Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

5 polni elektrolit - prikljuĆØitev
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Leon



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 21:43
Prispevkov: 21
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 29, 2011 20:51    Naslov sporočila: 5 polni elektrolit - prikljuĆØitev Odgovori s citatom

Zdravo.

Imam Quad 405 in sem se odloĆØil, da zamenjam elektrolita ker sta že zelo stara. NaroĆØil sem nova dva , malo moĆØnejÅ”a. Stara dva sta imala dvo polni prikljuĆØek. Nova dva elektrolita pa imata poleg negativnega pola Å”e 4 + pole oznaĆØene od 1-4. Vem, da so ti "novi" elektroliti boljÅ”i od 2 polnih toda ne znam jih PRIKLJUƈITI. Prosim za pomoĆØ.

l.p. LEon
_________________
Leon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041-327-532
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne vem sicer kako in zakaj kupiÅ” nekaj, kar potem ne veÅ” priklopiti, vseeno je ponavadi to oznaĆØeno na kondenzatorju in je en plus in in 4x minus na ohiÅ”ju, govorim in poudarjam ponavadi ker ne vem kako ĆØudo si kupil. drugaĆØe obstaja dokumentacija na netu za tip kondenzatorja in sigurno je shema prikljuĆØka v naĆØrtu in opisu.

Dobro je vsaj, da si prepriĆØan da so ti novi boljÅ”i. to je že polovica uspeha, ĆØe je to res pa si skoraj že zmagal, samo prikljuĆØi jih Å”e...

Kaj je bil kriterij za nakup da si se odloĆØil prav za te????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 13:29    Naslov sporočila: Re: 5 polni elektrolit - prikljuĆØitev Odgovori s citatom

Leon je napisal/a:
Zdravo.

Imam Quad 405 in sem se odloĆØil, da zamenjam elektrolita ker sta že zelo stara. NaroĆØil sem nova dva , malo moĆØnejÅ”a. Stara dva sta imala dvo polni prikljuĆØek. Nova dva elektrolita pa imata poleg negativnega pola Å”e 4 + pole oznaĆØene od 1-4. Vem, da so ti "novi" elektroliti boljÅ”i od 2 polnih toda ne znam jih PRIKLJUƈITI. Prosim za pomoĆØ.

l.p. LEon


ImaÅ” veĆØ možnosti:
1. VpraŔaj tam kjer si kupil
2. Poglej na spletni strani proizvajalca
3. Fotografiraj prikljuĆØke ali jih naskiciraj in objavi tukaj na forumu - morda ti bo kdo znal odgovoriti.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leon



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 21:43
Prispevkov: 21
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo.

Za "audiofrik-a" bi priĆØakoval vsaj resen-konkreten odgovor. OĆØitno ga ne veÅ”. Pa Å”e to... 1x je - in 4x +.

Kupil pa sem zato, ker so ti kondenzatorji boljÅ”i, na netu pa nisem niti razloĆØil ali je 5 polov ali 2. Pa tudi drugaĆØe bi kupil.
Lahko bi prikljuĆØil klasiĆØno 1x - in ostale žica na enaga od + polov. Vetjetno pa 4 niso zaradi lepÅ”ega. Ker pa nisem elektronik rajÅ”i vpraÅ”am. Se vedno izplaĆØa.

Sem paĆØ naivno mislil, da ste sami frajerji na netu in da meni, amaterju odgovor stresete iz rokava. Se bom paĆØ sam Å”e malo muĆØil.

Vseeno hvala.

Leon
_________________
Leon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041-327-532
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 15:00    Naslov sporočila: Re: 5 polni elektrolit - prikljuĆØitev Odgovori s citatom

Leon je napisal/a:
Zdravo.

Imam Quad 405 in sem se odloĆØil, da zamenjam elektrolita ker sta že zelo stara. NaroĆØil sem nova dva , malo moĆØnejÅ”a. Stara dva sta imala dvo polni prikljuĆØek. Nova dva elektrolita pa imata poleg negativnega pola Å”e 4 + pole oznaĆØene od 1-4. Vem, da so ti "novi" elektroliti boljÅ”i od 2 polnih toda ne znam jih PRIKLJUƈITI. Prosim za pomoĆØ.

l.p. LEon


Glede na tvoj opis je to elektrolit z veĆØ skcijami v notranjosti, ker nisi napisal oziroma prepisal podatkov, ki so na elektrolitu, tudi nihĆØe ne more uganiti kaj imaÅ” doma! ƈe si prepriĆØan, da so pravi, potem lahko vse Å”tiri + pole povežeÅ” skupaj in tako izkoristiÅ” celotno kapacitivnost za glajenje napetosti. Preveri podatke na starem elektrolitu predvsem napetost, ĆØe je napetost na novem prenizka, je nevarnost da ti elektrolit eksplodira!
Vsaj podatke prepiÅ”i ĆØe že ne pripneÅ” slike k postu.
lp Jože
ps
Ŕe link na Quad_ovo stran kjer boŔ naŔel Ŕe kaj zanimivega.
http://www.keith-snook.info/QUAD-405-mods.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Leon je napisal/a:
Zdravo.


Sem paĆØ naivno mislil, da ste sami frajerji na netu in da meni, amaterju odgovor stresete iz rokava. Se bom paĆØ sam Å”e malo muĆØil.

Vseeno hvala.

Leon


Leon, tole je pa malo divje.
Tu na forumu je ogromno znanja, razne kondenzatorje znam tako jaz kot Å”e vsaj ĆØetrtina soforumaÅ”ev pravilno prikljuĆØit, kdorkoli od nas ti lahko odgovor strese iz rokava, a Å”ele takrat, ko toĆØno vemo, katere kondenzatorje si kupil!
Kar tako napamet ne dela nihĆØe od nas. ƈe želiÅ” uporaben in natanĆØen odgovor, navedi podatek za kateri kondenzator gre.
Ravnotako me zanima po ĆØem sklepaÅ”, da je ta dotiĆØni nov kondenzator boljÅ”i od tistega v quadu.

LP Jernej
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne vem po ĆØem ti sklepaÅ” da bi naj tvoje neumnosti tukaj kar tako z rokava reÅ”evali, sam pa si tako pameten da sploh ne veÅ” kaj kupiÅ” in niti zakaj.

VeĆØina kondenzatorjev z veĆØ nogicami ima 1 plus in veĆØ krat isti minus na ohiÅ”ju.

Pri kondenzatorjih z 1x minus in veĆØkrat plus pa gre v veĆØini za dvojne, trojne kndenzatorje- veĆØ v enemohiÅ”ju, kar pa pri Quadu ki ima kot vem 10.000 uF 63 V kondenzatorje malo težko,

ponavadi so pri lampaÅ”kih ojaĆØevalcih visokonapetostni kondenzatorji kakih 2x22 ali 20 in 50 uf na kakih 350-500 v.....
lep dan in pamet v roke
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne gre za kakŔen zagonski kondenzator, kot npr:

http://jurcokd.com/trgovina/zagonski-kondenzator

lp MAre
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jernejc



Pridružen/-a: Ned Avg 2008 9:24
Prispevkov: 1044
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

al pa kak rso filter Laughing
_________________
Ohm sweet ohm.

Just saw a gold plated optical fibre. Apparently the gold made it sound marvelous according to the salesman.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leon



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 21:43
Prispevkov: 21
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje že Ŕpila.

Sploh pa nisem pameten..skoraj da nimam pojma...oĆØitno pa ne edini.

l.p.

Leon
_________________
Leon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041-327-532
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Leon je napisal/a:
Fantje že Ŕpila.

Sploh pa nisem pameten..skoraj da nimam pojma...oĆØitno pa ne edini.

l.p.

Leon




COMMON SENSE !!!

BRAVO !
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 22:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Leon je napisal/a:
Fantje že Ŕpila.


Me veseli! Konec dober vse dobro. Very Happy
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Leon je napisal/a:
Fantje že Ŕpila.

Sploh pa nisem pameten..skoraj da nimam pojma...oĆØitno pa ne edini.

l.p.

Leon


PoÅ”lji kakÅ”no sliko ali podatek, drugaĆØe bom mislil da Å”pila na kondenzator od pralnega stroja, ...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 23:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

recimo da Å”pila , kako je drugo vpraÅ”anje, ĆØe je vsaj enako ali boljÅ”e tretje, dalje ne bom spraÅ”eval....preventivno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Leon



Pridružen/-a: Sre Maj 2011 21:43
Prispevkov: 21
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 30, 2011 23:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo.

Nisem mislil niĆØ slabega. Vem da ste "struĆØkoti", jaz pa bolj poredko kaj "polotam", zato raje vpraÅ”am.
Kupit ni težko, ker je glede Quada na netu dosti materiala. Kitajci ti dajo celo kar novo ploÅ”ĆØo - le v ohiÅ”je ne gre. Ha,ha.
BHC ALP 22A153DE063 ..15.000 mF 63V D.C.

l.p.
Leon
_________________
Leon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041-327-532
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe