Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Konec CD dobe - zares?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekrŔku je napisal/a:
Å e enkrat bom ponovil. Naj se j****o vsi po vrsti. Ti, vsevednež in poÅ”tenjakar, dvigni kamen in ga zaluĆØaj vame. Si brez tovrstnega greha? Nehaj biti pokroviteljski.

Napisal si: "Naj se j****o založniki in njihova produkcija. Pogoltneži so, enako kot bankirji. Naj živi svoboden internet! "
Zdej pa naj se j****o vsi po vrsti ... Laughing ƈe ti samo povem, kdo reže najveĆØji del pogaĆØe pri platah, sem pa zate vsevednež in poÅ”tenjakar. Alen, ne poznaÅ” me ! Niti miĆØkeno Shocked Kamenje pa si meĆØeÅ” sam - ĆØe me imenujeÅ” za poÅ”tenjakarja, kako lahko potem priĆØakujeÅ”, da bom nate vrgel kamen? Jezo pa sprosti kje drugje. Wink
Å e enkrat , prodajalci vzamejo vsaj 40% celotnega zneska plate(+20% DDV) - brez vložka. Pa ne mi metat, da zagovarjam glasbeno industrijo. ƈe te spomin služi ,boÅ” nekje naÅ”el, da sem o tem že govoril, Å”e najveĆØ o HD nategu z viÅ”jimi, najviÅ”jimi formati. Si takrat kaj pripomnil naj se j****o?
Pokroviteljski? Ha ha ha ... In kaj si potem ti?

LP

P.S.: probaj izraĆØunat, koliko stane 1000 CDjev npr. Marka Hatlaka ... Snemanje, Sazas(do 0.8 evra na CD), mix, mastering, oblikovanje, izdelava CDja, ovitek, promocija ... okoli 5000 evrov + DDV. Brez Markovega honorarja. 4 CDje moraÅ” dati zastonj državi(NUK) - jebem jim m...., potem promo kopije- ne bom pravil, koliko je potrebno talati na radio, TV ... In ĆØe hoĆØeÅ” plato prodajati v Big Bangu, dobiÅ” od posrednika, ker direkt ne prideÅ” notr okoli 5 evrov + DDV. Sedaj pa, pameten kot si, izraĆØunaj. In ripaj in vleĆØi z neta take plate. V tem trenutku boÅ” profitiral, kaj pa ĆØez nekaj let? Ni treba biti prerok, da ugotoviÅ”, kaj se bo zgodilo ... Sam slovenskih izvajalcev NE KOPIRAM NIKOLI !
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 18:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mater ste si skoĆØili v lase... Laughing Zanimivo branje...
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Zato ker imam mlado ženo in moram vzdrževati kondicijo, kolo pa je genau za to. Smile . Z metanjem kolna, natovarjanjem betona in sliĆØno pa si samo sferdirbaÅ” križ, potem pa ti hitro lahko zaĆØno babo popravljat drugi. Laughing

Aja, kolo je pa varno? Wink


audiofill je napisal/a:
Stvar vsakega posameznika. Jaz nisem obremenjen s tem da bi moral vsak album posluÅ”ati v celoti in to po redosledu od prvega do zadnjega komada, kot si je to zamislil izvajalec. Nekje na forumu sem enkrat prebral, da naj bi bilo edino takÅ”no posluÅ”anje kvalitetno posluÅ”anje, kao audiofilsko, doĆØim menjavanje komadov pa samo usputno nekvalitetno, ker se kao ne moreÅ” vživeti oziroma poglobiti v material.

PosluÅ”anje celega albuma ni plod obremenjenosti , ampak kvaliteta benda ali posameznika, ki zna narediti tak izdelek. Ne zgovarjam se o Gagicah, ampak, lahko reĆØeva kakÅ”no o albumu, o kateremu je govora v sosednji temi: Dark Side ... pa p....a, to moraÅ” posluÅ”ati v celoti, ali samo izvleĆØeÅ” ven "radijske" Time, Money ... Že dolgo nazaj sem spraÅ”eval, kdo od vas HD gikov sploh Å”e kdaj posluÅ”a cel album?
Pri Bogdani Herman in Juretu Toriju je bil vrstni red pazljivo izbran(izvajalca), za same pavze(dolžine) smo npr. potrebovali vsaj pol ure.
Pri KauĆØiĆØi(Roundtrip) smo po pazljivem posluÅ”anju zamenjali 5 in 6 komad. Kdor ima CD ali vinil, naj posluÅ”a obe varianti in pove mnenje...

Si kdaj posluÅ”al Love Supreme(Coltrane). Deluje kot celota in kot tako jo vedno posluÅ”am. Pa ne zato, ker sem avdiofil, ampak, ker te taka glasba zapelje in nimam niti najmanjÅ”e potrebe, da bi prekinil po komadu ali dveh in dal gor kaj drugega... Shocked Se mi je pa že uspelo take plate posluÅ”ati veĆØkrat zapored (pa zdaleĆØ nisem edini).
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
Zato ker imam mlado ženo in moram vzdrževati kondicijo, kolo pa je genau za to. Smile . Z metanjem kolna, natovarjanjem betona in sliĆØno pa si samo sferdirbaÅ” križ, potem pa ti hitro lahko zaĆØno babo popravljat drugi. Laughing

Aja, kolo je pa varno? Wink


audiofill je napisal/a:
Stvar vsakega posameznika. Jaz nisem obremenjen s tem da bi moral vsak album posluÅ”ati v celoti in to po redosledu od prvega do zadnjega komada, kot si je to zamislil izvajalec. Nekje na forumu sem enkrat prebral, da naj bi bilo edino takÅ”no posluÅ”anje kvalitetno posluÅ”anje, kao audiofilsko, doĆØim menjavanje komadov pa samo usputno nekvalitetno, ker se kao ne moreÅ” vživeti oziroma poglobiti v material.

PosluÅ”anje celega albuma ni plod obremenjenosti , ampak kvaliteta benda ali posameznika, ki zna narediti tak izdelek. Ne zgovarjam se o Gagicah, ampak, lahko reĆØeva kakÅ”no o albumu, o kateremu je govora v sosednji temi: Dark Side ... pa p....a, to moraÅ” posluÅ”ati v celoti, ali samo izvleĆØeÅ” ven "radijske" Time, Money ... Že dolgo nazaj sem spraÅ”eval, kdo od vas HD gikov sploh Å”e kdaj posluÅ”a cel album?
Pri Bogdani Herman in Juretu Toriju je bil vrstni red pazljivo izbran(izvajalca), za same pavze(dolžine) smo npr. potrebovali vsaj pol ure.
Pri KauĆØiĆØi(Roundtrip) smo po pazljivem posluÅ”anju zamenjali 5 in 6 komad. Kdor ima CD ali vinil, naj posluÅ”a obe varianti in pove mnenje...

Si kdaj posluÅ”al Love Supreme(Coltrane). Deluje kot celota in kot tako jo vedno posluÅ”am. Pa ne zato, ker sem avdiofil, ampak, ker te taka glasba zapelje in nimam niti najmanjÅ”e potrebe, da bi prekinil po komadu ali dveh in dal gor kaj drugega... Shocked Se mi je pa že uspelo take plate posluÅ”ati veĆØkrat zapored (pa zdaleĆØ nisem edini).


Se kje ta plata ali cd da nabavit?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jolbe je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

HD in druge "komercialne izmiŔljenke" so nastale zgolj iz komercialnih vzgibov, kvaliteta je v drugem planu ...

CD je Å”e vedno najboljÅ”i medij, ĆØe gledamo ceno - kvaliteto, torej CD ploÅ”ĆØek in CD predvajalnik. LP je boljÅ”i ampak tudi najdražji ... ... ... Wink


Glede na to, da sem newbie, bo verjetno tole ignorirano...ampak vseeno:

Zgornji dve trditvi sta neumnost.
Glede prve:
Zakaj je HD format nastal sicer ni pomembno, ampak presežek v kvaliteti ni sporen. Nenazadnje Å”e v HD upsamplan CD zveni bolje kot izvorni CD. Resno me ĆØudi, da na vaÅ”ih sistemih tega ne morete zaznati. Ponudba studijskih masterjev v HD ltudi epo raste vsak dan...

Glede druge:
Solidni CD predvajalniki stanejo jurja in veĆØ. Kombinacija kateregakoli digitalnega predvajalnika (i-karkoli, mediaplejerji, pa tudi pC...) in poceni DAC-a (katerega karakter si za drobiž prilagodiÅ” svojemu okusu primerno - z menjavo opampov, kondijev, napajanja...) pa trikrat manj.


LP

To je malo iz konteksta jemati ven samo doloĆØene trditve Shocked Wink

Soliden CDpredvajalnik res stane okoli jurja in veĆØ in tudi dela bolje od vseh zgoraj omenjenih "media...." in to z obĆØutnim naskokom. O nekih "modifikacijah" ne bomo govorili, ker je to druga "Å”torija"...
Ravno vĆØeraj smo naradili tak mini test, ki ga "nejevernim Tomažem" veĆØkrat predvajam ...

Izvori zvoka in oprema:

1. CD prevajalnik z lampaÅ”kim DACom, digital "ven" in "not" ... cca 1300 ā‚¬
2. Netbook z istim "komadom" v 16/44 in 24/96
3. Zunanji DAC cca 1000 ā‚¬, digi kabel 200ā‚¬, usb konverter 100 ā‚¬
4. LP original, brez digitalnih "popravkov" ...
5. Integrirec, hibrid cca 1600ā‚¬, phono integrirana kartica 100ā‚¬


Vsi prisotni so soglaŔali z oceno v približno v takem razmerju ...

LP ... zmagovalec, zato ocena ... 10
CD v CD predvajalniku ... 8,5
CD v DAC ... 8,0
Netbook ... 16/44 signal v USB konverter-DAC ... 7,0
Netbook ... 24/96 signal v USB kon.-DAC ... 7,4

Najbolj praviĆØen test je bil CD v DAC in Netbook v DAC preko istega digi kabla in istih povezovalnih kablov ...

Razlika med 16 in 24 bitno verzijo v DAC je bila minimalna, z malo veĆØ odra in bolj odprtimi visokimi .
Razlika med CDpredvajalnikom in digitalnim signalom iz "ĆØurnalnika" pa takoj zaznavna vsem prisotnim. VeĆØja resolucija veĆØ sliÅ”anega, bolj hitro, odprto, zraĆØno z veĆØjo tonalno dinamiko, timbri ... Iz "ĆØurnalnika" vse malo bolj leno popeglano, motno, podobno kot slaba kopja CDja ...

LP "raritetam" z leti cena samo raste ...

http://www.ebay.com/itm/BEATLES-WHITE-ALBUM-ORIG-NUMBERED-68-MINT-COMPLETE-/220882620470?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957704154627094666

http://www.ebay.com/itm/FIX-Vengeance-Town-45-Touch-and-Go-Records-1981-KBD-/200668590753?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957662164964988556

http://www.ebay.com/itm/Elvis-Sun-45-THATS-ALL-RIGHT-original-BLUE-MOON-KENTUCK-/180745655396?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957709670252530719

http://www.ebay.com/itm/Elvis-Presley-Milkcow-Blues-Boogie-Sun-215-ORIGINAL-45-/380380197463?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957726540615776367

http://www.ebay.com/itm/Meet-Beatles-1964-First-US-Album-Mono-FirstPressing-/170683176702?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957731663162218602

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.ebay.com/itm/Andy-Warhol-collection-/140627189247?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957670023864114235


ƈe bo tako tudi s CDji, nekateri so že na spisku, je nakup originalnih CDjev dobra investicija za v bodoĆØe ...
Že sedaj je originalne CDje založbe TBM praktiĆØno nemogoĆØe dobiti, vse so veĆØ ali manj v XRCD verziji ... ...

http://www.cduniverse.com/productinfo.asp?pid=7294012

http://www.ebay.com/itm/TBM-9002-CD-The-Famous-Sound-of-TBM-Volume-2-GERMANY-OOP-Interpress-NEW-/190588031359?pt=Music_CDs&hash=item2c5fee917f
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wolumen je napisal/a:


Se kje ta plata ali cd da nabavit?


Jaz CDje veĆØinoma kupujem pri Grooves...

http://www.grooves-inc.com/advanced_search_result.php?currency=EUR&keywords=coltrane+john&sort=7d&cPath=2

ena izmed izdaj...

http://www.grooves-inc.com/coltrane-john-love-supreme-impulse-cd-album-pZZa1-296399361.html

Za nakup LP jev bo Jazz in Å”e kdo vedel veĆØ povedat.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa je spet debata stekla v drugo smer in se oddaljila od imena teme, ampak OK, izgleda da ne gre drugaĆØe. Confused

Pa bom Ŕe jaz nekaj rekel na to temo.
Torej, tudi jaz praviloma posluÅ”am cel album. Ko si vzamem ĆØas za glasbo, po navadi posluÅ”am dva ali celo tri zapored. Album razumem kot neko celoto, kot knjigo ki jo prebereÅ” od zaĆØetka do konca in ne le popularne citate iz nje. Samplerji ali kakrÅ”na koli druga oblika glasbenih kolažev mi niso blizu. Pa ne le zaradi odsotnosti "zgodbe", ampak tudi zaradi tega, ker se pesmi, ki si sledijo lahko zelo razlikujejo med seboj po "soundu" in potem to doživljam kot neke vrste "knajpanje", ĆØe se lahko tako izrazim. Å e najbolj slikovito bi to lahko opisal kot nek film, ki se na zaĆØetku odvija na polarnem severu, in komaj se navadim na strupen mraz in zaslepljujoĆØe bleÅ”ĆØanje sonca, se v naslednjem kadru že znajdem v tropskem pragozdu, kjer je temno in neznosna vlaga. Spet kasneje preskoĆØim v Saharsko puÅ”ĆØavo, kjer je preko dneva neznosna vroĆØina, zrak pa suh. In tako naprej...
To enostavno ne gre skupaj! Vsaj pri meni ne. Seveda nikomur ne vsiljujem svojega "recepta" za posluŔanje glasbe, samo predstavljam svoj pogled na to "problematiko".
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Aja, kolo je pa varno? Wink

Kaj pa vem. Glede na to da sem na cesti, makadamu, gozdu,... varno ravno ni, je vsekakor bolj blagodejno od lopate. Odkar gonim me križ niĆØ veĆØ ne matra. Smile

JAZZZ je napisal/a:


PosluÅ”anje celega albuma ni plod obremenjenosti , ampak kvaliteta benda ali posameznika, ki zna narediti tak izdelek. Ne zgovarjam se o Gagicah, ampak, lahko reĆØeva kakÅ”no o albumu, o kateremu je govora v sosednji temi: Dark Side ... pa p....a, to moraÅ” posluÅ”ati v celoti, ali samo izvleĆØeÅ” ven "radijske" Time, Money ... Že dolgo nazaj sem spraÅ”eval, kdo od vas HD gikov sploh Å”e kdaj posluÅ”a cel album?
Pri Bogdani Herman in Juretu Toriju je bil vrstni red pazljivo izbran(izvajalca), za same pavze(dolžine) smo npr. potrebovali vsaj pol ure.
Pri KauĆØiĆØi(Roundtrip) smo po pazljivem posluÅ”anju zamenjali 5 in 6 komad. Kdor ima CD ali vinil, naj posluÅ”a obe varianti in pove mnenje...

Si kdaj posluÅ”al Love Supreme(Coltrane). Deluje kot celota in kot tako jo vedno posluÅ”am. Pa ne zato, ker sem avdiofil, ampak, ker te taka glasba zapelje in nimam niti najmanjÅ”e potrebe, da bi prekinil po komadu ali dveh in dal gor kaj drugega... Shocked Se mi je pa že uspelo take plate posluÅ”ati veĆØkrat zapored (pa zdaleĆØ nisem edini).



Iztok, (kot mi praviÅ” HD gik, dobra hihi), ĆØe mi je album pri srcu ga posluÅ”am celega in to lahko tudi veĆØkrat zapored. ƈe mi je delno užiten pa vĆØasih celega, vĆØasih pa samo meni boljÅ”i del, paĆØ odvisno od poĆØutja in ĆØasa. En takÅ”en po mojem okusu ki ga ne prekinjam nikoli je recimo tale:

http://www.allaboutjazz.com/php/article.php?id=34155

Genau za relaksacijo živĆØkov po stresnem delovnem dnevu. Cool

Da se navežem na otvoritveni post teme... tudi jaz mislim da je CD format umirajoĆØi dinozaver. To sem rekel že pred leti ko sem prevekslal na hard disk. Da bo pa Å”lo tako hitro (ĆØe napisano na tisti povezavi seveda drži) pa si vseeno nisem predstavljal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz mislim da Ŕe dolgo nebo konec cedejev v vsakem avtu imaŔ imaŔ cd radijo ravno tako se Ŕe zmeraj da v nekaterih državah kupit posnete kasete
recimo v Romuniji in Bolgariji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Mater ste si skoĆØili v lase... Laughing Zanimivo branje...


ja kaj si pa priĆØakoval.. Laughing slej ko prej se bojo spet poklali, tu ni "live and let live".. tu imaÅ” dva velika tabora, zacementirana v svojih prepriĆØanjih.. pa predrabljali smo tole v miljon debatah.. CD format izumira, pa mogoĆØe ne toliko zaradi superiorne kvalitete HD posnetkov, ampak kot zapisano, da se založbe ne grejo veĆØ, ker ni raĆØunice..

in ja, flacarija ima svoje probleme, podpiÅ”em se pod jazzzovim zapisom o tem, da se ne posluÅ”ajo veĆØ albumi kot celote ampak samo Å”e komadi..

in priznam, zadnje ĆØase se velikokrat zalotim pri razmiÅ”ljanju o LPju (ambasador, to je tvoje maslo) Smile

p.s. v ozadju se vrti Saxophone Colossus Sonnyja Rollinsa, v 192 maniri.. faaajn je.. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
Wolumen je napisal/a:


Se kje ta plata ali cd da nabavit?


Jaz CDje veĆØinoma kupujem pri Grooves...

http://www.grooves-inc.com/advanced_search_result.php?currency=EUR&keywords=coltrane+john&sort=7d&cPath=2

ena izmed izdaj...

http://www.grooves-inc.com/coltrane-john-love-supreme-impulse-cd-album-pZZa1-296399361.html

Za nakup LP jev bo Jazz in Å”e kdo vedel veĆØ povedat.

LP Jernej


Lp

Evo na tem naslovu z veĆØ kot 350.000 naslovi tako na hitro ne najdem niti enega TBM ploÅ”ĆØka ...
Pohitite z nakupi dokler je Å”e ĆØas Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Pa je spet debata stekla v drugo smer in se oddaljila od imena teme, ampak OK, izgleda da ne gre drugaĆØe. Confused

Pa bom Ŕe jaz nekaj rekel na to temo.
Torej, tudi jaz praviloma posluÅ”am cel album. Ko si vzamem ĆØas za glasbo, po navadi posluÅ”am dva ali celo tri zapored. Album razumem kot neko celoto, kot knjigo ki jo prebereÅ” od zaĆØetka do konca in ne le popularne citate iz nje. Samplerji ali kakrÅ”na koli druga oblika glasbenih kolažev mi niso blizu. Pa ne le zaradi odsotnosti "zgodbe", ampak tudi zaradi tega, ker se pesmi, ki si sledijo lahko zelo razlikujejo med seboj po "soundu" in potem to doživljam kot neke vrste "knajpanje", ĆØe se lahko tako izrazim. Å e najbolj slikovito bi to lahko opisal kot nek film, ki se na zaĆØetku odvija na polarnem severu, in komaj se navadim na strupen mraz in zaslepljujoĆØe bleÅ”ĆØanje sonca, se v naslednjem kadru že znajdem v tropskem pragozdu, kjer je temno in neznosna vlaga. Spet kasneje preskoĆØim v Saharsko puÅ”ĆØavo, kjer je preko dneva neznosna vroĆØina, zrak pa suh. In tako naprej...
To enostavno ne gre skupaj! Vsaj pri meni ne. Seveda nikomur ne vsiljujem svojega "recepta" za posluŔanje glasbe, samo predstavljam svoj pogled na to "problematiko".


Se zelo strinjam s tvojim mnenjem in upam, da CD Ŕe ne bo kmalu izumrl!

Kar se mojega odnosa in doživljanja pri posluÅ”anju posameznega CD-ja tiĆØe, bi navedel Å”e nekaj malenkosti, ki pa lahko prinesejo nadgradnjo glasbenega užitka (moderno bi bilo reĆØi, da prinaÅ”ajo "dodano vrednost"): za vsakim CD-jem je namreĆØ neka konkretna zgodba - npr. nepozabno darilo, spomin na potovanje in nakup v tujini (morda London, Koeln, Pariz...), nakup preko interneta po dolgotrajnem iskanju, nakup preko oglasnika in nato stik s prodajalcem in novega prijateljstva, itd.

Dolpoteg z neta pa je nekako "brez duŔe".

Lp, Stefi
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PosluÅ”anje kompilacij ali the best of,je približno tako,kot,ĆØe bi npr:

VÅ”eĆØ mi je AUDI,ampak sprednji del od A4,srednji od Q7,zadji pa od A3,v temu pa bi se zdaj rad vozil kot,da je A8.Ne bo Å”lo,rdeĆØa nit je pretrgana.

Sam opažam,da bolj kot napredujem s kvaliteto sistema,veĆØ je albumov,ki jih posluÅ”am od zaĆØetka do konca in se sam pri sebi ĆØudim zakaj jih tudi prej nisem maral,ali mogel posluÅ”at komplet.

Ritual s ploÅ”ĆØami prakticiram že okoli 40 let in tudi v prihodnje,ko bom rekel,zdaj pa grem glasbo posluÅ”at,bo to ploÅ”ĆØa in ne kaj od novodobne tehnologije,ĆØetudi bi,in bil bi res že ĆØas,da preseže kvaliteto vinila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2011 00:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@before
Meni pa se zdi, da se tema kar dobro razvija. Saj se ni potrebno držati naslova kot pijanec plota... In iz vseh teh razprav vidim, da moje miÅ”ljenje o CD-ju sploh ni tako osamljeno... Sam imam samo originale, tako vinile, kot ploÅ”ĆØe... Komadov z interneta nimam preveĆØ, pa Å”e to so veĆØ ali manj tisti, ki so bili brezplaĆØni... Kake muzike z nekih torrentov nisem nikoli vlekel dol... In bil sem in bom kaznovan, ker kupujem ploÅ”ĆØe...
Super, naj gre debata naprej... Hvala vsem, ki piŔete!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2011 00:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
@before
Meni pa se zdi, da se tema kar dobro razvija. Saj se ni potrebno držati naslova kot pijanec plota...


Saj sem tudi sam sprevidel in se sprijaznil s tem, da vse teme zavijejo na stranpota, ki pa utegnejo biti zanimiva. Rolling Eyes Zato pa se se tudi vkljuĆØil v to razpravo.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 3 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe