Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kvaliteta gramofonskih ploÅ”ĆØ Jugoton
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
ƈe pa je zadeva digitalna se pravi posneta z vzorĆØenjem pa spada na optiĆØni nosilec in ne na vinil. Wink

Kaj pa, ĆØe imaÅ” nadpovpreĆØno analogno kombinacijo in povpreĆØen DAC? Dobre firme za analogne plate imajo odliĆØne DACe, ali imamo nekaj kvalitetno podobnega tudi mi doma?
V obzir je treba vzeti tudi, da je mastering za vinil drugaĆØen in spet, ĆØe mastering za vinil naredi nadpovpreĆØen, za digital pa povpreĆØen .... Wink
Sam ne bi kar pavÅ”alno ocenjeval kvalitete vinila iz digitalnega posnetka. ƈe pa koga zanima, pri meni se lahko primerja Roundtrip "original" in vinil. Lahko pa se domenimo, da lastniki tega vinila dobe en komad v 24/96 resoluciji in naj primerjajo na domaĆØi maÅ”ini.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 11, 2012 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prva vinilka, ki se je spominjam in je bila najprej posneta v digitalni tehniki, nato pa preneŔena na vinil, je bila:
Decca - Digital recording : Neujahrskonzert in Wien, datum: 1.1.1979.

Druga pa : Telarc Digital : Tchaikovsky 1812, prav tako iz leta 1979.

Pri obeh piŔe, da je bil uporabljen :Soundstream digital recordingsystem.

Imam obe, pa nimam obĆØutka, da bi zvenele digitalno. Vinilki imata povsem analogen zvok, le dinamika je boljÅ”a, kotpri LPjih iz tistega ĆØasa.

Upam, da je bilo v pomoĆØ in lep pozdrav Miro.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 02:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam dve ploÅ”ĆØi Archie Shepp (lady Bird in Live in Tokyo) - posnete leta 1978 (kupljene pa 1981) - DENON PCM. Zvok je fenomenalen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 14:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay

ĆØe si dobil en kup ploÅ”ĆØ za v smeti Å”e ni nujno kriv Helidon, res niso najboljÅ”a založba na svetu ampak imam njihovih nekaj kar solidnih izdelkov.

Najprej se prepriĆØaj kje je vzrok prasketanja in na kaki opremi to posluÅ”amo, razlike so lahko enormne, lastnost malo boljÅ”ih igl je ravno ta da imajo boljÅ”i profil in bolje sledijo informaciji v zarezah, žal se to zaĆØne pri 1000 in veĆØ evrih, za manj žal sory ne bo kaj veliko muzike iz slabÅ”ih ploÅ”ĆØ..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 00:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem si vzel malo ĆØasa in preposluÅ”al in primerjal LP-jke vs. Acotovi master posnetki:
POP BOOM : Ove ĆØu noĆØi naĆØi blues - JUGOTON LSY 65003/4
BULDOŽER : Gnus blues - HELIDON FLP 05-028
PENGOV : cesta - RTV Ljubljana LD 0741('81)
PENGOV: cesta - HELIDON Å Z-1
Absolutna zmagovalka RTV PENGOV-zelo dobra, druga BULDOŽER, tretja POP BOOM in zanimivo najslabŔa HELIDONOV Pengov z istim posnetkom kot na RTV Lj.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 00:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Danes sem si vzel malo ĆØasa in preposluÅ”al in primerjal LP-jke vs. Acotovi master posnetki:
POP BOOM : Ove ĆØu noĆØi naĆØi blues - JUGOTON LSY 65003/4
BULDOŽER : Gnus blues - HELIDON FLP 05-028
PENGOV : cesta - RTV Ljubljana LD 0741('81)
PENGOV: cesta - HELIDON Å Z-1
Absolutna zmagovalka RTV PENGOV-zelo dobra, druga BULDOŽER, tretja POP BOOM in zanimivo najslabŔa HELIDONOV Pengov z istim posnetkom kot na RTV Lj.


A ni Buldožer na Helidonu veliko slabŔi kot originalna-pri meni dela obupno? Pri prodajalcih nima neke cene, medtem ko je original nekajkrat dražji.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 00:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je pa Helidon vse od njih mi prasketa, kot bi zakuril prvomajski kres.
Jugotonke so exellent proti njim. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
Danes sem si vzel malo ĆØasa in preposluÅ”al in primerjal LP-jke vs. Acotovi master posnetki:
POP BOOM : Ove ĆØu noĆØi naĆØi blues - JUGOTON LSY 65003/4
BULDOŽER : Gnus blues - HELIDON FLP 05-028
PENGOV : cesta - RTV Ljubljana LD 0741('81)
PENGOV: cesta - HELIDON Å Z-1
Absolutna zmagovalka RTV PENGOV-zelo dobra, druga BULDOŽER, tretja POP BOOM in zanimivo najslabŔa HELIDONOV Pengov z istim posnetkom kot na RTV Lj.


A ni Buldožer na Helidonu veliko slabŔi kot originalna-pri meni dela obupno? Pri prodajalcih nima neke cene, medtem ko je original nekajkrat dražji.

Ma tako slaba spet ni, dejstvo pa je je, da je daleĆØ za Pengovom. ƈe se ti ljubi poglej na ploÅ”ĆØo, moja je FLP 05-028 4981. Res pa sem imel "veze" na Helidonu. PloÅ”ĆØa je "Å”kart roba" in ima ekscentriĆØno nalepljeno nalepko.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 01:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
To je pa Helidon vse od njih mi prasketa, kot bi zakuril prvomajski kres.
Jugotonke so exellent proti njim. Wink

Pa sej prasketanje ni tak problem, zvok je slab...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 17, 2012 01:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:

Kdo je tukaj pri Helidonkah zaŔuŔtral?
Morebiti se jim ni dalo potruditi, in se jim je popolnoma fuĆØkalo samo da je bilo posneto.Niso znali, ali so pa uporabljali totalno "zgurane" matrice?
Zakaj so te Helidonke tako naelektrene z statiko ĆØe pa isti letnik Rtb-jeve in Jugotonove LP-jke niso.Je kriv material? Rolling Eyes


Ne bi Ŕli v detajle, ti pa sigurno veŔ kaj pomeni "Ŕtajerc po poklicu".
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 22:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes naredil Å”e en zanimiv test z legendarno Gatnikovo ploÅ”ĆØo. Rezultati so zanimivi oz. presenetljivi.
Jugoton - original 1976 - teža 140 g
Mar Cou Mar - "privat" Avstrija - teža 160 g
Jugoton - reissue 2011 - teža 200 g
Rezultat: daleĆØ najboljÅ”a reissue iz 2011. Druga original iz 1976 in z ne veliko raazlike tretja Mar Cou Mar. Seveda pa ni na nobeni kakÅ”nega vrhunskega zvoka. O cenah na trgu pa je brez pomena izgubljati besede.

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Danes naredil Å”e en zanimiv test z legendarno Gatnikovo ploÅ”ĆØo. Rezultati so zanimivi oz. presenetljivi.
Jugoton - original 1976 - teža 140 g
Mar Cou Mar - "privat" Avstrija - teža 160 g
Jugoton - reissue 2011 - teža 200 g
Rezultat: daleĆØ najboljÅ”a reissue iz 2011. Druga original iz 1976 in z ne veliko raazlike tretja Mar Cou Mar. Seveda pa ni na nobeni kakÅ”nega vrhunskega zvoka. O cenah na trgu pa je brez pomena izgubljati besede.

Mi mogoĆØe prodaÅ” orginal iz leta 1976.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 24, 2012 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal ne, je v osebni zbirki.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PrimozS



Pridružen/-a: Pon Jan 2009 10:00
Prispevkov: 90
Kraj: VG

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 25, 2012 20:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK, ĆØe je Kostja narisal naslovnico, zakaj je potem to potem kar "Gatnikova ploÅ”ĆØa"?

RAskorak je ipak delo Pavla KAvca in njegovih OKO Wink

Me pa veseli, da je 2011 Reissue najbolje ocenjena Smile
_________________
OK

LP

Primož
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 26, 2012 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe sem napisal malce provokativno. Se pa vsekakor dobro vidi iz fotke za katero ploÅ”ĆØo gre pa tudi poznavalci slo scene jo dobro poznajo. Za ostale pa je tudi dobrodoÅ”lo, da spoznajo katero od ploÅ”ĆØ, ki so postale legendarne tudi zaradi ovitkov. Nekateri od teh so prav gotovo tudi Gatnikovi designi. Nemalokrat smo premalo pozorni prav na ovitke, ki nam povedo veliko o glasbi oz. izvajalcu samemu.

Je pa tudi mene presenetilo, da so se v Jugotonu potrudili za teh 300 ali 500 izvodov. Zares pohvalno.

Å e nekaj K. Gatnikovih ovitkov:


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe