Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Mini Disc na PC

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 11:03    Naslov sporočila: Mini Disc na PC Odgovori s citatom

NaÅ”el sem kar nekaj kosov Mini diskov, na katerih pa je nekaj vinilnih singlov, ki jih je dandanes težko dobiti. Sedaj imam idejo, da bi jih prenesel na PC... ƈe sem prav zasledil, je to možno le preko out prikljuĆØkov, kot so phones out, line out, rec out ipd... Menda jih ni možno spraviti direktno preko USB kabla na raĆØunalnik... Ali kdo ve toĆØno, kaj je res in kaj ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem enkrat zajemal posnet material na Mini Discu preko njegovega Optical Out izhoda. Zadevo sem priklopil na Sound Blaster Live Platinum, ki ima optical input. Se vedno pa to ni direktno kopiranje datotek, ampak gre za dekodiranje preko zvocne kartice. Zajemal sem v wav. Nato pretvoril v mp3.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 14:46    Naslov sporočila: Re: Mini Disc na PC Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
NaÅ”el sem kar nekaj kosov Mini diskov, na katerih pa je nekaj vinilnih singlov, ki jih je dandanes težko dobiti. Sedaj imam idejo, da bi jih prenesel na PC... ƈe sem prav zasledil, je to možno le preko out prikljuĆØkov, kot so phones out, line out, rec out ipd... Menda jih ni možno spraviti direktno preko USB kabla na raĆØunalnik... Ali kdo ve toĆØno, kaj je res in kaj ne?


Na koncu Minidisc dobe so obstajali playerji, ki so imeli USB prikljuĆØek preko tega se je dalo prenaÅ”ati glasbene datoteke iz raĆØunalnika na Minidisk ali obratno. Ne spomnim pa se kateri modeli so to bili.
MogoĆØe se najde Å”e kakÅ”en tak kos.
Lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SONY Hi-MD WALKMAN MZ-RH910
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljo



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 16:19
Prispevkov: 223

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 17:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potrebujes tudi take medije. Se pravi iz navadnega minidisca ne bo mogel kopirat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 24, 2012 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 01:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@jože
Imam NetMD funkcijo, ĆØe si to mislil - vendar gre zadeva v povezavi z raĆØunalnikom samo v eno smer. Od PC na MD in ne obratno...
@fjaka
Tudi to sem videl, vendar mislim, da Ŕe vedno ne gre tako simple... Bo treba ubrati kar navadno pot - priklop preko line out in snemanje na PC...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 01:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
@jože
Imam NetMD funkcijo, ĆØe si to mislil - vendar gre zadeva v povezavi z raĆØunalnikom samo v eno smer. Od PC na MD in ne obratno...
@fjaka
Tudi to sem videl, vendar mislim, da Ŕe vedno ne gre tako simple... Bo treba ubrati kar navadno pot - priklop preko line out in snemanje na PC...


na hitro sem pregledal navodila in "SLIKE"...obstaja tudi instal CD...mogoĆØe dela kot interface...nisem se poglobil...ampak...tako kot vsaka druga komponenta...narejena za sploÅ”no uporabo...naj bi bila user friendly...sploh pri SONYu...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 01:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
@jože
Imam NetMD funkcijo, ĆØe si to mislil - vendar gre zadeva v povezavi z raĆØunalnikom samo v eno smer. Od PC na MD in ne obratno...
@fjaka
Tudi to sem videl, vendar mislim, da Ŕe vedno ne gre tako simple... Bo treba ubrati kar navadno pot - priklop preko line out in snemanje na PC...

Tu je en link mogoĆØe kaj razjasni
http://www.amazon.com/review/R1QBSKT2H2U7R7/ref=cm_cr_pr_viewpnt#R1QBSKT2H2U7R7
Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 03:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

konĆØal....
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 10:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema,

bom pregledal tole opcijo... Bom kontaktiral tudi Sony direktno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2012 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lahko dobiÅ” na vpogled orgigigi navodila od omenjenega MDa...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe