Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofon
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AMBASADOR

tako kot ti misliÅ” da imaÅ” prav jaz mislim da se zelo motiÅ”

Thorens je ĆØisto fini gramofon z par premiÅ”ljenimi posegi je pa je možno z njega izvleĆØi marsikaj veĆØ- se strinjam da ob predpogoju da je dobro nastavljen in z novim jermenom, oljem v ležaju, ne boÅ” pa me prepriĆØal v kako kvaliteto kablov na njem, velikokrat so na meji razpada, napajanje je že v osnovi povsem minimalno in kako boljÅ”e spremeni gramofon v bistveno boljÅ”ega, vsak ki je to naredil ve o ĆØem govorim, niso zastonj v boljÅ”ih vinilnih ĆØasih vsaj v desetih tovarnah izdelovali napajanja samo za Linna
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:


Zakaj vam hodijo napaĆØne odloĆØitve po glavi - menjaj phono vhod, ki je zaniĆØ, menjaj za boljÅ”o glavico. Kupi si conditioner za 220 V. Kupi si Shumanov generator, ĆØe niĆØ drugega ali Pirellijev koledar - in se tam izživljaj !

Zakaj vam hodi po glavi uniĆØevanje karakterja aparatur? ƈe jaz hoĆØem kupiti starega Thorensa, bom takoj Å”kartiral vsakega predelanega FrankenÅ”tajna. HoĆØem original aparature, ne pa oskrunjeno verzijo. Ker ĆØe bi hotel boljÅ”i gramofon, bi si kupil boljÅ”ega, mar ne ?

Malo spoŔtovanja prosim za stare naprave.

a dovoliÅ” menjavo spodnje 2mm lesonitne ploÅ”ĆØe na 150ki ? Laughing
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Longplay!Imam pro-ject 2 experience z glavo Grado platinum.Jaz sem z mojim phono veĆØ kot zadovoljen.Vkolikor se pa odloĆØaÅ” za 6perspex ti priporoĆØam,da zadevo sliÅ”iÅ” ali je vredna teh euro.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 22, 2012 22:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa meniÅ” za glave ki sem jih omenil,katero bi vzel med temi tremi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Teh glav ne poznam.Mislim,da boŔ dobil odgovor od soforumaŔev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
ambasador je napisal/a:


Zakaj vam hodijo napaĆØne odloĆØitve po glavi - menjaj phono vhod, ki je zaniĆØ, menjaj za boljÅ”o glavico. Kupi si conditioner za 220 V. Kupi si Shumanov generator, ĆØe niĆØ drugega ali Pirellijev koledar - in se tam izživljaj !

Zakaj vam hodi po glavi uniĆØevanje karakterja aparatur? ƈe jaz hoĆØem kupiti starega Thorensa, bom takoj Å”kartiral vsakega predelanega FrankenÅ”tajna. HoĆØem original aparature, ne pa oskrunjeno verzijo. Ker ĆØe bi hotel boljÅ”i gramofon, bi si kupil boljÅ”ega, mar ne ?

Malo spoŔtovanja prosim za stare naprave.

a dovoliÅ” menjavo spodnje 2mm lesonitne ploÅ”ĆØe na 150ki ? Laughing


Saj jo lahko samo odstraniÅ”, ĆØe te tako zelo moti (in spraviÅ” za eventuelnega kupca). Ker je gramofon vzmeten, vibracije te ploÅ”ĆØe nimajo posebnega vpliva.

sicer baÅ” me briga kaj kdo poĆØne s svojimi stvarmi. Moti pa me Å”irjenje krive vere, da se da s FrankeÅ”tiranjem kdo ve kaj doseĆØi. RazsujeÅ” eno celoto - to da.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 21:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador

eno je frankeÅ”tiranje drugo pa nujna ali vsaj priporoĆØljiva zamenjava ali izboljÅ”ava, pa ĆØe se strinjaÅ” ali ne, na vsak naĆØin je Thorens tak ali drugaĆØen ĆØisto soliden, ampak par stvari so precej zgreÅ”ili-Å”e dobro da jih je Linn kopiral in pokazal, kaj z izboljÅ”anim ohiÅ”jem, vzmetenjem in malo bolj togo konstrukcijo narediÅ” iz skoraj identiĆØnega izdelka.

Thorens kablovje je žal precej slabo, po 30 in veĆØ letih zamenjava ne Å”kodi pa ĆØe verjameÅ” v to ali ne, in malo porihtan ter z kako solidno roĆØko zadosti solidno igra
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 23, 2012 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
ambasador je napisal/a:


Zakaj vam hodijo napaĆØne odloĆØitve po glavi - menjaj phono vhod, ki je zaniĆØ, menjaj za boljÅ”o glavico. Kupi si conditioner za 220 V. Kupi si Shumanov generator, ĆØe niĆØ drugega ali Pirellijev koledar - in se tam izživljaj !

Zakaj vam hodi po glavi uniĆØevanje karakterja aparatur? ƈe jaz hoĆØem kupiti starega Thorensa, bom takoj Å”kartiral vsakega predelanega FrankenÅ”tajna. HoĆØem original aparature, ne pa oskrunjeno verzijo. Ker ĆØe bi hotel boljÅ”i gramofon, bi si kupil boljÅ”ega, mar ne ?

Malo spoŔtovanja prosim za stare naprave.

a dovoliÅ” menjavo spodnje 2mm lesonitne ploÅ”ĆØe na 150ki ? Laughing


Saj jo lahko samo odstraniÅ”, ĆØe te tako zelo moti (in spraviÅ” za eventuelnega kupca). Ker je gramofon vzmeten, vibracije te ploÅ”ĆØe nimajo posebnega vpliva.

sicer baÅ” me briga kaj kdo poĆØne s svojimi stvarmi. Moti pa me Å”irjenje krive vere, da se da s FrankeÅ”tiranjem kdo ve kaj doseĆØi. RazsujeÅ” eno celoto - to da.

da prijatelj...verjetno imaÅ” prav...po drugi strani je to o ĆØem se mi dva pogovarjava tudi "Å”irjenje" krive vere....ne vem ĆØe vsi vedo o ĆØem drobimo...bom tudi slikovno predstavil svoje razmiÅ”ljanje...ne copy paste ko je navada na forumu....gre za estetiko , ne za predelavo

to je tudi vpraÅ”anje za cenjeno obĆØinstvo...kateri gram vam je bolj vÅ”eĆØ?...katerega bi raje pokazali svoji boljÅ”i polovici ko vaÅ” naslednji nakup?...

POJASNILO : gre za dva identiĆØna gramofona in neinvazivno predelavo drugega...v dveh urah je lahko v prvobitnem stanju






_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 24, 2012 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj dni nazaj sem posluŔal TD 165. Bil je tako beden na pogled.. Ko je zasviral je spravil v težave Marantzov CD za tri jurje..

A tebi kako drago, hahaha

Je pa bil prikljuĆØen na phono PS Audio 2B (izdelek s katerim je PS zaslovel).

ƈe je videz pomembnejÅ”i od zvoka pa se z vami strinjam.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RIZ



Pridružen/-a: Sre Jan 2012 11:30
Prispevkov: 1
Kraj: MOZIRJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 11:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador pisal si o razliĆØnih nastavitvah gramofona z kraticami,kakÅ”en nasvet kako to preveriti,po 20 letih sem zagnal RIZ gramofon,ki pa je v odliĆØnem stanju in na prvi pogled odliĆØno izdelan,želel pa bi ĆØim veĆØ iztisniti iz njega,ima pitch kontrol,na uteži Å”tevilke
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Novi ĆØlan naÅ”e HIFI družine, Pink Triangle PT Too s Helio Scorpio roĆØko in Grado Signature(po VPI specifikaciji). Že prede v "dnevnem" sistemu s Primare200 in Audiostatiki... Smile
http://www.kabrna.com/hifi/turntable.htm
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="JAZZZ"]Novi ĆØlan naÅ”e HIFI družine, Pink Triangle PT Too s Helio Scorpio roĆØko in Grado Signature(po VPI specifikaciji). Že prede v "dnevnem" sistemu s Primare200 in Audiostatiki... Smile

ĆØestitam...pun pogodak...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

RIZ je napisal/a:
ambasador pisal si o razliĆØnih nastavitvah gramofona z kraticami,kakÅ”en nasvet kako to preveriti,po 20 letih sem zagnal RIZ gramofon,ki pa je v odliĆØnem stanju in na prvi pogled odliĆØno izdelan,želel pa bi ĆØim veĆØ iztisniti iz njega,ima pitch kontrol,na uteži Å”tevilke


Za novinca je to velik zalogaj. PoiÅ”ĆØi kakega analogista, ki ti bo pomagal to urediti in ti hkrati pojasnil kako to gre in na kaj moraÅ” paziti.
Sicer pa to pride z vajo in izobraževanjem. Veselo posluŔanje !
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2012 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mogoĆØe bi bilo vseeno za razmislit o vsaj malo boljÅ”em gramofonu. koliko je ohranjenpa je Å”e vseeno bolj namenjen uniĆØevanju ploÅ”ĆØ kot pa resnemu posluÅ”anju...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2012 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe je ta RIZ model Tosca hifi, potem ima vgrajeno dobro BSR mehaniko. Seveda to ni neka Å”pica, ima pa soliden in korekten zvok. Pogon je na koleÅ”ĆØek kar omogoĆØa dobro dinamiko in ritem glasbe.

Pri nastavitvi roĆØice (VTA) je potrebno vedeti, da se dviga proti pivotu (ni horizontalna nastavitev pravilna). V bistvu mora biti zgornja povrÅ”ina glavice vodoravna. RoĆØica pa se od tam vzpenja, ker je tako narejena.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 7 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe