Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Marantz PM7001 + Monitor Audio BR5?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 11:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Z visokotoncem pri bowersih je tako, da je na ĆØase malo teĆØen, ampak ĆØe se ga malo umiri nudi nenormalno veliko detajlov za ta denar.

Sem posluÅ”al moje zvoĆØnike, z NAD-om, pa mi ni bila vÅ”eĆØ kombinacija.
Se mi zdi da se ravno z NAD-om ne kombinurajo dobro, ker je tudi malo moĆØnejÅ”i na visokih tonih(toliko da kakÅ”ne bolj tople zvoĆØnike lepo zbudi, pri B&W pa jih preveĆØ). Sem si lastil nekaj zvoĆØnikov z svilenim visokotoncem, pa sem na koncu kupil par z kovinskim. Vsakomur nekaj Very Happy


Stvar okusa. De gustibus est non disputandum.
Ampak...
Na žalost ne berem noben teh grafikonov. Embarassed
To kar sliŔim je to...
Seveda je nekomur to slaba kombinacija, meni pa je bila soniĆØno vÅ”eĆØ mislim, imet NADa 320BEE z Bowersi 602, ker je NAD precej topel, vĆØasih tudi z nejasno definiranim basom, Å”e posebej v globjih registrih in na 602 da bolj odprt zvok, pa Å”e z ohranjenim basom, dobrim in ĆØvrstim, ker gre za kevlar v bass-mid driverju, ki minimalno rezonira in omogoĆØa zvok z manjÅ”im popaĆØenjem basov ter njihovo primernejÅ”o kontrolo.
Sam sem mnenja da kabli ne morejo narediti velikih sprememb, ampak jih skoraj vedno iÅ”ĆØem in bi jih zamenjal.
Trenutno tudi jaz imam preblem jer moj ojaĆØevalnik na elektronke (2x2EL-34 od le 2x15W) poganja relativno uspeÅ”no JBL Ti-1000 zvoĆØnike, lahko reĆØem da je zvoĆØna slika po 2 urah igranja (kljub vsemu gre za elektronke a ne) skoraj perfektna po mojih merilih, drugaĆØe pa z drugim ojaĆØevalnikom (Densen Beat 100) zaĆØutim kovinsko naravo tweeterjev, kar lahko zmoti daljÅ”e posluÅ”anje glazbe. Že imam "mehkejÅ”e" kablovje (Audioquest type Cool, nekoliko bolj izboljÅ”a zvok, mislim paĆØ da je treba za Densena imet popolnoma drugaĆØno koncipirane zvoĆØnike kot so Spendor, PMC ali Quad.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PosluÅ”al sem Monitor Audio RS6, ki glede na svojo ceno gotovo sodi v "Best Buy" rubriko. Sistem je bil entry level NAD, zvoĆØniÅ”ki kabli QED, interkonekti pa cenejÅ”i Van den Hul. Gre za živahen, detajliran in zelo uravnotežen zvoĆØnik. Doslej najboljÅ”i med cenejÅ”imi zvoĆØniki, ki sem ga sliÅ”al igrati v sinergiji z NAD.

Tu je sicer govora o MA BR5, pa vendarle priporoĆØam, da vzameÅ” zvoĆØnik na test. Mislim, da ne boÅ” razoĆØaran.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica to si tko opisal kot da si bil pri meni doma samo interkonekt nisi zadel Smile Smile Smile (galerija streki)
audiostorm se popolnima strinjam s hi-musico posluŔaj MA RS6 ne bo ti žal
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 17:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viktor je napisal/a:
Stvar okusa. De gustibus est non disputandum.
Ampak...
Na žalost ne berem noben teh grafikonov. Embarassed
To kar sliŔim je to...
Seveda je nekomur to slaba kombinacija, meni pa je bila soniĆØno vÅ”eĆØ mislim, imet NADa 320BEE z Bowersi 602, ker je NAD precej topel, vĆØasih tudi z nejasno definiranim basom, Å”e posebej v globjih registrih in na 602 da bolj odprt zvok, pa Å”e z ohranjenim basom, dobrim in ĆØvrstim, ker gre za kevlar v bass-mid driverju, ki minimalno rezonira in omogoĆØa zvok z manjÅ”im popaĆØenjem basov ter njihovo primernejÅ”o kontrolo.
Sam sem mnenja da kabli ne morejo narediti velikih sprememb, ampak jih skoraj vedno iÅ”ĆØem in bi jih zamenjal.
Trenutno tudi jaz imam preblem jer moj ojaĆØevalnik na elektronke (2x2EL-34 od le 2x15W) poganja relativno uspeÅ”no JBL Ti-1000 zvoĆØnike, lahko reĆØem da je zvoĆØna slika po 2 urah igranja (kljub vsemu gre za elektronke a ne) skoraj perfektna po mojih merilih, drugaĆØe pa z drugim ojaĆØevalnikom (Densen Beat 100) zaĆØutim kovinsko naravo tweeterjev, kar lahko zmoti daljÅ”e posluÅ”anje glazbe. Že imam "mehkejÅ”e" kablovje (Audioquest type Cool, nekoliko bolj izboljÅ”a zvok, mislim paĆØ da je treba za Densena imet popolnoma drugaĆØno koncipirane zvoĆØnike kot so Spendor, PMC ali Quad.


Ti1000?

To so moje sanje Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiostorm



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 23:02
Prispevkov: 27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2008 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pozabil sem napisat da gre za manjÅ”o sobo, kjer bi postavil zvoĆØnike (290 cm Å”irina, 340 cm dolžina sobe). Gre za streÅ”no sobo!
Kable imam ene poceni iz Terne, Digital... nisem Å”e menjal kablov, ker ĆØakam na nov CD player. Samo menjava zvoĆØnikov bo obvezna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 22, 2008 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uh, je to precej majhna soba, tako da sicer zelo dobri MA RS6 bodo totalno omejeni s kvadraturo. Floorstanderji ne pridejo kot možnost za tako malo sobo. Bass se ne bo sliÅ”al, ker se najverjetneje bo popolnoma razsul in openjal stene. ƈe se ti zdijo dobri v kombinaciji poskuÅ”aj na vse možne naĆØine sobo umrtviti z raznimi mehki materiali, dekami, blazinami, razliĆØnimi zavsami naprej in nazaj, v kotih naj ti bodo kakÅ”ne blazine, izogibaj se praznih in ĆØistih sten ter oken. Na ta naĆØin lahko absorbiraÅ” predimenzioniran zvok.
Zelo me veseli da so JBL Ti1000 nekomur dobri. Lahko jih posluÅ”ate, priporoĆØite kakÅ”en boljÅ”i ojaĆØevalnik, ali karkoli.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 22, 2008 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa Ŕe glede spirit of high silver kablovja. Kje jih lahko najdem?
Ali je nekdo morda probal SupraPly 3.4? Že nekaj ĆØasa kliĆØem Eltron, ampak jih ni. Bi jih probal eventualno.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 23, 2008 09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiostorm je napisal/a:
No, pozabil sem napisat da gre za manjÅ”o sobo, kjer bi postavil zvoĆØnike (290 cm Å”irina, 340 cm dolžina sobe). Gre za streÅ”no sobo!


Soba ni premajhna za te zvoĆØnike, verjemi. Kar korajžno! V manjÅ”i sobi od tvoje sem imel že precej veĆØje mrcine. Malce igranja s postavitvijo pa bo, s proporcijami sobe (Å”irina:dolžina) je tudi vse OK. Poskusi zvoĆØnike postaviti ob daljÅ”o steno in nato Å”e ob krajÅ”o. Pa potem napiÅ”i kaj o rezultatih Very Happy .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 23, 2008 11:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viktor je napisal/a:
Pa Ŕe glede spirit of high silver kablovja. Kje jih lahko najdem?
Ali je nekdo morda probal SupraPly 3.4? Že nekaj ĆØasa kliĆØem Eltron, ampak jih ni. Bi jih probal eventualno.


Spirit of High Silver ti lahko v Sloveniji dobavi AudioEX. ImaŔ pa dve možnosti in sicer 2x2,5 mm2 ali 2x4 mm2, razlika v ceni je minimalna.


Nazadnje urejal/a Senca Čet Okt 23, 2008 13:48; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 23, 2008 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cena?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 23, 2008 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

2 x 2.5 mm2 je cca. 4.5 eura za tekoĆØi meter.
Je že kar nekaj ĆØasa nazaj, ko sem te kable nabavil, tako da se konkretne cene žal ne spomnim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 23, 2008 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sj, sem že videl ta sajt na NemÅ”kem, ĆØe se dobro spomnim, vendar ni bilo v ponudbi tudi 4 mm verzije, sicer pa se v AudioEXu Å”e vedno nisem pozanimal za kable.
Ali kdo ve kje se v LJ zdaj nahajajo ELPROM za Supra kable?
Na Ižanski 2 jih ni. Danes sem bil, vse je zaprto.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 23, 2008 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Viktor kakÅ”en Elprom neki. Firma je Eltron Plus. ƈe želiÅ” kakÅ”en Supra kabel ti lahko jaz pomagam, ker sodelujemo. Delajo maksimum do 16h, Å”e prej ponavadi zakljuĆØijo. PokliĆØi jih po telefonu, vsi kontaktni podatki so na strani. Si bil pred eno manjÅ”o hiÅ”co, nizka in ene 15m dolga zgradba, da pa lahko tam parkiraÅ” moraÅ” iz ĆØez rampo oz. ti jo morajo odpret?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 24, 2008 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja ja se opraviĆØujem, ELTRON PLUS. Ravno pred rampo sem parkiral juĆØeraj okrog 18h. Mislil sem da so zaprti, na desni strani se namreĆØ restaurira/gradi ena stavba menda.
Sorry.
Hvala trancedeejay. Naslednji teden sem na dopustu. Ko pridem konec naslednjega tedna nazaj ti bom poslal ZS.
Ali morda veÅ” kolko cca stane ta Supra Ply 3.4 po m?
Mislim namreĆØ skombinirat Ply-ota za bass, TaraLabs Prism pa za visoke v bi-wiringu, ker toplejÅ”ega tweeterja drugaĆØe sigurno ne morem dobit. V tem smislu Taralabs rula.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe