Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

3 sistemski OB, U-frame, H-frame
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 12:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jernejx

Hmm ... cena je za spdif ploÅ”ĆØico in dac ploÅ”ĆØico? slabo se vidi vsebina Smile
Se da na netu za pol ali celo manj cene nabavit tudi spdif varianto... sedaj so jo po 3 mesecih temeljitega posluÅ”anja, s skupnimi mnenji spedinali v nulo. Na sreĆØo ni dost materiala in se je dalo vsak posamezni element naÅ”tudirat kako vpliva na zvok. Samo za primer...Cap. na neg. pinu je po veĆØ menjavah vrednosti materiala in posluÅ”anja itd na koncu pristal na kombinaciji 1uf keramika cog/x7r +1uf PPS+1uf do max 4,7uf MKS ...sem probal, zanimivo....od hitrega zvoka ki je malenkost mehanski do polnega organskega zvoka...prevelika vrednost napihuje in upoĆØasni zvok.... itd

S katerimi daci pa si ga primerjal???

l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poslusali in primerjali smo z saylus modulom.

A mas kaksen link za tega tvojega daca, me zanima zelo Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Jacoby

No, zanimivo bo spremljati, do kam bo priŔla ta evolucija prispevkov...


To se tudi jaz spraÅ”ujem kdaj nehati. Verjetno toliko ĆØasa dokler bomo imeli kaj pisati. ƈe se bomo ponavljali bo zanimanje padlo s tem obiskanost in potem tudi prispevki. Naravni ciklus.

ƈe strnem s tehniĆØnega vidika kje smo in kam ....

Submat

Najprej za sebe. Jaz sem zaĆØel pred tremi leti praktiĆØno z nule DIY znanja. Mislim, da sem priÅ”el do "nekega nivoja", naprej pa imam ko premiÅ”ljujem naslednje možnoti:

1) konĆØati z nadaljnim kupovanjem sklopv in sistem ĆØim bolje ovrednotiti. Pri tem mislim na znanstven pristop. Za prvo fazo razvoja napraviti Å”e simulacije kakÅ”en je vpliv prostora in kako razliĆØne postavitve vplivajo na Å”irjenje zvoka.

Rad bi znal bolje obvladovati programe za izvajanje meritev in seveda tudi izvajanje in seveda potem tudi njihovo ovrednotenje.

Moja izkuÅ”nja je, da ko sistem pripeljeÅ” do nekega nivoja je najbolj smiselno iz njega potegniti ĆØim veĆØ znanja in potem s tem znanjem zaĆØeti znova iz nule. Tako dela Linkwitz.

2) sistem bi dopolnil z novim ojaĆØevalca (lazy cat) in poizkusiti sub z niskim qts. O tem smo nekaj že nekaj pisali.

3) Namesto MiniDSP uporabiti nanoDigi z z zunanjimi DAC-i tako kot dela Jernajx.

Za toĆØki 2 in 3 me moti da vsaka zahteva vložek okoli 1000 EUR.

JernejX

Je moj prvi HiFi prijatelj je zelo odprt in prijeten. Z nji je o HiFi res prijetno klepetati in sva marsikaj skupaj dognala. JernejX se je lotil zelo ambicioznega projeta, tako iz teniĆØnega, organizacijsekga in finanĆØnega. Funkcionalnost sistema in koncept obvalduje, bom pa z zanimanjem gledal kako bo pripeljal sistem do delovanja in kako ga bo potem tudi vzdrževal. Mislim, da bodo tukaj pomembno vlogo igrale njegove velike organizacijske sposobnosti.

Joztom

Joztom se je pojavil OB sceni pred nekaj meseci. Joztom je po naĆØinu HiFi miÅ”ljenja precej ortodoksen. Je pa vedno pripravljen pomagati. Meni je zelo pomagal kje v sistemu napraviti rez med subom in midom. Zanimivo pa je kako rad dela ojaĆØevalce, mislim, da ima vsak teden neko novo varianto. Sistem, ki sta ga z Andrejem razvila sem sliÅ”al. Tisto kar sem posluÅ”al, se je sliÅ”alo s basom s Å”usmo-zanimivo. Patricija Barber se je dobro efektno sliÅ”ala. Presenetilo pa me je, da nista imela nobenega CD-ja klasiĆØne glasbe (sinfoniĆØnega orkestar). Tako, da s tega vidika sistema nismo mogli oceniti. Tudi opreme za izvajanje meritev nimata in meritev praviloma ne izvajata.

Goveža s prijatelji

Morda nas bo pa sveža kri reŔevala.


Kam naprej ?

#mi trije in sedaj Ŕe Goveža s prijatelji#

ali

vsi skupaj.

#Za vsi skupaj# bi bil za mene najbolj zanimiv skupinski projekt, metodologija, kako na podlagi posluÅ”anja oceniti sistem tako, da bi bile ocene med seboj vsaj malo primerljive. Mislim, da je na HiFi sceni objektivnost velik problem. To bi bil znansven pristop, je pa vpraÅ”ljivo, ĆØe je v primeru HiFi in zahodno civilizacijo to sploh možno. Linkwitz je precej delal na tem.

lp Matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gorevžan je napisal/a:
NaÅ”a preizkusna marajna ima zmeraj veĆØ posluÅ”alcev in to navduÅ”enih.


Vauu, super fotografija, vÅ”eĆØ mi je cikcak kompozicija Smile

P.S. Morda bi bila reÅ”itev fiziĆØna loĆØitev (ozka reža okoli oboda enote) bas enote od deske. Režo med enoto in izrezom v deski po potrebi zatesnite z ustrezno mehkim materialom, bas enoto pa opremite z nosilcem na katerem bo fiksno stala oprta v tla (mehanska ozemljitev). Brez vibriranja deske bo zvoĆØnik igral tiÅ”je.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sisteme razvijava skupaj z Maretom, sreĆØava se le za kakÅ”no uro ali dve tedensko.

Nazadnje urejal/a joztom Tor Mar 11, 2014 12:40; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joztom tema je o zvoĆØnikih, zato sem imel v mislih meritve zvoĆØnikov.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prikazani Fane woofer ima QTS 0,222!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 03, 2014 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OB je dejansko izlet v neznano.

Nazadnje urejal/a joztom Tor Mar 11, 2014 12:40; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

no joztom bodimo realni...ne orjete ravno ledine.-tisto o izletu v neznano....niste prvi v sloveniji ,ki so napravili open baffle...moraÅ” priznat ,da je to že kar nekaj let pred vami naredila ekipa pinĆØ76-robert ,bombox-miro in audioexpert -boÅ”ta...ĆØe ste z tistih diy sreĆØanj z vranskega kaj odnesli vam je gotovo precej lažje kot je bilo njim... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 17:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh ni bilo miŔljeno, da gre za kakŔno noviteto. To je bila le predstavitev poskusa vstopa tudi v OB svet. Navedba podatkov je prikazana bolj v korist ostalim, ki se bodo tudi spopadali s tem. Dejansko je na netu koristne, uporabne teorije bolj malo, Ŕe posebej za razumno ceno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja pri svojih izjavah moramo biti previdni. Joztom- ov izjava nas je postavila v položaj kot, da za nas velja Kiplig-ova prislovica:

Avgusta Ŕakal se je rodil,
septembra pravi,
deževja kot je to,
kar pomnim Ŕe ni bilo.


lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe res kdo meni, da gre pri predstavitvi najinega projekta OB za bolano reklamo, z veseljem dovolim adminu, da pobriÅ”e vse poste. Mene to qrĆØenje ne zanima, vedno sem rad izmenjeval znanje, kot tudi v svojem osnovnem poslu v firmi in stroki, ki sta bili svetlobna leta stran. Submat me je veliko nauĆØil in sem hvaležen za to, predvsem pa je njegov sistematiĆØni pristop h katerikoli uganki, kar mu je, razen bogatega znanja, osnovna vrlina.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

eh joztom ne bit zdaj užaljen.noben ne omenja neke bolane reklame...ne vidim tudi razloga,da bi admin karkoli brisal..jaz sem samo napisal tisto kar je bilo. mar nismo tudi mi na teh diy sreĆØanjih delili med seboj vsak svoje izkuÅ”nje?
tale tema je super ,samo tako dalje..

Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 05, 2014 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tema je res super in njen osnovni namen je nudenje znanja vsem, ki so željni spoznati svet open baffle zvoĆØnikov.

Komentiral bi se glede cene. Odvisno od posameznika kaj je za njega drago.

Zelo kvalitetne dvosistemske OB zvoĆØnike (bas + fullrange) z aktivno kretnico se da narediti za 600eur brez lesenega dela. Ker pa ne rabimo veliko lesa in je za zaĆØetek dovolj dobra tudi iverka vemo o kakÅ”nem stroÅ”ku govorimo.

Potrebujeta se samo Å”e dva stereo ojaĆØevalca ter izvor zvoka in že imamo zelo zadovoljiv open baffle sistem.

Ko pa zaĆØnemo iskati dlako v jajcu in zraven uporabljamo Å”e razum, da nas ne odnese v viÅ”ave (kar se financ tiĆØe) pa aktivni Å”tiri kanalni zvoĆØniki hitro dosežejo znesek 5.000eur.

Vse pa je odvisno od iznajdljivosti in znanja posameznika, veĆØ ko narediÅ” sam, cenejÅ”i je sistem.

Ravno zaradi velikega lastnega vložka energije in znanja mi je DIY svet neprecenljivega pomena in ob tem neizmerno uživam, sploh pa ko sem v družbi Matjaža in Jožeta Wink

Kmalu bom zaĆØel pisati tudi v svoji temi o Nao Note II RS 4-way aktivnih zvoĆØnikih, ki so v fazi priprave izdelave. Tam pa kaj veĆØ od teoriji in konceptu Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 06, 2014 01:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
ƈe res kdo meni, da gre pri predstavitvi najinega projekta OB za bolano reklamo, z veseljem dovolim adminu, da pobriÅ”e vse poste. Mene to qrĆØenje ne zanima, vedno sem rad izmenjeval znanje, kot tudi v svojem osnovnem poslu v firmi in stroki, ki sta bili svetlobna leta stran. Submat me je veliko nauĆØil in sem hvaležen za to, predvsem pa je njegov sistematiĆØni pristop h katerikoli uganki, kar mu je, razen bogatega znanja, osnovna vrlina.
Citiram:


Jostom, koga misliÅ” s #predstavitvi najinega projekta#.

lp matjaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Naslednja
Stran 16 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe