Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

FLAC vs CD

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
hifi&me



Pridružen/-a: Tor Jan 2010 12:12
Prispevkov: 91
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2011 20:44    Naslov sporočila: FLAC vs CD Odgovori s citatom

Živjo,

zanimajo me vaše izkušnje glede primerjave flaca in CDja v smislu same kvalitete zvoka.

Sam sem se namreč spravil zripati nekaj CDjev (program EAC) v flac. Seveda je potem takoj sledila primerjava. CD in flac sem predvajal s foobarom, se pravi sem cd vrtel kar v dvd enoti prenosnika. Poslušal sem na slušalke priklopljene direktno na prenostnik. S tem sem hotel zagotoviti, da so pogoji karseda enaki ob predvajanju obeh formatov.

Moja izkušnja je, da glasba s CDja zveni bolje: hitreje, bolj dinamično recimo....težko opisati. Občutek imam, da je bolje zajet ambient. Gre za zelo majhne razlike.

Torej kakšne so vaše izkušnje?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2011 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem nikoli resno preizkušal, ker je DVD-RW med branjem tako glasen da že to tehtnico prevesi v korist FLAC (poslušanje preko zvočnikov).

Se mi pa zdi da bi moral biti ob pravilnih nastavitvah zvok identičen ali preko FLAC boljši, saj pri ripanju programi poskušajo zmanjšati jitter in napake ob branju na najmanjšo možno raven. Po drugi strani pa predvajanje FLAC datoteke bolj obremeni procesor, kar bi znalo dvigniti RF motnje v integrirani zvočni kartici.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 04, 2011 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veliko je odvisno tudi od nastavitev rip-a.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hifi&me



Pridružen/-a: Tor Jan 2010 12:12
Prispevkov: 91
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 05, 2011 19:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Veliko je odvisno tudi od nastavitev rip-a.


Katere nastavitve v EAC-u bi lahko vplivale na to?

V program uporabljam tudi funkcijo AcurateRip,ki naj bi zagotavljal ripanje brez napak.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hifi&me



Pridružen/-a: Tor Jan 2010 12:12
Prispevkov: 91
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 05, 2011 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:
Nisem nikoli resno preizkušal, ker je DVD-RW med branjem tako glasen da že to tehtnico prevesi v korist FLAC (poslušanje preko zvočnikov).

Se mi pa zdi da bi moral biti ob pravilnih nastavitvah zvok identičen ali preko FLAC boljši, saj pri ripanju programi poskušajo zmanjšati jitter in napake ob branju na najmanjšo možno raven. Po drugi strani pa predvajanje FLAC datoteke bolj obremeni procesor, kar bi znalo dvigniti RF motnje v integrirani zvočni kartici.


Ob tem se mi postavlja vprašanje, zakaj velja splošno mnenje, da pri branju s trdega diska ne prihaja do takšnih problemov kot pri branju s CDja. Konec koncev je stvar precej podobna le da gre pri disku za branje s pomočjo magneta pri CDju pa s pomočjo laserja.

Bi motnje v zvočni kartici lahko privedle do razlik, ki sem jih opisal?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 05, 2011 20:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj o tem ne vem veliko, ampak analogni izhod iz integrirane zvočne kartice je običajno pravcata antena. Kaj ga bo motilo in kaj ne je verjetno bolj domena vedeževalcev.

Razlika bi lahko bila v tem, da gre zapis iz CDja praktično direktno v zvočno kartico, medtem ko zapis FLAC (tudi če je datoteka na CDju) mora v procesor na odpakiranje. Samo aktivno delovanje procesorja ali pa povečana poraba bi lahko bila vzrok za več šuma v slušalkah.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe