Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Konec CD dobe - zares?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 18:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekršku je napisal/a:
Še enkrat bom ponovil. Naj se j****o vsi po vrsti. Ti, vsevednež in poštenjakar, dvigni kamen in ga zalučaj vame. Si brez tovrstnega greha? Nehaj biti pokroviteljski.

Napisal si: "Naj se j****o založniki in njihova produkcija. Pogoltneži so, enako kot bankirji. Naj živi svoboden internet! "
Zdej pa naj se j****o vsi po vrsti ... Laughing Če ti samo povem, kdo reže največji del pogače pri platah, sem pa zate vsevednež in poštenjakar. Alen, ne poznaš me ! Niti mičkeno Shocked Kamenje pa si mečeš sam - če me imenuješ za poštenjakarja, kako lahko potem pričakuješ, da bom nate vrgel kamen? Jezo pa sprosti kje drugje. Wink
Še enkrat , prodajalci vzamejo vsaj 40% celotnega zneska plate(+20% DDV) - brez vložka. Pa ne mi metat, da zagovarjam glasbeno industrijo. Če te spomin služi ,boš nekje našel, da sem o tem že govoril, še največ o HD nategu z višjimi, najvišjimi formati. Si takrat kaj pripomnil naj se j****o?
Pokroviteljski? Ha ha ha ... In kaj si potem ti?

LP

P.S.: probaj izračunat, koliko stane 1000 CDjev npr. Marka Hatlaka ... Snemanje, Sazas(do 0.8 evra na CD), mix, mastering, oblikovanje, izdelava CDja, ovitek, promocija ... okoli 5000 evrov + DDV. Brez Markovega honorarja. 4 CDje moraš dati zastonj državi(NUK) - jebem jim m...., potem promo kopije- ne bom pravil, koliko je potrebno talati na radio, TV ... In če hočeš plato prodajati v Big Bangu, dobiš od posrednika, ker direkt ne prideš notr okoli 5 evrov + DDV. Sedaj pa, pameten kot si, izračunaj. In ripaj in vleči z neta take plate. V tem trenutku boš profitiral, kaj pa čez nekaj let? Ni treba biti prerok, da ugotoviš, kaj se bo zgodilo ... Sam slovenskih izvajalcev NE KOPIRAM NIKOLI !
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 18:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mater ste si skočili v lase... Laughing Zanimivo branje...
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Zato ker imam mlado ženo in moram vzdrževati kondicijo, kolo pa je genau za to. Smile . Z metanjem kolna, natovarjanjem betona in slično pa si samo sferdirbaš križ, potem pa ti hitro lahko začno babo popravljat drugi. Laughing

Aja, kolo je pa varno? Wink


audiofill je napisal/a:
Stvar vsakega posameznika. Jaz nisem obremenjen s tem da bi moral vsak album poslušati v celoti in to po redosledu od prvega do zadnjega komada, kot si je to zamislil izvajalec. Nekje na forumu sem enkrat prebral, da naj bi bilo edino takšno poslušanje kvalitetno poslušanje, kao audiofilsko, dočim menjavanje komadov pa samo usputno nekvalitetno, ker se kao ne moreš vživeti oziroma poglobiti v material.

Poslušanje celega albuma ni plod obremenjenosti , ampak kvaliteta benda ali posameznika, ki zna narediti tak izdelek. Ne zgovarjam se o Gagicah, ampak, lahko rečeva kakšno o albumu, o kateremu je govora v sosednji temi: Dark Side ... pa p....a, to moraš poslušati v celoti, ali samo izvlečeš ven "radijske" Time, Money ... Že dolgo nazaj sem spraševal, kdo od vas HD gikov sploh še kdaj posluša cel album?
Pri Bogdani Herman in Juretu Toriju je bil vrstni red pazljivo izbran(izvajalca), za same pavze(dolžine) smo npr. potrebovali vsaj pol ure.
Pri Kaučiči(Roundtrip) smo po pazljivem poslušanju zamenjali 5 in 6 komad. Kdor ima CD ali vinil, naj posluša obe varianti in pove mnenje...

Si kdaj poslušal Love Supreme(Coltrane). Deluje kot celota in kot tako jo vedno poslušam. Pa ne zato, ker sem avdiofil, ampak, ker te taka glasba zapelje in nimam niti najmanjše potrebe, da bi prekinil po komadu ali dveh in dal gor kaj drugega... Shocked Se mi je pa že uspelo take plate poslušati večkrat zapored (pa zdaleč nisem edini).
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Škofija loka

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
Zato ker imam mlado ženo in moram vzdrževati kondicijo, kolo pa je genau za to. Smile . Z metanjem kolna, natovarjanjem betona in slično pa si samo sferdirbaš križ, potem pa ti hitro lahko začno babo popravljat drugi. Laughing

Aja, kolo je pa varno? Wink


audiofill je napisal/a:
Stvar vsakega posameznika. Jaz nisem obremenjen s tem da bi moral vsak album poslušati v celoti in to po redosledu od prvega do zadnjega komada, kot si je to zamislil izvajalec. Nekje na forumu sem enkrat prebral, da naj bi bilo edino takšno poslušanje kvalitetno poslušanje, kao audiofilsko, dočim menjavanje komadov pa samo usputno nekvalitetno, ker se kao ne moreš vživeti oziroma poglobiti v material.

Poslušanje celega albuma ni plod obremenjenosti , ampak kvaliteta benda ali posameznika, ki zna narediti tak izdelek. Ne zgovarjam se o Gagicah, ampak, lahko rečeva kakšno o albumu, o kateremu je govora v sosednji temi: Dark Side ... pa p....a, to moraš poslušati v celoti, ali samo izvlečeš ven "radijske" Time, Money ... Že dolgo nazaj sem spraševal, kdo od vas HD gikov sploh še kdaj posluša cel album?
Pri Bogdani Herman in Juretu Toriju je bil vrstni red pazljivo izbran(izvajalca), za same pavze(dolžine) smo npr. potrebovali vsaj pol ure.
Pri Kaučiči(Roundtrip) smo po pazljivem poslušanju zamenjali 5 in 6 komad. Kdor ima CD ali vinil, naj posluša obe varianti in pove mnenje...

Si kdaj poslušal Love Supreme(Coltrane). Deluje kot celota in kot tako jo vedno poslušam. Pa ne zato, ker sem avdiofil, ampak, ker te taka glasba zapelje in nimam niti najmanjše potrebe, da bi prekinil po komadu ali dveh in dal gor kaj drugega... Shocked Se mi je pa že uspelo take plate poslušati večkrat zapored (pa zdaleč nisem edini).


Se kje ta plata ali cd da nabavit?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jolbe je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

HD in druge "komercialne izmišljenke" so nastale zgolj iz komercialnih vzgibov, kvaliteta je v drugem planu ...

CD je še vedno najboljši medij, če gledamo ceno - kvaliteto, torej CD plošček in CD predvajalnik. LP je boljši ampak tudi najdražji ... ... ... Wink


Glede na to, da sem newbie, bo verjetno tole ignorirano...ampak vseeno:

Zgornji dve trditvi sta neumnost.
Glede prve:
Zakaj je HD format nastal sicer ni pomembno, ampak presežek v kvaliteti ni sporen. Nenazadnje še v HD upsamplan CD zveni bolje kot izvorni CD. Resno me čudi, da na vaših sistemih tega ne morete zaznati. Ponudba studijskih masterjev v HD ltudi epo raste vsak dan...

Glede druge:
Solidni CD predvajalniki stanejo jurja in več. Kombinacija kateregakoli digitalnega predvajalnika (i-karkoli, mediaplejerji, pa tudi pC...) in poceni DAC-a (katerega karakter si za drobiž prilagodiš svojemu okusu primerno - z menjavo opampov, kondijev, napajanja...) pa trikrat manj.


LP

To je malo iz konteksta jemati ven samo določene trditve Shocked Wink

Soliden CDpredvajalnik res stane okoli jurja in več in tudi dela bolje od vseh zgoraj omenjenih "media...." in to z občutnim naskokom. O nekih "modifikacijah" ne bomo govorili, ker je to druga "štorija"...
Ravno včeraj smo naradili tak mini test, ki ga "nejevernim Tomažem" večkrat predvajam ...

Izvori zvoka in oprema:

1. CD prevajalnik z lampaškim DACom, digital "ven" in "not" ... cca 1300 €
2. Netbook z istim "komadom" v 16/44 in 24/96
3. Zunanji DAC cca 1000 €, digi kabel 200€, usb konverter 100 €
4. LP original, brez digitalnih "popravkov" ...
5. Integrirec, hibrid cca 1600€, phono integrirana kartica 100€


Vsi prisotni so soglašali z oceno v približno v takem razmerju ...

LP ... zmagovalec, zato ocena ... 10
CD v CD predvajalniku ... 8,5
CD v DAC ... 8,0
Netbook ... 16/44 signal v USB konverter-DAC ... 7,0
Netbook ... 24/96 signal v USB kon.-DAC ... 7,4

Najbolj pravičen test je bil CD v DAC in Netbook v DAC preko istega digi kabla in istih povezovalnih kablov ...

Razlika med 16 in 24 bitno verzijo v DAC je bila minimalna, z malo več odra in bolj odprtimi visokimi .
Razlika med CDpredvajalnikom in digitalnim signalom iz "čurnalnika" pa takoj zaznavna vsem prisotnim. Večja resolucija več slišanega, bolj hitro, odprto, zračno z večjo tonalno dinamiko, timbri ... Iz "čurnalnika" vse malo bolj leno popeglano, motno, podobno kot slaba kopja CDja ...

LP "raritetam" z leti cena samo raste ...

http://www.ebay.com/itm/BEATLES-WHITE-ALBUM-ORIG-NUMBERED-68-MINT-COMPLETE-/220882620470?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957704154627094666

http://www.ebay.com/itm/FIX-Vengeance-Town-45-Touch-and-Go-Records-1981-KBD-/200668590753?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957662164964988556

http://www.ebay.com/itm/Elvis-Sun-45-THATS-ALL-RIGHT-original-BLUE-MOON-KENTUCK-/180745655396?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957709670252530719

http://www.ebay.com/itm/Elvis-Presley-Milkcow-Blues-Boogie-Sun-215-ORIGINAL-45-/380380197463?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957726540615776367

http://www.ebay.com/itm/Meet-Beatles-1964-First-US-Album-Mono-FirstPressing-/170683176702?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957731663162218602

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.ebay.com/itm/Andy-Warhol-collection-/140627189247?_trksid=p4340.m1374&_trkparms=algo%3DPI.WATCH%26its%3DC%252BS%26itu%3DUCC%26otn%3D15%26ps%3D63%26clkid%3D3957670023864114235


Če bo tako tudi s CDji, nekateri so že na spisku, je nakup originalnih CDjev dobra investicija za v bodoče ...
Že sedaj je originalne CDje založbe TBM praktično nemogoče dobiti, vse so več ali manj v XRCD verziji ... ...

http://www.cduniverse.com/productinfo.asp?pid=7294012

http://www.ebay.com/itm/TBM-9002-CD-The-Famous-Sound-of-TBM-Volume-2-GERMANY-OOP-Interpress-NEW-/190588031359?pt=Music_CDs&hash=item2c5fee917f
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wolumen je napisal/a:


Se kje ta plata ali cd da nabavit?


Jaz CDje večinoma kupujem pri Grooves...

http://www.grooves-inc.com/advanced_search_result.php?currency=EUR&keywords=coltrane+john&sort=7d&cPath=2

ena izmed izdaj...

http://www.grooves-inc.com/coltrane-john-love-supreme-impulse-cd-album-pZZa1-296399361.html

Za nakup LP jev bo Jazz in še kdo vedel več povedat.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa je spet debata stekla v drugo smer in se oddaljila od imena teme, ampak OK, izgleda da ne gre drugače. Confused

Pa bom še jaz nekaj rekel na to temo.
Torej, tudi jaz praviloma poslušam cel album. Ko si vzamem čas za glasbo, po navadi poslušam dva ali celo tri zapored. Album razumem kot neko celoto, kot knjigo ki jo prebereš od začetka do konca in ne le popularne citate iz nje. Samplerji ali kakršna koli druga oblika glasbenih kolažev mi niso blizu. Pa ne le zaradi odsotnosti "zgodbe", ampak tudi zaradi tega, ker se pesmi, ki si sledijo lahko zelo razlikujejo med seboj po "soundu" in potem to doživljam kot neke vrste "knajpanje", če se lahko tako izrazim. Še najbolj slikovito bi to lahko opisal kot nek film, ki se na začetku odvija na polarnem severu, in komaj se navadim na strupen mraz in zaslepljujoče bleščanje sonca, se v naslednjem kadru že znajdem v tropskem pragozdu, kjer je temno in neznosna vlaga. Spet kasneje preskočim v Saharsko puščavo, kjer je preko dneva neznosna vročina, zrak pa suh. In tako naprej...
To enostavno ne gre skupaj! Vsaj pri meni ne. Seveda nikomur ne vsiljujem svojega "recepta" za poslušanje glasbe, samo predstavljam svoj pogled na to "problematiko".
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Aja, kolo je pa varno? Wink

Kaj pa vem. Glede na to da sem na cesti, makadamu, gozdu,... varno ravno ni, je vsekakor bolj blagodejno od lopate. Odkar gonim me križ nič več ne matra. Smile

JAZZZ je napisal/a:


Poslušanje celega albuma ni plod obremenjenosti , ampak kvaliteta benda ali posameznika, ki zna narediti tak izdelek. Ne zgovarjam se o Gagicah, ampak, lahko rečeva kakšno o albumu, o kateremu je govora v sosednji temi: Dark Side ... pa p....a, to moraš poslušati v celoti, ali samo izvlečeš ven "radijske" Time, Money ... Že dolgo nazaj sem spraševal, kdo od vas HD gikov sploh še kdaj posluša cel album?
Pri Bogdani Herman in Juretu Toriju je bil vrstni red pazljivo izbran(izvajalca), za same pavze(dolžine) smo npr. potrebovali vsaj pol ure.
Pri Kaučiči(Roundtrip) smo po pazljivem poslušanju zamenjali 5 in 6 komad. Kdor ima CD ali vinil, naj posluša obe varianti in pove mnenje...

Si kdaj poslušal Love Supreme(Coltrane). Deluje kot celota in kot tako jo vedno poslušam. Pa ne zato, ker sem avdiofil, ampak, ker te taka glasba zapelje in nimam niti najmanjše potrebe, da bi prekinil po komadu ali dveh in dal gor kaj drugega... Shocked Se mi je pa že uspelo take plate poslušati večkrat zapored (pa zdaleč nisem edini).



Iztok, (kot mi praviš HD gik, dobra hihi), če mi je album pri srcu ga poslušam celega in to lahko tudi večkrat zapored. Če mi je delno užiten pa včasih celega, včasih pa samo meni boljši del, pač odvisno od počutja in časa. En takšen po mojem okusu ki ga ne prekinjam nikoli je recimo tale:

http://www.allaboutjazz.com/php/article.php?id=34155

Genau za relaksacijo živčkov po stresnem delovnem dnevu. Cool

Da se navežem na otvoritveni post teme... tudi jaz mislim da je CD format umirajoči dinozaver. To sem rekel že pred leti ko sem prevekslal na hard disk. Da bo pa šlo tako hitro (če napisano na tisti povezavi seveda drži) pa si vseeno nisem predstavljal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Škofija loka

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz mislim da še dolgo nebo konec cedejev v vsakem avtu imaš imaš cd radijo ravno tako se še zmeraj da v nekaterih državah kupit posnete kasete
recimo v Romuniji in Bolgariji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Mater ste si skočili v lase... Laughing Zanimivo branje...


ja kaj si pa pričakoval.. Laughing slej ko prej se bojo spet poklali, tu ni "live and let live".. tu imaš dva velika tabora, zacementirana v svojih prepričanjih.. pa predrabljali smo tole v miljon debatah.. CD format izumira, pa mogoče ne toliko zaradi superiorne kvalitete HD posnetkov, ampak kot zapisano, da se založbe ne grejo več, ker ni računice..

in ja, flacarija ima svoje probleme, podpišem se pod jazzzovim zapisom o tem, da se ne poslušajo več albumi kot celote ampak samo še komadi..

in priznam, zadnje čase se velikokrat zalotim pri razmišljanju o LPju (ambasador, to je tvoje maslo) Smile

p.s. v ozadju se vrti Saxophone Colossus Sonnyja Rollinsa, v 192 maniri.. faaajn je.. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jernejc je napisal/a:
Wolumen je napisal/a:


Se kje ta plata ali cd da nabavit?


Jaz CDje večinoma kupujem pri Grooves...

http://www.grooves-inc.com/advanced_search_result.php?currency=EUR&keywords=coltrane+john&sort=7d&cPath=2

ena izmed izdaj...

http://www.grooves-inc.com/coltrane-john-love-supreme-impulse-cd-album-pZZa1-296399361.html

Za nakup LP jev bo Jazz in še kdo vedel več povedat.

LP Jernej


Lp

Evo na tem naslovu z več kot 350.000 naslovi tako na hitro ne najdem niti enega TBM ploščka ...
Pohitite z nakupi dokler je še čas Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Pa je spet debata stekla v drugo smer in se oddaljila od imena teme, ampak OK, izgleda da ne gre drugače. Confused

Pa bom še jaz nekaj rekel na to temo.
Torej, tudi jaz praviloma poslušam cel album. Ko si vzamem čas za glasbo, po navadi poslušam dva ali celo tri zapored. Album razumem kot neko celoto, kot knjigo ki jo prebereš od začetka do konca in ne le popularne citate iz nje. Samplerji ali kakršna koli druga oblika glasbenih kolažev mi niso blizu. Pa ne le zaradi odsotnosti "zgodbe", ampak tudi zaradi tega, ker se pesmi, ki si sledijo lahko zelo razlikujejo med seboj po "soundu" in potem to doživljam kot neke vrste "knajpanje", če se lahko tako izrazim. Še najbolj slikovito bi to lahko opisal kot nek film, ki se na začetku odvija na polarnem severu, in komaj se navadim na strupen mraz in zaslepljujoče bleščanje sonca, se v naslednjem kadru že znajdem v tropskem pragozdu, kjer je temno in neznosna vlaga. Spet kasneje preskočim v Saharsko puščavo, kjer je preko dneva neznosna vročina, zrak pa suh. In tako naprej...
To enostavno ne gre skupaj! Vsaj pri meni ne. Seveda nikomur ne vsiljujem svojega "recepta" za poslušanje glasbe, samo predstavljam svoj pogled na to "problematiko".


Se zelo strinjam s tvojim mnenjem in upam, da CD še ne bo kmalu izumrl!

Kar se mojega odnosa in doživljanja pri poslušanju posameznega CD-ja tiče, bi navedel še nekaj malenkosti, ki pa lahko prinesejo nadgradnjo glasbenega užitka (moderno bi bilo reči, da prinašajo "dodano vrednost"): za vsakim CD-jem je namreč neka konkretna zgodba - npr. nepozabno darilo, spomin na potovanje in nakup v tujini (morda London, Koeln, Pariz...), nakup preko interneta po dolgotrajnem iskanju, nakup preko oglasnika in nato stik s prodajalcem in novega prijateljstva, itd.

Dolpoteg z neta pa je nekako "brez duše".

Lp, Stefi
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poslušanje kompilacij ali the best of,je približno tako,kot,če bi npr:

Všeč mi je AUDI,ampak sprednji del od A4,srednji od Q7,zadji pa od A3,v temu pa bi se zdaj rad vozil kot,da je A8.Ne bo šlo,rdeča nit je pretrgana.

Sam opažam,da bolj kot napredujem s kvaliteto sistema,več je albumov,ki jih poslušam od začetka do konca in se sam pri sebi čudim zakaj jih tudi prej nisem maral,ali mogel poslušat komplet.

Ritual s ploščami prakticiram že okoli 40 let in tudi v prihodnje,ko bom rekel,zdaj pa grem glasbo poslušat,bo to plošča in ne kaj od novodobne tehnologije,četudi bi,in bil bi res že čas,da preseže kvaliteto vinila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2011 00:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@before
Meni pa se zdi, da se tema kar dobro razvija. Saj se ni potrebno držati naslova kot pijanec plota... In iz vseh teh razprav vidim, da moje mišljenje o CD-ju sploh ni tako osamljeno... Sam imam samo originale, tako vinile, kot plošče... Komadov z interneta nimam preveč, pa še to so več ali manj tisti, ki so bili brezplačni... Kake muzike z nekih torrentov nisem nikoli vlekel dol... In bil sem in bom kaznovan, ker kupujem plošče...
Super, naj gre debata naprej... Hvala vsem, ki pišete!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2011 00:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
@before
Meni pa se zdi, da se tema kar dobro razvija. Saj se ni potrebno držati naslova kot pijanec plota...


Saj sem tudi sam sprevidel in se sprijaznil s tem, da vse teme zavijejo na stranpota, ki pa utegnejo biti zanimiva. Rolling Eyes Zato pa se se tudi vključil v to razpravo.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 3 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe