Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zanimiv intervju Mateja Izaka z Lampizatorjem
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 02, 2012 20:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaporedna vezava trafotov... "primar-sekundar-sekundar-primar"
simpl ko burek
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2012 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.-.

Nazadnje urejal/a Janko1 Sre Jul 24, 2013 11:13; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Janko1



Pridružen/-a: Čet Nov 2010 18:01
Prispevkov: 101
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2012 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.-.

Nazadnje urejal/a Janko1 Sre Jul 24, 2013 11:13; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2012 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
Novitete so tako dobre kot slabe. Če imaš na podstrešju vse pospravljeno in znaš ločit zrno od plevela, ne rabiš čisto nič več denarja kakor če bi kupoval klasično robo. V vsakem cenovnem razredu se najde enakovredna hi-tech alternativa.


Ja, vsaka uveljavljena reč je bila nekoč noviteta.
Ker se ubadam s tem že kar nekaj destletij imam na 'zalogi' kar nekaj spomina. Eksperti v revijah testirajo novitete - ko so italijani testirali NAD 3020, so ugotovili da za tisti denar je kar ugoden nakup. Niso pa prepoznali v tem modelu potencial in impakt ki ga je kasneje doživel s potrditvijo na trgu. Kasneje so to glorificirali, ma kje so bili ko je bila ura.
So pa poveličali Proton, ki je kasneje potonil.

Tega sem videl kolikor hočeš. Torej, eksperti, ki poklicno testirajo ne zmorejo pravilne vrednostne sodbe kadar gre za univerzalno dobre rešitve. Kako bo en amater to naredil?

Če hočeš maksimum za svoj denar. Če ne je itak vseeno. Kupiš kar ti paše.
Proton ni potonil.
Ker sta si z NADom delila konstruktorja, lastnike in filozofijo zasnove, je očitno nekega dne prevladal tržno privlačnejši NAD.
V primeru Missiona in Cyrussa je bilo malce podobno.
Mission je naredil Cyrrusa, šele čez čas je Cyrrus postal samostojen.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2012 16:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Mission je naredil Cyrrusa, šele čez čas je Cyrrus postal samostojen.


Ko že omenajte Cyrusa me zanimajo vaše osebne izkušnje z njim. V "uč mi je padel" njihov starejši predojačevalec, ki se ga lahko dobi za relativno ugodno ceno. Ne vem pa če je tudi ta ugodna cena res ugodna glede na poplavo tovrstne rabljene robe na tržišču. Po vsej verjetnosti brez resnega posega v zamenjavo osnovnega drobovja ( vsaj elektroliti ) lahko zadeva deluje po vseh teh letih precej povprečno. Mojstrov ki bi to naredili na pol zastonj pa tudi ni Wink ( kar je popolnoma razumljivo ).

Že dlje časa se ukvarajam z idejo nabave rabljenega OTL lampaša, vendar po vseh kolobocijah s predelavo in dodelavo vintage OTL končnih stopenj hitro prideš do vrtoglavih cifer in si spet na začetku.

Kakšen nasvet z vaše strani?

Jaro, ti imaš zagotovo kje kakšen skrivni naslov ali destinacijo za takšne zadeve Laughing

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2012 22:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
Mission je naredil Cyrrusa, šele čez čas je Cyrrus postal samostojen.


Ko že omenajte Cyrusa me zanimajo vaše osebne izkušnje z njim. V "uč mi je padel" njihov starejši predojačevalec, ki se ga lahko dobi za relativno ugodno ceno. Ne vem pa če je tudi ta ugodna cena res ugodna glede na poplavo tovrstne rabljene robe na tržišču. Po vsej verjetnosti brez resnega posega v zamenjavo osnovnega drobovja ( vsaj elektroliti ) lahko zadeva deluje po vseh teh letih precej povprečno. Mojstrov ki bi to naredili na pol zastonj pa tudi ni Wink ( kar je popolnoma razumljivo ).

Že dlje časa se ukvarajam z idejo nabave rabljenega OTL lampaša, vendar po vseh kolobocijah s predelavo in dodelavo vintage OTL končnih stopenj hitro prideš do vrtoglavih cifer in si spet na začetku.

Kakšen nasvet z vaše strani?

Jaro, ti imaš zagotovo kje kakšen skrivni naslov ali destinacijo za takšne zadeve Laughing

LP
Jemati predojačevalec brez Cyrus 2 ampa in PSXa nima smisla.
Dobri elektroliti sploh niso dragi, izjema so napajalni.
Žal, ne poznam nikogar, ki bi menjaval elektrolite. Ni pa to nič zahtevnega, če je komponenta narejena racionalno.
Imam neverjetno srečo, da sta oba domača ojačevalca narejena zgledno.
Yamaha se razmontira kot Lego kocke(ta bo zadnja doživela osvežitev, v notranjosti je vse- zelo soliden Nichicon), linijo signala imata oba bizarno kratko in na njej malo več kot nič elektrolitov in MKPjev, tako sem že zamenjal vse za frišne-boljše, tudi v DACu in nič se ni pokadilo, čeprav nisem elektronik.
Od mojega prvega hobija imam mirno roko in neskončno potrpljenje in preciznost modelarja. Izdelal sem nekaj 100, če ne več kot 1000 raznih, tudi zelo kompleksnih z nekaj 1000 deli in delčki, modelov letal, ladij, tankov, dioram, HO maket, vsega mogočega.
Zelo mi pomaga vrhunski ETI zelo tanek cin brez svinca z dodatkom srebra, z njim je preprosto užitek lotat.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 21, 2012 17:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slucajno sem opazil da se govori o Cyrus-u.
Ko je prišel na trg nov Cyrus2 sem ga kupil in tudi malo porihtal notranjost.
Zelo dober enostaven ojacevalec z zelo dobrim zvokom mi je ostal v spominu. To je bil moj zadnji tranzistorc, nato sem šel na lampe.
Vsak ko okusi lampe ne gre vec nazaj na tranzistorca.

Pred nekaj leti mi je lastnik tega Cyrusa 2 rekel da mu igra že zelo slabo in da ga pregledam zakaj oziroma ka bi bilo potrebno menjat.

Niso samo elektroliti!
Preklopnik in potenciometer sta zanic!
Starajo se vsi elementi od uporov do polprevodnikov!

Mimogrde Cyrus 1 in 2 uporablja zelo kvalitetne izhodne tranzistorje, ki niso bili razviti za audio, ampak za hitre servo motorje!!!
Zato je imel zelo kvaliteten zvok. Z tehnicnega vidika linearnost!

Pa še o OTL.
koncept je zamišljen dobro, ker ni izhodnega trafota.
Je pa v realni praksi slabši zaradi niskega damping faktorja.
Ko pa uporabiš vec lamp paralelno imaš pa prevelike parazitne kapacitivnosti.
Ce to upoštevaš si na dosti slabšem kot v najboljsi klasi A!

Ce imaš nizek izkoristek zvocnikov raje uporabi tranzistorca, ce pa obratno pa class-A.

Za Lampizatorja bi pa rekel to, da je veliko komponant odprtih videt.
Tudi sam sem pogledal, ker sem iskal slike notranjosti starih že pozabljenih komponent.

Ni pa nič takega - novega glede njegovih komentarjev ...
Verjetno ima še v cvetlični gredi lampe???

Več dam na take inžinerje, ki podobno zazmišljajo kot jaz.
Za primer en takih Ken Ishiwata!

Exclusive interview Ken Ishiwata of Marantz
http://www.youtube.com/watch?v=A2QPePifDQI&feature=related
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2012 10:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obstajajo lampaši, ki nimajo problemov z manj občutljivimi zvočniki. Wink

Lampizator ni inženir, je pa ravnokar z svojimi produkti zaključil turnejo po ZDA in v eminentnih audo salonih se je baje do tal obesilo dokaj čeljusti, ko so slišali njegove komponente. Laughing

Tudi jaz se ne strinjam z njim v vsem, ampak tip obvlada.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojc08



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 16:56
Prispevkov: 635
Kraj: Štajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2012 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu, ne se jezit, če sem malo bolj realen.
Če zamenja diode, kondenzatorje, stabilizatorje in namesto op-ja vstavi lampe še vedno je ostalo 90% vezja. ...
Za katerega mu pa zmanka idej - znanja.
O digitaliji pa nima pojma. To je pa tudi na eni od NO-OS mod. sam priznal.
Tam pa mu je nek znanec pomagal na pol naredit - no-os.

Potem pa res ne vem zakaj bi taki "eminentni audo saloni" imeli tako slabo robo in bi vsi zinili.

Take "na pamet" modifikacije pa najdeš povsot po diy forumih.

So pač ljudje ki posnemajo in drugi ko razvijajo !!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 22, 2012 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sreča je da samo Lampizator to dela !!! Rolling Eyes
Zakaj potem Wadia nima svoj transport ??? Wink
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe