Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Glava za Gramofon
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
guma



Pridružen/-a: Ned Okt 2012 12:28
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 28, 2012 13:01    Naslov sporočila: Glava za Gramofon Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem

Ker sem poplno brez iskuÅ”enj v tej zadevi se obraĆØam na vas. NamreĆØ, dobil sem starejÅ”i Kenwoodov avdio sistem z gramofonom, ta pa je brez glave. Gre za KD-990 aka KD-8030, ki ni bil Å”e nikoli v uporabi, ojaĆØevalec pa je DA-9010 s phono MM/MC vhodom, vezano na Kanton karat.
OdloĆØil sem se da malo pokukam v svet vinilk in inÅ”taliram neko smiselno glavo, ki naj bi imela ĆØimboljÅ”e razmerje cena/kvaliteta. Ker sem iz dobe cd-jev in nikoli nisem posluÅ”al klasiĆØnih ploÅ”ĆØ, bi izbiral bolj previdno, da nebi na zaĆØetku dal preveĆØ denarja in bil razoĆØaran nad zvokom zaradi prevelikega priĆØakovanja, ali pa premalo in bi bilo vseskupaj brez pravega efekta. PloÅ”ĆØe ki bi jih posluÅ”al, so predvsem rock iz 70ih in 80ih.
Ker sem Å”e neveÅ”ĆØ v uporabi in nastavitvah gramofona, mi lahko Å”e poveste na kaj moram na sploÅ”no paziti.
Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 28, 2012 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audio technica AT95e...eno imam in sem mnenja, da je glede na price/performance odliĆØna glava.
Pri williamthakker je trenutno Ŕe cenejŔa:
http://www.zum-shop.de/Audio-Technica-AT-95-E-AT95E-Tonabnehmer_p7361_x2.htm

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 28, 2012 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KD 990 je zelo soliden gramofon. Dobro nastavljen in z dobro glavo ne igra niĆØ slabÅ”e od kakega Thorensa. Ergo ga je tereba pripeljat na njegov potencial. Premalo in brez pravega efekta-te ulice se moraÅ” izogibaAT.
AT95 je premalo.

http://www.amazon.com/Technica-AT440MLA-Dual-Moving-Magnet-Cartridge/dp/B00009MK3A

Za rock pa tole, bolje od AT440
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=8004

Ali pa ĆØe najdeÅ” kak poceni(50ā‚¬) second hand Shure 75edII, ali 91.

DA 9010 je solidna zverinca, je pa phono preslab. Rotel RQ970 bi bil pravi, velik oder, muzikaliĆØen in toplejÅ”i karakter. Cca 130ā‚¬.
9010 je moĆØan in precizen, ampak malo "suh" in na svetli strani.

300ā‚¬ je meja, da bo to to. Se ti pa splaĆØa Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
guma



Pridružen/-a: Ned Okt 2012 12:28
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 29, 2012 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za predloge. Sem že sprva mislil, da bom zelo poceni priŔel skozi, pa je vojko Ŕe malo vzdignil nivo. Se že praskam za uŔesi Smile
Malo sem Å”e brskal po netu in naÅ”el naslednje glave v povezavi z dotiĆØnim gramofonom: Denon DL-160, 304, 103, Stanton 681 EEE MK III, Shure V15 IV, Benz MC 20. Je to v enakem rangu, kot, predlagane? V manualu za gramofon piÅ”e gazna sila 0-3 g, možna teža glave 2-12 g.
Glede rabljenih stvari pa sem malo skeptiĆØen, sploh ĆØe nimam reference kako bi moralo približno zvenet. Mislim za glavo, ne za phono ojaĆØevalec. Torej, najprej bi investiral v glavo in nato mogoĆØe Å”e v ojaĆØevalec, ĆØe me stvar resno zapali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2012 01:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Point je, da gramofon ni bil Å”e nikoli v uporabi. To je kljuĆØno, pri njih najveĆØ Å”teje ohranjenost-in to je bingo, in stvar ki je ne dobiÅ” veĆØ.
KD990 je bistveno boljÅ”i od Projectov in ostalih entry level variant. Sploh tehniĆØno izvedbena kvaliteta. Zato se v tem primeru res splaĆØa.

Glave ki jih navajaÅ” so boljÅ”e in dražje, Shure V15 IV sploh- in bi bil moj izbor. 304 je fantastiĆØna, 103 tudi, sta pa to MC glave, to ti odsvetujem.

Sploh za Rock. Zanje bi rabil krepko boljŔi in dražji phono-da zares zaigrajo in pokažejo vse.
Dober MM je pravi. Stanton je za rock tudi super.

Z glavo za zaĆØetek ni treba preveĆØkomplicirat, bolj važnoje da je gramofon lepo nastavljen in pregledan, viÅ”je greÅ” lahko kasneje ko "prideÅ” na okus. Brez boljÅ”ega phona pa ne bo Å”lo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2012 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Guma& ƈe bi jo dobil za znosno ceno je od MM glav zelo dobra tudi Goldring 1042, pa tudi 1022 in 1012 niso slabe. Te glave so sicer že prenehali izdelovati, novejÅ”e imajo oznake z 2000, ampak se te "auslauf" Å”e dobi, poznavalci menijo, da so celo boljÅ”e. Lahko pa kupiÅ” tudi poceni body nato pa retipaÅ”.

LpM.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2012 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shure V15/4 se že kakih 20 let ne proizvaja, je pa lto najmanj cenjena od V15 serije daleĆØ boljÅ”a je bila serija 3 in pa kasneje serija 5, težko se jih najde po nenormalno visoki ceni, sam bi priporoĆØal sedanjo Shure 97 Å”e dobavljive ĆØeprav so jih nehali delati leto ali dve nazaj, cena okrog 100 eur in precej zvoka za ta denar, ali Stanton 681, nekje mimo vrste ali podobno so jih prodajali pod 1oo eur, na tisto prastaro Sonus raje ne pomisli je prerobusna roĆØka za tako nežno glavo, ĆØe že kaj starega potem ADC npr qlm 32, qlm 34 vsekakor AT 440 ali celo 95 za zaĆØetek ni slab izbor da vidiÅ” ali ti gramofon sploh odgovarja, pazi pri nastavitvah in veselo posluÅ”anje..
Goldring tudi raje pozabi so predrage za to kar nudijo, pa tudi gramofon vseeno ni taki oh in sploh da bi bilo za pretiravat, mogoĆØe z boljÅ”o roĆØko ampak to je že druga zgodba, vsekakor pa izberi ĆØimboljÅ”i phono predojaĆØevalec, drugaĆØe bo vse ostalo zaman
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2012 14:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sonos je res prefragilna za to roĆØko. Glede Shura pa tudi drži 4 ni bogvekaj.

Nahecaj audiofrika, ima eno cambridge(se mi zdi) pa Elac, Oboje zelo okej, in nista dragi. BoŔ najceneje priŔel skoz- sem že napisal da je bolj od glave bistven pregled in nastavitev.
Pregledal, ĆØe je kaj za porihtat bo on+zmontiral glavo in nastavil roĆØko. Da ne odkrivaÅ” tople vode. ƈe ne znaÅ” bo Å”el samo ĆØas, živci, na koncu pa ne bo rezultata,pa Å”e veĆØ te bo bo koÅ”tal. Pa mimgrede kaj polomiÅ”.

Pa Å”pialo bo kot je treba. PriporoĆØam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2012 15:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si bom Å”e jaz mal tole temo sposodu. Imam namreĆØ Grundig PS 5600 gramofon, gor pa mislim, da je DUAL 135 glava. Je pa zvok precej tanek oz. ima obĆØutno manj basov kot npr. CD. Pa sem posluÅ”al plato, ki jo imam na vinilu in CD-ju. A se splaĆØa menjat glavo na tem modelu in kakÅ”na bi pasala na to roĆØko? PosluÅ”am pa predvsem rock bi pa rad, da se tut akustika dober sliÅ”i.

_________________
Popravljam vse vrste PC-jev, notesnikov....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
guma



Pridružen/-a: Ned Okt 2012 12:28
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 30, 2012 16:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za predloge, bom upoÅ”teval napisano. MogoĆØe se Å”e audiofrik kaj oglasi...
Lahko dobim Å”e kakÅ”en predlog za phono ojaĆØevalec, tega rotela ki ga predlaga vojko težko najdem na netu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fuego je napisal/a:
Si bom Å”e jaz mal tole temo sposodu. Imam namreĆØ Grundig PS 5600 gramofon, gor pa mislim, da je DUAL 135 glava. Je pa zvok precej tanek oz. ima obĆØutno manj basov kot npr. CD. Pa sem posluÅ”al plato, ki jo imam na vinilu in CD-ju. A se splaĆØa menjat glavo na tem modelu in kakÅ”na bi pasala na to roĆØko? PosluÅ”am pa predvsem rock bi pa rad, da se tut akustika dober sliÅ”i.


Gramofon je Dual v Grundigovi preobleki.
Poskusi - @mestn hvali Duale - ponudi mu ga v zameno za enega slabega Thorensa. Morda boÅ” imel sreĆØo in ugrizne, hahaha
Sicer ne vem, kaj bi lahko bilo zdravilo za gramofon brez basov - razen da nabaviŔ boljŔi gramofon. Da bo glavica reŔila problem, hm, hm...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

plastik fantastik ostane plastik fantastik...Ŕkoda denarja vanj..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tak Grundig Dual mora pravilno nastavljen in z normalno glavo ĆØisto spodobno igrat pa lahko dežurni nabijaĆØi neumnosti nabijajo kar hoĆØejo, tudi ĆØe je plastik fantastik kar ni nujno slabo, malo iverice in vinil tapeta ninujno boljÅ”e to ima kar velika veĆØina cenejÅ”ih gramofonov. tudi Technicsi za diskoteke so preverjeno solidni plastik fantastik...

Seveda to ni in nikoli ne bo kaki high end od kakega poceni cd playerja pa bo hitro dosti boljŔi...
NajverjetnejÅ”i vzrok pa je otrdela guma igle ki je zaniĆØ ali pa je potrebno vsaj dan igranja da se vidi a se bo glava uigrala ali pa je fuĆØ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z leti se omehĆØa, ĆØe otrdi je fenomen...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 02, 2012 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

to misliÅ” ti vseved, pri AKG 25ES in ni edina firma z tem problemom popolnoma otrdi, lahko dobiÅ” kak primerek ko kantilever komaj premikaÅ”, vsaj dve nemÅ”ki firmi služita z menjavo suspenzije te vĆØasih zelo popularne glave, da ne naÅ”tevam dalje...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe