Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Blue ray SACD
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 10:52    Naslov sporočila: Blue ray SACD Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Malo zelim posodobiti sistem. CD player je iz leta ~94 in se vedno spila! Problem je, ker na vibracije preskoci, jaz pa rad nazigam muziko.

Obregnil sem se ob idejo, da bomo malo posodobili dnevno. In sicer, iscem napravo, ki vrti prakticno vse, ima kak video izhod za TV in pomoznosti visi na networku. In glej ga zlomka, take naprave se danes dejansko prodajajo. Hudic je v detajlih. Pregledal sem navodila za uporabo za 2 primerka in obakrat ostal ne ravno navdusen.
Gledal sem Pioneer BDP150 in Sony BDP S590


A moje zelje so sledece:

- mora brati CD,SACD, DVD, Blue ray.
- podpora za omrezje (lan ali wifi)
- sposobnost branja flac formatov (brez nekih preimenovanj v mp3 ali samo iz diskov in ne preko networka)
- USB podpora za kaksen kljucek ali zunanji disk.

izhodi:

- HDMI ( DSD je je Smile )
- Coax 24bit/192Khz. (ampak res taksen, vecina teh playerjev je banana. Coax izpljune 48Khz rate kar koli ze vrti) Tistih 24b/192k se obrises.
- opticni out 24b/96K

Vse ostalo od tu naprej je bonus.

Je kdo srecal kaj podobnega na trgu, kar bi ustrezalo temu opisu?
Je kdo te dva mogoce sprobal s kaksnim spodobnim DAC converterjem in pogledal kaj izpljuneta po coax kablu (samplrate, za tiste dac-e, ki to naznanijo z luckami)?

Za pomoc se vam u naprej zahvaljujem.

LP, a
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej oppo 93 in oppo 95 podpira vse kar potrebujeÅ”, nisem siguren za flac, preglej.
Kvaliteta je toliko visoka, da verjetno kar nekaj ĆØasa ne boÅ” imel potrebe po zunanjem DACU.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj predlog je OPPO 95. Pravzaprav me multiplayerji ne zanimajo, jih pa opazim v tisku, celo v TAS-u. ƈe je denarnica debelejÅ”a, vzemi Ayre. Kako ti univerzalci Å”ilajo pa ne vem.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oppo, zanimiva roba.
Nismo se v superligue z denarnico. Vseeno nekaj do 200e.

a.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Å ele tukaj se zaĆØne zares (za nekaj sto ā‚¬ si niti kvalitetnega starega CDja ne moreÅ” omislit) :

http://www.msbtech.com/

DrugaĆØe pa vse redkeje sliÅ”im, vidim , berem vpraÅ”anja kako pa kaj "igra" ?!
In vseprepogosto same tehnikalije koliko vhodov, koliko izhodov, 24/196, flac, HD, sacd !!
Ste morda pomislili na XLR povezavo ?
Koliko SACDejev, HDjev ... si boste zares kupili ...
VpraŔajte se koliko CDjev kupiŔ za en HD ?
Ali res toliko veĆØ pomeni biti IN ali pa imeti bogato "diskoteko" ?!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 13:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Multiplayer" imam v planu že kar nekaj ĆØasa, upam , da mi bo uspelo do konca leta plan tudi realizirati.
Poleg vseh možnosti, ki si jih naÅ”tel, je pri teh strojih zanimiva tudi možnost, da igrajo SACD-R ISO ploÅ”ĆØe, to so zripani (potom PS3) SACD-ji.
Med zanimivimi Multiplazerji, so poleg Oppota 95 in 93 Ŕe Cambridge Azur BD751 približno v istem cenovnem razredu (1200 eur), nekoliko cenejŔi Denon BDP 2012UD (650 Eur), Primare BD32 (3000 Eur). Potem so tu Ŕe mnoge "obrtniŔke" predelave Oppota, ponavadi dodajo lampaŔko izhodno stopnjo. Samo v Italiji poznamo 3 take obrtnike, najbolj znan je Labtek, ki tudi uvaža Oppota v Italijo.
Glede Oppo 95 POZOR!, zadnje verzije firmware-ja ne dovoljujejo branja ISO ploÅ”ĆØ!!!
Po pravici povedano, nisem vzel v poÅ”tev poceni playerjev, ki jih omenjaÅ”. 200Eur se mi zdi res premalo, da bi v en sam stroj vkljuĆØil vse živo in ob tem obdržal neko pametno kvaliteto. Sem paĆØ tako naravnan, da raje kupim enkrat in zadevo obdržim dolgo ĆØasa, nerad menjavam komponente.
Ker bom zadevo prikljucil (analogno) na multichannel preamp, je zame predvsem pomembna kvaliteta DAC-a. ƈe bi imel dovolj globok žep, bi vzel Primare-ja, ker pa finanĆØna kriza tega ne dopuÅ”ĆØa, se vse bolj nagibam na Cambridge-a oz. Oppo-ta.
Za karkoli se boÅ” odloĆØil ti želim veliko zabave Wink

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo,


Kot ste ze ugotovili, se mi gre samo za digitalni izvor in nic drugega (coax,optic , DSD). Tega zelim cim ceneje in da za ta denar dobim to kar pise na skatli.

Lahko bi sel v preverjen sqeezbox (nima DSD) a potem tezko (skoraj nemogoce) vrtis CD na njem. Iscem dalje. Opcij je res veliko, tezko pa izvrtas kaj specsi zares pomenijo.
Tako je naprimer vazno ali pise podpora za wifi ali vgrajen wifi. To na prvo ocke izgleda isto. Cene skacejo za 30e gor dol in nic ni jasno kaj katera saktla ima/nima. O funkcionalnosti ....

Knjiznica plasticnih plosckov (velikih crnih in malih zrcalnih) je sla ze zdavnaj cez budget player-ja. Skoda, da se mi SACD vrtijo na redbook formatu.

Sej se bo nasel en player. Ce kdo najde kak review bi prosil ce prilima link.

Hvala, LP a.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Marantz UD7006, UD7007
OPPO 95EU,(93)
Cambridge 751BD(650BD,651BD),
Denon 2012UD,
OnkyoBD-SP809.
iz srednjega razreda(650-1200ā‚¬),
ali pa kakÅ”en Pionner LX55, LX53) 400-450ā‚¬.
to je nekaj univerzalcev, osebno bi izbral Cambridge 751 ca 1000 - 1200ā‚¬.
Mislim, da vsi imajo 2xHDMI izhod, razen Denona in Marantza.
NovejŔa verzija UD7007 ima, je pa precej dražji.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se zdi brezveze kupovati in plaĆØevati nekaj v kar lahko vtakneÅ” cd, sacd, br ali druga j***a, ki jih je itak ĆØas povozil.
Eni danes že, drugi pa bodo v roku nekaj let glasbo samo Å”e prenaÅ”ali na trdi disk (ali fleÅ”) iz neta. Nobene potrebe ni po vlaĆØenju ogromnih Å”katel in diskov, ki jih nimaÅ” kam pospravit in itak potem samo ležijo. ƈe boÅ” pa kam Å”el, pa vzameÅ” usb 8gb ali ipod.
Ali boÅ” res kupoval Å”e kakÅ”en CD, BR? Verjetno ga boÅ” raje dwl (da ne bo pomote seveda legalno s plaĆØilom, ali pa tudi na paÅ”niku)
Po mojem si ga boÅ” tudi ĆØe ga boÅ” kupil presnel na disk v flac ali drug lossless in užival, da imaÅ” v eni majhni Å”kali vso muziko stalno na dosegu roke in brez nepotrebne krame.

Zato predlagam, da se ozreÅ” po predvajalnikih, ki nimajo težav s formati in niso obremenjeni z režami za diske. Morajo pa imeti displej za izbiro, ker ĆØe si vezan na tv to ni to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 17:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Halo!

Pa nazaj na zacetek. Doma je polno plosckov, takih in drugacnih, u lepih originalnih skatlah, nekateri s podpisi svetovno znanih avtorjev in izvajalcev.

Fino je odrinit na sprehod popoldne, se ustavit v audio shopu, brskat pa najdet nekaj za poslusat. Jaz z tem nimam tezav. Ce racunas so u resnici navadni CD-ji cenejsi od legalnega nakupa mp3. Sestej pesmice in bos videl, da stane enako. Pol pa na koncertu nesi podpisat disk, jaz si ne upam.

Zvohal sem da Pioneer bdp 150 pretvarja SACD (torej DSD) v PCM (coax out)20bit/88Khz. Allright, govorimo o 160e napravi! Se vedno je boljse od navadnega CD-ja. Pisal sem mail na Pioneer kako preko coax predvaja flac 24bit/192K, pa da vidimo kaj pisnejo.

Pozdrav, a.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah nostalgik. Smile
Ostani na svojem cd playerju. Ce pa ti pa nagaja pa kupi navaden nov cd za 100 eur ce imas cdje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gash, tisti, ki so pa Ŕe naprej, pa piŔejo:
Meni se zdi brezveze kupovati in plaĆØevati nekaj kar dol potegneÅ” in podobna j***a.
Eni danes že, drugi pa bodo v roku nekaj let glasbo samo Å”e posluÅ”ali z neta. Nobene potrebe ni po vlaĆØenju podov in padov, ki jih nimaÅ” kam vtakniti itak potem samo ležijo. ƈe boÅ” pa kam Å”el, pa vzameÅ” telefon, se prijaviÅ” na naslov in poklikaÅ” komade ter uživaÅ” preko sluÅ”alk.
Ali boÅ” res dol vlekel? Verjetno ga boÅ” raje poiskal in piknil (da ne bo pomote seveda legalno s plaĆØilom).
Po mojem si ga ne boŔ presnel na disk v flac ali drug lossless in preklinjal, tisto majhno Ŕkatlo z vso zmeŔano muziko.
Prosim ne zameri, sprejemam tvoj princip. Dal si mi samo iztoĆØnico, da se tule spraÅ”ujem po smislu kopiĆØenja vsega živega v nek mini box. PaĆØ poiÅ”ĆØeÅ” komad in si ga zavrtiÅ”, niĆØ vleĆØenja dol. Naj ostane vse gor.
Saj v principu je isto.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 23, 2012 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja imas cisto prav. Si se korak naprej.
Meni je/bo to cisto ok.
En kup navlake manj in kvecjemu boljsa kakovost zvoka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2012 05:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah, mene hifi zanima samo zaradi kakovosti zvoka.
Po praktiĆØni plati so z MP3 playerji in internetom dosegel svoj viÅ”ek. Ga niti ne povoham. Enkrat sem hĆØer nahecal, da mi odstopi za 5 minut njen SonyMP3. V najbolj grozljivi noĆØni mori si ne bi mogel zamisliti slabÅ”ega zvoka. Å e najbolj je bilo podobno kot bi mi s sprayem pihali v uÅ”esa. Je pa imel podnapise, ki so tekli po mikro displejĆØku. Kuul. Pa blue tooth. Super kuul. Morda je imel Å”e kaj. Va fan kuul..
Se pa spomnim walkmanov na kasete. Pismo, ĆØe je bil dober zvok. Eno tri galaksije naprej od tistega mp3 ! ..nima pa displejĆØka, tralla lalla laa la...

Hej, kupim film na DVD pri nas, pa istega v drugi izdaji pri drugi založbi. Niti približno nista v enaki kvaliteti !! A se to dogaja tudi z daunloudi pri glasbi ??
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 24, 2012 06:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador, to si lepo napisal. Mene so te novotarije tudi minile. Ko se posluŔa se "posluŔa". Takrat velja samo absolutno.
Tisto zgoraj je bilo samo razmiÅ”ljanje. ƈe se gremo praktiĆØnost, pojdimo tudi tam do konca. Bi rekel, odrinimo na globoko.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe