Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvok narave
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj je tisti zvok nedefinirane višine, v bistvu nek pok, pboouuu, pboouuu..?
Je to zaradi rokovanja s snemalnikom ali so to sunki vetrčka?

Predlagam stojalo, lahko nastaviš visoko, tik nad tlemi, dober kot...
Oz. zaščita, krznena čepica proti sunkom vetra, saj so ledvičke mikrofoni, ne?

A imaš vključen kompresor?
Vsaj pri zvonovih se tako sliši...

Keep on with good work!
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2012 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je zaradi rokovanja.
Vetrolovov nisem imel nameščenih imam jih pa originalne.
Kompresor boknedaj, niti slučajno.
Samo LPCM 96/24 z pretokom 4608 Kb/s pride v poštev.
Doma sem pretvoril v mp4 976Kb/s nato pa še You Tube naredi svoje.
Bom pa kupil stojalo absolutno. Tudi dodatna mikrofona sta mi zadišala.
Dvokanalno snemanje je zakon, ker tukaj ni umetne stereo slike.
Takšen kot je posnetek je.
Tu ni štirih šestih ali več mikrofonov, in potem mešanje v umetno stereo sliko in določanja kaj bo levo, in kaj desno. To je pristna stereofonija.


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2012 00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Kompresor boknedaj, niti slučajno.
Samo LPCM 96/24 z pretokom 4608 Kb/s pride v poštev.

Snemanje iz roke v 24/96 ? Zakaj le ? Kupi boljšo napravo in bo 24/44.1 čez glavo dobro. Ravnokar obdelujem 24/96 iz Zooma. Slabše kot vsak MP3, ki ga naredim na prenosnega Edirola R4 z dostojnimi mikrofoni. Sem pa enkrat v Zooma priklopil odlične dinamične Sennheiser 441-ke - obup...

Kompresor boknedaj, niti slučajno ... Dokler imaš enakomerno glasnost se strinjam, kaj pa, če med snemanjem pripelje mimo vlak? Ga boš rezal ali pustil (če ti seveda ne bo prebil), da bodo ostali zvoki skoraj neslišni ?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2012 02:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
longplay je napisal/a:
Kompresor boknedaj, niti slučajno.
Samo LPCM 96/24 z pretokom 4608 Kb/s pride v poštev.

Snemanje iz roke v 24/96 ? Zakaj le ? Kupi boljšo napravo in bo 24/44.1 čez glavo dobro. Ravnokar obdelujem 24/96 iz Zooma. Slabše kot vsak MP3, ki ga naredim na prenosnega Edirola R4 z dostojnimi mikrofoni. Sem pa enkrat v Zooma priklopil odlične dinamične Sennheiser 441-ke - obup...

Kompresor boknedaj, niti slučajno ... Dokler imaš enakomerno glasnost se strinjam, kaj pa, če med snemanjem pripelje mimo vlak? Ga boš rezal ali pustil (če ti seveda ne bo prebil), da bodo ostali zvoki skoraj neslišni ?

Aja za kateri Zoom model pa gre Question ..... tudi sam sem imel v mislih kupiti en prenosni snemalnik ...gledal sem tudi Zoom na Thomann strani ter tudi ostane proizvajalce..... ali morda lahko kaj priporočaš kaj bi lahko izbral Wink

Gledal sm tele:



Še linki od vsakega:

Arrow http://www.thomann.de/gb/tascam_dr07_mk2.htm

Arrow http://www.thomann.de/gb/zoom_h4_n.htm

Arrow http://www.thomann.de/gb/tascam_dr05.htm
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2012 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se snemanja na terenu tiče predlagam, da predgledate tale forum:

http://www.gearslutz.com/board/remote-possibilities-acoustic-music-location-recording/

Mislim da je nek ročni snemalnik, "shaver" oz. handy čisto ok za prvi stik s snemanjem. Meni je prišel prav kot Line in zadeva, ko sem začel uporabljat mic.; dobil sem si baterijski nebalansiran pre, gre za hi-fi opremo, v bistvu adapter, če si imel doma kak dinamični mic in si zadevo priklopil na aux. S kondenzatorci je zadeva bolj komplicirana, + kot pravi Jazzz, "mic in" je neuporaben, fantomsko napajanje je vprašljivo,...

Če bi mene kdo spraševal bi za začetek predlagal večji Korgov prenosni DSD recorder in par omnijev.. Drugače pa kar Zoom H1, simple in poceni
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2012 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Ravnokar obdelujem 24/96 iz Zooma. Slabše kot vsak MP3, ki ga naredim na prenosnega Edirola R4 z dostojnimi mikrofoni. Sem pa enkrat v Zooma priklopil odlične dinamične Sennheiser 441-ke - obup...


Čisto tako iz firbca me zanima, kaj bodoči kupci pričakujete od snemalnika, ki stane malce več kot 200 € ( nekateri iz spiska celo 100€ ) in vsebuje:

recimo Zoom H-4N

portable mp3/wav recorder, up to 24-bit/96kHz,
record in .wav, mp3 and BWF format,
integrated stereo thomann microphone (90/120º switchable),
2x XLR mic inputs (may be used at the same time as the integrated mic),
integrated effects, guitar amp simulation, phrase trainer, tuner, USB connection, LCD display,
supports SD or SDHC cards up to 32GB, limiter, integrated speaker.
Includes 1GB SD thomann card, windscreen, AC adaptor, mic clip adapter, USB cable, protective case and Steinberg Cubase LE.

Menda se ja ve, komu in čemu so take zadeve namenjene.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 20, 2012 21:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Doma imam en članek v katerem piše če bi tak snemalnik pred snemanjem albuma Nebraska imel Bruce Springsten namesto štirikanalnega kasetofona bi dobil tehnično daleč čistejše posnetke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2012 00:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je res Laughing Tudi jaz sem bil kar impresioniran, ko sem glede na moje mladostniške izkušnje s Sony RecWalkmanom po petnajstih letih spet naredil posnetek doma, v sobi, na "brivnik".

Nebraska... and so they ultimately decided to release the demo version as the final album. Complications with mastering of the tapes ensued because of low recording volume, but the problem was overcome with sophisticated noise reduction techniques.

Še zgodbica z enega drugega Brucovanja:

Drum Miking: East Vs West
“Los Angeles was really into high fidelity and tube mics, and at Clover we had a very good and extensive selection of vintage mics from the ’50s and ’60s,” Scott explains. “However, when I first went to New York and suggested miking the drums with [AKG] 414s or [Neumann] U87s as overheads and a [Sony] C37 on the snare, it was totally out of the realm of what people used there. I mean, when people like Tom Dowd and Steve Cropper gave me advice, it was a case of ‘Hey, that sounds good!’ Thanks to them, I also used U67s on tom-toms, but when I wanted to do this during my first gig at the Record Plant the reaction was ‘Huh?’
“All they had were Shure SM57s, Sennheiser 421s and a few U87s. When I asked, ‘Well, how do you record stuff?’ I was told, ‘We put those on everything.’ I thought, ‘Wow, I can’t do that. I want some dynamics here.’ I was always very much into the dynamics of the individual performers, yet dynamic microphones are not all that dynamic because there’s an inherent compression that takes place due to the fact that you’re moving the capsule around.”
Told that no studios in New York had U67s, Scott subsequently located some that he used, together with 421s, on the bass drum.
“Another part of my drum setup was to create a tunnel by using a second bass drum in front of the main bass drum,” he adds. “Since the second one had no head and was facing the main one, it didn’t matter whether or not you had a head on the regular bass drum. I’d just put a microphone in the middle, pointing at the beater, and I got into this extensively with [session man] Jeff Porcaro, who was a drumming genius. He taught me that if the second bass drum was the same size as the main one and you tuned the head on that second one, you could then adjust the distance back and forth by a few inches so that it created this sort of compression chamber. The result was a great bass-drum sound, and by throwing a blanket over the secondary drum you wouldn’t have a lot of bass drum leakage in the room mics while still getting a very large, open bass-drum sound.”
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 21, 2012 07:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa posnetek kot tak na albumu Nebraska popolnoma nič ne moti. Zame je to po sporočilnosti in po čustveni plati z naskokom njegov najboljši album. Ob bok bi dal še petorni LP album s koncertnimi posnetki, ki pa tudi niso neko "kao audiofilsko dostignuče". Pa kaj potem.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 23, 2012 23:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp, predlagam en kratek test, ker pač sam ne nalagam na youtube, posnemi rožljanje oz. cingajne šopa/skupka ključev; najprej naloži zvok po svoji standardni proceduri, t.j. 92/24 pa pretvorba v mp3 format itd., potem pa pritisni še eno, ampak nastavi takoj 320k/s, bojda to yt podpira, no, pa naloži brez pretvorbe. Predlagam še, da si odpreš račun na Soundcloudu, brez plačila lahko naložiš dve uri zvoka, tudi v 96/24.
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:
Ravnokar obdelujem 24/96 iz Zooma. Slabše kot vsak MP3, ki ga naredim na prenosnega Edirola R4 z dostojnimi mikrofoni. Sem pa enkrat v Zooma priklopil odlične dinamične Sennheiser 441-ke - obup...


Čisto tako iz firbca me zanima, kaj bodoči kupci pričakujete od snemalnika, ki stane malce več kot 200 € ( nekateri iz spiska celo 100€ ) in vsebuje:
Menda se ja ve, komu in čemu so take zadeve namenjene.

Seveda se ve, moja opomba gre samo na to, da je na takem snemalniku brezvezno uporabljati 96Khz.
Bom pa (ko obdelam) vrgel na net posnetek na Zoom-a (2) 24-44.1, ki sem mu naredil mastering in še nekaj nasnel v studiu ... Na koncu bo izšlo na CDju Wink , čeprav naprava stane 200 evrov...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mr.Zigy je napisal/a:
Aja za kateri Zoom model pa gre Question ..... tudi sam sem imel v mislih kupiti en prenosni snemalnik ...gledal sem tudi Zoom na Thomann strani ter tudi ostane proizvajalce..... ali morda lahko kaj priporočaš kaj bi lahko izbral Wink

Kupi si enega, na katerega lahko priključiš zunanji mikrofon(po močnosti s fantomom). Kontrabasistu Tomažu Gromu sem zrihtal rabljen Edirol R44(4 mikrofoni) za 400 evrov in je v trenutku "odpustil" zooma. Zadnja plošča Zavoda Sploh (Neposlušno) je okoli 80 % posneta s tem snemalnikom...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 25, 2012 14:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Jaz imam DR-07 MK2 od Tascam in mi je OK snemalnik, potreboval bi pa še kakšen XLR vhod s fantomom. Edina stvari, ki bi jo spremenil je, da mi zelo pobira nizke frekvence. Če snemam naš sestav ful pobira kontrabas, v cerkvi npr. orgle delujejo kar malo boomy. Sicer ma opcijo cut off low freq........

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na letošnjem festivalu Jazz & Wine sem posnel kvartet ray Anderson-Marty Elrich na Edirol R4 (zelo podoben zvok kot R44) in gre posnetek na italijanski radio ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2012 20:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Mr.Zigy je napisal/a:
Aja za kateri Zoom model pa gre Question ..... tudi sam sem imel v mislih kupiti en prenosni snemalnik ...gledal sem tudi Zoom na Thomann strani ter tudi ostane proizvajalce..... ali morda lahko kaj priporočaš kaj bi lahko izbral Wink

Kupi si enega, na katerega lahko priključiš zunanji mikrofon(po močnosti s fantomom). Kontrabasistu Tomažu Gromu sem zrihtal rabljen Edirol R44(4 mikrofoni) za 400 evrov in je v trenutku "odpustil" zooma. Zadnja plošča Zavoda Sploh (Neposlušno) je okoli 80 % posneta s tem snemalnikom...

Hvala lepa za predloge.....za vse skupaj pač nek snemalnik in mikrofon bi rad zapravil nekje do 300 € saj bom snemal le občasno ....največ kitara (zlasti akustična) ter bongoti, cajoni in kongi ter včasih tudi zvok narave zlasti zvok vode (slapov) in korit me navdušuje Razz
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe