Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DCB-1 buffer by Salas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2011 00:20    Naslov sporočila: DCB-1 buffer by Salas Odgovori s citatom

Po dolgem času sem se zopet spravil nekaj delat.
Tokratni projekt je B1 buffer, ki ga je prvotno dizajniral Nelson Pass. DCB-1 pa je predelava grškega zanesenjaka na diyaudio.com, znan pod vzdevkom Salas. Zvokovno naj bi ga dvignil na precej višji nivo (bomo videli Twisted Evil ).
Ujel sem še zadnji vlak za GB za ploščice in zraven vzel še "kit", sestavljen iz vrhunskih komponent, kot so Dale, PRP upori, Panasonic TS-UP kondenzatorji na napajanju...

Povezava na originalno temo na diyaudio.com: Salas hotrodded blue DCB1 build

Zelo slikovit in nazoren "how-to": DC-Coupled B1 Buffer Build

Spodaj je nekaj slik delno sestavljenje ploščce:
















Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2011 09:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitke.
ZS. Wink
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2011 23:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantastično Very Happy

Cena ?
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 02, 2011 23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

36USD za ploščice + 75USD za komplet komponent. Trafo moram naročit 50VA 15-0-15 ter ohišje.
Najhuje mi je vse v ohišje spravit, zlotat skupaj je še najmanjši problem. Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2011 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Igor...

Lep izdelek, krasne fotografije - z eno besedo: ODLIČNO!
Seveda ti v lepi slovenski maniri oboje nadvse zavidam... Wink

Pri meni je tako, da če že kdaj slučajno uspem kaj skup zmetati, potem zanesljivo zavozim pri fotografiranju... Sad
Daj, zaupaj nam svojo tehniko...

Opazil sem tudi "zgovorno črne" upore... Vir?

ZZ & FF Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2011 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala! Embarassed

Moja tehnika fotografiranja? Našklocam 200 fotk in od tega jih 20 uporabnih objavim, ostalih 180 pa zbrišem Laughing
DSLR imam že kake 2 leti pa se še nisem spravil, da bi se malce bolje naučil umetnosti fotografiranja, bolj po občutku nekaj nastavljam in potem vidim ali sem kiksnil ali ne. Pa j*ba je, ko na fotoaparatu zgleda fotka všečna, ko pa jo prenesem na računalnik pa vidiš da so fokusi čisto off Evil or Very Mad

Upore sem dobil v kompletu z ostalimi komponentami. 10ohm/5W je njihova vrednost. Mislim pa, da jih ima Farnell.
Mogoče v prihodnje zamenjam 220R PRP upore na signalni liniji s Texas Instruments TX2575, ampak je cena tista, ki me precej zadržuje.
Najprej bo vklop s temi PRP in če bom zadovoljen, bom pač stisnil še za te upore, ker naj bi zvokovno bili "best of the best".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2011 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še nekaj fotk zadnje plati








Bo pa ploščica na koncu še očiščena Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 00:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mogoče kak predlog s čim očistiti PCB? Probal sem z isopropanolom in je ploščica ratala lisasta in lepljiva Shocked Evil or Very Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Mr.Zigy



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 11:29
Prispevkov: 310
Kraj: Ljubljana-Vic

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 00:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probaj s čisto navadnim etanolom (~ 70 %) =)
_________________
Please visit my web site ! Very Happy
Home Page:
Zigy's Home Page
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj Igor,

ne poznam razloga čemu si se lotil čiščenja novega TIV s topilom. Lisasta površina kaže ostanke zaščitnega laka, ki ga pač moraš sedaj do konca odstraniti. Takoj za tem TIV ponovno prešpricaj z zaščitnim lakom.

Naj ti bo...

ZZ & FF Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Topilom? Hm...povsod priporočajo čiščenje z isopropanolom, aceton in nitro vem da sta no-go?
V skrajnem primeru gre v ultrasonično banjico Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2011 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
Topilom? Hm...povsod priporočajo čiščenje z isopropanolom, aceton in nitro vem da sta no-go?
V skrajnem primeru gre v ultrasonično banjico Crying or Very sad



Ma zakon je isopropanol. Dobiša ga npr. v Delkotu (BTC).


Površina je malenkost lepljiva po tretmaju ampak bistvo je, da se odstranijo flux in podobni derivati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2011 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ploščica se zopet blešči. Smile Na diyaudio forumu sem dobil informacijo, da lepljiva in brez leska rata, ker se flux razmaše po ploščici in pusti za seboj tako sled.
Zato je potrebno še vsaj 2x z isopropanolom očititi ploščico in se ji povrne prvotni videz. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A že igra? Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 09, 2011 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne še, še čakam na dobavo hladilnih reber iz Malija. Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe