Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Binaural posnetki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 21, 2012 15:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

seveda ne bo.. trg sluŔalkarjev je minoren, oprema predraga.. bo pa Ŕlo za zbirateljske poslastice.. in to je naŔ Ŕport..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 21, 2012 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ni sluŔalkarjev? Malce si poglej head-fi, koliko ljudi tam sodeluje na forumih Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 21, 2012 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

procentualno s(m)o Ŕe vedno minorni, kakorkoli obrneŔ..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 08:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tele binaurale konzumiram zadnje dni.. prav zanimivo je, kaj naredijo ti "efekti" na stage..





in tak, fundamentalno gledano, lahko govorimo sploh o efektih? Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 08:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å pilferderber je napisal/a:
tele binaurale konzumiram zadnje dni.. prav zanimivo je, kaj naredijo ti "efekti" na stage..





in tak, fundamentalno gledano, lahko govorimo sploh o efektih? Smile


Pri Cheskyjevi kompilaciji mi je najbolj fascinantno Ŕepetanje na uho.
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi striženje ni od muh, haha Smile

kakorkoli gledano, precej precej živopisna zbirka, mogoĆØe celo preveĆØ Å¾anrskega preskakovanja za moj okus.. ampak to je bil tudi namen, narediti "kick off teaser" za bodoĆØe posnetke..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å pilferderber je napisal/a:
tele binaurale konzumiram zadnje dni.. prav zanimivo je, kaj naredijo ti "efekti" na stage..




Ali to konzumiraŔ iz CD-jev ali iz FLAC-ov? Ali so CD-ji že v prodaji.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 29, 2012 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hdtracks je imel nek popust prejŔnji vikend Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi pri nas so že nekaj snemali z omenjeno tehniko:

ƈarniCe-So ptiĆØice Å”e snivale(2007) s sledeĆØim obÅ”irnim opisom:
Posebnost je dodatna CD-ploÅ”ĆØa, namenjena posluÅ”anju s sluÅ”alkami

Program zgoÅ”ĆØenke So ptiĆØice Å”e snivale je posnet v izjemno redki, t.i. binauralni tehniki, katere znaĆØilnost je uporaba snemalne lutke oz. umetne glave. Pri obiĆØajnih tehnikah se snema z veĆØ prostostojeĆØimi ali prostoviseĆØimi mikrofoni (redkeje tudi le z dvema), katerih signale nato zmeÅ”amo v ustrezno, a neizogibno umetno stereo sliko. Pri binauralni tehniki sta mikrofona vselej le dva, kljuĆØno pa je, da sta nameÅ”ĆØena v uÅ”esih (uÅ”esnih Å”koljkah) umetne glave. Binauralni posnetek posluÅ”alcu s sluÅ”alkami priĆØara obĆØutek, da je prisoten v prostoru in da je njegova glava toĆØno tam, kjer je med snemanjem stala umetna glava. Originalna binauralna verzija zgoÅ”ĆØenke je priložena v posebnem žepku izdaje.

ā€žGre za svetovno redkost slovenskega mojstra zvoka Aleksandra Govekarja. Binauralna verzija je namenjena posluÅ”anju s sluÅ”alkami in nudi skrajno veristiĆØno doživetje, ki posluÅ”alca popelje v cerkev v Preski in ga posadi v toĆØko snemanja, neposredno pred ƈarniCe. Podobno je, kot pri gledanju tridimenzionalnega filma: tam potrebujemo posebna 3D-oĆØala, pri naÅ”ih posnetkih pa sluÅ”alke. Obenem je binauralna verzija povsem naravna, brez kakrÅ”nihkoli dodatkov, umetnih odmevov ali ĆØesa podobnega. Gre preprosto za to, da pri snemanju merimo zvoĆØni tlak v uÅ”esnih Å”koljkah in ga nato pri posluÅ”anju s sluÅ”alkami karseda verno reproduciramo,ā€œ pojasnjuje producent ploÅ”ĆØe Daniel SvenÅ”ek.

Na svetovnem spletu je moĆØ zaslediti eksperimentalne, neglasbene in predvsem neumetniÅ”ke binauralne posnetke, v vsej zgodovini pa je bilo po svetu v tej tehniki posnetih in izdanih le nekaj deset albumov. Zato priĆØujoĆØa izdaja na podroĆØju zborovske glasbe prav gotovo predstavlja nekakÅ”no revolucijo in svetovno posebnost.


Val-Vokalna akademija (2010)
Posneto v župnijski cerkvi sv. Janeza Krstnika v Preski 2009, 2010; skladba Å”t. 19 posneta na koncertu v cerkvi sv. Jakoba v Ljubljani junija 2010. Posnetki so nastali s parom razmaknjenih mikrofonov. So ĆØisto naravni, brez meÅ”anja, dodajanja odmeva in drugih akustiĆØnih transformacij. Tak fazni stereo (stereo, ki nastane zaradi ĆØasovnih (faznih) razlik med kanaloma) pri reprodukciji z zvoĆØniki ne more pokazati pravega obraza, zato pa na sluÅ”alkah zaĆØara kot noben drug. PriporoĆØamo torej, da posluÅ”ate s sluÅ”alkami. Prostorska posnetka Å”t. 18 in 19 sta nastala s snemalno glavo (binauralna posnetka), postavljeno sredi cerkve, obkroženo z izvajalci,in sicer Å”t. 19 z umetno, Å”t. 18 pa s ĆØloveÅ”ko glavo.

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Na svetovnem spletu je moĆØ zaslediti eksperimentalne, neglasbene in predvsem neumetniÅ”ke binauralne posnetke, v vsej zgodovini pa je bilo po svetu v tej tehniki posnetih in izdanih le nekaj deset albumov. Zato priĆØujoĆØa izdaja na podroĆØju zborovske glasbe prav gotovo predstavlja nekakÅ”no revolucijo in svetovno posebnost.


Prve sluŔalke za binauralno snemanje sem dobil kakih 15 let nazaj. In že takrat (pa verjetno Ŕe dosti prej) so delali s to tehniko in na voljo je bilo veliko binauralnih CDjev. Dummy head so bile že takrat naprodaj (verjetno že dosti prej). Torej, da bi obstajalo samo nekajdeset CDjev je malce smeŔno. Kratko googlanje prinese tudi tole stran:
http://www.head-fi.org/t/511850/awesome-binaural-albums

Nisem povsem prepriĆØan, da so stari posnetki res narejeni binauralno-mogoĆØe so jih kasneje "predelali"?

Sam sem jih naredil kar nekaj, ampak dejstvo je, da se dobro sliÅ”i samo na sluÅ”alke in to je ustavilo moje dejavnosti na tem podroĆØju. Snemal sem na par mikrofonov (kakih 400$), prenosni ADC in Sony DAT.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nek-do, ali s Val pozorno posluÅ”al? Meni se ne dopade levi kanal pri glasnejÅ”em petju. Pa preveĆØ odprta zvoĆØna slika. Po testi korelacije vidim, da se v glavnem dogaja v kritiĆØni coni(90st) in tudi pod njo. Kar pomeni, da ni mono kompaktibilno ... Jaz bi vsekakor bolj odmaknil mikrofone ...
Glede na izkuÅ”nje s snemanjem Marka Hatlaka(zadnji CD) je bližnja cerkev v Crngrobu veliko bolj "mirna"-po tleh so preproge, veĆØ je lesa ... Je pa cerkev v Preski ogrevana Smile Cool

DrugaĆØe pa so VAL super. Moram dobiti njihov zadnji projekt z Bernardo Fink ... Jaz sem snemal njihov koncert z Bernardo v Avstriji, pa nisem zadovoljen z narejenim. Nekako sem se pustil voditi P.Zevniku(ki me je povabil na koncert) in namesto da bi optimalno postavil samo stereo mic, sva postavila Å”e Å”tiri dodatne. In ker sem bil slabo informiran o zaĆØetku koncerta(ena ura pred priĆØakovanim), je zmanjkalo ĆØasa za boljÅ”o postavitev stereo mikrofona...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 30, 2012 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Nek-do, ali s Val pozorno posluÅ”al? Meni se ne dopade levi kanal pri glasnejÅ”em petju. Pa preveĆØ odprta zvoĆØna slika. Po testi korelacije vidim, da se v glavnem dogaja v kritiĆØni coni(90st) in tudi pod njo. Kar pomeni, da ni mono kompaktibilno ... Jaz bi vsekakor bolj odmaknil mikrofone ...

Nisem posluÅ”al ne ƈarnic ne Vala. V bistvu sem ta dva cd-ja "naÅ”el" Å”ele danes, ko sem iskal za SLO Dummy head posnetki. Bom pa v prihodnje ko pridem do kakÅ”nih "pametnih" novejÅ”ih cd-jev naredil primerjave starih iz 70 ih let in novih binauralnih posnetkov. Sem kar strasten sluÅ”alkar Å”e iz 70 ih ko smo uporabljali kakÅ”ne dobre KOSS sluÅ”alke in že takrat posluÅ”ali kunstkopf ploÅ”ĆØe. Sem kar hvaležen @Å”pilu, da je obudil vsaj pri meni malo pozabljeno tehniko.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukin



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 22:34
Prispevkov: 50
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 18, 2012 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pearl Jam so leta 2000 posneli album na ta naĆØin. Naslov albuma je "Binaural" Razz Posnetki res zvenijo, kot da je glasba "nekje v zraku". Na zvoĆØnikh atmosfera ne pride do izraza, na sluÅ”alkah pa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2012 17:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stric Chesky ima b+ novitete..

https://www.hdtracks.com/index.php?file=catalogdetail&valbum_code=HX090368035462



https://www.hdtracks.com/index.php?file=catalogdetail&valbum_code=090368035660

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2012 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pa Ŕe 139 free samplov

http://www.ongelegen.com/soundpacks/binaural_collection/water

in Ŕe spisek na http://www.ongelegen.com/sites/default/files/documents/complete_fx_list_bin05.pdf

danes bo veĆØer za kapljice in sluÅ”alke, že vidim..

update: uf, tega je Å”e veliko veĆØ.. http://www.ongelegen.com/soundpacks/binaural_collection
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe