Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

B&C SUB
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 13:58    Naslov sporočila: B&C SUB Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Sem pred težko dilemo. Rad bi namreč kupil mrežo za dva sub boxa iz perforirane pločevine. Prilagam sliko.



Klical sem v Inox center in pride 1m x 2m 1,5 mm debeline z razmakom lukenj 8 mm in premerom luknje 5 mm, 125 eur brez DDV Smile Bil sem šokiran.


Zanima me, če ima kdo kakšen boljši vir s precej nižjimi cenami. Še najbolj bi bil vesel, če bi mi podjetje lahko izrezalo dve mreži, da ne kupujem celo plato.

Hvala za pomoč.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 14:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najceneje je če dobiš črno perforirano pločevino(Merkur), po meri pa dela Libela Celje ali pa daš izrezati na CNC izsekovalca oz. laser(a bo verjetno predrago, ker je veliko lukenj in s tem prebojev).
Cena, ki si jo omenil je za nerjavečo pločevino...Je pa cena za plošče nekje 2-kratnik cene cele plošče enake debeline.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cena je za nerjavečo pločevino ja, vendar se mi zdi zelo visko za 1m x 2m pleha.

Berni, tegale nisem razumel:
Je pa cena za plošče nekje 2-kratnik cene cele plošče enake debeline.

Kaj si s tem mislil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 14:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

micko666 je napisal/a:
Cena je za nerjavečo pločevino ja, vendar se mi zdi zelo visko za 1m x 2m pleha.

Berni, tegale nisem razumel:
Je pa cena za plošče nekje 2-kratnik cene cele plošče enake debeline.

Kaj si s tem mislil?

Perforirana pločevina je narejena tako, da se vzame polna plošča, nato se izsekajo luknje. To "delo" stane toliko kot je vredna 1 plošča. Torej je perforirana plošča nekje 2x dražja kot polna, pri enaki debelini.
Recimo pri 1mm debelini je 1m2 inox cirka 8kg po 3-5 eur/kg( 40 eur), perforirana plošča 1m2 pa nekje 70-90 eur, plus ddv.
Tvoje cene so pa še malo navite za maloprodajo in mogoče še za to, ker verjetno ne boš vzel cele plošče.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj pa razumem. Ja jaz sem hotel vzeti celo ploščo, pa je rekel, da pride 1,5mm 150 eur z DDV. Mater, če bi potem hotu narest še 2 mreži iz te plošče pri njih, bi me prišlo cca. 250 eur vse skupaj.

Skratka bom še mal pobrskal po internetu, če mogoče naletim na kakšno črno pločevino. Pa bom magar kolegu reku, da s CNC strojem naredi luknje Smile


Berni, morda veš kje bi lahko dobil take vijake? Dolžina mora biti max. 15 mm.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 14:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

1mm debela je čisto dovolj, sploh če robove še upogneš in postane veliko bolj stabilna. Išči pod perforirana pločevina.
Te vijake? Vsepovsod. Smile)
Kniping oz. vijak za pločevino, bruniran( ok to boš verjetno moral pobarvati, ker jih nimajo povsod).
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super, vijake sem našel. Ampak jih bo potrebno pobarvat. Že imam nekoga, ki to počne.

Robov nisem imel namena upogibat. Mreža bi morala že sama po sebi imeti rob. Prilagam sliko, da bo jasno o čem govorim.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 15:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če hočeš imeti točno tako dimenzijo in rob, boš moral dati izsekati.
Upogib je fajn stvar, verjemi mi, delam s pločevino(1/2manj vidnih vijakov bo potrebno).
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 16:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej vijakov za privijačit mrežo ne mislim dati veliko.
Tkole zgleda ohišje. Okoli je les kamor sem nameraval pritrditi mrežo. Okoli 8 vijakov bi bilo dovolj za moje pojme Smile Verjetno ne bom mogel privijačiti mrežo z robom, ker ne bom imel roba kam zataknit Smile

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko so tiste letvice globje od zunanjega roba?
Če bi bile vsaj 10mm, bi lahko vzel navadno perforirano mrežo brez roba, naredil 2 upogiba in nevidno privijačil skozi mrežo z 4 vijaki. Wink
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

daš magnete namesto vijakov...seveda vmes tanek filc, da ne bi šklopotalo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lumpi



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 11:23
Prispevkov: 46
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

Če je zadeva po naročilu predraga potem ti predlagam , da pogledaš v Zora Mengeš. Tam imajo kupe že peforirane pločevine, aluminija različnih debelin in barv pa še režejo in krivijo po naročilu. Res je raster precej manjši, torej več manjših luknjic, pa tudi enakega polnega roba naokoli ne bo, je pa cena bagatela. Imajo pa nekaj osnovnih barv vijakov , ki se ujemajo z RAL barvo pločevine.

Pa da ne bo pomote, govorim o krovsko kleparskih izdelkih.

LP

http://www.zora.si/?name=plocevina.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 24, 2012 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Jaz kupujem v Libeli v Celju za celo plato dam 45 eur,pač ni polnega roba pa se nesikiram ker se v končni fazi sploh ne vidi.
Vijake dobiš pri forumašu AUDIOEXPERTU že pobarvane,če rabiš na zvezda,inbus ali torex po želji.


LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ Berni, letvice so 5,5 mm nižje od zunanjega roba.

@ lumpi, bom šel pogledat v Zoro, mogoče pa najdem kaj zanimivega Smile

@pinč, pa to ti kupiš že perforirano ali samo plato brez perforacije? Če je že perforirana je 45 eur zelo poceni. Brez roba bi pa lahko živel Smile

Hvala vsem za pomoč. Enkrat do srede grem do kolega, da mi poštriha bokse. Bom prilepil slike, da bomo skupaj videli, če je uspelo Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 03, 2012 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obstaja firma v slo, ki se ukvarja samo z perforirano plocevino. Med drugim posljejo tudi po posti. Evo link:

www.perforirana-plocevina.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe