250 eur ali koliko je drugaĆØe redna cena, se ne spomnim zdajle). Fensi lasersko gravirano ohiÅ”je in kvalitetni konektorji kaj jaz vem 400 eur, pa smo že na 1200 eurih na ojaĆØevalec. Pa je treba pridobit ateste o tehniĆØni izpravnosti v državah kjer se bo prodajalo, kar ni zastonj, pa je treba vložit ogromno denarja v marketing, pojavljanje v branih audio medijih Å”irom sveta, brez tega ni niĆØ pa naj bo Å”e tako superioren produkt, tako paĆØ je v tem fohu. Potem zastopniki zahtevajo svoj kos pogaĆØe, dilerji pod njimi prav tako, treba je poskrbet za servis, nudit pomoĆØ uporabnikom, pa Å”e mali milijon stvari zraven kar seveda koÅ”ta, pa si na 5 jurĆØkih kot bi trenil, pa vpraÅ”anje ĆØe je dost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
Ti moduli izdelani na kitajskem, (kjer so po moje dejansko izdelani) bi po moji laiĆØni oceni stali morda 100ā‚¬ za par ali Å”e manj, torej ĆØe jih Hypex prodaja za: popravljam =780ā‚¬, imajo Å”e kako dobro ekonomsko raĆØunico.

Koliko stane izdelava modulov ne vem. Vem pa da niso kar z lune padli, je bilo potrebnih nekaj let razvoja, da so jih zintegrirali kot so, razvoj pa ni poceni, daleĆØ od tega in to si paĆØ morajo priti notri. LogiĆØno in normalno. Nuforce je naprimer samo za razvoj enega samega ĆØipa v njihovem malem desktop Icon ojaĆØevalĆØku porabil veĆØ kot pa je stal kompleten razvoj monoblokov Reference 9. Bolj ko so zadeve integrirane dražji je razvoj in da so Ncore module na svojih vsega 8 cm premera doterali tako daleĆØ je moglo stati da mozag peĆØe. KakÅ”ne vse pojave in zakonitosti je potrebno obvladat da spraviÅ” skupaj tako stvar na takih malih gabaritih je pisal Projet. Niti pod razno enostavno.

jacoby je napisal/a:
Kdaj so že napovedali, da je konec klasiĆØnih gramofonov?

Ja kaj pa je z gramofoni? Koliko promil pa se jih proda napram modernim digitalnim izvorom in koliko LP ploÅ”ĆØ napram digitalnim formatom? Ma kakÅ”en gramofon revival, kapljica v morje. Na audio forumih se tako malo govori o gramofonih, da sploh ni omembe vredno. ƈe se omejim samo na naÅ” forum, samo ena aktivna tema, pa Å”e to samo par sodelujoĆØih. Zame mrtev format.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2013 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Ja kaj pa je z gramofoni? Koliko promil pa se jih proda napram modernim digitalnim izvorom in koliko LP ploÅ”ĆØ napram digitalnim formatom? Ma kakÅ”en gramofon revival, kapljica v morje. Na audio forumih se tako malo govori o gramofonih, da sploh ni omembe vredno. ƈe se omejim samo na naÅ” forum, samo ena aktivna tema, pa Å”e to samo par sodelujoĆØih. Zame mrtev format.

Saj smo Å”e vedno v Hi-End cenovnem razredu 5-10Kā‚¬ ?, treba pogledat koliko % je dejansko tam v uporabi klasiĆØnih gramofonov? kar precej veĆØ kot kapljica v morje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 00:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

A za druge pa razvoj ne velja ?!

Kako si predstavljate razvoj novega, res boljÅ”ega modela, ki bo nadomestil en uspeÅ”en model v razredu tam med 1500-2000ā‚¬ , kjer je konkurenca res huda in se proizvaja veĆØ kot 10 let pa, da ne bo samo kozmetiĆØni popravek ...

Lahko je izumljat toplo vodo in tako "naparfumirat" ceno (ambasador@), da ni nobenemu na oĆØeh pardon uÅ”esih ...

V zgoraj omenjenem razredu ni blefa si_so vsem na oĆØeh_uÅ”esih, zato je proizvajalec, ki zmore v razredu za množice napravit dober model veĆØji car kot neka "naparfumana esoterica" ...

Se je že v preteklosti zgodilo, da se je pojavil kakÅ”en dober izdelek ampak , ĆØe nimaÅ” vizije, ostaneÅ” pri tem si potem samo kaplja v morju ... ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka

tvoja vera v konkurenco in trg je res neomajna, funkcionira. pa žal ne. a res misliÅ” da veĆØina zna sploh loĆØiti in izbrati najboljÅ”i izdelek,saj veÅ” kaj vse se prodaja in marsikaj bi bilo mogoĆØe bolje da se sploh ne bi pa se. in to dobro veÅ”. ĆØe ne pa toliko slabÅ”e,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill

najbrž sploh ne vstaneÅ” od naslonjaĆØa in si samo na netu. ĆØe bi Å”el na kaki audio sejem bi videl da gramofon ni tako mrtev format kot se ti zdi. in v Muenchenu in Milanu kar veĆØina hi end razstavljalcev uporablja gramofon kot glavni izvor zvoka. tudi na angleÅ”kih ali ameriÅ”kih ni drugaĆØe, naÅ” edini resni audio proizvajalec pa tudi nikoli ni tako dobro proizvajal in prodajal pa se ukvarja samo z ZATE mrtvim formatom. verjemi nekateri posluÅ”ajo tudi z uÅ”esi in razmiÅ”ljajo z svojo glavo in ne upoÅ”tevajo in verjamejo kar najdejo danes na netu kot oh in sploh d best
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
audiofill

najbrž sploh ne vstaneÅ” od naslonjaĆØa in si samo na netu. ĆØe bi Å”el na kaki audio sejem bi videl da gramofon ni tako mrtev format kot se ti zdi. in v Muenchenu in Milanu kar veĆØina hi end razstavljalcev uporablja gramofon kot glavni izvor zvoka. tudi na angleÅ”kih ali ameriÅ”kih ni drugaĆØe, naÅ” edini resni audio proizvajalec pa tudi nikoli ni tako dobro proizvajal in prodajal pa se ukvarja samo z ZATE mrtvim formatom. verjemi nekateri posluÅ”ajo tudi z uÅ”esi in razmiÅ”ljajo z svojo glavo in ne upoÅ”tevajo in verjamejo kar najdejo danes na netu kot oh in sploh d best


Ja imaÅ” prav da manj vstajam iz kavĆØa, pa ne zaradi neta, paĆØ pa zato, ker ne izgubljam ĆØasa z gramofonom in vse povezano z njim, priÅ”paran ĆØas raje vložim v glasbo kot pa se ubadam z nebodigatreba opravili ki bi me dekoncentrirala. Za koga mogoĆØe bogokletno zame pa novodobni pristop.

DrugaĆØe pa v zvezi gramofona, jih poznam veliko ki ga imajo, pa se bolj kot ne praÅ”i, odkar so spoznali kamotnost predvajanja s hard diska bolj malo laufajo. Malo je tistih ki ga uporabljajo kot primarni izvor, ĆØe se spet omejim na forum, koliko, mogoĆØe 5 aktivnih forumaÅ”ev, pa ajde za ziher 10. Pa s tem ne mislim niĆØ slabega, spoÅ”tujem drugaĆØe misleĆØe, vsakdo uživa kot mu paÅ”e, le zame osebno je to mrtev format.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 14:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne poznaÅ” tapravih... Laughing

DrugaĆØe se strinjam s tistim "drugaĆØe misleĆØim", zakaj pa ne?
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me je k pisanju pripravila strahotna lahkotnost razmiÅ”ljanja o gramofonu kot mrtvem mediju. Torej, pred kakÅ”nimi 20 leti sem romal na Britof (ne na Žale) h Kuzmi po Stabija. In se je pred par leti vse skupaj tako zasukalo, da je po spletu okoliÅ”ĆØin moral od hiÅ”e. In sem si takrat mislil - no, novim trendom se nima smisla veĆØ upirati, digitalna doba je tu, hoĆØeÅ” noĆØeÅ”, potrebno se je sprijazniti s ĆØasom, v katerem živimo. In si niti sluĆØajno nisem mislil, da bom anlogijo priĆØel pogreÅ”ati...

Da ne bo pomote, ko me je glasba priĆØela zanimati smo bili Å”e zelo daleĆØ od dne, ko je bila ta lahko zapisana kot kombinacija 0 in 1. Morda od tu navezanost na medij, ki je za danaÅ”nje razmere v marsiĆØem zares zastarel, ĆØe ne to, pa vsaj okoren. Po drugi strani pa moram zatrditi, da Å E NIKOLI nisem sliÅ”al digitalne glasbe (medija), ki bi bila tako naravna, prijazna, poletna - kot je to lahko klasiĆØen gramofon. In se moram priduÅ”ati - VSI, ponavljam prav vsi, s katerimi prijateljujem in delimo ljubezen do glasbe uporabljajo kot najsuverenejÅ”i medij - analogni gramofon! In jih niti ni malo.

Doma imel pred kakÅ”nim letom na preizkusu E.A.R. Acute CD, bil do danes edini, ki me je približno uspel prepriĆØati, ne pa tudi cena, ki bi jo moral plaĆØati zanj.

Z Audiofilom se strinjam v slednjem - ustvariti uspeÅ”no intimno povezavo med gramofonom, glavo, predojaĆØevalcem - zamudno, drago, veliko možnosti, da naredimo napako. Ko (ĆØe) pa nam uspe pa smo BOGATO poplaĆØani.

Digitalni medij pa se mi - kot aparat - zares zdi 'mrtev'. Ko domov privleĆØemo Å”katlo (CD player, denimo) je zadevÅ”ĆØina bolj ali manj zakljuĆØena. Kar je, je. Zamenjava nekaj bolj ali manj vitalnih delov za moj Marantz SA 15 ĆØloveka olajÅ”a za 500EU ali veĆØ, odvisno od tega, kakÅ”en clock si omislimo. Bi kdo tvegal??

Torej - po mojem - komoditeta, prostorske prednosti, dostopnost do materialov so zagotovo velike prednosti digitalnih pripomoĆØkov in glasbenih zapisov, ki jih - vedno bolj nerad - uporabljam tudi sam. Sem pa malĆØek brskal po netu in - zanimivo - CD kot medij je v preteklem letu kar se prodaje tiĆØe ponovno v upadu, LP pa - tudi ponovno - v vzponu. Si pa ne zatiskam oĆØi in objektivno priznavam - koliko glasbe se je na rovaÅ” upada prodaje CD-jev pretoĆØilo prek spleta lahko le ugibamo.

SpoŔtujem pa tudi mnenja, kot je Audiofilovo - kot zadnje in najvažneje se mi zdi dejstvo, da glasbo sploh posluŔamo, pa naj bo prek tega ali onega medija.

Moj gramofon? Ko bi le Rudijev vrhunski phono-pre ne bil (meni) predrag, potem...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NC400 moduli so namenjeno izkljuĆØno DIY trgu, in ga ni možno prodajati. Zakaj, ne vem, a tako so se odloĆØili.

Koliko je dejansko vreden, pa je brezveze razpravljati. Moje mnenje je, da ĆØe streseÅ” vse iz kakega frÅ”terkerja za 20k eur ven, pridejo ti deli mogoĆØe par sto eur do 2 jurja. Tko da tu ne plaĆØujemo samo materijala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje so tisti monobloki od projeta: pri meni, jaz jih gonim, in sem prav zadovoljen. ƈakam sicer na nc1200, a ne bo groze ĆØe jih ne dobim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 23, 2013 23:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
ajka

tvoja vera v konkurenco in trg je res neomajna, funkcionira. pa žal ne. a res misliÅ” da veĆØina zna sploh loĆØiti in izbrati najboljÅ”i izdelek,saj veÅ” kaj vse se prodaja in marsikaj bi bilo mogoĆØe bolje da se sploh ne bi pa se. in to dobro veÅ”. ĆØe ne pa toliko slabÅ”e,



LP

Ja žal je res tako ...
"Å ĆØepec" naivnosti na zaĆØetku, da sĆØasoma dobiÅ” "trdo kožo" Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2013 01:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
audiofrik je napisal/a:
audiofill

najbrž sploh ne vstaneÅ” od naslonjaĆØa in si samo na netu. ĆØe bi Å”el na kaki audio sejem bi videl da gramofon ni tako mrtev format kot se ti zdi. in v Muenchenu in Milanu kar veĆØina hi end razstavljalcev uporablja gramofon kot glavni izvor zvoka. tudi na angleÅ”kih ali ameriÅ”kih ni drugaĆØe, naÅ” edini resni audio proizvajalec pa tudi nikoli ni tako dobro proizvajal in prodajal pa se ukvarja samo z ZATE mrtvim formatom. verjemi nekateri posluÅ”ajo tudi z uÅ”esi in razmiÅ”ljajo z svojo glavo in ne upoÅ”tevajo in verjamejo kar najdejo danes na netu kot oh in sploh d best


Ja imaÅ” prav da manj vstajam iz kavĆØa, pa ne zaradi neta, paĆØ pa zato, ker ne izgubljam ĆØasa z gramofonom in vse povezano z njim, priÅ”paran ĆØas raje vložim v glasbo kot pa se ubadam z nebodigatreba opravili ki bi me dekoncentrirala. Za koga mogoĆØe bogokletno zame pa novodobni pristop.

DrugaĆØe pa v zvezi gramofona, jih poznam veliko ki ga imajo, pa se bolj kot ne praÅ”i, odkar so spoznali kamotnost predvajanja s hard diska bolj malo laufajo. Malo je tistih ki ga uporabljajo kot primarni izvor, ĆØe se spet omejim na forum, koliko, mogoĆØe 5 aktivnih forumaÅ”ev, pa ajde za ziher 10. Pa s tem ne mislim niĆØ slabega, spoÅ”tujem drugaĆØe misleĆØe, vsakdo uživa kot mu paÅ”e, le zame osebno je to mrtev format.


Tudi jaz spoÅ”tujem tiste ki se trudijo z tem ĆØrnim nosilcem zvoka, in njegovo gonilno silo gramofonom. Tudi zame je to mrtev format.

PriÅ”el bo pa ĆØas ko ne bo veĆØ nobenega fiziĆØnega nosilca zvoka.
Z njimi se bodo ubadali samo posamezniki ljubitelji kar je kapljica v morju. Vsa glasba bo izpuhtela v oblake.
Za množice je glasba v niĆØlah, in enicah.
Za danaÅ”njo analogijo pa velja da se tako vraĆØa kot moda, in niĆØesar drugega. ƈe ne moreÅ” tržiti ene zadeve boÅ” pa drugo tako to je.
In ko je železo vroĆØe ga moraÅ” kovati kolikor se le da samo da si kul.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2013 03:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Vsa glasba bo izpuhtela v oblake.
Za množice je glasba v niĆØlah, in enicah.


Ja tole si pa dobro povedal,

ha, noĆØem biti množica...ti si pa lahko, ĆØe hoĆØeÅ”.. Confused
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 24, 2013 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:

PriÅ”el bo pa ĆØas ko ne bo veĆØ nobenega fiziĆØnega nosilca zvoka.


Me spominja na tezo Projeta pred ĆØasom, ko smo se pogovarjali o dizajnu audio naprav, koliko nam pomeni sam izgled naprave. Sem namreĆØ ves ĆØas pravil, da mi mora biti hifi lep, da naj tudi oĆØke uživajo ne samo uÅ”esa. Pa je uletel Projet v smislu, da mora biti hifi neviden, da imaÅ” pred sabo samo in izkljuĆØno glasbenike, ne pa da ti naprave in ubadanje z njimi odvraĆØajo pozornost od bistva, torej dogajanja na odru. To mi je takrat dalo za Å”tudirat in mislim da ima prav.

V tem duhu obavtni izvori zvoka kot jih poznamo in fiziĆØni nosilci izpadejo iz igre in je preskok med nevidne enice in nule v "oblaku" korak naprej ki ga pozdravljam. Samo da pohitrijo Å”irokopasovne internetne povezave, da bodo omogoĆØale streamanje orenk formatov in sem zraven. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Naslednja
Stran 23 od 25

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe