Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Gramofon
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 23, 2011 21:11    Naslov sporočila: Gramofon Odgovori s citatom

Spoštovani, sem nov na forumu, morda je kje na njem že odgovor na to vprašanje: gramofon med predvajanjem plošče silno zavija (tudi spreminja se hitrost in modulacija pesmi). Je morda za to kriva igla ali jermen ali kaj tretjega? Gramofon je USB, star kakšno leto in pol. Hvala že vnaprej!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 08:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lahko je prišlo kaj med pogon in ga ovira, lahko je res jermen, glede na to da je to gramofon z USB predvidevam, da je med tistimi ki stanejo toliko kot ena ali dve plošči oz slab mobitel, zato se bojim, da je tudi rok uporabe kot pri mobitelu-dokler je v garanciji potem pa v smeti in na novega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni bil ravno drag, res je. Very Happy Se mi zdi, da bo bolje, če kupim novega, kot da bi zapravljal čas na servisih. Hvala za odgovor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da je tovrsten gramofon namenjen predvsem tistim, ki želijo svojo zbirko plošč pretvoriti v digitalno obliko. Ni pa to delovni stroj za ure in ure delovanja. Seveda tudi ne gre pričakovati kvalitetne reprodukcije niti solidne mehanike te naprave. Moje mnenje.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem. Kupil sem ga zgolj za pretvarjanje vinilk v digitalno obliko, da na tak način čuvam izvirnike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Škofija loka

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stem gramofonom jih uničuješ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 24, 2011 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda. Sicer nimam toliko sredstev, da bi kupoval audiofilske gramofone za presnemavanje plošč, pa se moram pač znajti, malce tudi tvegati. Plošča gre enkrat gor in dol. Če pa mi kdo posodi boljši gramofon, bom z veseljem presnel svoje plošče z njim. Namen mojega pisanja je bil zgolj poizvedba o napaki. Potrdila se je domneva - gramofon je verjetno zanič. Bom ukrepal znotraj svojih zmožnosti. Hvala vsem za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2011 08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne morda ampak zagotovo, vsaka, tudi najboljša igla ploščo obrablja, zelo dobra in posledično zelo draga praktično nič, slaba in še precej velika obtežitev pa so recept za nepopravljivo škodo....

Potrebno je vedeti, da je pritisk na stično površino reda 2toni na cm2 in to pri igli ki ima zelo dober profil ter zato minimalno stično površino...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2011 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem vas seveda lepo naprošam za vaš drag gramofon. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2011 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda sem, zaradi odziva na moje vprašanje, kljub vsemu dolžan pojasniti: plošče zbiram in poslušam že skoraj trideset let, vse moje izvirne so brezhibne, tiste pa, ki sem jih kupil rabljene, so, kakršne so. Hvaležen sem gospodu, da se mi trudi pojasniti vse o škodljivih vplivih gramofonov in globinah brazd in pritiskih igel, a te zadeve poznam; prav zato plošče tudi presnemavam. Žal denar v kulturi in publicistiki vedno manj raste na drevju in, čeprav to ni moj edini gramofon, moram imeti denar tudi za druge stvari. Glede na svoje tridesetletne izkušnje menim, da bo plošča še vedno dokaj brezhibna, četudi jo za eno presnemavanje posadim na malce bolj poceni gramofon. Rahel sarkazem v prejšnjem odgovoru gre torej jemati dobrodušno. Smile S tem bi tudi zaključil tole debato in se prav lepo in iskreno zahvalil vsem za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2011 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luigisan je napisal/a:
Morda sem, zaradi odziva na moje vprašanje, kljub vsemu dolžan pojasniti: plošče zbiram in poslušam že skoraj trideset let, vse moje izvirne so brezhibne, tiste pa, ki sem jih kupil rabljene, so, kakršne so. Hvaležen sem gospodu, da se mi trudi pojasniti vse o škodljivih vplivih gramofonov in globinah brazd in pritiskih igel, a te zadeve poznam; prav zato plošče tudi presnemavam. Žal denar v kulturi in publicistiki vedno manj raste na drevju in, čeprav to ni moj edini gramofon, moram imeti denar tudi za druge stvari. Glede na svoje tridesetletne izkušnje menim, da bo plošča še vedno dokaj brezhibna, četudi jo za eno presnemavanje posadim na malce bolj poceni gramofon. Rahel sarkazem v prejšnjem odgovoru gre torej jemati dobrodušno. Smile S tem bi tudi zaključil tole debato in se prav lepo in iskreno zahvalil vsem za pomoč.

pozdravljen
Samo ideja, ker to ni tvoj edini gramofon lahko plošče digitaliziraš z ZOOM H1 Handy Recorderjem ima line vhod in rabiš samo še kabel za povezavo med ojačevalcem in Recorderjem. Rekorder stane približno 120€ in je zelo uporabna zadeva tudi v druge namene.
Lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luigisan



Pridružen/-a: Pet Sep 2011 21:08
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 25, 2011 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spoštovani Jože,

hvala za idejo, imam Zoom H4n, bom poskusil.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2011 03:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
ne morda ampak zagotovo, vsaka, tudi najboljša igla ploščo obrablja, zelo dobra in posledično zelo draga praktično nič, slaba in še precej velika obtežitev pa so recept za nepopravljivo škodo....

Potrebno je vedeti, da je pritisk na stično površino reda 2toni na cm2 in to pri igli ki ima zelo dober profil ter zato minimalno stično površino...


Zakaj tako enodimenzionalno razmišljate?

Poceni igle so nujno debelejše od dobrih, finih malih iglic.
Brazde LP so narejene na V. To pomeni, da tiste 'tone' od avdiofrika šarijo visoko v brazdi. Za razliko od dobrih finih iglic, ki padejo globlje na 'nedotaknjen' teren..

Po isti logiki se izplača kupovati plošče, rabljene na zanič gramofonih, ker je reprodukcija z dobro iglo lahko presenetljivo čista. Seveda je potrebno predhodno pranje LP-ja, ker nemarneži ne pospravijo takoj ploščo v ovitek, ampak se prej mora dobro naprašiti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2011 04:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, pa dajmo...

Če imam ploščo, ki zveni 'zdrajsano' z Denon DL 103 glavo (konična igla s 16 mikronski radijem) - in jo reproduciram s Stanon 681EEE (12x8 mikronov radius elipsa) - bo slednja zvenelo neskončno bolj čisto, brez prasketanja in šuma.

Tudi zaradi tega se splača imeti različne tipe glavic na voljo..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 28, 2011 07:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Po isti logiki se izplača kupovati plošče, rabljene na zanič gramofonih, ker je reprodukcija z dobro iglo lahko presenetljivo čista.


Bil sem prijetno presenečen, ko sem plošče rabljene na poceni plastičnem gramofonu Akai uporabil na boljšem gramofonu in z neprimerno boljšo iglo. Pričakoval sem namreč neposlušljivo prasketanje. Saj veste - po logiki bi naj boljša igla še bolj neusmiljeno prikazala uničenost plošč. Pa ni bilo tako, sploh ne. Ravno nasprotno - plošče so igrale skoraj kot nove! In morda je razlog za to prav to, kar praviš.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 1 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe