Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Vklop
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja

Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CASTOR

Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 09, 2013 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mc Intosh je bil za nas mulce pojem, danes, pa sodijo njegovi izdelki v neko drugo temo. Da ne bo hude krvi, ne mislim, da so slabi, le cene ne opravičujejo minule zasluge, estetika in nostalgija, pa je drugi par rokavic.
Sam imam v avtu 6 kan. Maca iz čiste nostalgije iz časov, ko sem hotel, pa nisem mogel. Hočem reč Mac je za specifične uporabnike in se njegovih zvokovnih karakteristik ne postavlja v prvo vrsto zahtev.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
classicaudio

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 08:47    Naslov sporočila: Zvočniki Odgovori s citatom

Ali je kaj komentarjev na včerajšnje srečanje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf

Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 09:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej če prav razumem ima Vklop sedaj na voljo lastne zvočnike in ojačevalce. To je pa super. Lahko kdo kaj več pove? Gre za več modelov? Se vse dela v Sloveniji (razen enot, elektronskih delov... mislim)?
Nazaj na vrh
vintagesonic

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Mc Intosh je bil za nas mulce pojem, danes, pa sodijo njegovi izdelki v neko drugo temo. Da ne bo hude krvi, ne mislim, da so slabi, le cene ne opravičujejo minule zasluge, estetika in nostalgija, pa je drugi par rokavic.
Sam imam v avtu 6 kan. Maca iz čiste nostalgije iz časov, ko sem hotel, pa nisem mogel. Hočem reč Mac je za specifične uporabnike in se njegovih zvokovnih karakteristik ne postavlja v prvo vrsto zahtev.

lp

Kdo pa so to tvojem ti specifični uporabniki ?

Še eno podvprašanje.

Kako se je lahko Mcintosh obdržal na tržišču toliko časa? Obstoj firme/izdelkov po vsej verjetnosti definira dolgoletna prodaja in njeni kazalci na trgu, tudi če odšetejemo tisti procent kupcev, ki nima pojma o zvoku in kupuje opremo iz čistega prestiža ali nostalgije. To se dogaja na vseh področjih.

Poleg tega je tu še agresivni marketing ( odkriti ali celo prikriti ), ki se ga v večini dandanašnji poslužujejo že vsi in to na vseh področjih, da preživijo ali celo obogatijo. Stvar izbire posameznika.

LP
Nazaj na vrh
bogomir 4051

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 12:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje je, da je za njegov obstoj ključnega pomena ogromen ameriški trg. Tam ima dolgoleten sloves in številne privržence. Tudi njegov, za moje pojme precej kičast dizajn je pisan na kožo američanom.

LpM.
vintagesonic

Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 15:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Moje mnenje je, da je za njegov obstoj ključnega pomena ogromen ameriški trg. Tam ima dolgoleten sloves in številne privržence. Tudi njegov, za moje pojme precej kičast dizajn je pisan na kožo američanom.

LpM.

Če berem med vrsticami imam občutek da si hotel povedati, da je nekaj hudo narobe z ameriškim okusom, oziroma posledično njihovim trgom.

Tudi jaz nisem pretiran "fan" njihovega načina razmišljanja na določenih segmentih , vendar vzamem zatečeno stanje kot golo dejstvo, ki se ga na nek način ni mogoče izogniti.

Bolj zanimivo je, da si povezal zvok aparature z njenim izgledom. ( čeprav tudi izgled aparature ni popolnoma nepomemben faktor pri promociji artikla na trgu in to ne samo na področju zvoka )

Razumem seveda tudi to, da so to samo osebna mnenja, oziroma stališča, tako da ni nič narobe, če se le ta razlikujejo med seboj.

LP
Nazaj na vrh
vojko

Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Američani shita- velja za komplet tehniko-ne kupujejo.
Tko al pa drugač.
Bistveno ceneje in bistvenio bolje kot v Evropi-vse, od avtov do name it!
'Wink'
Nazaj na vrh
bogomir 4051

Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 22:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vintage @ točno v smislu tvojega zadnjega stavka. Gre le za moje osebno mnenje in ni potrebe, da sploh kdo misli enako.

Zvoka nisem komentiral, ker te komponente premalo poznam.

Glede dizajna pa je tako, da mi pač ni všeč. Žal mi ameriški okus glede izgleda nekaterih stvari ni najbolj blizu.

LpM.
jacoby

Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 05, 2013 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Miro,
+1

PS fantje, poglejte si mal McIntosh sheme, tisti ki jih razumete sevede... Wink
sto let za kačami... Smile kot USA avtomobili...
classicaudio

Pridružen/-a: Tor Feb 2009 16:00

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 06, 2013 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... jaz pa še zdaj ne vem kako je bilo v Vklopu...zvočniki, sound..
Nazaj na vrh
nek_do

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 06, 2013 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
Torej če prav razumem ima Vklop sedaj na voljo lastne zvočnike in ojačevalce. To je pa super. Lahko kdo kaj več pove? Gre za več modelov? Se vse dela v Sloveniji (razen enot, elektronskih delov... mislim)?

Vsa konstrukcija, dizajn ter seveda izdelava je domača. Zvočniki naj bi bili v treh velikostih prikazani pa so po specifikacijah srednji.

classicaudio je napisal/a:
... jaz pa še zdaj ne vem kako je bilo v Vklopu...zvočniki, sound..

Tudi mene žal ni bilo v sredo sem pa zvočnike že dvakrat prej poslušal. Sound je super še prav posebno pa na basih. Se jih splača poslušat. Ne vem mogoče so pa že v sredo odpirali tele šampanjčke!

nek_do

Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2013 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V soboto se nam obeta poslušanje zvočnikov že kar poznane firme naših sosedov Colibri Labs. Zvočniki so bili med drugim predstavljeni tudi na lanskoletnem ljubljanskem Hi Fi Showu. Odzivi pa so vedno znova zelo dobri. Kot zanimivost sem opazil, da so na njihovi uradni strani predstavljena tudi mnenja iz naših forumov oz. mnenja soforumašev. Poslušali pa bomo zvočnike Colibri Labs mod. Mystic ter njihove nove povezovalne kable Colibri Labs Guru. Vabljeni!

before

Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 19, 2013 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
V soboto se nam obeta poslušanje zvočnikov že kar poznane firme naših sosedov Colibri Labs. Zvočniki so bili med drugim predstavljeni tudi na lanskoletnem ljubljanskem Hi Fi Showu. Odzivi pa so vedno znova zelo dobri. Kot zanimivost sem opazil, da so na njihovi uradni strani predstavljena tudi mnenja iz naših forumov oz. mnenja soforumašev. Poslušali pa bomo zvočnike Colibri Labs mod. Mystic ter njihove nove povezovalne kable Colibri Labs Guru. Vabljeni!

Laughing Ko sem prebral tole, sem šel takoj raziskovat... Spomnim se namreč, da sem po lanskem sejmu v svojih vtisih največ pisal ravno o teh zvočnikih. In našel... prav moj komentar o njihovih zvočnikih... preveden v hrvaški jezik... najverjetneje z kakšnim "google translate" tipom orodja... Mad . Še smeški so "prevedeni"... Brez glave in repa...

Evo:

Autor: before • Fokus je na ovogodišnjem sajmu za mene je akustični tretman sadržaji, ali zato što trenutno sam uređivanja s mojim novim akustičnim poslušalnice. Ali ipak imam neke pozornost na uređaje, koji se prvenstveno usmjerenih na sajmu. Vrlo malo je dobrih stvari, ali sam bio najviše impresioniran zvučnika Colibri Labs! U pogledu prosječnih sivih zvučnika, ništa posebno, ali zvuk ... Šokiran bombu! Dakle, divlje, sirove, izravni dinamika spoji s robusnim, čvrste bas području, ne možete sresti na svakom koraku. Pojedinačno već, ali u tandemu ... rijetkost. Ja nemam sumnje da su ovi zvučnici privući pozornost mnogih ljudi u druge, ali na žalost, to bi vjerojatno na prste jedne ruke izbrojati one koje si možete priuštiti.Cijena ovih zvučnika je također divan Zlo ili vrlo Mad.

In original na tej povezavi:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=2167&postdays=0&postorder=asc&start=120

Želim samo izpostaviti, da za lastno promocijo pa bi se že lahko bolj potrudili... Twisted Evil

Audiohedonist
Nazaj na vrh
3000ES

Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rolling Eyes Laughing Če ne bi šlo za grozovito jezikovno skrpucalo, bi sodilo med vice.

Da jim za slovenščino "dol visi" mi je jasno, bi jih pa lahko brigala vsaj materinščina.
Nazaj na vrh
ambasador

Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 20, 2013 09:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..šokiran bombu..

a ti takva komentare stavi? A bre, nikako da nauči jezika, pa stavljati takva komentar?
Kupi kaseta na strana jezika! Ne zezaj narodi po nacionalnata osnova!

/pozor.:zapisano je moje stališče, pravica do sprememb pridržana/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030389877
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 3 od 12

Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu