Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri ojaĆØevalec?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
omit



Pridružen/-a: Tor Apr 2012 19:09
Prispevkov: 4
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2012 19:34    Naslov sporočila: Kateri ojaĆØevalec? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Kupujem ojaĆØevalec in potrebujem malo pomoĆØi...
Že nekaj ĆØasa berem teste/reviews, a se nikakor ne morem odloĆØiti za ojaĆØevalec. Pred leti sem imel Harmana in sem bil z njim zadovoljen, potem pa je priÅ”la poplava receiverjev in sem se odloĆØil za surround. No, zdaj pa po dolgih letih želim zamenjati za stereo in uživati tako kot vĆØasih. Smile

OdloĆØam se za Harman-a HK980 ali HK970 in ostalimi:
-Marantz PM7004
-Nad C320BEE, 326BEE

Zaenkrat bi poganjali Tannoy M2, kasneje pa tudi kakÅ”ne nezahtevne samostojeĆØe kot je Mercury V serija.

Ima kdo že podobno kombinacijo?
PosluÅ”am pa dejansko razliĆØno glasbo....od jazza, bluesa ....do pop-a.


Nazadnje urejal/a omit Čet Apr 26, 2012 19:46; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 25, 2012 19:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Harman-Kardona HK980 sem imel ogledanega tudi sam, poleg starejŔega rabljenega Rotela RA-980BX, poznam pa tudi Nad C326BEE.

Na koncu sem se odloĆØil za XTZ A100 D3. MoĆØnejÅ”i od vseh naÅ”tetih, vgrajen dober DAC in phono predojaĆØevalec... Po veĆØ kot pol leta sem Å”e vedno zadovoljen z mrcino - prav preseneĆØen sem nad dinamiĆØnostjo albumov, ki sem jih pred tem že zdavnaj oznaĆØil za "slabo posnete"...
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
omit



Pridružen/-a: Tor Apr 2012 19:09
Prispevkov: 4
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2012 09:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

XTZ zgleda dober, a je malce preveĆØ za moj budget. IÅ”ĆØem nekaj v rangu do 400ā‚¬ novega ali rabljenega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pipster123



Pridružen/-a: Sre Mar 2012 14:27
Prispevkov: 100
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2012 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No Rotel RA-980BX sem pa jaz pobral potem, najbrž je govora o istem ojaĆØevalcu. Ekstremno zadovoljen Smile C320BEE iz bolhe mi je bil malo Å”voh, pa odkril sem en kup reliability issues po netu, tako da sem potem to odmislil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 26, 2012 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 400 dobiŔ že kakega Primare-ja na ebayu, ki je bistveno boljŔi od nad-ov in marantz-ov...

http://www.ebay.de/itm/Rotel-RA-1062-Audiophiler-Stereo-Vollverstarker-/290701350908?pt=DE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker&hash=item43af2697fc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 27, 2012 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@DOLAR,

kako pa da ti hvaliÅ” Primare? Kolikor vem, se ti ne zdi ravno prva izbira.... Vsaj I30, A30.1... ne... potem je 20-tka Å”e veĆØji shit... a ne?

......


Aja, ga spet prodajaÅ”?... Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 27, 2012 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

System Fidelity SA 300. Ga imam kot rezervo, sicer, a je v tej vlogi izrinil NAD-a 3020b.
To je spodoben predlog ĆØe hoĆØeÅ” 'ortodoksen' ojaĆØevalec za ne prevelik denar.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
@DOLAR,

kako pa da ti hvaliÅ” Primare? Kolikor vem, se ti ne zdi ravno prva izbira.... Vsaj I30, A30.1... ne... potem je 20-tka Å”e veĆØji shit... a ne?

......


Aja, ga spet prodajaÅ”?... Twisted Evil


Grdo me maÅ”.
Primare I30 se mi ne zdi dobra izbira za jurja. Za 300-400 EUR je pa Primare v primerjavi z nadi in marantzi zelo dober (govorim o nižjih serijah). Za jurja se da pa tudi kaj drugega dobit.
Jaz svoje 20-ke ne bi dal za 400 in je tudi ne prodajam. Prodajal sem enega od ojaĆØevalcev in ga tudi že prodal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

je kdo posluŔal YBA amplifikacijo? Kako to zveni v primerjavi s Spectral-om, Pass-om, Audio Research-em, Jadi-jem?
NekoĆØ sem posluÅ”al YBA Integre na Guarnerijih in je bilo je zelo dobro. Kje v bližini se da sliÅ”ati YBA?
Glede na filozofijo samega konstruktorja imam obĆØutek, da zna zadeva igrati odliĆØno.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dolar,

samo en tvoj namig za dober amp okoli jurja te prosim, ko ravno omenjaŔ. Bi znalo Ŕe koga zanimat. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vynilfan,

I20 je dosti veĆØji shit.
Sicer pa kakor komu paŔe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ObĆØutek imam kot, da ste nekateri lastniki I30 in ste užaljeni.
I20 je slabŔi od I30. A kdo temu oporeka? Je cena morda viŔja? Malo sicer dvomim, da je kdo od vas sliŔal I20.
Jaz pravim, da je za jurja mogoĆØe dobiti kaj boljÅ”ega od I30. Za MF a308, vem, da je boljÅ”i (sem ga že prodal, da vas ne bo skrbelo). Zelo verjetno je tudi, da so Å”e mnoge druge variante v tem cenovnem rangu, ki posekajo primare.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dolar,

nisem užaljen, ker i30 nimam. Imam lampaŔa, a to verjetno že veŔ. Tvoje mnenje o lampaŔih je tudi znano in koliko imaŔ z lampaŔi izkuŔenj, tudi.Smile
A si MF a308 prodal, ker je tako dober? Ali pa že toliko v letih? Morda Ŕe kaj?
Enih par se jih je nedolgo nazaj prodajalo. Ko sem kontaktiral s prodajalci, so bili vsi tako skrivnostni, da sem kaj hitro posumil, da z a308 nekaj ne Ŕtima.

In zopet se ti samo zdi, da je od i 30 Ŕe kaj boljŔega. Lahko, da je, a veliko gotovo ne v tem cenovnem rangu , vsaj kolikor jaz vem.
Kako pa veŔ, da je a308 boljŔi od i30? Se ti samo zdi, si sliŔal oz. prebral mnenja drugih?
Podaj tudi ceno obeh, ko sta bila nova.


I30 je bil veĆØinoma zelo hvaljen amp. ƈe tebi ali komu drugemu ni vÅ”eĆØ, je ok. S tem res nimam nobenih težav.
"Zdi se mi" nikoli ne pomeni kaj konkretnega oz. argumentiranega.
Predvsem pomeni meglo.Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DOLAR



Pridružen/-a: Tor Jul 2009 14:03
Prispevkov: 746
Kraj: bUNGA bUNGA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj me kontaktiraŔ na pm v izogib javnim razpravam, kjer ti razložim kaj sem imel doma in sedaj isto spraŔujeŔ po forumu? Ne bom Ŕe enkrat razlagal.
SmeŔen si. Ko ti povem, da Ŕe vedno imam I20.... potem pljuvaŔ po I20 kot kakŔen otrok Laughing

MF je bil meni super, in žal ti je lahko, da nisi poklical in priÅ”el posluÅ”at, ĆØe te je že zanimal. GoldProf ima Å”e vedno oglas tako, da ne vem zakaj ne greÅ” v Kranj.....

Se strinjam, da je pri nas težko kaj sliŔat, ker imajo v trgovinah bolj nalepke o tem kaj zastopajo, kot dejansko robo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 04, 2012 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Svaka ĆØast, audiofili. Res ste experti...za smetenje tem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe