Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Konec CD dobe - zares?
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 08:42    Naslov sporočila: Konec CD dobe - zares? Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 08:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem, zakaj je izpadel link in besedilo?!

http://www.side-line.com/news_comments.php?id=46980_0_2_0_C
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 09:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da konec CD-ja kot nosilca zvoka kljub napovedim ne bo tako hipen in dramatiĆØen, kot se to napoveduje v prispevku. Je pa to, o koncu CD-ja, neizogibno dejstvo. Slej ali prej. Vinilke pa se bodo lepo poĆØasi vrtele Å”e naprej. Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CD doba ima pri meni samo Å”e en trzljaj, preden dokonĆØno izdihne: EAC mora poflacati celotno zbirko cedejev, preden grejo od hiÅ”e..

Very Happy

nima smisla.. ravno ta teden sem se po dooolgem ĆØasu zakopal v zbirko cedejev in jih malo predvajal.. kaj hitro sem zaĆØel pogreÅ”ati ves komfort zaslonskega izbiranja komadov.. paĆØ moje mnenje, jaz sem nepovratno padel v flac zgodbo.. vinil je druga zgodba.. nimam gramofona, mi je pa ves ritual blizu in vem, da bom slej ko prej to nabavil (ne nabavil, Å pil si mora to sam naredit Smile).. za duÅ”o..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 11:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

HD in druge "komercialne izmiÅ”ljenke" so nastale zgolj iz komercialnih vzgibov, kvaliteta je v drugem planu ... Prodaja CDjev je upadla, gusarjev in piratstva je bilo preveĆØ, je bilo potreba nekaj izmislit ...
Dober star analogni posnetek je dober in tu je konec. IzboljÅ”at,ga ne moremo, ga lahko pokvarimo ali polepÅ”amo ... Novodobni dobri posnetki nastajajo v "koncertni dvorani" in "dobro filozofijo snemalca". Tukaj se med profijimi in audiofili bije veĆØni boj, kaj je dober posnetek... NajboljÅ”i rezultati pridejo ven kadar je snemalec tudi audiofil, ki tudi posluÅ”a glasbo. Veliko profijev sploh ne posluÅ”a glasbe, tehnika je njim v prvem planu, da se ni potrebno trudit. Slab posnetek v HDju je Å”e vedno slab posnetek ...
Se pa je v zadnjem ĆØasu prodaja CDjev bistveno izboljÅ”ala zaradi nižjih cen. Seveda ne pri nas, ki smo ko "muhe na drek" ko gra za modne smernice, ko pametnih stvari Å”e niti nismo osvojili ... ...
CD je Å”e vedno najboljÅ”i medij, ĆØe gledamo ceno - kvaliteto, torej CD ploÅ”ĆØek in CD predvajalnik. LP je boljÅ”i ampak tudi najdražji ... ... ... Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Å pil; daj povej preden bodo tvoji cd-ji dokonĆØno Å”li od hiÅ”e.
Morda se bo kateri v moji posluÅ”alnici zelo dobro poĆØutil.
LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:

CD je Å”e vedno najboljÅ”i medij, ĆØe gledamo ceno - kvaliteto, torej CD ploÅ”ĆØek in CD predvajalnik. LP je boljÅ”i ampak tudi najdražji ... ... ... Wink


Se popolnoma strinjam s tvojo tezo Ajka. CD kot medij za množiĆØno uporabo je v korelaciji s kvaliteto in poslediĆØno ceno Å”e vedno bila najboljÅ”a investicija.

S staliÅ”ĆØa danaÅ”njega ĆØasa je relativno neenakovredno primerjati izdelavo LP-ja in Cd-ja ker je koliĆØina LP-jev na tržiÅ”ĆØu praktiĆØno zanemarljiva. Upam da audiofili sedaj ne bodo zaradi te teze užaljeni, ampak LP je v danaÅ”njih ĆØasih v domeni prestiža. Gledano globalno se bo kot medij zagotovo obdržal, vendar zaradi cene samih vinilov, ki definitivno ne padajo, in vsesploÅ”ne euforije uporabe digitalnih medijev ni veĆØje perspektive za množiĆØni revival.

Tržno gledano je v bistvu CD produkcijo uniĆØila tehnologija mp3. Prvi nož v hrbet so klasiĆØnem CD-ju zarinili izumitelji CD-R-ov ki so tržiÅ”ĆØu legalno ponudili kopiranje originalov. Tudi v ĆØasu LP-jev si sicer lahko naredil kopijo na kaseto ali magnetofonski trak, vendar zgodba ni enaka. Kopija LP-jev na 1'4 " magnetofonskem traku zaradi visoke cene magnetnega nosilca in predvajalnika ( magnetofona ) ni bila konkurenĆØna, kvaliteta kopije na kaseti pa ĆØasovno ni bila primerljiva z originalom.

Drugi udarec audio CD-ju je naredil internet in raĆØunalniÅ”ka tehnologija, ki je tržiÅ”ĆØu ponudila relativno kvaliteten mp3 surogat praktiĆØno zastonj. Pustimo sedaj ob strani nelegalno kopiranje in avtorske pravice ki so na pravnem podroĆØju relativno definirana kategorija, v praksi pa roko na srce to nikoli ni zaživelo. Tudi lobi glasbene industrije ni bilo dovolj moĆØan da bi pravno in kazensko zruÅ”il sisteme nelegalnega kopiranja in distribucije glasbenih posnetkov.

Podobna zgodba je seveda tudi na podroĆØju filmske industrije. Kvaliteta kompresiranih video posnetkov je dandanes že na tako visoki kvaliteti, da prekaÅ”a klasiĆØno distribucijo preko kabelskih omrežij, razen ĆØe odÅ”tejemo trenutno HD produkcijo.

Zadeva seveda ni tako kritiĆØna. Se spomnite recimo predpostavk pred 10 leti, da bodo praktiĆØno vsi tiskani mediji izginili iz tržiÅ”ĆØa. Toliko revij in ĆØasopisov kot je sedaj na policah kioskov ni bilo Å”e nikoli. Knjiga kot tiskani medij ima Å”e vedno dominatno vlogo pred elektronskimi knjigami. Kljub vsem prednostim elektronskih medijev je prijetno vzeti v roke ĆØasopis ali knjigo/revijo in jo preĆØitati/prelistati na tisti staromoden naĆØin.

Tudi s CD-ji bo podobna zgodba, ĆØeprav se tehnologije hitro menjajo. Edino zaskrbljujpĆØe je dejstvo, da si take koliĆØine glasbe in filmov kot je bilo to možno v obdobju mp3/Divix zastonj ne bo veĆØ možno nabrati. MogoĆØe se motim Wink Upam no.

Lp

Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse je na paŔniku, prav vse, samo vedeti moraŔ kje iskati.
Pa Ŕe to. Naj se j****o založniki in njihova produkcija. Pogoltneži so, enako kot bankirji.
Naj živi svoboden internet!

Edit:


_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj je stvar, ki je preneÅ”ena z interneta, lahko kvalitetna... Ampak velika veĆØina je Å”rot, Å rot z veliko zaĆØetnico... Koliko pa je JAZZZ-ov, ki bi jim to bilo pomembno... Zelo malo, zelo malo...
Vseeno pa je zame CD tisto, kar primeŔ v roko, je oblikovano, ima morebiti dodana besedila, slikovni material in Ŕe kaj... To nikakor ne more biti isto, kot je download z mreže...
Res pa je, da smo tisti ĆØedalje redkejÅ”i kupci CD-jev plaĆØevali tudi izgubo te industrije, ki se ni znala bolje organizirati... ƈe samo pogledam nekaj starih CD-jev, ki imajo ceno 14 DEM, kak albumi so segli tudi do 28 ali 32 DEM... A danaÅ”nja cena je ista, le da je enota EUR... Razmerje med DEM in EUR pa ni 1:1, žal...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
suntrace1



Pridružen/-a: Pon Okt 2009 20:52
Prispevkov: 56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZadnjiĆØ sem v Big Bangu kupil LP Dark Side of the Moon, poleg pa dobil link do dolvleke albuma v mp3 obliki s 320kbps. To mi je bilo vÅ”eĆØ. CD pa je ravno nekaj vmes in ga nimam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jolbe



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 14:37
Prispevkov: 46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

HD in druge "komercialne izmiŔljenke" so nastale zgolj iz komercialnih vzgibov, kvaliteta je v drugem planu ...

CD je Å”e vedno najboljÅ”i medij, ĆØe gledamo ceno - kvaliteto, torej CD ploÅ”ĆØek in CD predvajalnik. LP je boljÅ”i ampak tudi najdražji ... ... ... Wink


Glede na to, da sem newbie, bo verjetno tole ignorirano...ampak vseeno:

Zgornji dve trditvi sta neumnost.
Glede prve:
Zakaj je HD format nastal sicer ni pomembno, ampak presežek v kvaliteti ni sporen. Nenazadnje Å”e v HD upsamplan CD zveni bolje kot izvorni CD. Resno me ĆØudi, da na vaÅ”ih sistemih tega ne morete zaznati. Ponudba studijskih masterjev v HD ltudi epo raste vsak dan...

Glede druge:
Solidni CD predvajalniki stanejo jurja in veĆØ. Kombinacija kateregakoli digitalnega predvajalnika (i-karkoli, mediaplejerji, pa tudi pC...) in poceni DAC-a (katerega karakter si za drobiž prilagodiÅ” svojemu okusu primerno - z menjavo opampov, kondijev, napajanja...) pa trikrat manj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Vseeno pa je zame CD tisto, kar primeŔ v roko, je oblikovano, ima morebiti dodana besedila, slikovni material in Ŕe kaj... To nikakor ne more biti isto, kot je download z mreže...


Res je, tudi to je en aspekt celostne podobe nekega glasbenega izdelka. In ĆØe se navežem na trenutno zelo aktualno temo o albumu skupine Pink Floyd "The dark side of the Moon": LP-ju je priloženo pol ducata plakatov, posterjev, na zelo kvalitetnem papirju. In poleg samoumevne opremljenosti albuma z besedili pesmi, je za nameĆØek tu Å”e nekaj kar velikih nalepk! Tega CD ne doseže, brez da bi presegel okvirje formata Å”katlice v kateri je shranjen disk. "Elektronski" albumi pa so spet lahko opremljeni z neomejeno koliĆØino podatkov o albumu, izvajalcih, o nastanku albuma in podobno, a niĆØ oprijemljivega, kar bi lahko vzel v roke. Vsaka oblika izdaje albuma paĆØ ima svoje specifiĆØne posebnosti.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

suntrace1 je napisal/a:
ZadnjiĆØ sem v Big Bangu kupil LP Dark Side of the Moon, poleg pa dobil link do dolvleke albuma v mp3 obliki s 320kbps. To mi je bilo vÅ”eĆØ. CD pa je ravno nekaj vmes in ga nimam.


To je zelo dobra domislica, ki se bo, upam, prijela in o kateri sem pred kratkim pisal v temi "Kaj trenutno posluŔate". Šlo je za album Amy Winehouse "Frank".
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj ĆØe vam link za mp3? Pa Å”e to imate za presežek. Samo kost za glodanje so vam dali in niĆØ drugega. Prej ga doma izripam kot pa po njihovo dolpotegnem. Naj si ga nekam vtaknejo ...
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekrŔku je napisal/a:
Kaj ĆØe vam link za mp3? Pa Å”e to imate za presežek. Samo kost za glodanje so vam dali in niĆØ drugega. Prej ga doma izripam kot pa po njihovo dolpotegnem. Naj si ga nekam vtaknejo ...


Morda se ti bo zdelo smeÅ”no, a na ta naĆØin vsaj vem, da je album snet legalno. Tako za v avto, "nek' se naĆ°e"... doma pa itak posluÅ”am LP-jko. Sicer pa ga ne bi iskal na netu. ƈe pa dobiÅ” na razpolago "bližnjico", paÅ” snameÅ”. Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 1 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe