Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofon-zvočniki pomoč!

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Insomnia



Pridružen/-a: Pon Apr 2012 21:18
Prispevkov: 3
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2012 21:48    Naslov sporočila: Gramofon-zvočniki pomoč! Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Rabim pomoč, in sicer pri priklopu zvočnikov na gramofon..

Pred kakšnim tednom sem si kupil gramofon.. vse lepo in prav dokler nanj nisem priklopil ''računalniške'' zvočnike.. na gramofonu z vgrajenimi zvočniki sem dal volume na 0, na priklopljenih rač. zvočnikih pa na max in komaj da se je kaj slišalo.. zanič zvok uglavnem.. potem sem malo pobrskal po internetu po raznih forumih.. in ugotovil da mogoče rabim predojačevalec?.. pri nakupu gramofona to nisem vedel, sem mislil da lepo priklopiš zvočnike kot pri računalniku in stvar deluje..

Za lažje razumevanje sem vse stvari fotografiral..

Kabel za povezavo


Vhodi pri gramofonu


Zvočniki



Gramofon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2012 23:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je, načeloma potrebuješ predojačevalec (razen redkih gramofonov, ki imajo to že vgrajeno).

Za tak sistem kot ga imaš, ni treba pretiravat z finančnim vložkom in kupiš kaj cenejšega.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Insomnia



Pridružen/-a: Pon Apr 2012 21:18
Prispevkov: 3
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2012 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. no to sem rabil potrditev.. hvala!

Torej ta predojačevalec bi izgledal takole?




Potem bi rabil za priklop z predojačevalcem še en takšen kabel?


Samo problem je ker zvočniki nimajo line in priklopa, se pravi vhod za tale zelen vtič, torej priklop z predojačevalcem na te zvočnike ne bi bil možen?



Imam pa še ene zvočnike, sicer za računalnik ki ga pa imajo, line in namreč..potem bi lahko gramofon+predojačevalec povezal kvečjemu na te zvočnike?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2012 00:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporabiš lahko drugačen kabel - tisti brez zelenega vtiča, 2x RCA povezavo (na obeh koncih črna in bela banana). Tak kabel itak stane 2,3 €.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Insomnia



Pridružen/-a: Pon Apr 2012 21:18
Prispevkov: 3
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2012 01:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super.. potem sem rešen..
Samo še en poceni predojačevalec izvoham in je to to..

Najlepša ti hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe