Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Samogradnja kablov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2013 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko se obravnava vtičnice, konektorje in kabeljne, je mogoče potrebno obravnavati tudi elemente, vgrajene v ojačevalce in pre_stage. Notranje ožičenje je vedno dokaj borno in uporabljeni kondeljci niso vredni piškavega oreha. Zato je namesto metanja denarja v drago periferijo veliko bolj smotrno podreti opremo in jo kvalitetno ožičiti ter pomenjati material, ki je dostopen boljši, sploh menjava elektrolitov za polyestre ali polypropylene, kjer je to možno. Enako tantali po par letih izgubijo karakteristike in so v signalni veji bedni, vsaj bipolarna vezava! in še in še je priložnosti. Zamenjava kakšnih bednih čipov tipa 5532/34 z ADI, BB ali diskretnimi, recimo Bursoni je korak naprej v kvalitetei, veliko daljši kot pa konektor/kabelj menjava, ki je v praksi pasiven vpliv. Če upoštevamo, da je en RG58 za GHz modulirano satelitsko področje prenosa slike, NE more barvati audio scene pa amen. Ne pustite se placebo efektu cene materiala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2013 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej so po tvoje originlani kabeljni, ki jih dobiš zraven aparature oziroma RG 58 najboljši?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2013 16:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odvisno, kako in kje je zadeva uporabljena, še kako lahko hudo barva.
En navaden beden RG-58, ki zaradi slabe terminacije, slabe izdelave,...karkoli,... pri frekvenci 1GHz vnese samo 10 pS nepotrebnega jitterja, pomeni, da je pri audio frekvenci 100Hz vnesel nepotrebnih 100 uS jitterja.
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 15, 2013 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rudyy je napisal/a:
pozdraw...

v terno sem poklicaw in uprasaw ce imajo banane za zvocniski kabel za flat kable...take da nimajo vijakow in da so cim bol flat...

pa so mi odgovorili da trenutno imajo samo ene in da take ki jih zelim jaz jih sploh nimajo...tako so rekli...

tako sem potem poiskaw na ebay-ju in jih nasel in narociw...
hvala wsem za odgovore...

lp..


Pozabiw si uporabiti w
_________________
Usoda se igra s človekom, človek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malossi



Pridružen/-a: Sre Okt 2010 12:37
Prispevkov: 76
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kupil sem tale kabel, katerega bom porabil za izgradnjo interkonektov: http://info.sommercable.com/2__produkte/2__030_meterware/2__200_0271.html

ta kabel ima dva shielda, ki sta medsebojno ločena, v sredini je pa twisted par kablov (glej sliko). Sedaj pa: kako to najbolj optimalno priklopit na RCA? Je bolje notranja twisted para zlotati skupaj na + pin ter OBA shielda na - sleeve? ali je bolje za - ponucati samo notranji shield, zunanjega pa ne priklopim nikamor (ali pa samo na source strani)? Ali bi za + ter - uporabil notranji par kablov, shield pa bi pustil nepriklopljen? Kako bi vi to priklopili?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ksz:


Imamo tu koga, ki si je že naredil zvočniški kabel iz UTP kabla?

Recimo, da imam malo viška časa in bi se malo poigral s to "noro" idejo.
Torej, berem da niti ne igra slabo. Da igra odlično, odprto si ne bi upal trditi ( no, prepustimo se presenetitii).

V glavnem, bega me misel, da se uporablja celi kabel, torej vse žile za + in - signal.
Sam se bolj nagibam k ideji, da bi uporabil 3x UTP kabel, torej 24 žil samo za en pol.

Kaj pravite, kakšne so vaše izkušnje?

hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 09:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.audiofil.net/how_news_item.asp?NewsID=34
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejx



Pridružen/-a: Ned Apr 2012 22:42
Prispevkov: 343
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če nima res kaj drugega delat potem se loti, drugače pa izguba časa in denarja Wink . Utp kabel ima po dve parice skupaj zelo na gosto zavite med sabo in to je nič drugega kot učinek tuljave, pa še vse parice niso enako dolge.

Je kabel iz zgornjega linka sigurno boljša izbira Wink
_________________
Lp

Jernej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mito11



Pridružen/-a: Sre Avg 2011 12:06
Prispevkov: 152
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 10:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam dva UTP kabla iz trdih in pletenih žičk. Za vsak kanal sem prepletel tri kable. Kot je rekel @jernejx škoda časa in denarja. Če hodiš kaj mimo Postojne ti jih lahko posodim.

Povsem druga pesem je http://www.tnt-audio.com/clinica/ubyte2e.html Ta kabel se pri meni zelo obnese.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041955456
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 11:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

"Razne kombinacije, variacije in še kaj" so stare ideje kot je stara "solid core" žica za namen "audio"...
Malo starejši audiofili se bodo spomnili starih "plavo belih telefonskih kablov" , ista stvar drugo pakovanje ko utp.
Ma to rata kar rata. Najpomembnejše za dober rezultat je material pa "izolacija" šele potem pride geometrija.
Je na tržišču zelo veliko dobrih kablov na "m", ni računice, da se "zapleteš" v samogradnjo pol pa rezultat malo boljši od kabla v "Merkurju" ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno tako kot so napisali predhodniki. Škoda časa. Sem jih pred davnimi leti naredil predvsem iz firbca, ko sem ravno imel čas, voljo in materijal. Razliko med "povprečnimi" zvočniškimi in temi kabli pa bi slišal tudi "napol gluh" človek. Skratka stokrat boljše kakšna varianta kot so jo predlagali pred menoj.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simonceli

UTP je treba narediti tako, da vzameš parice iz kabla ter jih nato dodatno malo prepleteš zato, da se držijo skupaj in ne tako, kot je na sliki, ki jo je prilepil nek_do.

Jaz sem naredil (in še imam) obe varianti in je prva boljša.
Lahko si prideš k meni sposodit obe, ker si blizu.

Če imaš možnost "biwiringa", potem se za nizke tone vsekakor splača uporabiti solid core žico. Jaz jo imam 6 mm2, UTP pa uporabiš za visoke.

TNT varianto nisem probal, čeprav imam pripravljen ves material.

UTP je za nek srednji kakovostni razred sprejemljiv, za tisto malo, kar bi dodatno pridobil s kabli za 300 - 400€, je morda bolje razmisliti o naložbi v kaj drugega.

Javi na ZS, če prideš iskat.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 15, 2015 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Ko se obravnava vtičnice, konektorje in kabeljne, je mogoče potrebno obravnavati tudi elemente, vgrajene v ojačevalce in pre_stage. Notranje ožičenje je vedno dokaj borno in uporabljeni kondeljci niso vredni piškavega oreha. Zato je namesto metanja denarja v drago periferijo veliko bolj smotrno podreti opremo in jo kvalitetno ožičiti ter pomenjati material, ki je dostopen boljši, sploh menjava elektrolitov za polyestre ali polypropylene, kjer je to možno. Enako tantali po par letih izgubijo karakteristike in so v signalni veji bedni, vsaj bipolarna vezava! in še in še je priložnosti. Zamenjava kakšnih bednih čipov tipa 5532/34 z ADI, BB ali diskretnimi, recimo Bursoni je korak naprej v kvalitetei, veliko daljši kot pa konektor/kabelj menjava, ki je v praksi pasiven vpliv. Če upoštevamo, da je en RG58 za GHz modulirano satelitsko področje prenosa slike, NE more barvati audio scene pa amen. Ne pustite se placebo efektu cene materiala.
Jope.
Dokler tega ne narediš, ne moreš verjet kaj elementi in ožičenje po 20EUR za pol kile v komponentah naredijo razliko na slabše.
Še večji užitek doživiš, ko kateri od njih začne po letu dve slabet in občasno prekinjat.
Že ko sem zamenjal leta nazaj prva dva elektrolita za dostojna kosa, sem se vprašal, zakaj sistem nenadoma igra klasiko kot za šalo napram prej?
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 17, 2015 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Banana puše in vilice so na pletenicah in UTP paricah-zvočniških kablov do določene mere izboljšava, na solid core kablih za zvočnike pa so prava katastrofa, saj je solid core kabel kot tako sam kos kovine in mu še en dodan kos kovine v katerikoli obliki lahko samo pokvari zvočni pečat.
Povedano drugače.

Če solid core kabel z vilicami ali pušami igra boljše potem je puša ali vilica res fenomenalno metalurško narejena(in temu primerno zelo draga), bolj verjetno pa je, da je z zasnovo kabla nekaj toliko narobe, da ga je potrebno na novo dizajnirat.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gtcore



Pridružen/-a: Sre Maj 2014 9:05
Prispevkov: 15
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 26, 2018 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje, dober dan!

Imel bi, za vas najverjetneje več kot preprosto in retorično vprašanje ampak vseeno bi prosil za preprost odgovor, da ne bom naredil kakšne neumnosti...

Imam končno Marantz in Marantz receiver.

Imam pa tudi DAC, ki je hkrati variable RCA line out in ojačevalec za slušalke.

Rad bi ga priklopil na končno, vendar imam na končni samo 1x RCA L/R vhod stereo, in bi rad nanj priklopil še DAC (ne bi ga priklapljal na receiver, ker ima DAC svoj potenciometer za Line out).

Lahko kupim kar tole? ...


... vstavim v RCA na končni in priklopim tako Receiver kot DAC in potem z DAC-om reguliram glasnost končne? Seveda bi receiver ugasnil in ne uporabljal oba hkrati!

Se opravičujem za mogoče nerodno vprašanje, vendar sem še "audiofil v nastajanju"

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe