Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ripanje cd-jev
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 22:15    Naslov sporočila: Ripanje cd-jev Odgovori s citatom

Zanima me če ima še kdo težave pri ripanju cdjev v flac format na hard disk. Za ripanje uporabljam program eac, kateri je nastavljen po navodilih, katere je pred kratkim predstavil Audiofill. Kot pogon uporabljam necov dvd-rw. Na obeh računalnikih imam iste težave. V drugem pcju je tudi necov pogon, vendar drugi model. Ponavadi se mi nekje na 80-90% cdja zablokira in čas ne gre naprej. Error corection mi dela v nedogled. Cdji so novi brez prask. Parkrat pa se mi je zgodilo, da kljub originalnemu cdju ga ni našlo v Eac-jevi databazi. To mi niti toliko ne moti, saj naslove kasneje popravim. Bolj me moti nedokončano ripanje cd-ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 22:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam na treh računalnikih NEC-ov dvd zapisovalnik, pa nimam nikjer problema. Nastavljen na default nastavitve, ali na svoje, normalno prebere.. Je pa res da kdaj pri kakšnem CD-ju se vse skupaj ustavi za minutko ali dve, pa gre potem naprej. Praske pač. Načeloma bi moralo vsaj nov CD uspešno prebrat. Imaš še kak drug računalnik blizu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 22:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V dnevni imam 2 pcja s tremi pogoni. Dva sta Neca dvd-rw eden pa Toshiba dvd. Z neci so težave, bom poskusil še s Toshibo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zablokira na vseh cd-jih, ali samo na točno določenih? Če zablokira samo na teh slednjih, potem bi lahko bil problem v copy protected cd-jih.

EAC črpa informacije o albumih iz Freedb baze. Gre za bazo, ki jo dopolnjujejo uporabniki širom sveta sami. Ko EAC, ali kateri koli drug program za ripanje ki koristi Freedb bazo uleti na cd, ki še ni vpisan v bazo, da uporabniku možnost pošiljanja informacij novega cd-ja v bazo (submit opcija). Ti si uletel na cd, ki še ni vpisan notri.

Tukaj se nahaja zanimiva freedb statistika na novo sporočenih albumov v bazo. Na vrhu lestvice je v vseh primerih EAC.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zablokira točno na določenih cd-jih. Mogoče 10 % od vseh do sedaj ripanih. Gre verjetno za zaščito pred kopiranjem. Pri cd-ju od Anastacie sem celo zasledil, da mi ga je lepo zripalo, vendar ko sem pognal album v flacu, je bila zadeva neposlušljiva. Tukaj gre sigurno za zaščito pred kopiranjem. Je imel kdo mogoče težave pri ripanju albuma Maraton in Izštekani od skupine Siddharta s programom Eac?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2009 23:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kateri CD pa od Anastacie? Za hec poglej na torrent strani, ponavadi so zraven informacije z katerim programom je bilo zripano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 09:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisti cd je bil Anastacia- Anastacia
http://www.amazon.com/Anastacia/dp/B0001VWP8I
Na več torrent strani se najde file: Anastacia Anastacia 2004 [FLAC+CUE][Michi80] samo nima nobenega sejalca ter odjemalca.
Toliko samo da povem, da ne bomo dobili opozorilo, da smo zašli na prepovedane pogovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 12:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj nisem namigoval da si potegni dol z internega, ampak samo na to.. da če je gor, potem bi se moglo normalno zripat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2009 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rabim danes en programček da posnamem FLAC na cd, imel sem Burrrn pa mi javlja napako in ne dela niti ob reinstallu, se pravi nekaj takega, simpl. Imam tudi Db power ali kaj je že, ne uspe mi niti z raznimi plugini za Media Player, nero...levak pač.

Prosim za kak link ali pomoč, hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2009 10:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Za ripanje uporabljam program eac, kateri je nastavljen po navodilih, katere je pred kratkim predstavil Audiofil"

Ne najdem kje je to objavljeno - prosim pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2009 10:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Rabim danes en programček da posnamem FLAC na cd, imel sem Burrrn pa mi javlja napako in ne dela niti ob reinstallu, se pravi nekaj takega, simpl. Imam tudi Db power ali kaj je že, ne uspe mi niti z raznimi plugini za Media Player, nero...levak pač.

Prosim za kak link ali pomoč, hvala.


Predpostavljam da želiš zapeči FLAC fajle na cd-r v audio obliki, da bo znal brati vsak cd player. Če ne gre drugače predlagam, da FLAC fajle najprej skonvertiraš v WAV in potem te zapečeš na cd-r. To zna zapeči praktično vsak softver za peko. Jaz to delam z EAC-om.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 16, 2009 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zgolj to želim narediti ja, bom poizkusil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maksimvs



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 8:53
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 03, 2010 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako zripati CDje ki imajo oznako Copy Controlled?
Anybody?
_________________
Why can´t we all just get along!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 03, 2010 13:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

maksimvs je napisal/a:
Kako zripati CDje ki imajo oznako Copy Controlled?
Anybody?


jaz sem jih kar mehansko obdelal. Preprosto sem vzel alkoholni flomaster-črn in na parih koncih pobarval zunanji rob, tam kjer je zapis programčka, ki preprečuje presnemavanje. Se lepo vidi, ker je vmes presledek.
Po ripanju barvo odstraniš z alkoholom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
maksimvs



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 8:53
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 04, 2010 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sound je napisal/a:
maksimvs je napisal/a:
Kako zripati CDje ki imajo oznako Copy Controlled?
Anybody?


jaz sem jih kar mehansko obdelal. Preprosto sem vzel alkoholni flomaster-črn in na parih koncih pobarval zunanji rob, tam kjer je zapis programčka, ki preprečuje presnemavanje. Se lepo vidi, ker je vmes presledek.
Po ripanju barvo odstraniš z alkoholom.

Tnx. Cdje sem prebral s pogramom CDex ki nim problemov s Copy Controlom.
Bom probal tudi for s flumastrom.
_________________
Why can´t we all just get along!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe