Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

3 sistemski OB, U-frame, H-frame
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 01:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glej vsak ima svoje mnenje in problem je v tem da se ni zmotil vendar je mene zmeraj rad tako navajal ...vendar meni to ni všječ ......kaj sploh neki bluziš (ker ne veš vsega) glede popusta ker sploh ne veš kaj bi naročil takrat ....sploh pa ne zahtevati popusta.....jst sm ga takrat vprašal samo če ima morda kakšen min popust za forumaše to je pa tudi vse ...toliko za v vednost


Hvala
Sedaj pa se vrnimo k temi ...
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 05:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se jaz malo. Kot sem ze omenil sem nabavil nov kabel za povezavo quad 306 - Alpha 15a. Sel sem v Intek po Type4 odsel z Go4. Razlog za zamenjavo, Type4 se mi vizualno zdi kot spaga za perilo, drugi razlog pa je intuicija. Sedaj poslusam Goldbergove variacije Glen Goulda iz leta 81.

Ojacevalec - dumping faktor, karakteristika kabla, ki ne vem kako se ji rece, zvocnik - QTS je sprega, katere zakonitost se ne razumem dobro.

Sel bom po dveh poteh:

Zgornjo zakonitost bom dobro prestudiral.

Povabil bom na obisk bivsega sodelavca, ki je igral klavir in bova skusala ali se slisi Glen pravilno (delo pedala na Alphi).

Postavil bom se quad postavitev in tam poslusal isto plosco.

Zelim vam lep konec tedna.

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 24, 2012 06:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se moram se enkrat oglasiti. Opis v prejsnem postu je veljal za rez pri 300Hz. Ker imam na istem modulu izvedena dva reza sem pretaknil se na drugega to je na 400Hz. Tudi Martin pravi, da bi moral biti rez za OB pri 400Hz. Sedaj leva roka veliko bolj zveni prej je bilo tako kot da bi pianista ko igra z levo roko nekdo stiskal za j***a.
Moram pa povedati, da sta tudi ojacanja malo razlicna. Bom ojacanja nastavil enaka tako, da se bosta razlicna vhoda razlikovala samo v rezu.

Tole bo se zanimivo, se enkrat lep vikend,

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 05:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro jutro,

Ne vem kaj je bilo tisto v prejsnem postu, da je bil Goldberg taksen, mogoce neogred ojacevalec F5 potrebuje kar nekaj casa, da se ogreje. Vse to je bilo komentirano za OB s Fountekom. Ugotovil pa sem se da Bitprfect nim kaj delati v sistemu ko poslusas klasiko. Morda postane kaksna nezahtevna glasba bol vsecna toda recimo prim Goldbergu se je dogajalo to, da je pavze med posameznimi stavki skrajseval.

Sicer pa se mi zdi ta postavitev zelo muzikalicna. Vceraj sem tudi poslusal Sostakovicev koncert za celo st. 1 , ki ga odkar sem Quade pospravil nisem mogel na nobenem zvocniku poslusat.

Iscem tudi moznost kako bi simulacijo prilimal, v post.

Imam pa se eno presenecenje. Tistemu, ki se mi bo prvi javil podarjam leseni del postavitve OB, katerega osnova so prispevki Kinga

http://www.quarter-wave.com/OBs/OB_Design.pdf

In

http://www.quarter-wave.com/Project09/Project09.html

Leseni del je izrezan za luknjo Alpha 15a in fullR fostex 5". Vendar se zgoraj da lahko tudi drugi zvocnik. Izdelan je iz vezane plosce, za eksperimetiranje kar primeren.



Se enkrat, samo leseni del brez REL-a in Fountka, Alphe in Fostexa.

Edini pogoj je, da ga tisti, ki ga bo vzel potem, ko ga ne bo vec potreboval podari naprej.


Lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj bom naložil v hode parametre v program MartinaKinga za simulacijo OB zvočnika. Model ima en woofer in en zvočnik nad njim. Model za trosistemski zvočnik (woof, mid, teet) ni napravil, ko sem ga vprasal ce bo je odgovoril da ne ve kako bi tweetr parametricno opisal. Svetoval mi je naj simuliram v tem programu fizicno dodam tweeter in s pomocjo meritev dolocim kretnico med njima.

Simulacije so taksne kakor sem jih naredil predno sem sel zagati. V prvem delu posta so vhodni podatki. Jaz sem vnesel T&S parametre, fizične dimenzije zvočnika podatke za kretnico (te podatke sem zajebal saj sem kretnico narobe postavil). Podatke prostora nisem bistveno spreminjal.

Se nekaj o modelu. Na svoj racunalnik nalozis file(jih polo za različne tipe zvočnikov), ki ga dobis na Martinovi strani potem ko s PayPalom placas 25$. Ta file zna demo verzija MathCad-a interpretirat. Slabost demo verzije je, da podatkov, ki si jih vnesel ne mores shraniti. Ce pa se znajdes... jih lahko tudi shranis.

Pomembno, enote v MathCadu so lahko mesano, metricne in anglosaksonske (ali kako se jim rece).

Jaz sem vse rezultate in vnose za eno kombinacijo printal in potem skeniral. Najti moramo kaksno bolj enostavno varianto za nalozitev na forum.











Ko bom skeniral se drugi del ga bom nalozil.













Tako to bi bilo vse. Ko sem to simuliral je bilo lepo vreme. Bil sem nestrpen, tudi premalo se vem, da bi lahko v enem zamahu vse zaobjel. Zato napaka pri rezu kretnice, prostora pa nisem simuliral, ker se mi zdi, da je moj zelo kompleksen in bo tesko najti prave vhodne parametre. Je pa ta model odlicni poligon ce se nimas izkusenj. Lahko se malo igras z nastavitvami in vidis kako kaj vpliva. Jaz bom sedaj vnesel cim bolj avteticne parametre izvedbe potem pa jih bom skusal primerjati z meritvami.

Tudi kolegi iz AudioDY foruma mi bodo priskrbeli podatke, da bomo videli kako dober je model. Skupaj bo to toliko projektov, da se bo ze malo videlo. Po drugi strani so pa oni veliko bolj izkuseni in bo tudi s tega vidika zanimivo.

LP Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 27, 2012 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Se jaz malo. Kot sem ze omenil sem nabavil nov kabel za povezavo quad 306 - Alpha 15a. Sel sem v Intek po Type4 odsel z Go4.


Nov kabel je bil dober nakup. Mislim, da je bil prejsni kabel najslapsa komponenta sistema.

Sistem sem ze bolje opredelil. Za obe postavitvi OB je rez 1. kretnice pri 400Hz. S tem rezom se mi obe postavitvi bolje slisita kot pa rez pri 300Hz.

Sedaj pripravljam leseni del za obe postavitvi U frame. Samo dva zgornja dela moram se pobarvati z rumeno pa bo. Mislim pa, da bo rez pri 300Hz prenizek. Ta rez je prvi, ki ga imam izvedenega in je nizji od 400Hz.

LP Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da se zopet v letu 2013 oglasim kako napreduje delo.
Obe aktivni kretnici sem opremil z novim napajanjem - bipolarnim shunt regulatorjem. Vse opampe v aktivnih kretnicah sem zamenjal. Uporabljal sem TL072. Zamenjal sem jih z opa2132. Obe spremembi sta prinesli kar pozitivno spremembo zvoka.

Odlocil sem se (se enkrat sem prebral clanek od Martina), da kretnici za U in H frame postavim na 350Hz in 325Hz. Ta teden mislim, da bom imel novi kretnici gotovi. Potem bom poizkusil Uframe katerega leseni del je ze gotov.

Pri Elliot Sounds sem narocil 2 tiskanini za Linkwitzevo transformacijo. Bom se malo s tem eksperimentiral. Nekateri pravijo, da dobis bolsi bas ce uporabis basovec z QTS okoli 0,4 (alpha ga ima 1,2) in ga dvignes z LT. Bomo videli.

To bi bilo za enkrat vse.

Lp Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dober si, ni kaj, da se sploh spraviš na tako zahteven projekt. Zdaj, kaj bi pri tako počasnih čipih napajanje rešilo, čisto ne zastopim, zakaj ne bi sam kaj naprednega naredil s kakšnimi BurrBrown Diamond transistorji ali pa kretnice za aktivno povratno zvezo za boljšo fazo, to je prevedeno slikanjem prostora, da ne bodo vsi na veji sedeli in peli. Za tako velik bas po moje polarna karakteristika ne dovoli reza na več kot ene 150, največ 200, na 400 pa si z rezom na vokalu. To pomeni, da vse zahtevne pasaže igrata dva vira, ali si na to pomislil? Ampak ne pusti se motiti in nadaljuj, čestitam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Nekateri pravijo, da dobis bolsi bas ce uporabis basovec z QTS okoli 0,4 (alpha ga ima 1,2) in ga dvignes z LT.
Lp Matjaz


Ne boš verjel koliko boljši, lepši, globji, bolj definiran bas dobiš v open baffle s kakim parom ali dvema 15" PA bas zvočnikov s QTS pod 0,3. To šele rukne. Pa koliko manj vzbuja sobo z neželenimi valovanji. Potrebuješ odličen (ni nujno zelo močan) ojačevalec z najmanjšim možnim damping faktorjem. Žice pa za začetek kar navadne bakrene dvojno lakiran poln baker 2 ali 2,5 mm2 preseka kakršne se uporablja za transformatorje (en vodnik vpelješ v bombažen oplet, če se bojiš stika). Druga možnost, ki je meni dobro znana za bas (in še vedno poceni) je tritec žica s sedmimi posamič lakiranimi vodniki 0,5 mm2. Nobenih finolicnatih fensi kablov.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Damping faktor naj bo čim večji. To je količnik med izhodno impedanco ojačevalca in impedanco zvočnika. in čim hitrejši ojačevalec (slewrate). To pomeni kolikor je ojačevalec hitrejši, bolj drži membrane za ušesa. Ko signal pošlješ na membrano, inercija vrne le-to v izhodiščno stanje, ona enako inducira tok, ki se vrne ojačevalcu v zobe. Če se ne more le-ta boriti s tem in obenem še izvajati novo nalogo premika membrane, to vse pezdi po svoje. Verjemite da je zdravih 50W boljših od slabih 500W.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Benti...hvala za popravek in dopolnilo joztom.
Seveda čimvečji damping faktor...Spet sem bil prehiter.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Basovca poganjam z QUAD 306. V prospektu ni podatka za dumping faktor. Ga bom poizkusil dobiti.

Ce imas samo eno varianto je tezko oceniti razlike in kje pravzaprav si. In tudi eksperimentiram rad.

Matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pri open bafflih ...npr..K 1 in soul sonicih (tam sem videl,da jih je imel tisti možakar iz maribora) so se dobro obnesli tisti ploščati bakreni kabli,ki jih uvaža audioexpert....za tist denar je to po moje best buy..
za te ta nove K3 ,ki so v pripravi bomo pa še slišali...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 22:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

QUAD 306? Ali je to kaj novejšega, jaz se spomnim ta starih QUAD 405 Current Damping Amplifier, ki je igral v A-klasi, potem so pa še eni 2N3715 zraven moč dodajali. Nekje imam še eno plato. Zanimivo, da je cel QUAD, ko ga podreš iz ISKRA Slovenija elementov. Še najbolj mu je pasal Meridian preamp na BC550/560. Za prave odrezane base, ki ne momljajo je najboljši kakšen MosFet zaradi hitrosti. To so po 88€ sestavljeni na Ebayu naprimer:
http://www.ebay.de/itm/AEC-20-Hi-End-LM4702-2SK1530-2SJ201-Leistungsverstarker-Board-Kuhlkorp2-100W-/180993085285?_trksid=p2045573.m2042&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D4713826509785575500%26pid%3D100033%26prg%3D1011%26rk%3D3%26sd%3D300841061449%26
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 08, 2013 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Quad 306 je serija za 405, enakega koncepta vendar 70w.

Jaz srednjetonec in visokotonec poganjam z pass f5 ( mosfet). Ko sem zamenjal f5 ni dobro igral na alphah. Stvar je tudi v obcutljivostih enega in drugega. To sedaj se kar dobro obnese. V delu imam tudi Zen od passa. Kupiti bi moral se hladilnik, transformator in napajalne transformatorje, kar nanese kar precej denarja.

Nisem se se odlocil v kaksnem vrstnem redu se bom igral. Moram se malo razmisliti.

Lp matjaz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 15, 16, 17  Naslednja
Stran 3 od 17

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe