Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Soul Sonic
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 10:02    Naslov sporočila: Soul Sonic Odgovori s citatom

O teh zvočnikih je enkrat že tekla debata,ki pa je sedaj zaklenjena,zato odpiram novo.

Prvič sem te zočnike slišal pred par meseci pri Zvočniku ko še niso bili optimalno izkoriščeni,pa so že takrat igrali zeeelo solidno in smo prisotni imeli tu pa tam kakšno pripombo,ki pa niso niti omembe vredne.

Na povabilo Zvočnika smo se v petek pri njemu oglasili Ambasador,Valter Zlatič in moja malenkost,da ocenimo zvoćnike sedaj,ko so pošlihtani tako kot je treba(o tem bo kakšno povedal Zvočnik).Sam nisem nadarjen za opisovanje zvoka na dolgo in široko,to zna Ambasador,jaz bom le na kratko opisal moje obćutke in doživetja.

Torej,tako kot dobra elektronika ne sme dodajat nič svojega izvornemu signalu,tako tudi tej zvočniki samo posredujejo v prostor tisto,kar smo jim pripeljali na priključke in v tem primeru se jim je pripeljalo obilo dobrega.Fascinantno je koliko energije posredujejo poslušalcu in to v neokrnjeni obliki,ki jo lahko doživiš samo na koncertu v živo.Kdor je že kdaj poslušal orgle v cerkvi,ta ve,koliko energije ta instrument pošilja v prostor in kako ubogi so v tem oziru naši,pa ćeprav jim rečemo vrhunski ali High end sistemi.No,meni se je prvič zgodilo,da bi rad naredil direktno primerjavo med orglami v živo in tistim,kar zmore Zvčnikov sistem,ker to niso več heci,ampak je primerljivo edino le še z originalom.

LP

A ja,skoraj pozabil,

Mirotu globok poklon in obilo uspeha pri nadaljnem delu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bili smo cel večer tam, tričetrt časa sem imel vlogo DJ-a, ker smo vrteli vglavnem 'moje cigane' (prebere se z močnim poudarkom na i ) na CD playerju.

@zvočnik je premestil Soulsonice v prostoru tako, da je sedaj prednja stena vsaj pet metrov izza zvočnikov (odboj od tam ima vpliv samo še na najnižje frekvence).
Najprej zaključek: ta zvok spada med top 15 kar sem jih imel priliko slišat. Po resoluciji in transparenci med top 5, -- če potegnem paralelo resolucija Quad ESL (pa tudi MartinLogan) - se kosa z njimi v zgornjih oktavah do 500Hz, nižje je krepko boljši od elektrostatov ! Tam nižje se primerja z Magneplanarji (mg20) - a jih povozi s svojo dinamiko.

Moram reči, da dokler niso bili poštimani ojačevalci - je bil opaziti razliko med viskotonskim trakom in wooferji. Sedaj to ni več problem, sem iskal dlako v jajcu - in ko se mi je zdelo da sem nekaj opazil, je že izginilo.

Kot prvo imajo instrumenti telo. Pogoreličev klavir je pet metrov dolg, skoraj dva širok in to se sliši - kasa vibrira polno..
Pred par leti sem po ljubljanskem sejmu strašil z All Capone štrajh triom. Iz nekaj sal so me vrgli ven in sem jih slišal kot mali šolarček: češ kaj to nosim okoli ! No tudi to smo poslušali. Zgledalo je takole: v neznanem prostoru pred nami, ki je bil eno 5 metrov širok so pred nami igrali trije muzikanti . Posebej mi je bila všeč realna velikost in leseni zvok telesa vsakega od instrumentov. To je zelo težko doseči z običajnimi zvočniki zaradi slabotne resolucije basovcev (tudi na elektrostatih ni kaj prida bolje v tem segmentu). Pa zrak okoli instrumentov in prostor med njimi.
Z drugimi zvočniki je stereo slika te plošče kot miniaturne jaslice, instrumenti brez konture, živčno...

Pri velikih orkestrih lahko računaš na res veliko dinamiko, res veliko sceno, slišiš vsak dah, obračanje listov, premeščanje po stolih in seveda barve, barve instrumentov.

Ni še konec, še je kaj za poštimat. A vse to pade spričo prepričljivosti celote.
Ekstra klasa.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Mar 14, 2012 16:42; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hongkoška postavitev naredi občutno razliko in poskrbi za zračnost in realno velikost odra. Dipoli so zahtevni za postavitev a samo takrat, ko ne veš kako jih postaviti oz. ti nekdo omejuje postavitev. Zato vem, da je @zvočnik-ova postavitev sedaj optimalna glede na prostor, ki ga žal še vedno delno omejuje.
Končno ena realna ocena sistema, ki si zasluži vse pohvale. Wink
Bravo Boris.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Fotkeeeeeeeeeeee !??
Hvala !!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Svoj prvi stik s SoulSonic zvočniki ne bom nikdar pozabil. Miro si je vzel čas in mi pripravil demonstracijo, kaj ti zvočniki znajo in zmorejo. Zvočniki so bili priključeni na DIY ojačevalec by Ro-Bi, kolikor se spomnim kabli niso bili kakšna eksotika.
Če bi želel zvok opisati z eno samo besedo, bi najbolj odgovarjala - fantazija. Kaj takšnega še nisem slišal na nobenem hi-fi ali hi-end sejmu ali predstavitvi, ki sem jo dosedaj obiskal. Izvajalce se je dalo pozicionirati na centimeter natančno po širini in globini. Energija pa takšna, da samo Shocked .
Ko bom "velik", bi tudi sam želel imeti takšen zvok doma!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Fotkeeeeeeeeeeee !??
Hvala !!


Nismo slikali, žal. Imam pa enega prijatelja, za katerega ne bi dvakrat rekel da ne nosi fotoaparat tudi zvečer v posteljo. Če bi bil on z nami...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 16:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ni še konec, še je kaj za poštimat. A vse to pade spričo prepričljivosti celote.


Shanghai je sicer dalec a AK se da brati tudi tu.

Sedaj rezumem tisino med poslusanjem glasbe. Dejansko smo uspeli poslusati glasbo. Zelo zanimiv trenutek je bil, ko smo poslusali Pogorelica, izvajanje tihe pasaze, smo bili vsi tako tiho, ceprav je kaksno skripanje stola v dvorani tisino tudi zmotilo, kot, da smo se vsak posebej trudil da nebi motili mojstra med izvajanje. Res posebno dozivetje med poslusanjem, to je na mene naredilo mocan vtis.

Castor in Ambasador sta z nekaj enostavnimi besedami in direktnimi razmisljanji pravzaprav povedala vse.

Postavitev zvocnikov je enostavno naredilo temelj za homogen zvok. Zvok je bil na koncu kompletiran z menjavo vseh povezovalnih kablov za bisteno cenejse kot sem jih uporabljal do sedaj. Audio Tekne povezovalni kabli so se izkazali za zelo zelo naravno zvenece, tako kot je tudi opisano na njihovi spletni strani. AT sem potegnil iz svoje stare zaloge, prav zaradi njihovih lastnosti, ki pa jih prej nisem nikoli prepoznal v celoti. Pravo odkritje.

Bolj kot same naprave so dejansko zvocniki tisti, ki zmorejo. Predhodniki MG 20.1 so imeli veliko dobrega zvoka, cloveski glas - ultra naraven, globino, pozicioniranje, velikost odra, timber, resolucija in tudi kaksen manjko, kot je to dinamika in to ne glede koliko moci si pripeljal gor. Vsaj moji MG 20.1 so bili gnani vec kot optimalno (Spectron x 4 monobloki). Odlocitev za menjavo zvocnikov ni bila lahka, ker je obstajala nevarnost, da se bo precej MG 20.1 zvoka 'izgubilo'. Se najbolj so me skrbeli basovci, prav tisti del, kjer MG-ji briljirajo. Po, da ne recem, nekaj mesecih, je strah popolnoma izginil (ne, nisem se privadil na zvok), timber teh 12" je postal naravnost fantasticen, zelo, zelo blizu MG-jev ampak z veliko vec dinamike in bolj jasno zvocno celoto. 12" dejansko sploh se niso bili 'razlaufani', po drugi strani pa moram priznati, da sem ga nekaj lomil s koncnimi in mi vsaj dva para nista delala kot bi morala. Proizvajalec mi ni predal takih kot smo se dogovorili, tako, da sem zivel v zablodi. Sedaj nic vec in to se krepko pozna. Ribonski visokotonec je zgodba zase, krasita ga timber in resolucija - itak. Tudi tu so vrline MG 20.1 dosezene oz presezene, ker je zvok enostavno bolj homogen in naraven.

Vsekakor je rezultat tak, da so Soul Sonics Impulsi zvocniki, ki lahko ponudijo bistveno vec zvoka kot vsa konkurenca. Njihovi konkurenti po dizajnu zacnejo pri 250k (skonto), po zvoku pa ne vem, ce bo to dosti. Upam, da se tu razume, da je se konkurentov, ki jih ne izkljucujem, misliti pa da.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočnik, a imaš Impulse aktivno gnane? Kretnica?
Vsekakor zelo vzpodbudno dogajanje okoli teh zvočnikov. Čestitke.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2012 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitkam se pridružujem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. je na kitajskem, pa bom sam pokomentiral:

Kretnica je elektronska, na prednji plošči so gumbi za nastavitve parametrov low pass in high pass (frekvence, slope). Je v dveh ohišjih, ker je napajanje ločeno. Že sama kretnica stane kot povprečen sistem..
Od nje gre na 4 mono-bloke Spectron v bridgu. Tam po 1000W vsaka, hm zdaj sem v dvomu - ali je 2000W skupaj po kanalu ali po ojačevalcu. Mah, itak je vseeno, presežnik v vsakem primeru.

Ne da se mi več to pisat, preveč noro, kot bi pripovedoval pravljice, hahaha
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo Boris Exclamation
Se moram res(zdaj, ko je hiša končana) oglasiti pri tebi.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kateri model zvočnikov pa poseduješ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 18:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
Kateri model zvočnikov pa poseduješ?

Boris ima ta velike Impulse, enaki so bili v LV.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.


Nazadnje urejal/a berni Sre Mar 14, 2012 22:40; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2012 22:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eden in edini !!!
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 00:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

markoni je napisal/a:
Eden in edini !!!

Tu se pa motiš, trenutno sta v SLO dva para, en par pa se izdobavlja še ta mesec. Wink
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 1 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe