Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Soul Sonic
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2013 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
ajka je napisal/a:
canyonn je napisal/a:
SOUL SONIC ,RENOVO MM - 1 ,HARBETH M 40 ,SPENDOR SP 100 R/2,MAGNEPAN INC. 3.7,MARTIN LOGAN SUMMITX..TANNOY YORKMINSTER SE,AUDIO NOTE AN-E,...............................................to so zvočniki ki igrajo zelo zelo dobro,je pa sigurno še kar nekaj izvrstnih izdelkov ki jih je potrebno še poslušat.

Lp
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink Wink Wink

O @ajka, si pa nažgal gor fotke Renova brez vsakega smiselno-namenskega in tehnološkega konteksta. S kolesarskega stališča seveda! A smo ti bili navdih prejšnjo soboto ko smo štartali v Sežani na trening proti Italiji?


LP

Ja samo malo po"think_at je treba pa bo šlo Idea Wink in bo šlo v kontekst oblikovalsko_tehnološkega_konteksta ... ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2013 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Replika:

nismo odprli čivas, je tak prišel (nivo na sliki) na mizo, ker sem želel 'koreto' (kavo z nekaj tega notri). Kasneje smo pa nazdravili, ja. Se je tako dobro čulo, še posebej prehod iz CD na gramofon. Tudi Castorjevi napajalni kabli so naredili svoje.

Ta soba je tako visoko, da od zunaj ne more odmevati. Poleg tega dipol na basih emitira 3x manj energije v prostor za isti zvočni pritisk zaprte škatle. Tudi zaradi tega se v okolico sprošča veliko manj energije.

Se oproščam verjetno je to replika na moj post, ki sem ga pomotoma izbrisal v istem času ko si ga ti oddajal.
In kaj približno sem napisal. Malo za hec, da bi bil jaz po izpiti 3/4 čivasa potreben tretmaja pa ne akustičnega temveč kakšnega drugačnega. Nadalje, da so zvočniki v prostoru nameščeni popolnoma na pravo mesto, da je volumen prostora zaradi specifične Piranske gradnje z notranjim odprtim stopniščem izredno velik itd. kar je že tudi napisano, da ne ponavljam. Sam osebno pa bi za omenjen prostor sigurno izbral zaprt sistem zvočnikov, ki bi jih postavil "v kraj" na kontra steno, da se mi ne bi bilo potrebno venomer "guzat" mimo zvočnikov ko bi stopal iz stopnišča v sam prostor. Vendar ne "ulazim" v to kaj kdo ima in kaj nima. V danih okoliščinah z omenjenimi zvočniki pa je to sigurno optimalna rešitev. Nekako vidim "problem" če temu lahko tako rečem, da te pri takem sistemu s takim potencialom sigurno sem in tja zamika malo privit volume. V samem Piranu pa je to zaradi specifike na gosto dotikajočih se hiš ter ozkih ulic, ko je praktično celo mesto en akustični prostor problematično. Potem pa se sliši od Prvomajca, Zelenjavca pa do Bratsva ena mešanica oberkrajnarjev, jazza še največkrat pa jugo narodnjake.

Btw @ambasador ali poznaš enega zdravnika -avdiofila ki se je iz starega dela Izole pred leti izselil ne vem kam. Po nekem drugem spletu okoliščin sem pri njemu poslušal in je bilo precej dobro. Me res zanima kaj ima sedaj.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2013 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uh, ni za bat trije Spectroni so bili blizu izmaka snage. Kaj so rekli sosedi ne vem, ma kolikor vem Zvočnik s tem nima težav, je dovolj odmaknjen.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2013 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
ajka je napisal/a:
canyonn je napisal/a:
SOUL SONIC ,RENOVO MM - 1 ,HARBETH M 40 ,SPENDOR SP 100 R/2,MAGNEPAN INC. 3.7,MARTIN LOGAN SUMMITX..TANNOY YORKMINSTER SE,AUDIO NOTE AN-E,...............................................to so zvočniki ki igrajo zelo zelo dobro,je pa sigurno še kar nekaj izvrstnih izdelkov ki jih je potrebno še poslušat.

Lp
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Wink Wink Wink

O @ajka, si pa nažgal gor fotke Renova brez vsakega smiselno-namenskega in tehnološkega konteksta. S kolesarskega stališča seveda! A smo ti bili navdih prejšnjo soboto ko smo štartali v Sežani na trening proti Italiji?


LP

Ja samo malo po"think_at je treba pa bo šlo Idea Wink in bo šlo v kontekst oblikovalsko_tehnološkega_konteksta ... ...


Malo bližje sva. Sicer sem napisal smiselno-namenskega in tehnološkega konteksta ti pa oblikovalsko-tehnološkega. Se pa strinjam s stališča oblikovno-tehnološkega bo šlo ostalo bolj težko. Možno je pa tudi da kolesarji "nabijamo" kilometre brezglavo in brez pameti pa še opazimo ne če imamo pod seboj specialko, kozo ali triatlonko iz karbona lesa ali aluminija.
Pa saj nima veze. Ne bova smetila teme še s picikli. Bova raje ob priliki v živo.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2013 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@nek-do
edini doktor avdiofil, ki sem ga poznal, je bil dr.Lovišček - ta se je izselil iz centra Izole - na pokopališče, žal, že več kot 10 let nazaj.

Kar nekaj od njih me je iskalo za porihtat kako stvar ali kaj podobnega - pa sem videl kako živijo - maltene nimajo ne zasebnosti, ne prostega časa..talci svojega poklica.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 16, 2013 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, da obudim temo o SoulSonic zvočnikih.
Zaradi določenih neprijetnosti, ki so se nam zgodile med dopustom, sem si moral v okolici Izole najti prenočišče. Glede na to, da prijatelja spoznaš v težavah, mi je prenočišče ponudil nihče drug kot forumaš zvočnik, lastnik SoulSonicov.

Prej sem pri njem poslušal Magneplanarje, sedaj pa sem si želel slišati SoulSonice, katerih predstavitev je bila zelo kritizirana s strani nekaterih forumašev. Prepričan sem bil, da zvočnik nebi kupil nekaj mimo, ker dobro ve kaj dela - v avdiofilstvu opažam, da je marsikomu to neznanka.

Poleg samih SoulSonicov deluje zraven še nek ekstra subwoofer v pravem pomenu in par ribbonskih supertweeterjev.

Kako bi lahko opisal zvočno izkušnjo SoulSonicov v njegovem sistemu?
Enostavno: Oči na peclje, jezik pa do kletnih prostorov.


Torej, za moje pojme je to najboljši sistem, ki sem ga slišal, v kateremkoli cenovnem razredu. Detajli, 3D slika, pozicioniranje, realističnost. Sistem pri katerem se človek ne obremenjuje ali bo bolje igral klasiko ali rock....zadeva špila da je veselje. Zvočniki izginejo, strašljiv realizem...
Prbije pa tudi toliko, da sem že razmišljal kam se bom vrgel, če "špirovc" odtrga. Vse skupaj poganja konkretna elektronika, izvor analognega sklopa pa je gramofon, ki ga je izdelal naš član Ambasador.

Vglavnem sistem je sestavljen "po pameti" in ne "na pamet", z občutkom in pa v primernem prostoru za tak tip zvočnikov.

Na tem mestu lahko rečem Mirotu "svaka ti čast", da si spravil take zvočnike skupaj, v tem sistemu in prostoru so kot uliti in pa seveda zvočniku, ki je izmed toliko negativnih komentarjev (tipično slovensko), videl potencial.

Torej, kdorkoli bi želel slišati te zvočnike, je najboljša lokacija pri forumašu zvočniku - priporočam. Verjamem, da vas bo ta izkušnja privedla do uvajanja izboljšav lastnega sistema.

Da gre za vrhunske zvočnike je dejstvo - v primernem prostoru nudijo posebno doživetje h kateremu vsi stremimo.

Torej - bravo za tak sistem.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2013 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

"Nemogoče" je "mogoče" ... Lampaši in Soul Sonic Rolling Eyes Wink

http://www.soulsonicspeakers.com/forum/viewforum.php?f=4&sid=1b8afe3b473ed08dd79e38bc38aead31
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 17, 2013 09:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To, da zmorejo z lampaši, je bilo predstavljeno že v Vegasu, kjer so Wavac monobloki poganjali ribbon enote.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 18, 2013 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poslušanje tega sistema je kot bi izpred domačega televizorja šel v kino.

Vsi ki so ga slišali so bili impresionirani, jih je 'ruknilo'. Ta sistem ne rabi eufonije v obliki naprav ki barvajo zvok. Ravno to je njegova prednost, ker dosega učinke 'na suho' brez farbanja. Zato pa rabijo nevtralne, zelo resolutivne, hitre, močne, kontrolirane naprave.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 18, 2013 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaže, da bo treba na romanje v Izolo k Zvočniku.... pa saj z Opčin sploh ni daleč. Very Happy

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 18, 2013 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Kaže, da bo treba na romanje v Izolo k Zvočniku.... pa saj z Opčin sploh ni daleč. Very Happy

Lp,
Miran


Piran, Piran..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 19, 2013 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Kaže, da bo treba na romanje v Izolo k Zvočniku.... pa saj z Opčin sploh ni daleč. Very Happy

Lp,
Miran


LP

Si se kar prav izrazil, ker v tem času ni P daleč naokoli in boš moral peš, morda celo iz Izole Embarassed Crying or Very sad Laughing Laughing
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 19, 2013 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
kraljmatjaz je napisal/a:
Kaže, da bo treba na romanje v Izolo k Zvočniku.... pa saj z Opčin sploh ni daleč. Very Happy

Lp,
Miran


Piran, Piran..


Aha, Piran! Še lepše od Izole, pa ne mi zamerit, Izolani....

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 19, 2013 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

- Haso, jel bi rađe bio lijep ili glup?
- Glup, jer ljepota je prolazna...

Evo, tako smo v Izoli .... v Piranu pa lepi.
Obstaja legenda kako so se vodile bitke med Piranom in Izolo. Znan je figov top, ki ga je izolanom razneslo. Very Happy
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 19, 2013 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,

Škoda, sem bil pred 2mi tedni malo na oddihu v Piranu, in bi lahko kako urco ali dve vzel soforumašu Zvočniku, za poslušanje njegovega sistema s SoulSonic zvočniki.
Pa sem imel priliko to nadoknaditi, in to kar v Mariboru. G.Stanko iz Mb, ki poseduje SoulSonic Impulse zvočnike, me je prijazno povabil na posluh. Odkar jih ima, je svoj sistem nadgrajeval, in ga pripeljal na nivo, ko lahko samo rečeš...bravo, ne samo kupljeno priklopljeno, ampak skrbno optimizirano na njegov sistem, velikost prostora, akustičen tretma... Prostor, v katerem igrajo zvočniki je izredno velik. Razdeljen je v 2 polprostora, eden je mislim da dimenzij 6*7m in višine 3.5m ter povezan v prostor 7*8m in višine po mojem 2,8m.
Vse te dimenzije, pogojujejo nizko resonančno frekvenco dipolnih zvočnikov, in tokrat sem res slišal bas, ki je šel po mojem do 20hz. Za hec sem na Androidu zagnal RTA pro in na 6m oddaljenosti od zvočnika kjer sem sedel, je bilo 100db pritiska vse do zadnje označbe ki je okrog 20hz. Emotiva monobloka sta Impulse poganjala da je bilo veselje.
Zvok se je razlegal v koncertnih dimenzijah. Stena dimenzij 6*3.5m je bila zapolnjena z zvokom, torej 21m2 velika zvočna slika... prvič slišano, na tak način. Globok in čvrst bas, oder da z lahkoto vidiš pozicijo vsakega instrumenta, dinamika, in činele v takih dimenzijah in pravilnem izzvenu, ki jih še nisem slišal... in kar me je najbolj presenetilo, niti malo naporen, kot sem pričakoval da bo. Po uri ali dveh poslušanja na koncertni glasnosti, glava niti malo utrujena.
Prepričan sem, da se je g.Stanko pravilno odločil, ko je izbral zvočnike, s tako veliko sijalno površino, ker v tistem trenutku mi ni šinilo na pamet, kateri zvočnik bi sploh zmogel zapolniti prostor 100m2. Mogoče še Avandgardi ali grande Utopije ali mogoče Magnaplanarji...
Kot sem se znova prepričal, so Soul Sonici top zvočniki. Ko ti jih uspe, upasat v tako harmonijo glede akustike, elektronike, prostora, si lahko samo srečen. Ker do obratnega rezultata, se lahko hitro pride in potem zna bolet glava... a krivda ni v zvočnikih ampak v celotnem konceptu.
Navadni smrtniki, ki imamo sisteme na 25m2, pa se pač moramo zadovoljiti z mini zvokom, mogoče pa nas bo g. Miro presenetil in koncipiral kak zvočnik, ki bo v manjših prostorih ponudil podobno doživetje.

l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 8 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe