Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Konec CD dobe - zares?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Alen Tokmadzic
Gost





PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 12:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mmmmmmm, USB-jčič, 192khz, 24bit, TIFF, PDF, HTML, PLS, mmmmmmm. Integrirc z DAC-om. Mmmmmmm.

Nazadnje urejal/a Alen Tokmadzic Tor Mar 20, 2012 21:38; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Alen Tokmadzic
Gost





PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čim bi ti mel 256khz in 48bit bi imel tolk natančen mesh da sploh ne bi potreboval neke teorije in matematike pri dacu. Sam daš konvert, brez olepšav, brez popravil krivulj. S krivuljami se sploh ne bi ukvarajl, dac bi prišel 1€, tisti ključki pa kartice bi bile pa 3€. Neka škatlica z layoutom na papirju pa tut 3€ in bi bil album v trgovini še vedno naprej 10€/album, da ne bi bilo pomote. A ne bi bilo lepo?

Kolega ima založbo in pravi da pride strošek na en cd okrog 2-3€, Đabe. Potem ti je vse jasno.
Nazaj na vrh
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alen Tokmadzic je napisal/a:
kolega ima založbo. in pravi da pride strošek na en cd okrog 2-3€. đabe. pol ti je vse jasno.

Laughing
Povej kolegov GSM(ali založbo). Ga pokličem in naročim snemanje,mix,mastering+Sazas+CDji ... po 2-3 evra. Se pravi, 500 CDjev za 1000-1500 evrov

Naj ti še pove, kolik je strošek 96-24 posnetka. 1-2 evra (več kot CD niti slučajno ne more biti) ?
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alen Tokmadzic
Gost





PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko bi bil ze zadnji cas da izumjo kaj takega. Tisto streamanje pa download je zanic. Izdelek je se vedno izdelek.
Nazaj na vrh
Alen Tokmadzic
Gost





PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj bi ti od mene? Telefonsko? On je v heavy metalu. Ti najbrz nisi. Poglej si za On Parole Productions pa se zmenta.
Nazaj na vrh
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 16:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alen Tokmadzic je napisal/a:
Kaj bi ti od mene? Telefonsko? On je v heavy metalu. Ti najbrz nisi. Poglej si za On Parole Productions pa se zmenta.

Nima veze, važn da mi komplet s snemanjem,mixanjem,Sazasom... naredi 500 plat za 1000-1500 evrov
Razen, če za metal ne rabi kvalitetnega snemanja,mixa,masteringa ... Ma ja, mixa lahko vsak, snema tudi, da ne govorim o masteringu s plugini. Pa še Sazas preskočimo, pa smo tam Wink
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alen Tokmadzic
Gost





PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stvar je samo tol'k' zakomplicirana, ker mora bit uradno narejeno. Torej preko založbe. Ne? Vse pa lahko narediš sam, v končni fazi. Če bi ti slišal kaj vse se izdaja v metal svetu bi te kap, kot avdiofila. To bi sam rekel ološ od ljudi. Nečisti patogeni failed DNK.

Nazadnje urejal/a Alen Tokmadzic Tor Mar 20, 2012 21:40; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Alen Tokmadzic
Gost





PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drugač' sem malo neakurativen podatek podal. On in bendi sami izdelujejo grafiko za layoute. Ne preko oglaševalskih ali grafičnih agencij oziroma firm. Pa je zaradi tega mal ceneje. Glede studijev pa ne vem kam daje bende snemat. Mislim, če se ne motim, on nima tega čez. Da je to stvar bendov samih. Sicer je pa nekaj na "Records" vs. "Productions" kar pomeni s čim se založba ukvarja. Ni tako?

Nazadnje urejal/a Alen Tokmadzic Tor Mar 20, 2012 21:42; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alen Tokmadzic je napisal/a:
drugač sem malo neakurativen pdatek podal. on pa bendi sami izdelujejo layoute. ne preko agencij. pa jih ful ceneje pride. glede studijev pa ne vem. kam daje.

Ja, potem pa res pride CD poceni. Ampak kot sem rekel, še cenejši bi potem morali biti HD posnetki-ni tiskanja ovitka in CDja
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Alen Tokmadzic
Gost





PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 18:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa po mojem res. Sej stvar je vsa enaka kot pri izdelavi 44,1khz in 16 bit CD-jev. Sam' da tle pač kot končni produkt daš višje kakovostni zapis. Tle sploh ni več dela v igri. Mislim, nisem prepričan, samo domnevam in sklepam. Predvidevam, z drugo besedo povedano. In ker gre za download/stream zadevo pol vsa fizična navlsaka odpade. ... T'ko da, če njega pride en kos albuma okrog 3-4€ (če mal popravim, da je za zih (mal rezerve)) ker je na CDju, ki je v škatlici z papirnatim designom, ki je moral bnit tud narejen, potem samo fajl pride res đabe.

Ja dobro. 'lej. Dam ti link do njegove založbe pa se zmenta. Mene omen, da sva se tle na Audio-Kontakt forumu spoznala oziroma srečala kot souporabnika portala in ker sem nekaj omenil v zvezi z tvojimi potrebami ti lahko on pride prav. Evo, linkič: www.On-Parole.com. Ime mu je Matija. Zvani Čop. Hehe. Kot Matija Čop. Pa ga vprašaj.
Nazaj na vrh
Špilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 08:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi Blu Ray čaka na zeleno miljo..

http://gizmodo.com/5894882/apple-tv-2012-review-can-you-hear-blu+rays-death-rattle
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene takšne stvari nič ne prizadenejo, ker še vedno raje kupim fizični nosilec. Vse kopije CD-jev, ki sem jih imel z barvnimi ovitki sem že zdavnaj odstranil, ker mi niso nič pomenili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2012 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sonyev odgovor na konec CD dobe Wink http://www.monoandstereo.com/2012/09/sony-blu-spec-cd2-audio-cd.html
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2012 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Sonyev odgovor na konec CD dobe Wink http://www.monoandstereo.com/2012/09/sony-blu-spec-cd2-audio-cd.html


Če bo Sony takrat ko bo to aktualno, sploh še na tržišču. Profesionalni del Sony-a za audio področje je že skoraj popolnoma na kolenih. Ne zaradi same tehnologije, ampak žal spet bankirjev.

Osebno bi mi bilo zelo žal, če bi se ga spominjali samo kot del zgodovine, ker je naredil veliko epohalnih korakov za svet zvoka in glasbe. Do njegove konkurence se sicer nikoli ni obnašal "fair", ampak to je že del druge zgodbe.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2016 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Btw :
"Due to some recent events, What.CD is shutting down. We are not likely to return any time soon in our current form. All site and user data has been destroyed. So long, and thanks for all the fish."
Crap...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Naslednja
Stran 10 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe