Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Moj 5.1 sistem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 01:34    Naslov sporočila: Moj 5.1 sistem Odgovori s citatom

Pozdravljeni, torej letos poleti sem se odločil za prenovo moje sobe in polek po naročilu narejene mize, stola in vitrine za nekaj mojih maket sem se odločil da si omislim svoj prvi "pravi zvočniški sistem" kajti do sedaj sem uporabljal logiteckove palastik fantastik škatlice za 100 eur.

Tole je seznam opreme, ki jo uporabljam:

receiver: Harman Kardon AVR 165
http://eu.harmankardon.com/harman-kardon-product-detail-eu/avr-165.html

CD player: Harman kardon HD990

Center: Magnat quantum center 51
Spredaj levo,desno: Magnat quantum 557
http://www.magnat.de/fileadmin/user_upload/Produkte/Quantum_550_03.pdf?PHPSESSID=710ac6c59780610b312ef9314e5e6cda

Zadnji zvočniki: Magnat supreme 100 (trenutno čakam na Quantum 553 iz Nemčije)

Subwoofer: Cerwin Vega LW-10x

Računalnik in CD player sta povezana na receiver vsak preko svojega optičnega kabla, ali bi bilo skučajno bolje uporabiti analogni kabel za cd player? Za kable pa sem kupil običajen kabel za zvočnike debeline 4mm po žici.

Zanima me kaj menite o tej konfiguraciji, ter če sem kje brcnil v temo, ker sem nov na tem področju, jaz sem z sistemom zelo zadovoljen, vem pa da nič ni popolno zato me zanima, kaj bi lahko bilo bolje. Seveda za podoben denar ker vsi vemo , da se Aston Martin pelje bolje od Cliota hehe.

Nekaj slik mojega sistema:
























_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear


Nazadnje urejal/a Ajinta Sre Okt 31, 2012 16:01; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 03:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobrodošel na forumu.Upam, da ti malo kritike ne bo"vole vzel"
Kar se tiče opreme nisi nič v temo brcnil, kar pa se tiče postavitve, je pa druga pesem.
Sedaj nimaš več Logitech rač. zvočnikov, in tak sistem kot ga imaš, zahteva tud malo bolj resno postavitev.Če si že sedaj zadovoljen, boš ob primerni postavitvi toliko bolj, sploh kar se poslušanja glazbe tiče.
Verjamem, da je zdajšna postavitev kompromis zaradi majhnega ekrana, ampak poiskusi najti rešitev, kjer bodo zvočniki bolj oddaljeni, vsaj 1.5-2m.
Malo vpraš googla o postavitvi zvočnikov, pa boš potem videl kaj lahko popraviš.
Kar se tiče povezave, uporabljaj coax. digitalni kabel, probaj pa tudi z analogno povezavo, saj ima tvoj CD player boljši DAC kot AVR.Zna bit boljše, če ima AVR solidne analogne vhode.Ta CDP je "full hud" in ti bo lahko služil tudi ko boš kupoval boljšo (dosti boljšo) opremo.To si full dobro kupil.Tudi PC za muziko priklopi prek coax digital (če zvočna ima) na HD990.
Pa veliko uživanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Tadej



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 21:02
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fant je lahko vesel, da ima še tako veliko sobo. Jaz imam (vsaj na videz) manjšo sobo, potem si pa predstavljajte svobodo pri postavitvi Very Happy - samostoječi zvočniki odpadejo, dobra postavitev nizkotonca pa je tudi otežena Sad Kar se tiče oddaljenosti zvočnikov, je pa tako... ne vemo natančno, kje v prostoru sedi poslušalec, ko posluša glasbo ali filme - bližje ekranu, ali nekje na sredini sobe (jaz se pri gledanju filmov pomaknem nazaj). Glede na pohištvo, ta postavitev izgleda kar vredu, se je treba zavedati, da soba ni namenjena samo reprodukciji glasbe, ampak je hkrati še delovni in bivalni prostor Smile

Sem priverženec optike, za povezavo PC-ja z receiverjem, za Cd player se pa lahko poizkusi še s coax (vprašanej pa je, če bi bila razlika zaznavna) ali analogno kablovje, da izkoristimo dac na cd predvajalniku.

Sedaj manjka še en tv nad mizo, namesto tiste police, tako kot imam jaz.

Mimogrede, lepa zbirka maket Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede postavitve sem že razmišljal postaviti center na polico kjer je bojna ladja, glavni razlog da ga nisem pa je ta da potem ne bi imel kam dati največje in najdražje makete, pa še kabel bi grdo šel po sredi stene, kar mi ni všeč, zato sem za vsak zadnji zvočnik porabil 10 metrov kabla v 4x5 sobi.
Največji problem mi je povzročal sub, ki je najlepše zvenel zadaj med omaro in steno ampak je pri glasnosti nad -40db začela vibrirati cela omara, bolje da ne sprašujete kaj se je dogajalo ko sem prišel na okoli -20db s kakšno orkestralno glasbo ko iz čiste tišine zabobnijo bobni, omara je zaropotala kot bi na dvorišču ustrelil tank, tako da sem po poizkušanju našel pozicijo v kotu, ki je edina, kjer se lepo sliši in ne trese.

Glede analognega kabla pa imam v predalu vivankotovega (tisti malo bolši prepleteni z zlatimi konektorji, ki so v big bangu po 30 eur) in si bom vzel čas in ga priklopil da vidim razliko. glede optike pa za oba računalnik in cd uporabljam tisti kvadratni priklop s pokrovčkom, sa je coax, ki izgleda kot činč malce drag kar se kabla tiče in se malce bojim dati 80 eur za polmtrski kabel, ki morda ne bo naredil razlike, če pa ima kdo izkušnjo z njim proti "navadni" optiki mi lahko svetuje.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preden boš dajal neke večje denarje z7a kablovje poskušaj optimirati postavitev, se bo namreč neprimerno bolj poznalo!
Sedaj imaš dokaj uravnotežen sistem nekoliko boljšega vstopnega razreda in uravnoteženost lahko smatraš kot kompliment.
Uporabljaš pa optični vhod in to je OK in nič ne spreminjaj!
Ni mi pa posebej jasno kaj je s tvojim video delom?Pomeni, da uporabljaš oni mali monitor? Potem pa seveda težko govorimo o uravnoteženosti audio in video dela opreme! Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak mesec kar prihraniš od plače - daš za en kabel. V roku dveh let boš verjetno našel optimalno kombinacijo.

Potem so tu specialni resonatorji, ki jih postaviš na zvočnike - to je šele izboljšava zvoka. Pa Šumanov generator ne pozabi - nepozabno izboljšanje!

Vmes se spraviš na kondenzatorje v risiverju, pa tiste v kretnici zvočnikov.

Tako boš sigurno izjemno razumno potrošil nekaj tisoč evrov, hahaha
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne zafrkavaj se, te bo kdo še resno vzel! Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa najbolš da si še preamp na lampe nardim in ravno ko mi bo vse ratalo, mi bo pa pipa v kopalnici spustola in mi vse skurla hehe...malo smeha ne škodi.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Ni mi pa posebej jasno kaj je s tvojim video delom?Pomeni, da uporabljaš oni mali monitor?


Tudi mene zanima
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat ja vendar se zna zgoditi da v prihodnosti kupim 27 inčnega tale je 21,5 za internet in gaming je dober saj ima izredno lepe barve vendar je za filme malo majhen sploh kadar jih ne gledam sam.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Ne zafrkavaj se, te bo kdo še resno vzel! Twisted Evil


saj.. pričakujem reakcijo tistih ki z vso resnostjo to počnejo. Ko kupijo napravo - po možnosti brez poslušanja - se najprej odpre pokrov in zamenja vse 'po svoji podobi'
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2012 01:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem za svojega harmana v big bangu zahteval da mi ga priključijo, če ne drugega si nisem predstavljal koliko je 5x95 wattov, woffer je malo rabljen od kolega, ki ga je nespametno kupil ker živi v bloku tako da si lahko predstavljate da je bil načeloma neuporaben, player sem kupil glede na odlične rezultate testov in ugodno ponudbo, tako da je edini del kompleta, ki sem ga kupil "na blef" center, ki pa glede na to da je iz iste serije kot samostoječa zvočnika, ne more pokvariti zvočne slike.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2012 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam še eno vprašanje za vas, trenutno imam računalnik povezan preko optičnega kabla direktno na receiver, vendar ima kolikor sem slišal moj player boljši DAC kot receiver in glede na to me zanima, če bi bilo slučajno bolje priklopiti digitalni kabel iz računalnika na player, ki ima vhode za signal ali bi bilo to slabše ker imam player povezan analogno saj se mi zdi da tako zveni najbolje.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2012 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej,

najbolj pravilna metoda prikljucitve je tocno taksna, ko si sam ugotovil, da ti nekaj bolje zveni. Sam delam vedno isto in pac ugotovim kaj je na daljsi rok boljse in na koncu tisto tudi ostane.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2012 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gledam tele Magnate in sem ugotovil,da so identični zvočnikom firme HECO ,ki so tudi nemški !!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe