Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Konec CD dobe - zares?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekrŔku je napisal/a:
Vse je na paŔniku, prav vse, samo vedeti moraŔ kje iskati.
Pa Ŕe to. Naj se j****o založniki in njihova produkcija. Pogoltneži so, enako kot bankirji.
Naj živi svoboden internet!

Založnik dobi od CDja najveĆØ 40%. Z vsemi stroÅ”ki, z avtorskimi pravicami ... Ostalo gre v prodajalĆØeve žepe, s tem, da plaĆØajo Å”ele ko prodajo(pri nas je tako)! Torej Alen, kdo naj se jebe?
Naj živi svoboden internet in kraja intelektualne lastnine. Verjetno kdo od vas dela v raĆØunalniÅ”ki industriji in vam je verjetno vseeno, ĆØe se vaÅ”i programi prosto Å”irijo po netu? Kaj bi porekli, ĆØe bi se Å”li svobodno prodajo in bi vam z vrta jemali vaÅ”e proizvode? Ali pa, da si sposodijo vaÅ”e stanovanje, avto ...
Konec koncev, naje..jo nekomercialni bendi in izvajalci, torej tisti, ki dobijo nekaj fiĆØenkov od prodaje CDjev-od koncertov je bore malo. Verjetno se veĆØina freeinternetnikov Å”e nikoli ni vpraÅ”ala, kako se bo razvijala glasba ob internetnih krajah. In se tudi ne bo-važno je, da je zastonj.

Konec CD dobe? Pred nekaj desetletji je bilo konec vinilne dobe...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jolbe je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

HD in druge "komercialne izmiŔljenke" so nastale zgolj iz komercialnih vzgibov, kvaliteta je v drugem planu ...

CD je Å”e vedno najboljÅ”i medij, ĆØe gledamo ceno - kvaliteto, torej CD ploÅ”ĆØek in CD predvajalnik. LP je boljÅ”i ampak tudi najdražji ... ... ... Wink


Glede na to, da sem newbie, bo verjetno tole ignorirano...ampak vseeno:

Zgornji dve trditvi sta neumnost.
Glede prve:
Zakaj je HD format nastal sicer ni pomembno, ampak presežek v kvaliteti ni sporen. Nenazadnje Å”e v HD upsamplan CD zveni bolje kot izvorni CD. Resno me ĆØudi, da na vaÅ”ih sistemih tega ne morete zaznati. Ponudba studijskih masterjev v HD ltudi epo raste vsak dan...

Glede druge:
Solidni CD predvajalniki stanejo jurja in veĆØ. Kombinacija kateregakoli digitalnega predvajalnika (i-karkoli, mediaplejerji, pa tudi pC...) in poceni DAC-a (katerega karakter si za drobiž prilagodiÅ” svojemu okusu primerno - z menjavo opampov, kondijev, napajanja...) pa trikrat manj.
Kar si napisal, drži 100%.
S tem, ĆØe ima DAC dodan tube buffer, vražji opampi in problemi z njimi, odpadejo, pridobiÅ” pa možnost variirat ojaĆØevalni faktor, zelo preprosto smiselno nafrizirat buffer in nenezadnje, ĆØe imaÅ” tranzistorski ojaĆØevalnik, mu zvok lampe v tube DACu lepo zaokroži zvok in že z ampu "soniĆØno kompatibilno" lampo, preprosto uravnotežiÅ” zvok sistema kot celote.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 15:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni osebno fiziĆØni nosilec (cd,lp) ne pomeni ama niÅ”ta. V mojih oĆØeh tu ne gre za noben posveĆØen izdelek. Druga stvar bi bila, ĆØe bi bil tak medij posveĆØen meni osebno in lastnoroĆØno podpisan s strani izvajalca (pa ne nek naÅ”tancan podpis), tako pa gre za maÅ”insko naÅ”tancan kup plastike v mali milijon izvodih. In v tem duhu prav niĆØ ne pogreÅ”am guÅ”tanja z ovitki ki pridejo v kompletu z medijem. Mi je dosti priroĆØneje kupiti album v elektronski obliki. V kompletu prav tako pridejo ovitki kot pri cd-jih, tukaj paĆØ v elektronski obliki namesto papirni, ista stvar le drugaĆØe zapakirana. Pravzaprav zame Å”e elegantneje, saj imam tako vse ovitke pred nosom. ƈe se mi jih zaluÅ”ta pogledat, par klikov in že navigiram med njimi ter jih po mili volji poveĆØujem, da ne rabim naprezat oĆØi s tisto malo pisavo na ovitkih kot bi moral sicer. Ni ga ĆØez kamot. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Meni osebno fiziĆØni nosilec (cd,lp) ne pomeni ama niÅ”ta. Ni ga ĆØez kamot. Smile


Jaz te po svoje ĆØisto razumem. Imam kolega v službi ki živi v bloku in si na 50" plazmi doma zakuri tole :

http://www.youtube.com/watch?v=fsD1zoI7NYo

Ne boÅ” verjel. Sprednja stran plazme je prijetno topla Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekrŔku je napisal/a:
Vse je na paŔniku, prav vse, samo vedeti moraŔ kje iskati.
Pa Ŕe to. Naj se j****o založniki in njihova produkcija. Pogoltneži so, enako kot bankirji.
Naj živi svoboden internet!

Edit:



Da si ne bi ti ''monopolist'' kaj naredil !? Twisted Evil
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 15:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Ni ga ĆØez kamot. Smile

AljoÅ”a, zakaj pa potem goniÅ” kolo Wink Ko sem Å”e aktivno igral koÅ”arko in tekal naokoli, dvigoval uteži ... me je enkrat stara mama vpraÅ”ala, zakaj raje ne meĆØem kolma v klet, natovarjam beton ... Pa res, zakaj ne? Zakaj npr. moraÅ” imeti za rekreacijo(vemo, kaj je namen rekreacije) superduper kolo, pa za tek nevemkakÅ”ne superge in ostalo opremo ... vĆØasih smo se rekreirali brez tega-skoraj zastonj.

O komotnosti sem že enkrat pisal. ƈe menjavaÅ” komade s ploÅ”ĆØkov, potem je CD ali vinil res brez veze. Ampak jaz tega doma nikoli ne poĆØnem (razen, ĆØe nekomu demonstriram sistem). PloÅ”ĆØe posluÅ”am v kosu in to pomeni, da se za nekaj ur posluÅ”anja odvzame kaka minuta ĆØasa - a ni fino in zdravo, da se vsako uro malo pretegneÅ” ? Poleg tega ploÅ”ĆØki niso veĆØ samo plastiĆØni. Pa naklade za glasbo, ki jo posluÅ”am so velikokrat zelo majhne in vĆØasih težko dosegljive. Konkretno, že dolgo nazaj sem zlovdal Nobukazu Takemura(For Issey Miyake), ki je nisem mogel kupiti. PosluÅ”al sem jo samo, ko sem jo naložil ... Kak mesec nazaj sem dobil original, ki se redno vreti ...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
V kompletu prav tako pridejo ovitki kot pri cd-jih, tukaj paĆØ v elektronski obliki namesto papirni, ista stvar le drugaĆØe zapakirana. Pravzaprav zame Å”e elegantneje, saj imam tako vse ovitke pred nosom. ƈe se mi jih zaluÅ”ta pogledat, par klikov in že navigiram med njimi ter jih po mili volji poveĆØujem, da ne rabim naprezat oĆØi s tisto malo pisavo na ovitkih kot bi moral sicer. Ni ga ĆØez kamot. Smile


Tule si me spomnil na fotografijo... Malo morje ljudi ima na raĆØunalniku fotke... Pa kaj jih bo on Å”e na papir tiskal, brezveze... Potem pa se zgodi tisto... Aja ni bilo backup-a... Ni slik... To je le eden od pogledov... In ne vem, zakaj bi moral Å”e med posluÅ”anjem muzike buljit v nek ekran... Ne, to ni zame, mogoĆØe sem preveĆØ staromoden... Koneckoncev saj ne vem, zakaj bi potem Å”e kdaj Å”el v muzej ali na razstavo, saj lahko vse slike vidim preko ekrana na internetu...

@audiofill: Pa ne bom rekel, da nimaÅ” celo prav....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 15:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Filmi mi ne pomenijo toliko(razen nekaj režiserjev, katerih originale pa kupujem) in zato jih imam na diskih. KakÅ”en teden nazaj me je eden od njih(glavni z OSom) presenetil(beri crknil) in zaĆØelo se je restavriranje iz backup diskov. Vmes smo gledali originale - daÅ” v plajer in gremo ... ĆØez komot ga ni ... Pa Å”e babica to obvlada v trenutku in vnukom zavrti filme

Tudi jaz nikogar ne prepriĆØujem, podajam samo moj pogled na stvar.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 16:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

meni pa veliko pomeni npr ....nek cd ,kaseta ali vinilka...po eni strani je to nek lep spomin,po drugi strani mi je vÅ”eĆØ ritual....položiÅ” ploÅ”ĆØo ,oĆØistiÅ”,postaviÅ” roĆØko....odpreÅ” mrzlo pivo .....spustiÅ” roĆØko in.....uživaÅ”...ter ĆØez nekaj ĆØasa ponoviÅ” vajo.....nikoli se ne naveliĆØam. Laughing

Nazadnje urejal/a drago67 Pet Nov 04, 2011 16:36; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jolbe je napisal/a:

Glede na to, da sem newbie, bo verjetno tole ignorirano...ampak vseeno:

Zakaj je HD format nastal sicer ni pomembno, ampak presežek v kvaliteti ni sporen. Nenazadnje Å”e v HD upsamplan CD zveni bolje kot izvorni CD. Resno me ĆØudi, da na vaÅ”ih sistemih tega ne morete zaznati. Ponudba studijskih masterjev v HD ltudi epo raste vsak dan...

Glede druge:
Solidni CD predvajalniki stanejo jurja in veĆØ. Kombinacija kateregakoli digitalnega predvajalnika (i-karkoli, mediaplejerji, pa tudi pC...) in poceni DAC-a (katerega karakter si za drobiž prilagodiÅ” svojemu okusu primerno - z menjavo opampov, kondijev, napajanja...) pa trikrat manj.


MogoĆØe ne bo presliÅ”ano. Trditev da upsamplan CD zveni bolje kot izvoren je lahko stvar teoretiĆØne debate. V osnovi ne moreÅ” nadgraditi/izboljÅ”ati zvoka na strani RED BOOK specifikacij CD-ja. Je tako?

Izvorni greh leži seveda na strani DAC-a. Z uporabo boljÅ”ih/viÅ”jih metod sempliranja poveĆØujeÅ” resolucijo DAC-a. Torej izboljÅ”ujeÅ” performance DAC-a, ne CD-ja, kot nosilca zvoĆØne informacije.

MogoĆØe je vse skupaj bolj besedna igra kot nasprotovanje tvoji trditvi.

LP

Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 16:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
.....nikoli se ne naveliĆØam. Laughing


Drago, ti si Å”e mlad, ĆØakaj da prideÅ” v "naÅ”a" leta Wink .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
alenvprekrŔku je napisal/a:
Vse je na paŔniku, prav vse, samo vedeti moraŔ kje iskati.
Pa Ŕe to. Naj se j****o založniki in njihova produkcija. Pogoltneži so, enako kot bankirji.
Naj živi svoboden internet!

Založnik dobi od CDja najveĆØ 40%. Z vsemi stroÅ”ki, z avtorskimi pravicami ... Ostalo gre v prodajalĆØeve žepe, s tem, da plaĆØajo Å”ele ko prodajo(pri nas je tako)! Torej Alen, kdo naj se jebe?
Naj živi svoboden internet in kraja intelektualne lastnine. Verjetno kdo od vas dela v raĆØunalniÅ”ki industriji in vam je verjetno vseeno, ĆØe se vaÅ”i programi prosto Å”irijo po netu? Kaj bi porekli, ĆØe bi se Å”li svobodno prodajo in bi vam z vrta jemali vaÅ”e proizvode? Ali pa, da si sposodijo vaÅ”e stanovanje, avto ...
Konec koncev, naje..jo nekomercialni bendi in izvajalci, torej tisti, ki dobijo nekaj fiĆØenkov od prodaje CDjev-od koncertov je bore malo. Verjetno se veĆØina freeinternetnikov Å”e nikoli ni vpraÅ”ala, kako se bo razvijala glasba ob internetnih krajah. In se tudi ne bo-važno je, da je zastonj.

Konec CD dobe? Pred nekaj desetletji je bilo konec vinilne dobe...


Å e enkrat bom ponovil. Naj se j****o vsi po vrsti. Ti, vsevednež in poÅ”tenjakar, dvigni kamen in ga zaluĆØaj vame. Si brez tovrstnega greha? Nehaj biti pokroviteljski.
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
Ni ga ĆØez kamot. Smile

AljoÅ”a, zakaj pa potem goniÅ” kolo Wink Ko sem Å”e aktivno igral koÅ”arko in tekal naokoli, dvigoval uteži ... me je enkrat stara mama vpraÅ”ala, zakaj raje ne meĆØem kolma v klet, natovarjam beton ... Pa res, zakaj ne? Zakaj npr. moraÅ” imeti za rekreacijo(vemo, kaj je namen rekreacije) superduper kolo, pa za tek nevemkakÅ”ne superge in ostalo opremo ... vĆØasih smo se rekreirali brez tega-skoraj zastonj.


Zato ker imam mlado ženo in moram vzdrževati kondicijo, kolo pa je genau za to. Smile . Z metanjem kolna, natovarjanjem betona in sliĆØno pa si samo sferdirbaÅ” križ, potem pa ti hitro lahko zaĆØno babo popravljat drugi. Laughing

JAZZZ je napisal/a:


O komotnosti sem že enkrat pisal. ƈe menjavaÅ” komade s ploÅ”ĆØkov, potem je CD ali vinil res brez veze. Ampak jaz tega doma nikoli ne poĆØnem (razen, ĆØe nekomu demonstriram sistem). PloÅ”ĆØe posluÅ”am v kosu in to pomeni, da se za nekaj ur posluÅ”anja odvzame kaka minuta ĆØasa - a ni fino in zdravo, da se vsako uro malo pretegneÅ” ? Poleg tega ploÅ”ĆØki niso veĆØ samo plastiĆØni. Pa naklade za glasbo, ki jo posluÅ”am so velikokrat zelo majhne in vĆØasih težko dosegljive. Konkretno, že dolgo nazaj sem zlovdal Nobukazu Takemura(For Issey Miyake), ki je nisem mogel kupiti. PosluÅ”al sem jo samo, ko sem jo naložil ... Kak mesec nazaj sem dobil original, ki se redno vreti ...


Stvar vsakega posameznika. Jaz nisem obremenjen s tem da bi moral vsak album posluÅ”ati v celoti in to po redosledu od prvega do zadnjega komada, kot si je to zamislil izvajalec. Nekje na forumu sem enkrat prebral, da naj bi bilo edino takÅ”no posluÅ”anje kvalitetno posluÅ”anje, kao audiofilsko, doĆØim menjavanje komadov pa samo usputno nekvalitetno, ker se kao ne moreÅ” vživeti oziroma poglobiti v material. No jaz lahko "skakajoĆØ" med izvajalci ĆØisto kamot zapadem notri, saj posluÅ”am toĆØno tisto kar mi v tistem trenutku paÅ”e. Zakaj bi "audiofilsko" vztrajal na celem albumu kjer mi je vÅ”eĆØ pol ali morebiti triĆØetrt komadov, ostali pa so pogojno užitni, Å”koda ĆØasa, ga raje porabim za material ki mi je bolj vÅ”eĆØ. Drugo so albumi, ki so mi od zaĆØetka do konca vÅ”eĆØ. Tam samo play in pusti. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
alenvprekrŔku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 17:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://torrentfreak.com/former-google-cio-limewire-pirates-were-itunes-best-customers-110726/

Najbolje je prodajat albume, na katerih se nahaja le en sam posluÅ”ljiv komad. Zdaj se preveri, kaj imajo avtorji za pokazat, potem se odloĆØiÅ” za nakup, ali paĆØ ne, ĆØe prodajajo meglo in si album ne zasluži cca. 10 EUR. Ker pa je komad res posluÅ”ljiv, ga radovoljno za ~0,5 EUR nabaviÅ” preko spleta in si dopolniÅ” "best of" kompilacijo.

Ko boste to skapirali, boste izkoristili P2P, prej bo paĆØ obratno.

Saj je itak znano da je BSA samo institucija za podporo najveĆØjim gigantom. Kdaj je pa Å”e BSA javno omenila da obstajajo brezplaĆØne aplikacije ? Nikoli! A so že kdaj omenili recimo OpenOffice? Ali pa Linux? Vedno samo "spodbujajo" k nakupu. Me prav zanima koliko procentov imajo zraven, da so tako aktivni. Na sploÅ”no je "piratstvo" brezplaĆØna reklama softwerskim firmam.
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jolbe



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 14:37
Prispevkov: 46
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:

MogoĆØe ne bo presliÅ”ano. Trditev da upsamplan CD zveni bolje kot izvoren je lahko stvar teoretiĆØne debate. V osnovi ne moreÅ” nadgraditi/izboljÅ”ati zvoka na strani RED BOOK specifikacij CD-ja. Je tako?

Izvorni greh leži seveda na strani DAC-a. Z uporabo boljÅ”ih/viÅ”jih metod sempliranja poveĆØujeÅ” resolucijo DAC-a. Torej izboljÅ”ujeÅ” performance DAC-a, ne CD-ja, kot nosilca zvoĆØne informacije.

MogoĆØe je vse skupaj bolj besedna igra kot nasprotovanje tvoji trditvi.

LP

Vintagesonic


Ne vem, ker nimam dovolj teoretiĆØnega znanja. Kolikor sem na hitro prebral teorijo, naj bi bil problem v tem, da noben cd player ne more odigrati frekvenc malo pod 20Khz (ki so sicer 'zapisane' na disku) zaradi dizajna nekih filtrov.?? ƈe je to stvar DACa, bi torej lahko vsak player izpljunil te frekvence ĆØe bi ga posluÅ”al prek DACa.? V praksi pa je razlika definitivno sliÅ”na, ĆØe bi se izrazil v vaÅ”em jeziku: zvok je bolj odprt.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 2 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe